Автор Тема: Коломойський на Мідвесті  (Прочитано 630 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Uki

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 10249
Коломойський на Мідвесті
« : Жовтня 17, 2021, 09:11:47 21:11 »
Цікавий матеріал в політико

https://www.politico.com/news/magazine/2021/10/17/ukrainian-oligarch-midwestern-factory-town-dirty-money-american-heartland-michel-kleptocracy-515948



Останніми тижнями світ дізнався неймовірно нові подробиці про корупцію, незаконне фінансування та відмивання грошей надбагатими завдяки Документам Пандори. Папери - це транш із майже 12 мільйонів документів, розкритих міжнародною групою журналістів, які описують, як глобальна еліта - від короля Йорданії до найближчого оточення прем’єр -міністра Пакистану Імрана Хана до ймовірної коханки Володимира Путіна - використовує компанії -оболонки, трасти, нерухомість, твори мистецтва та інші інструменти фінансової таємниці, щоб вигнати величезні гроші. І більшість із них є цілком законним.

Багато історій у "Документах Пандори" слідують посібнику, який гнітюче знайомий на даний момент: глави світових держав та бізнес-еліта приховують своє багатство у пошуках, які є символом надбагатих: заповітних будинків на пляжі в Малібу, як у випадку йорданського монарха, або замок прем'єр-міністра Чехії на 22 мільйони доларів на півдні Франції, або десятки творів високої цінності, таємно переміщених через компанії-оболонки однією з наймогутніших сімей Шрі-Ланки.

Але цей вид транснаціонального відмивання грошей, якого ми очікували, - це лише частина картини. Останнім часом багаті еліти почали шукати інші місця для паркування своїх коштів - місця, на які, на їхню думку, влада не зверне увагу. Місця, які пропонують всю фінансову таємницю, необхідну цим елітам, але які мало хто асоціює з розкішним життям. Як наслідок, тіньове, а іноді і погано здобуте багатство почало надходити не лише на яхти та будинки для відпочинку, а й у міста США із синьою комірцею, економічні труднощі яких змушують їх приймати готівку.


Одним з таких невеликих міст, схоже, був Гарвард, штат Іллінойс, депресивна фабрична спільнота, яка нібито стала частиною розгалуженої мережі, яку використовував український банківський магнат Ігор Коломойський для відмивання сотень мільйонів доларів, зароблених за схемою Понці. Коломойського, якого нещодавно загрозили санкції США за "значну корупцію" в Україні, Міністерство юстиції та українські слідчі окремо звинувачують у використанні сукупності компаній -оболонок та офшорних банківських рахунків для переміщення мільйонів незаконно присвоєних коштів з України. серія інвестицій у нерухомість на Середньому Заході Америки. (Коломойський заперечує правопорушення, стверджуючи, що зробив інвестиції за власні гроші.)

Історія Гарварду свідчить про те, що похмуре законодавство США, що стосується компаній-оболонок та купівлі нерухомості, на додаток до більш широкої відсутності регуляторного нагляду, може поставити серце Америки у перехрестя еліт, таких як Коломойський. Це реальність глобальної корупції, з якою законодавці США тільки починають боротися: Оскільки відмивачі грошей та незаконні фінансисти ховають свої гроші на Середньому Заході Америки, вони стали частиною історії про занепад малих міст, синій комір Америки.

З населенням трохи менше 10 000, Гарвард, штат Іллінойс, є крапкою міста, рівновіддаленому між Чикаго та Мілуокі. Як і інші міста в регіоні, ви, напевно, ніколи про це не чули - і, як і інші міста регіону, найкращі дні Гарварду відстають від нього на десятиліття. Але наприкінці 1990 -х років велика телекомунікаційна компанія Motorola оголосила, що збирається розмістити новий завод у Гарварді. Будівництво розпочалося з того, що стане найбільшою будівлею не лише в Гарварді, а й у всьому регіоні: об’єкт площею 1,5 мільйона квадратних футів, що займає площу понад 320 гектарів, частково офісний та частково завод, у формі гігантського хреста. "Це величезна, величезна будівля", - сказав тоді один із місцевих жителів Ед Соліз. "Це схоже на маленький університет" З ціною в 100 мільйонів доларів Motorola заявила, що для роботи на підприємстві знадобляться приголомшливі п'ять тисяч співробітників - це допоможе створити нове покоління телефонів Motorola і вивести світовий ринок телекомунікацій у XXI століття.

