Автор Тема: Парадокс Кондорсе  (Прочитано 374 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Дрейк

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6411
  • Всем недовольным можно идти жаловаться на ФУП
Парадокс Кондорсе
« : Квітня 19, 2019, 04:44:09 04:44 »
Мабуть усі чули за останній час що це парадокс. Нижче подробніше про це. Хто знає нехай не читає. Хто не знає поцікавтесь. А коли поцікавитесь проаналізуйте усі заяви починаючи десь з 2 квітня. Пригадайте усе. Як пошли чутки про загрозу безвізу , пашпорти, заморожені контракти, Надька відпущена з буцегарні, а сьогодні взагалі пік апокаліпсісу. А тепер читайте
---------------------------------

Лідія Гайдар
17 апреля в 20:57
Парадокс Кондорсе: у другому турі переможе кандидат, який у першому посів друге місце.
Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного ввімкнення заявив український нейропсихолог Богдан Ткач.

«Парадокс Кондорсе - це протиріччя, яке виникає внаслідок того, що голосування на основі принципу більшості не забезпечує виявлення справжніх вподобань стосовно економічних благ чи цивілізаційного вибору.

Якщо однотурова система виборів, то перемагає той кандидат, який набрав найбільше голосів, а якщо двотурова система, то у другому турі перемагає кандидат, який у першому турі посів друге місце, тому що у першого кандидата кількість прихильників є обмежена, а у другого кандидата виникає велика група прихильників із тих, хто підтримував і голосував за нього, і нових, які голосують проти першого.

Коментуючи процес «перетікання» голосів виборців до переможців першого туру від інших учасників виборчих перегонів та результати останніх соціологічних досліджень, нейропсихолог нагадав, що людина, заходячи в магазин, спочатку приймає рішення на основі емоцій, а після того настає другий етап, коли увагу звертають не лише на яскравість упакування, а й на вміст, кількість та якість продукту, та приймають раціональне рішення.

«Цей другий тур – це буде прийняття рішення за допомогою не емоційної частини мозку, а раціональної», - акцентував фахівець.

Богдан Ткач – український нейропсихолог, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПН України, фахівець у галузі медичної психології, нейропсихології, девіантології, сексології та нейромаркетингу, автор близько 70 наукових праць, із них 4 монографії.

Стратегічне голосування та парадокс Кондорсе: відомий парадокс теорії суспільного вибору вперше описав французький письменник, вчений-математик і політичний діяч маркіз Ніколя Кондорсе у 1785 році.

Парадокс полягає в тому, що правило простої більшості не в змозі забезпечити суперечливість бінарного відношення громадської переваги серед кандидатів, що обираються. Результат залежить від порядку голосування. Якщо у однотуровій системі перемагає кандидат, який набрав більшість, то у двотуровій перемагає кандидат, який посів друге місце у першому турі. Це пояснюють тим, що у першого кандидата вичерпався резерв прихильників, а у кандидата який посів друге місце і у першому турі мав внутрішньовидову конкуренцію, саме в другому турі з’являється нова, велика група прихильників. Оскільки претенденти які посіли друге, третє, четверте та інші місця, є умовно чимось схожими між собою. І виборці у наступному турі голосують за другого, як за опонента першому кандидату. Отже, правила виборів визначають переможця, і ці переможці будуть різними за різних правил голосування.

Парадокс Кондорсе неодноразово перевідкривали, аж поки в 1951 році американський економіст Кеннет Ероу довів його узагальнення – Теорему про неможливість колективного вибору. У вельми спрощеному формулюванні вона звучить так: якщо число кандидатів більше від двох, то не існує демократичної системи виборів, яка задовольняє певні природні критерії. У 1972 році К. Ероу присудили Нобелівську премію з економіки за дослідження «Соціальний вибір та індивідуальні цінності» (опублікована в 1952 році). У ній Ероу намагався сформулювати умови, за яких з індивідуальних вподобань раціональним чи демократичним шляхом можуть бути виведені групові рішення. 
Я ведьма а Feral Catмой фамильяр )))

Offline Дрейк

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6411
  • Всем недовольным можно идти жаловаться на ФУП
Re: Парадокс Кондорсе
« Reply #1 : Квітня 19, 2019, 04:48:27 04:48 »
Не відомо чи ми переможемо, але ИМХО хтось дуже вміло "розганяє" цей парадокс при помочі всяких заяв і дій. І ще. Я дійсно не зоівсім зрозуміла, але мабуть існують якісь формули згідно яких можно проводити розрахунки і робити прогнози. Так ось згідно цих прогнозів з"явився такий графік. Для тих хто ще його не бачив

Я ведьма а Feral Catмой фамильяр )))

Offline Южанин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7944
  • Стать: Чоловіча
Re: Парадокс Кондорсе
« Reply #2 : Квітня 19, 2019, 05:52:54 05:52 »
Давайте так. Если все будет тип-топ , то будем считать , что обошлось  Если экзит-полы буду неблагоприятные , то эту наркоманскую тварь нужно валить сразу 21-го не дожидаясь подсчета бюллетеней. Нельзя этому ублюдку дать возможность дотянуться до рычагов государственного управления , бо это нам народу будет стоить большой крови. До инаугурации наркомана Президентом остается Порох по Конституции. Если подсчет покажет , что победил Порох , то наркоману не повезло , поскольку он не знал тех рамок за которыми шутки заканчиваются.  Если подсчет покажет , что Порох не победил , то значит будут внеочередные выборы как в 2014 году.

Offline Stanton

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1528
  • Стать: Чоловіча
Re: Парадокс Кондорсе
« Reply #3 : Квітня 22, 2019, 03:57:25 15:57 »
ну и как ?)
арбайтен парадокс ?
тут похоже совсем другие парадоксы работают ))
типа : гопаки на граблях, дурень думкою радіє, нею він і багатіє ...