Автор Тема: Чому Путін дав наказ вбити українського електрика  (Прочитано 400 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Мова про те що вбивали за списком людей. Які 2008 в Грузії про обслуговували.
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Online medved

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8683
  • Стать: Чоловіча
та нецікаво їм. Цікавіше обговорювати виссаний з пальця союз з Макакою.
Толя. Папа, а на том бєpєгу наші? Опанас (зловісно). Там кацапи…

Offline Dust

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1148
Пішли залякування?
І саме головне, хто ВСЕСИЛЬНИЙ та СТРАШНИЙ? - ПУТІН!!! Прямо із Кремля прямою наводкою розстрілює, чи з Сочі...

Offline Alison

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1022
У Рівному другий рік судять жителя Маріуполя Донецької області Олега Смородинова. Цього чоловіка підозрюють у жахливому злочині – жорстокому вбивстві на замовлення російських спецслужб начальника відділу Рівненського слідчого ізолятора Івана Мамчура. Але навіщо? Це питання цікавило багатьох, і завдяки недавній статті, опублікованій у The New York Times, маємо відповідь.

Вісім куль і вісім ударів
Начальник відділу Рівненського СІЗО Іван Мамчур був застрелений 16 вересня 2016 року на шостому поверсі в під'їзді власного будинку за адресою: вул. Відінська 35-А. У нього випустили вісім куль, після чого завдали щонайменше вісім ударів пістолетом у голову.

Через два місяці після цього під час спроби перетнути державний кордон України в Харківській області правоохоронці затримали підозрюваного у скоєнні вказаного злочину - такого собі жителя Маріуполя Донецької області Олега Смородинова.

У прокуратурі наголосили, що зібрані проти нього докази є неспростовними й обвинувачення повністю обґрунтованим. Зокрема, з убивством Мамчура затриманого пов'язують сліди ДНК на знарядді вбивства і недопалках, які було знайдено на місці злочину.

У січні 2017-го Смородинов зізнався, що застрелив начальника відділу Рівненського СІЗО на замовлення російських спецслужб. Перед цим він їздив до Москви й отримав від куратора з ФСБ список людей в Україні, які цікавили відомство.



Навіщо російським спецслужбам знадобилося вбивати їх, Смородинов прямо не сказав, але припустив, що це може бути пов'язано зі збройним конфліктом на сході України.

Зазначимо, Іван Мамчур раніше проходив службу в спецпідрозділах Збройних сил України у районі проведення Антитерористичної операції.

"Троянду треба зірвати"
Наразі Смородинов більш товариський, і в розмові з журналістом The New York Times повідомив про нові подробиці вбивства.

Як виявилося, кураторів у Москві у нього було двоє - Максим і Філіп. Він зустрічався з ними у "Віденському кафе" в кількох кроках від російського розвідувального управління.


Знаряддя вбивства Івана Мамчура та карта центральної Москви, яку Смородинов намалював по пам'яті, щоб показати, де зустрічався зі своїми кураторами з ФСБ РФ
The New York Times
За словами Смородинова, куратори доручили йому знайти в Україні шістьох людей, кожному з яких було присвоєно "квіткове" кодове ім'я. Зокрема, Мамчура назвали "трояндою".

Він стежив за ним певний час і щиро вважав, що в цьому й полягає його завдання – виявити жертву і передати інформацію про неї ліквідаторам з ФСБ, але потім йому зателефонували, заявивши: "Троянду має бути зірвано сьогодні. Завтра це буде неактуально".

Спільник, якого слідство ідентифікувало як Костянтина Іванова, приніс Смородинову два пістолети, один з яких був з глушником.


Спільник Смородинова Костянтин Іванов, зображення з камери відеоспостереження
The New York Times
Чоловік стверджує, що зважився піти на вбивство Мамчура, позаяк вважав, що його перевіряють, а кулі в пістолеті могли бути холостими.

Безпосередньо перед убивством він чекав начальника відділу Рівненського СІЗО в коридорі поруч з його квартирою із сигаретою в одній руці та переробленим пістолетом з глушником в інший.

Коли Мамчур вийшов з ліфта, Смородинов гукнув його на ім'я і розстріляв у нього всю обойму. Той упав не одразу, повернувся до свого вбивці та зробив кілька кроків, перш ніж задихнутися. "Це був не я. Я не винен", - встиг сказати він.


Будинок, в якому був убитий Іван Мамчур
The New York Times
Тільки тоді, за словами Смородинова, він зрозумів, що це не перевірка.

Після вбивства чоловікові вдалося приїхати до Москви і відзвітувати перед кураторами. Йому купили як винагороду фургон, але частину обіцяних 5 тис. дол. не заплатили, через те що він залишив знаряддя вбивства на місці злочину.

За словами Смородинова, російські спецслужби запевняли, що він може ні про що не турбуватися, що його ніколи не знайдуть. Але сталося по-іншому. Арешт було проведено майже одразу, коли він повертався в Україну, щоб здивувати колишню дівчину в її день народження.

Як з'ясували журналісти, вона попередила про приїзд Смородинова поліцію.

