Депутати від "Блоку Петра Порошенка" зареєстрували у Верховній Раді законопроект, що дозволяє отримати в користування на 50 років сільгоспземлі країни фактично безкоштовно, незважаючи на дію мораторію. Мова йде про законопроект №3002 про поліпшення інвестиційного клімату у сфері виробництва сільгосппродукції.
"Депутати з президентської обойми вдарили на поразку, зареєструвавши законопроект, що дозволяє красиво, без шуму, пилу і непотрібного "емоційного напруження" отримати в користування років так на 50 сільгоспземлі країни фактично безкоштовно. А й справді, хіба даремно людина президентом ставала" — пише у статті для ZN.UA оглядач Юлія Самаєва.
Автори ініціативи — депутати від "БПП" Анатолій Матвієнко (агрохолдинг "Авангард"), його напарник ще з часів партії "Собор" і за сумісництвом — голова передвиборчого штабу президента Порошенка в Івано-Франківській області Михайло Довбенко та ветеран "вінницької команди" гаранта Григорій Заболотний. Цілі, звісно, благі — залучити інвесторів, наростити експортний потенціал, посилити продовольчу безпеку України. "
Для цього парламентарії, тісно пов'язані з господарем Банкової і, очевидно, які озвучують його погляд на питання, пропонують поширити дію Закону "Про угоди про розподіл продукції" на агропромисловість", — пише Самаєва.
Суть наступна: угода про розподіл продукції — один із способів залучити приватні інвестиції у видобувну промисловість. Інвестор за власні кошти здійснює пошук і видобуток корисних копалин на наданій йому державою у тимчасове користування ділянці і отримує за це частину здобутих ним корисних копалин. Депутати пропонують аналогічну схему співпраці аграріям, надавши їм у користування сільгоспземлі держави і попросивши натомість частину вирощеної на них продукції. Довгострокова основа — це 50 років, саме на такий строк можуть укладатися договори відповідно до законодавства, а потім можуть продовжуватися автоматично, за згодою сторін. "От тільки впевненості в тому, що всі ці 50 років нові господарі будуть дбайливо ставитися до землі, немає. Занадто довгий термін планування бізнес-діяльності для України, в якій будь-який бізнес з окупністю у п'ять років вважається ризикованим і невигідним. Очевидно, що нові землевласники постараються вижати з землі все і відразу, адже хто знає, що буде через три роки, як зміниться законодавство, хто буде при владі, як буде в черговий раз перекроєний ринок?" — пише Самаєва
Більше читайте тут:
http://dt.ua/ECONOMICS/u-bpp-pridumali-shemu-dlya-pererozpodilu-zemel-v-obhid-moratoriyu-191796_.html