Але протягом кількох років після завершення будівництва дно випало з бізнес -моделі Motorola. Раптом будівля в Гарварді не мала мети. Замість того, щоб свідчити про майбутнє Гарварду, це було свідченням корпоративних сліпців. І роками він сидів там, наче пляжний кит, і чекав.



Тоді, у 2008 році - коли країна почала повністю переходити до Великої рецесії - з’явився інвестор на початку 20 -х років з Майамі на ім’я Хаїм Шочет. Працюючи від імені фірми Optima International, Шочет запропонував 16,75 млн доларів за порожню будівлю. Далеко від інвестицій в Motorola, але більше, ніж могли сподіватися місцеві жителі. Вони радо прийняли. Проблиски потенціалу знову виникли. "Надія горить вічно", - сказав Роджер Леман, член Гарвардської корпорації економічного розвитку, після покупки.

Тоді не було підстав вважати, що Шочет та його колеги - це що завгодно, а не лише підковані бізнесмени, які скуповують нерухомість на Середньому Заході. Оптима Інтернешнл була материнською компанією у сузір’ї пов’язаних фірм (у тому числі під назвою «Оптіма Гарвардський фонд ТОВ»). Пізніше прокурори назвали це "Сім'я Оптима", а її американські операції контролювали двоє американців на ім'я Мордехай Корф (шурин Шохета) та Урі Лабер. Як стверджувало Міністерство юстиції у серії справ про вилучення цивільних справ, ця «Сім'я Оптіма» вклала сотні мільйонів доларів в інвестиції в державу за штатом: комерційну нерухомість у Клівленді та Далласі та Луїсвіллі, металургійні заводи у Західній Вірджинії та Кентуккі та Огайо , виробничі підприємства в Мічигані та Нью -Йорку та Індіані. Знову і знову ці інвестори наступали, обіцяючи робочі місця, пожвавлення та порятунок міст, які спостерігають, як висихає їхній економічний потік.

Всього за кілька років “Сім'я Оптима” зібрала понад десяток млинів, заводів та інших об’єктів у центрі Америки. Усі вони стали жертвами багаторічного падіння виробництва в Америці, що стало частиною більш широкої деіндустріалізації, яка розпочалася у 1970 -х роках. Усі вони прагнули будь -яких вливань фінансування, які могли отримати, і будь -яких обіцянок світлого майбутнього. І, на думку прокуратури, всі ці покупки були безпосередньо пов'язані з потужним сталевим та банківським магнатом в Україні, який купував американську нерухомість, щоб приховати вкрадені гроші.

Незабаром після революції 2014 року в Україні слідчі в країні стверджували, що Ігор Коломойський таємно керував однією з найбільших схем Понці, яку коли -небудь бачив світ, загальною вартістю щонайменше 5,5 мільярдів доларів. Юридичні заяви американської прокуратури минулого року детально описували, як Коломойський нібито використав свій контроль над найбільшим в Україні роздрібним банком "ПриватБанк", щоб виграти надзвичайні суми від українських вкладників, а потім використав ряд компаній -оболонок та офшорних рахунків, щоб вивести гроші з країни та в США

Ідея, здається, полягала у придбанні проблемних активів, які американські продавці охоче розвантажували. Навіть якщо покупці в кінцевому підсумку зазнали збитків, активи все ще залишалися поза межами розуміння українських слідчих і все ще могли діяти як засоби, за допомогою яких можна направляти гроші. Можливо, найголовніше, що нерухомість можна було б купувати без особливого вивчення джерела грошових коштів: Протягом двох десятиліть американські фахівці з нерухомості виграли від «тимчасового» звільнення від законів про відмивання грошей, що дозволило їм уникнути належної перевірки на клієнта, який здійснює покупку.

