Автор Тема: Зненацька статейка у Фашингтон Пост...  (Прочитано 595 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19368
Зненацька статейка у Фашингтон Пост...
« : Березня 26, 2022, 07:58:14 07:58 »
Цитувати
Біля крутих виноградників рислінгу, у підземному сховищі на базі ВПС у західній Німеччині, стоїть американська ядерна бомба. Насправді, більше ніж один з них. Кожна бомба завдовжки приблизно з два холодильники, покладені впритул, і така ж важка, як середній дорослий самець мускусного бика. Бомби тонкі й загострені, шириною трохи більше фута. За підрахунками експертів, у п’яти країнах НАТО зберігається близько 100 таких бомб, готових до завантаження на літаки та скидання Сполученими Штатами та їхніми союзниками — у стилі старої школи, з парашутом тощо — на ворожу мету. Одна версія цієї бомби може нести вибуховий еквівалент 11 Хіросіми.
Прізвище бомби – B61. Протягом останніх півстоліття, в різних модифікаціях, B61 були відправлені до Європи, щоб стримати Росію та заспокоїти альянс НАТО, і вони залишаються там з цих причин. Сценарії їх детонації здаються надуманими, але, можливо, не такими надуманими, як здавалися місяць тому. Оскільки вторгнення Росії в Україну викликає ще один виток занепокоєння з приводу Третьої світової війни, B61 залишається єдиною системою ядерної зброї США, що базується в Європі, що є запевненням для НАТО в той час, коли президент Росії Володимир Путін брязкає власною ядерною шаблею.
B61 наповнений змістом. Вона втілює парадокс, інерцію, привид, угоду та вартість ядерної зброї, особливо в такий момент.
Це боєприпаси для гарячої війни чи артефакт холодної? обидва? Ні те, ні інше?

«Політична цінність цієї зброї величезна», – говорить Франклін С. Міллер, який був старшим директором президента Джорджа Буша з оборонної політики та контролю над озброєннями, маючи на увазі B61. «Уряди НАТО розглядають їх як важливе політичне зобов’язання — видиму, відчутну, відчутну сторону нашого розширеного стримування».
«Я пам’ятаю, як начальник штабу ВПС запитав мене, чи можемо ми позбутися нашої ядерної зброї в Європі», — каже Енді Вебер, який був помічником міністра оборони з програм ядерного, хімічного та біологічного захисту при президенті Бараку Обамі. «Наша ядерна зброя в Європі не має військової цінності. Нульовий. Вони там з суто політичних причин».
B61 все-таки бомба. Він служить цілі, сидячи в сховищі, тому що він буде служити цілі, якщо його скинути з літака.

«Це забезпечує альянсу ядерну відповідь — це його військова цінність», — каже генерал у відставці Філіп Брідлав, верховний головнокомандувач об’єднаними силами НАТО з 2013 по 2016 рік, а нині голова Ініціативи Frontier Europe для Інституту Близького Сходу.
Як можна використовувати B61? Під час ескалації гіпотетичного конфлікту між НАТО і Росією один попереджувальний ядерний постріл з Росії в Польщу може викликати ядерну відповідь союзників: наприклад, B61, скинутий на військовий майданчик у Калінінграді. Це, у свою чергу, може спровокувати ескалацію Росії, а потім — якщо справи продовжаться цим шляхом — повну ядерну війну зі Сполученими Штатами, що призведе до щонайменше 91,5 мільйонів жертв у всьому світі, згідно з моделюванням 2019 року з Програми науки та науки Прінстонського університету. Глобальна безпека. У той момент ми могли б протистояти рівням жахів, які були обмежені теорією та фантастикою протягом 77 років. Якщо, наприклад, російська міжконтинентальна балістична ракета потужністю 800 кілотон вибухне на висоті 2,8 милі над Білим будинком, то може статися півмільйона загиблих, і люди можуть отримати опіки третього ступеня від Сілвер-Спрінг, штат Меріленд, до Олександрії, штат Вірджинія. на Nukemap, веб-сайт моделювання, створений істориком ядерної зброї Алексом Веллерстайном.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив 14 березня, що «перспектива ядерного конфлікту, колись немислима, тепер знову в межах можливого», маючи на увазі рішення Путіна привести свої ядерні сили у бойову готовність.
Виступаючи у вівторок на CNN, речник Путіна відмовився виключити використання ядерної зброї, особливо якщо Кремль сприймає «екзистенційну загрозу» для Росії.
Радник з національної безпеки Джейк Салліван зазначив у вівторок під час прес-конференції в Білому домі, що саме Путін на початку «підняв привид потенційного використання ядерної зброї».
«Це те, про що ми повинні бути стурбовані», – сказав Салліван. "На основі нашого поточного аналізу ми не змінили нашу ядерну позицію на сьогоднішній день. Але ми постійно відстежуємо ці потенційні надзвичайні ситуації".