Туполобий, готовий піти на серйозний ризик
Крім подробиць вбивства Мамчура, журналістам The New York Times також вдалося вивідати якомога більше відомостей про самого Смородинова.


Олег Смородинов
З відкритих джерел
Як зазначається, він - етнічний 51-річний росіянин, який переїхав в Україну в підлітковому віці.

Ніколи не був офіцером російської розвідки, але служив на радянському флоті і кілька років працював у міліції.

Потім відсидів строк у в'язниці за хабарництво і здирництво і більшу частину життя займався організованою злочинною діяльністю, зокрема переправляв жінок з України до Москви для заняття проституцією.

Брав участь на боці проросійських бойовиків у бойових дій на сході України. Був поранений і після цього у 2015 році оселився в Москві.

За словами Смородинова, саме тоді він і вийшов на кураторів з ФСБ. Їхні контакти йому передали представники ПВК Вагнера, з якими він познайомився на збройовій виставці.

"Я хотів поїхати до Сирії, чесно битися і заробляти гроші", - згадує чоловік.

Але в російській спецслужбі йому запропонували іншу роботу. Він чомусь прирівнював її до служби в МВС, розраховуючи через кілька років вийти на пенсію.

Олександр Гатіятуллін, який очолював злочинне угруповання, з яким Смородинов був пов'язаний на початку 2000-х років, і з ним відбував тюремне ув'язнення, охарактеризував журналістам його як туполобого, готового піти на серйозний ризик, не задумуючись про наслідки.

За словами Гатіятулліна, за кілька тижнів до вбивства Мамчура Смородинов довірливо розповідав йому і його дружині, що він - агент ФСБ і перебуває в Україні зі спеціальною місією.

"Ми сміялися й глузували. Ніхто ніколи не сприймав його серйозно. Потім сталося це вбивство… Я думаю, що якісь хлопці з ФСБ викликали його на зустріч, побачили, який він ідіот, і подумали, що його можна використовувати", - зазначив він.

Помста за війну. Але не на Донбасі
Коментуючи The New York Times мотив вбивства Мамчура, голова Нацполіції Сергій Князєв заявив, що це частина взаємопов'язаного ланцюга злочинів, головна мета якого - дестабілізувати ситуацію в Україні. Тобто, є черговим кривавим епізодом російської агресії, що триває на сході країни.

Але у виданні переконані, що питання мотиву не таке просте і пов'язане з бойовими діями не на Донбасі, а на території Грузії.


The New York Times
Як наголошується, Смородинов передав журналістам коди доступу до своїх акаунтів у соцмережах і розповів, де шукати "квітковий" список, який йому передали куратори з ФСБ.

У всіх людей з цього списку журналісти виявили військове минуле:

одне ім'я було вказано у зведеннях влади як ім'я українського солдата, який, ймовірно, був причетний до ліквідації російських винищувачів під час війни в Грузії у 2008 році;
ще два імені до цього з'являлися в книгах про війну в Грузії, написаних російськими істориками;
одна особа просто була у Грузії в зазначений час;
ще одна сама підтвердила журналістам, що була в Грузії, але заперечувала, що брала участь у війні.
Мамчур у цьому списку був третім і єдиним, кого було виділено зеленим кольором.

При цьому згадується, що українські чиновники спочатку не хотіли повідомляти, що вбитий був у Грузії, а його вдова відмовилася спілкуватися з журналістами. Але потім цю інформацію підтвердили: Мамчур командував третім полком спеціальних операцій українській армії - елітного підрозділу, бійці якого були також в Іраку й Афганістані.

Однак при цьому українська влада стверджує, що ані він, ані інші українські військовики не брали участі в бойових діях у Грузії.

Замість підсумку
Наразі Смородинов не сумнівається, що його визнають винним, і це буде суворе покарання. Але за більше ніж шість годин інтерв'ю журналісти жодного разу не побачили на його обличчі розкаяння за те, що він відняв у людини життя.
Якщо би його не спіймали, визнав Смородинов, він, найпевніше, продовжив би рухатися вниз за списком, ім'я за ім'ям.

Проте Смородинов сподівається, що його обміняють на одного з десятків українців, ув'язнених у Росії, але росіяни поки не виявили до нього особливого інтересу.

"Він не розуміє, що він нікому не потрібен. Його забули, списали, він використана куля. У нашого ворога, на жаль, багато таких, як він, у запасі", - зазначив начальник Нацполіції Сергій Князєв.

Водночас, за його словами, крім Мамчура, жодна людина з "квіткового" списку ФСБ РФ не постраждала.

Спільник Смородинова досі в розшуку.

https://ua.112.ua/golovni-novyni/pro-viinu-v-hruzii-i-zirvanu-troiandu-chomu-rosiiski-spetssluzhby-zamovyly-spivrobitnyka-rivnenskoho-sizo-ivana-mamchura-486842.html

Offline Alison

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1022
смородинов воював на Донбасі, отрима поранення, збіг в моську, працював на фірмі, що торгувала зброєю. Почув про чвк Ваганра, захотів у Сирію, але натомість опинився у Рівному .
за вбивство Мамчура отримав від кураторів бусика, на якому й був затриманий при переетині кордону.