У подальших спробах заволодіти активами операції американська прокуратура висунула теорію, згідно з якою більшість операцій Коломойського контролюються Лабером і Корфом, які «створили мережу організацій, зазвичай під деякою зміною назви« Оптима », щоб надалі відмивати незаконно привласнених коштів та їх інвестування »у кількох штатах. За даними Міністерства юстиції, кошти, зібрані з ПриватБанку, відбивалися через низку компаній -оболонок та офшорних рахунків, а потім були введені в мережу Optima, а звідти - у активи навколо Середнього Заходу Америки. І все це відбулося в той час, коли Коломойський - тепер санкціонований США за те, що Держдепартамент називає "значною корупцією" та "постійними зусиллями по підриву демократичних процесів в Україні" - зростав свою силу та багатство в самій Україні, створивши величезну приватну міліцію та як повідомляється, по дорозі маніпулювали виборними чиновниками.

Деталі, зібрані американськими та українськими слідчими та викладені у заявах Міністерства юстиції та судових справах по всьому світу, від Делавера до Великобританії до Ізраїлю, містять те, що, за словами одного аналітика, може бути "найбільшим випадком відмивання грошей в історії".

Коломойський каже, що купив американську нерухомість за власні гроші, заперечуючи звинувачення Міністерства юстиції щодо відмивання незаконно зароблених коштів. Ні він, ні його американські партнери (які також заперечують правопорушення) не згадуються у будь -яких кримінальних справах. Звернувшись за коментарем до публікації цієї статті, адвокат Корфа та Лейбера відповів: «Пан. Корф і містер Лейбер ніколи не займалися відмиванням грошей будь -якого виду, і вони не знають, щоб хтось інший це робив. Будь -які звинувачення проти пана Корфа та пана Лейбера випливають із українських політичних суперечок, до яких вони не мають нічого спільного ». Коломойський та Шочет, інвестор з Майамі, не відповіли на запит про коментар.

Гарварді була частиною розгалуженої схеми відмивання коштів Optima (включаючи шахрайські позики, які використовувалися для придбання заводу). Дослідники описують, як, використовуючи інвестиції у металургійні комбінати, хмарочоси та промислові підприємства на Середньому Заході та Іржавому поясі, Коломойський міг у повній мірі скористатися дозволеним кліматом Америки для відмивання грошей - все це, очевидно, для того, щоб допомогти очистити надходження від своєї масивної української схеми Понзі .

Після того, як Шочет завершив покупку в Гарварді, місцеві жителі кажуть, що бачили його мало. «Хаїма не було багато, - сказав мені Чарлі Елдредж, голова корпорації Гарвардського економічного розвитку. «Я бачив його раз на рік, раз на рік… Очевидно, це не було центром їх інтересу ». Він додав, що швидко з'ясувалося, що мережа Optima "насправді не мала реальних планів [про те, що робити з об'єктом".

Більше ніж через п’ять років після покупки жодна робота не повернулася, а інвестиції не з’явились. Неоплачені податки на нерухомість продовжували накопичуватися, голодуючи занедбаного місцевого самоврядування на сотні тисяч доларів. У 2016 році Optima продала будівлю з втратою 7 мільйонів доларів бізнесмену з Канади. Роки зневаги з боку різних власників почали відбиватися: незабаром фабрика повністю потемніла. За рахунок вкладки в півмільйона доларів у неоплачених рахунках за електроенергію сік було припинено, що змусило місцевих чиновників відвідувати ліхтарики. "Просто сердечно бачити це прекрасне місце вакантним", - сказав казначей округу Мак -Генрі у 2018 році.

По дорозі сама масивна будівля-її фабрика та фітнес-центр, кімнати для догляду за дітьми та аудиторія на 500 місць, навіть пара вертодромів-продовжували повільний крок до вибуху. Цвіль почала повзати по стінах і даху, в труби, в поглиблення будівлі. Вся система пожежогасіння на заводі, включаючи понад 20 000 спринклерних головок, почала руйнуватися. "Все механічне [обладнання] потрібно замінити", - сказав мер Майкл Келлі. «Дах протікає. Ніхто насправді не дбає про це ».



«Будівля буде не просто безцінною - це стане катастрофою для міста, тому що її доведеться знести, - сказав мені Елдредж у 2020 році. - А чисті витрати на це після врятування, ймовірно, становлять три -п’ять розмір річного бюджету міста. Це буде фінансова катастрофа ». Він зробив паузу, обмірковуючи наслідки: ця обіцянка на мільйон доларів невеликій заставі на півночі штату Іллінойс закінчилася тим, що іноземний олігарх, очевидно, використав її, щоб приховати свої гроші від слідчих. (Будівля була продана лише минулого місяця групі забудовників з Лас -Вегаса за невідому суму.)