Що могло пробудити B61 від їхнього підземного сну? За класичним сценарієм, за словами Міллера, НАТО не зможе зупинити російське вторгнення, використовуючи свій неядерний захист. Але Сполучені Штати мають у своєму ядерному та неядерному арсеналі безліч інших, розумніших варіантів, ніж B61. Навіть за сценарію ескалації 50-річний стримуючий фактор, який ми зберігаємо в землі, може залишитися там.
«Я вважаю, що ви могли б справедливо запитати мене: «Якби ми почали нове, чи знадобилася б нам ця зброя?», — каже Міллер про B61. «Відповідь може бути ні. Але ми не починаємо заново, і ця зброя має довгу історію».
B61 з’явився на світ у роки після кубинської ракетної кризи, оскільки ВПС були зацікавлені в можливості скидання ядерної зброї з низько літаючого літака на високих швидкостях, згідно з другим томом «Мечі Армагедону» Чака Хансена. B61 можна використовувати як «тактичну» або «нестратегічну» ядерну зброю на полі бою проти передньої військової цілі, на відміну від «стратегічного» знищувального удару в тилу ворога, по резиденції уряду чи міста.

Наприкінці літа 1969 року вчені та військові командири зібралися в Лос-Аламосі, штат Нью-Мексико, на батьківщині атомної бомби, на триденний симпозіум з тактичної ядерної зброї. Минуло майже чверть століття відтоді, як Друга світова війна закінчилася парою ядерних ударів по Японії та два десятиліття з моменту заснування Організації Північноатлантичного договору, або НАТО, яка на той час розросла до 15 країн.

Тактична ядерна програма в Європі «залишається єдиним найбільш об’єднуючим елементом в НАТО», – сказав у своєму виступі генерал Девід А. Бурчінал, тодішній заступник глави Європейського командування США. «Ми повинні розпочати рішучу програму з розробки та вдосконалення зброї, щоб відповідати нашим поточним і майбутнім вимогам», – сказав він. «Ми не можемо спочивати на лаврах 20 років відносного спокою в Європі НАТО».
Іншими словами, нове сімейство B61 було бажаним, але недостатнім.
До 1975 року Сполучені Штати мали в Європі 6951 тактичну ядерну боєголовку і 145 ядерних сховищ, згідно з розсекреченою запискою, надісланою держсекретарю Генрі Кіссінджеру. Ідея полягала в стримуванні: будь-яке вторгнення Радянського Союзу в Європу загрожує обмеженим ядерним ударом, який може перерости в повну стратегічну війну, яка переважить будь-які вигоди від вторгнення, за словами Джеймса М. Актона, співдиректора ядерної галузі. політична програма Фонду Карнегі за міжнародний мир.

B61 залишився з тих часів. Це бомба, яка сприяє єдності, загрожуючи апокаліпсисом.
«У моїй кар’єрі був час, коли я підтримував виведення цієї зброї з Європи», – каже Ектон. «Я змінив це, тому що вважаю, що є низка союзників, які їх цінують, і я вважаю — особливо з огляду на нещодавні дії Росії — що вони достатньо важливі для низки країн, і я не хотів би підірвати єдність НАТО, намагаючись щоб їх вилучити».
Керівництво НАТО, членом якого не є Україна, зобов’язалося залишатися ядерним альянсом, доки існує ядерна зброя.

«У той час, коли обговорення смертельної автономної зброї, рої дронів та зброї космічного простору роблять сучасну війну схожою на науково-фантастичний трилер, ядерна зброя може здаватися таким же ретро, як Sony Walkman або стаціонарний телефон», — Джессіка Кокс, директор НАТО. ядерної політики, писав у 2020 році. «І все-таки країни з ядерною зброєю, такі як Росія та Китай, знову вкладають великі кошти у створення більш складних і різноманітних ядерних арсеналів, Північна Корея продовжує швидке розширення ядерної зброї, а Іран знову заголовки для своїх ядерних розробок».
Таким чином, B61 зберігається, хоча і на частці від більших тактичних ядерних сил Росії, які зазнають оновлення та «володіють значними перевагами» перед арсеналами Сполучених Штатів та їх союзників, згідно з оглядом ядерної політики адміністрації Трампа в 2018. Приблизно 100 американських бомб під європейськими ландшафтами чекають не стільки на детонацію, скільки на відновлення. (Якщо бомби залишаються, бомби старіють.) У травні Сполучені Штати планують розпочати повномасштабне виробництво модернізованої версії B61, яка матиме регульовану продуктивність, що означає, що військові можуть набирати або зменшувати сили. за допомогою якого вибухає кожна бомба — і керований хвостовий комплект для підвищення точності (парашут не потрібен).

За прогнозами Ганса Крістенсена, директора проекту ядерної інформації Федерації, ця модернізація, розпочата більше десяти років тому, коштуватиме від 9,1 до 10,1 мільярда доларів, що робить її, ймовірно, найдорожчою програмою створення ядерної бомби в історії США. американських вчених.
«З моменту закінчення холодної війни в Європі було все менше» американської ядерної зброї, каже Крістенсен, і багато американських чиновників «кажуть, що нам там більше не потрібні». Але для деяких, за його словами, вторгнення в Україну «підтверджує потребу в цій зброї в Європі», а модернізація B61 «прив’язує до наступної ери переднього розгортання ядерної зброї».
Таким чином, життя B61 нагадує про ядерний арсенал США загалом: старий, але народжений заново. Здебільшого приховані, але завжди напоготові. Священний для одних, застарілий для інших.

