Автор Тема: 17 лютого 2022 - погляд на ситуацію  (Прочитано 860 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46794
  • Never give in!
17 лютого 2022 - погляд на ситуацію
« : Вересня 22, 2023, 04:37:19 16:37 »
The United States Senate Republican Policy Committee

FEBRUARY 17, 2022
WHAT IS AT STAKE IN UKRAINE

https://www.rpc.senate.gov/policy-papers/what-is-at-stake-in-ukraine

ОСНОВНІ ВИСНОВКИ

Російське вторгнення в Україну призведе до кризи біженців і загрожує мільярдам доларів у торгівлі зі США та спричинить перебої з енергопостачанням у всьому світі.
Якщо ми не зможемо стримати російську агресію в Європі та відповісти на неї, це може призвести до катастрофи для інтересів США як у Європі, так і в Тихому океані, а також для нашої репутації, яка захищає наших союзників.
Ми знаходимося в складнішому становищі через помилкові кроки президента Байдена в Афганістані та нездатність демократів підтримати превентивні санкції проти Росії.
Скупчені військові сили Росії на кордоні з Україною становлять загрозу для України та наших союзників по НАТО у Східній Європі. Вони також загрожують інтересам США та демократичним цінностям у всьому світі. Сухопутна війна в Європі поставить під загрозу значну торгівлю США та іноземні інвестиції, порушить енергетичні ринки та посилить кризу ланцюга поставок. Неспроможність стримати російську ворожнечу та вирішити її згубну енергетичну політику призведе до зниження довіри наших союзників до США як до надійного партнера з безпеки та дасть Китаю зелене світло для його власної агресії в Тихому океані.

РОСІЯ ЗМІЦНЮЄ СВОЮ ПОЗИЦІЮ, ЯК США ВТРАЧАЮТЬ ПОЗИЦІЇ
Катастрофічний вихід президента Байдена з Афганістану підірвав уявлення про те, що США є надійним союзником. Він залишив союзників по НАТО в невіданні щодо своїх планів і залишив громадян США та афганських союзників протистояти Талібану. Зараз надзвичайно важливо, щоб ми підтримували східних союзників НАТО, таких як Польща, Латвія, Литва, Естонія та Румунія, щоб вони продовжували протистояти російській агресії в майбутньому. Це особливо актуально, оскільки Америка стикається зі зростанням напруженості в Тихому океані, де Китай погрожує Тайваню та іншим союзникам США. Якщо США повинні відповісти на китайську агресію з одного боку земної кулі, нам знадобляться надійні європейські партнери з безпеки, щоб стримувати Росію з іншого. Китай і Росія, усвідомлюючи цю динаміку, прагнуть розколоти трансатлантичний альянс і підірвати довіру до США. Нещодавно вони виступили зі спільною заявою, в якій засудили реакцію Заходу на дії Росії в Європі та вимагали від НАТО припинити прийом нових держав-членів.

Росія, яка постачає в Європу майже половину свого природного газу, вправно використовує свої ресурси, щоб відштовхнути європейців від США та тиснути на них, щоб вони не протистояли російським амбіціям. Європа перебуває у розпалі газової кризи, створеної Росією, і залишається вразливою до енергетичного впливу Росії. Росія тримає Німеччину в заручниках через будівництво газопроводу "Північний потік-2". Німеччина була однією з країн, яка найменше підтримує Україну, обмежила свою допомогу Україні військовими шоломами та відмовилася надавати експортні ліцензії союзникам по НАТО, які хочуть передати Україні німецьку зброю.

ВІЙНА В ЄВРОПІ КОШТУВАЛАСЬ НАМ ВДОМА
Якщо в Європі почнеться сухопутна війна, виникне масштабна криза біженців, наша торгівля з Україною припиниться, а торгівля з Європейським Союзом і Сполученим Королівством може бути порушена. У 2019 році США експортували в Україну товарів на 2,4 мільярда доларів, включаючи паливо, транспортні засоби, техніку та сільськогосподарську продукцію. Загальний обсяг торгівлі США з ЄС у 2019 році він оцінювався в 1,1 трильйона доларів, а компанії та окремі люди в США безпосередньо інвестували в Європу 2,4 трильйона доларів.

Оскільки Росія постачає значну кількість нафти у світі, а ціни встановлюються глобально, будь-який збій у постачанні нафти та газу призведе до різкого зростання цін на енергоносії. Лише через загрозу вторгнення ціни на нафту підскочили до семирічного максимуму, і деякі аналітики вважають, що вона може досягти 100 доларів за барель. Це зростання цін і надалі завдасть шкоди американцям, які намагаються заправити свої машини та обігріти свої будинки. Загроза посилюється війною демократів проти виробництва енергії в США, що робить США та решту світу набагато більш залежними від країн ОПЕК і Росії.

Війна в Україні також може призвести до того, що тисячі громадян США опиниться в країні в пастці. Повідомляється, що президент Байден працює над планами допомоги американцям, якщо вони зможуть вибратися з України.

ВАРІАНТИ СТРИМУВАННЯ США
Адміністрація Байдена має кілька інструментів, які вона може використати, щоб стримати Росію від вторгнення, від санкцій до летальної допомоги Україні. Сенатор Ріш, високопоставлений член Комітету Сенату з міжнародних відносин, очолює групу республіканців, які запровадили законодавство для стримування Росії шляхом введення дорогих санкцій і надання військової допомоги Україні. Наразі президент Байден і демократи в Сенаті не вказали, що вони готові використовувати деякі з найефективніших засобів стримування перед вторгненням, як-от подальші санкції щодо трубопроводу Nord Stream 2.

Республіканці в Конгресі призупинили будівництво трубопроводу через санкції в 2019 році. Адміністрація Байдена змінила політику США і скасувала додаткові санкції, дозволивши відновити будівництво. Демократи в Сенаті, піддавшись тиску з боку Білого дому, заблокували законопроект, який змусив би адміністрацію Байдена застосувати обов’язкові санкції проти «Північного потоку-2». Демократи стверджують, що найкращим підходом є погроза припинити будівництво трубопроводу в разі вторгнення, яке передбачає до того часу можна буде зупинити проект. Вони ігнорують очевидний стримуючий ефект зменшення залежності Європи від російських енергоносіїв, якого ми могли б досягти, припинивши війну адміністрації Байдена проти виробництва енергії в США та дозволивши американським постачальникам допомогти задовольнити попит Європи на природний газ.
If you are going through hell, keep going.