Гарвард - чи не єдине американське місто, де Оптима накинулася, даючи великі обіцянки, які закінчилися розчаруванням. У Уоррені, штат Огайо, на металургійному заводі, придбаному мережею Коломойського, було стільки проблем з безпекою, що кілька вибухів сталося на місці, і працівники неодноразово опинялися в лікарнях. Інші заводи та фабрики виявились виснажені та закриті, звільнивши сотні американських робітників. Як повідомляється, один 70-річний завод у Кентуккі, закривши свої печі та підкинувши своїх працівників до бордюру, навіть переробив себе як операцію з видобутку біткойнів-не намагаючись повернути жодну з робочих місць.

Знову і знову команда Коломойського з'являлася, купувала нерухомість і, здавалося б, втрачала інтерес - залишаючи за собою порушені мрії, зруйновані рослини та криваву економіку. Як сказав мені Гарвардський Елдредж, "я думаю, що є чимало громадян, які вважають, що краще, щоб будівля ніколи не була побудована".

Як виявилося, занедбаний гарвардський завод мав ще один шанс уникнути занепаду. Але історія того, як ця можливість впала, свідчить про те, наскільки глибоко клептократичні мережі увійшли в американську економіку. У 2016 році - саме тоді, коли українські чиновники почали досліджувати глибину передбачуваної схеми Понзі Коломойського - олігарх та його команда якимось чином знайшли покупця, готового взяти на себе колишній завод Motorola. Новим покупцем стала інша фірма, що має зв’язки із закордонними інвесторами, цього разу на чолі з китайсько -канадським бізнесменом на ім’я Сяо Хуа Гун.

Гонг, який називається Едвардом, відкрито заявив, що хоче перетворити завод на базу виробництва смартфонів. За словами Елдреджа, Гонг спочатку був «дуже чарівним і сповненим розмов про те, які чудові речі він збирається робити». Не надто відрізняється від певної української мережі, яка кілька років тому стрибала з парашутом у Гарвард, співаючи майже ту саму мелодію.

Однак через рік після продажу все ще нічого не сталося з будівлею. І тоді канадська влада кинула бомбу: вони звинуватили Гонга у проведенні ним власної транснаціональної схеми відмивання грошей, звинувативши його у шахрайстві та відмиванні грошей. Подальші звинувачення влади Нової Зеландії детально описували, як Гонг керував "багатонаціональною пірамідною схемою", що в підсумку призвело до найбільшого в країні врегулювання, вартістю понад 50 мільйонів доларів. Якщо різні твердження правдиві, це означає, що завод у Гарварді Motorola увійшов не в один, а в два окремих трубопроводи брудних грошей.

Після звинувачень проти Гонга завод залишався замороженим до свого придбання кілька тижнів тому. Місцева влада не могла доторкнутися до цього, оскільки це було частиною поточних розслідувань, які намагалися розкрити мережу Гонга. І жителі Гарварду спостерігали, як завод, і його початкова обіцянка, сиділи вакантними. "Це майже так, ніби ці олігархи мають стільки грошей, що правила на них не поширюються, вони можуть робити все, що забажають", - зітхнула Келлі. "Я думаю, що суспільство бачить, що завод Motorola був для нас величезним альбатросом".

Він зупинився і перевів подих. "Будівля проклята"

Ми знаємо про Гарвард лише тому, що американська та канадська влада, за сприяння партнерів в Україні та Новій Зеландії, націлилася на конкретні мережі для відмивання грошей, нібито пов’язані з Коломойським та Гонгом. Але з огляду на широкі кілометри інших американських послуг з відмивання грошей-від нерухомості до приватного капіталу, хедж-фондів до анонімних трестів, творів мистецтва до бухгалтерів-немає підстав вважати, що завод Motorola-єдиний багатомільйонний американський актив, який був утилізований між паралельними клептократичними мережами.