Джон Вольфсталь, старший директор з контролю над озброєннями та нерозповсюдженням Ради національної безпеки Обами, каже, що американські чиновники могли б побажати, щоб мільярди, витрачені на модернізацію B61, були замість цього інвестовані в неядерний потенціал, присутність американських військ і підтримку України.
«Коли я був в уряді, ми стверджували, що B61 і ядерний обмін в НАТО є важливими для єдності альянсу, чи не так? Виявляється, це не так», – каже Вольфсталь, старший радник антиядерної некомерційної організації Global Zero. «Що важливо для єдності НАТО, так це загроза Росії».

Настрої в Німеччині — де протягом багатьох років парламент проводив дебати щодо поступового припинення опіки над цими B61 у виноградниках — «значно змінилися після російського вторгнення в Україну», — каже Ксанте Хол, експерт з ядерного роззброєння німецького відділення Міжнародні лікарі із запобігання ядерній війні. «Люди насправді налякані і прокинулися від того, що ядерна зброя загрожує їм особисто».

«Реакція на це дуже сильна, але в обох напрямках. Багато людей закликають до скасування ядерної зброї, — каже вона, а інші кажуть, що ядерне стримування — наш єдиний захист». 14 березня Німеччина оголосила, що замінить свої застарілі літаки-бомбардировщики на американські F-35, які також можуть перевозити B61, що свідчить про повторне зобов’язання союзників щодо угоди про розподіл ядерної зброї.
Критики модернізованого B61 вважають його не пережитком холодної війни чи ознакою єдності НАТО, а, по суті, новим і дестабілізуючим типом бомби, з її здатністю «набрати вхідність» і підвищеною точністю, що потенційно може знизити поріг використання в конфлікт, каже Хол.
Джилл Грубі, адміністратор Національного управління ядерної безпеки США, заявила в грудневій заяві, що реконструкція B61 «покращує точність і знижує продуктивність без зміни військових характеристик, а також покращує безпеку, безпеку та надійність».

Поки бомби змінюються, риторика навколо них також. За словами Крістін Партемор, виконавчого директора Ради зі стратегічних ризиків, останніми роками як Росія, так і Сполучені Штати все частіше посилали сигнали про використання ядерної зброї в конфлікті, а не виключно як стримування конфлікту.
«Приблизно в 2015-2016 роках я почав чути, як люди в Пентагоні говорять про це набагато більш відкрито, таким чином, ніби вони нормалізують це», — каже Партемор, який частково пояснює це войовничою риторикою Путіна та північнокорейського лідера Кім Ченга. Un. «Якщо ми вважаємо, що ядерна зброя в першу чергу або повністю призначена для стримування використання ядерної зброї, її слід десь розташовувати і зберігати як запізніле, як політичну зброю, і розглядати як не має корисних бойових можливостей».

Але, на думку експертів, бойова здатність надає бомбі її стримуючу цінність, а модернізований B61 — з його більш високою точністю в поєднанні з низькою продуктивністю — може бути більш уявним варіантом у військовому конфлікті.
«Найбільша небезпека ядерної війни — це так звана менша тактична зброя на неоднозначних транспортних засобах доставки», — каже Вебер. «Якимось чином використання ванільних термінів, таких як «низька прибутковість», створює враження, що вони прийнятні».
Як сказав Джим Меттіс Комітету з питань збройних сил Палати представників у 2018 році, коли він був міністром оборони: «Я не думаю, що існує така річ, як «тактична ядерна зброя». Будь-яка ядерна зброя, яка використовується в будь-який час, змінює стратегію».
Можливо, щойно наступного року, у світі, зміненому завдяки цьому російському вторгненню, земля НАТО буде знову засіяна модернізованими ядерними бомбами зі Сполучених Штатів. Вони залишаться під землею і поза увагою, але ніколи не будуть далеко від поверхні.


Фашингтон Пост



« Останнє редагування: Березня 26, 2022, 08:11:27 08:11 від Адам Жоржович »

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19368
Re: Зненацька в статейка у Фашингтон Пост...
« Reply #1 : Березня 26, 2022, 08:02:00 08:02 »
TL;DR: "І у саміх ліварвєрти найдуцца"(с)

Online Комашки

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7683
Re: Зненацька статейка у Фашингтон Пост...
« Reply #2 : Березня 27, 2022, 08:52:46 20:52 »
Цікаво до речі, яка зброя в кацапів стоїть у "калінінграді"

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 34829
  • Стать: Чоловіча
Re: Зненацька статейка у Фашингтон Пост...
« Reply #3 : Березня 27, 2022, 09:39:43 21:39 »
Цікаво до речі, яка зброя в кацапів стоїть у "калінінграді"

Тю, блін, навіть в вікі це написано

ТУТ

Дивись розділ Розгортання в Калінінграді