"Я не впевнений, що люди розуміють, наскільки насправді шкідливо брати брудні гроші для Сполучених Штатів",-свідчила колишня агент ФБР Карен Грінуей, яка має великий досвід розслідування пострадянських мереж з відмивання грошей у 2019 році. "Брудні гроші-це як дощ, що йде в сухий потік. Він надходить дуже швидко, і багато його надходить дуже швидко, і потік заповнюється, а потім знову висихає ».

Як дізналися Гарвард, Уоррен та інші невеликі міста, які, ймовірно, є об’єктами мережі Коломойського, цей потік грошей вимиється, але потік висихає так само швидко, що матиме негативні наслідки для людей у ​​тих містах, які сподівалися отримати економічну вигоду від інвестиції. Як додав Грінуей, після 2008 року американці прагнули розвантажити величезну кількість збиткових об’єктів нерухомості, мало уявляючи, хто їх купує або чи ці покупки можуть бути новими вузлами у більш широкій транснаціональній схемі, щоб приховати іноземне багатство.

Це саме те, що, здається, мало місце у кожному з забутих, забутих міст, до яких торкнувся Коломойський та його команда. Такі місця, як міста в центрі виробництва сталі в Америці, залежать від старіючих сталеливарних заводів для нового покоління робочих місць, які тепер ніколи не будуть. Такі місця, як Клівленд, де спостерігали, як Коломойський та його люди в’їжджають і домінують у всьому центрі міста, залишаючи позаду “роззявлену діру”. Такі місця, як Гарвард, мешканці якого спостерігають за цим економічним рятувальним колом, перетворюються на економічний жорно, гниючи прямо перед ними.



І це усвідомлення давно назріло. Протягом багатьох років США в значній мірі не помічали мільярдів доларів - і потенційно більше - брудних та підозрілих грошей, які щороку надходять до країни, вкрадені з національних казначейств або зроблені за допомогою хабарів, контрабанди чи торгівлі людьми та наркотиками. Значна частина цих грошей надходить у країну, щоб їх помити, перетворити на законні активи та приховати будь -які зв’язки з її попередніми власниками злочинців.

Адміністрація Байдена пообіцяла боротися з глобальною корупцією, нещодавно піднявши її до основної загрози національній безпеці. Але переплетені історії Коломойського та Гарварду припускають, що ще багато потрібно зробити, перш ніж ми навіть зможемо зрозуміти масштаби збитків у центрі Америки - і вирішити, що з цим робити.

На щастя, ми почали бачити рух у правильному напрямку. США під час кількох останніх адміністрацій нарешті почали вирішувати такі проблеми, як конфіденційність та конфіденційність компаній та анонімні покупки нерухомості, і Конгрес вніс законопроект за законопроектом про виправлення американського режиму боротьби з відмиванням грошей. Самі документи "Пандори" вже підштовхнули до прийняття закону, який отримав назву "Закон про активізацію", який би вимагав, щоб цілий ряд американців допомагав цим мережам процвітати,-"посередники з США", такі як Корф і Лейбер, якщо американські прокурори мають рацію-виконувати належне ретельність щодо джерел використання іноземних коштів. На даний момент єдиною відомою американською промисловістю, якій потрібно перевірити, чи брудні кошти, якими вона володіє, є банківський сектор, залишаючи решту економіки США широко відкритою.

Завдяки великій кількості галузей, які можуть вільно працювати з незаконними коштами, ми не уявляємо, скільки інших олігархів, воєначальників та клептократів, можливо, затопило свої зуби в сталелитні міста, у фермерські громади, у виробничі підприємства та нафтові концентратори та портові міста по всьому світу Америка. Ми поняття не маємо, наскільки велику роль вони відіграли в активізації міст та містечок на Рустовому поясі та в інших місцях. Ми навіть не здогадуємось, скільки міст на кшталт Гарварду задихнулися по дорозі, їхні засоби до існування втрачені, їхні бюджети задушені, їх економічні статки вибухнули. Все через те, що ми зараз знаємо як загальновідомий слабкий правовий режим, який спонукає олігархів, глав держав та інших світових еліт звертатись до Сполучених Штатів, щоб вони укрили свої гроші - і захопили найбільший шматок “американської клептократії”, який вони, можливо, може.
« Останнє редагування: Жовтня 17, 2021, 09:50:30 21:50 від Uki »

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 33598
  • Стать: Чоловіча
Re: Коломойський на Мідвесті
« Reply #1 : Жовтня 17, 2021, 09:55:20 21:55 »
І хто мене тут за великі тексти колись критикував ?   :smilie5:

Хоча Каломойшу треба гнобити до моменту, коли він висітиме на сухій гілляці, тут абсолютно згоден  :Razom:

Offline Uki

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 10249
Re: Коломойський на Мідвесті
« Reply #2 : Жовтня 17, 2021, 11:02:28 23:02 »
І хто мене тут за великі тексти колись критикував ?   :smilie5:

Якби просто посилання дав би то казали б шо мови не розуміють

Offline Uki

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 10249
Re: Коломойський на Мідвесті
« Reply #3 : Жовтня 17, 2021, 11:24:17 23:24 »
Коротше коли він створював добробати щоб захищати країну від хуйла одночасно він почав виводити бабло з привату і паркувати його на тих нещасних убитих підприємствах мідвесту........

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 33598
  • Стать: Чоловіча
Re: Коломойський на Мідвесті
« Reply #4 : Жовтня 17, 2021, 11:27:31 23:27 »
Коротше коли він створював добробати щоб захищати країну від хуйла одночасно він почав виводити бабло з привату і паркувати його на тих нещасних убитих підприємствах мідвесту........

 :fp2

Offline Uki

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 10249
Re: Коломойський на Мідвесті
« Reply #5 : Жовтня 17, 2021, 11:34:42 23:34 »
:fp2

Ну не лише він звичайно....... І взагалі не в цьому суть....... Навіть якби він за своє бабло повністю вибив би супостата...... Ця афера з привтом та висмоктуванням бабла з України нівелювала б його внесок повністю б.........

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 33598
  • Стать: Чоловіча
Re: Коломойський на Мідвесті
« Reply #6 : Жовтня 17, 2021, 11:46:09 23:46 »
Ну не лише він звичайно....... І взагалі не в цьому суть....... Навіть якби він за своє бабло повністю вибив би супостата...... Ця афера з привтом та висмоктуванням бабла з України нівелювала б його внесок повністю б.........

Суть якраз в тому.  Пиздячи бабло, він при цьому ще й виставляв себе окуєнним патріотом і борцем за країну.

Пригадую, скільки тоді було вереску, як Каломойша мало не особисто заправляв військову техніку, що залишилась без палива. Як пізніше виявилось,  жидяра здер за це паливо втридорога, але це вже пройшло якось без особливої реклами, хуцпа про Бєню-спасітєля вже була навішана на вуха обивателя.

 

Offline Uki

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 10249
Re: Коломойський на Мідвесті
« Reply #7 : Жовтня 17, 2021, 11:51:02 23:51 »
Суть якраз в тому.  Пиздячи бабло, він при цьому ще й виставляв себе окуєнним патріотом і борцем за країну.

Пригадую, скільки тоді було вереску, як Каломойша мало не особисто заправляв військову техніку, що залишилась без палива. Як пізніше виявилось,  жидяра здер за це паливо втридорога, але це вже пройшло якось без особливої реклами, хуцпа про Бєню-спасітєля вже була навішана на вуха обивателя.

Ну певну роль він виконав у свій час...... 
Хоч і гешефт за це спробував взяти сповна з великим наваром.......

Offline ЮАР

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17556
  • Стать: Чоловіча
  • Стукнуть на кацапа - дело чести, но лучше убить!
Re: Коломойський на Мідвесті
« Reply #8 : Жовтня 18, 2021, 08:39:55 08:39 »
Пиздячи бабло, він при цьому ще й виставляв себе окуєнним патріотом і борцем за країну.


Саме так.
Все інше було як виступ Кварталу, бла-бла-бла.

А про певну роль, тоді дійсно так здавалось.
Зараз ми знаємо значно більше, то був лише піар.
По 10 000$ і таке інше.
:superman2: :superman2: :superman2: :superman2:
:smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1:

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19238
Re: Коломойський на Мідвесті
« Reply #9 : Жовтня 18, 2021, 10:35:59 10:35 »
Пиздець гугель кумедно перекладає.  :laugh: :lol: