Автор Тема: Щодо важливості національного в державному будівництві  (Прочитано 843 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15809

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15809

Offline jia

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2733
Це все хуйня
Ось я вчив і знаю теорію графів, її мені викладала людина, що "розробляла" совковий "налог" 8086 та 8088
Ця теорія використовується як базова, кроми електроніки ще й в логістиці і дорогобудуванні
А саме при прийманні рішення про будівнитсво нової дороги, розвязки, доцільності розширення старої...

А ТОЛКУ?
99% людей що приймають рішння в автодорах - поняття про теорію не мають... так і з державним будівництвом

І твоя і моя вина в тому, що ми не пасионарії і не кинули все заради реалізації свої знань

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 33099
  • Стать: Чоловіча
Це все хуйня
Ось я вчив і знаю теорію графів, її мені викладала людина, що "розробляла" совковий "налог" 8086 та 8088
Ця теорія використовується як базова, кроми електроніки ще й в логістиці і дорогобудуванні
А саме при прийманні рішення про будівнитсво нової дороги, розвязки, доцільності розширення старої...

А ТОЛКУ?
99% людей що приймають рішння в автодорах - поняття про теорію не мають... так і з державним будівництвом

І твоя і моя вина в тому, що ми не пасионарії і не кинули все заради реалізації свої знань

Тю, бля, в нас в конторах типу УЗ мало хто чув про 'транспортну задачу' з теорії оптимізації. Це про ті підрозділи, де якраз планують перевезення  :fp2 

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26915
А никто из "прикладников и не должен такого знать. Задача "прикладников" правильно применять разработанные алгоритмы и методики. Сверхквалификация это зло

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15809
Це все хуйня
Ось я вчив і знаю теорію графів, її мені викладала людина, що "розробляла" совковий "налог" 8086 та 8088
Ця теорія використовується як базова, кроми електроніки ще й в логістиці і дорогобудуванні
А саме при прийманні рішення про будівнитсво нової дороги, розвязки, доцільності розширення старої...

А ТОЛКУ?
99% людей що приймають рішння в автодорах - поняття про теорію не мають... так і з державним будівництвом

І твоя і моя вина в тому, що ми не пасионарії і не кинули все заради реалізації свої знань
Це узагальнення досвіду, уже пройдений і систематизований. Чи ви вважаєте можливим особливий  український шлях?

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 33099
  • Стать: Чоловіча
А никто из "прикладников и не должен такого знать. Задача "прикладников" правильно применять разработанные алгоритмы и методики. Сверхквалификация это зло

Так вони взагалі ніхера не знають  :smilie5:

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15809
А никто из "прикладников и не должен такого знать. Задача "прикладников" правильно применять разработанные алгоритмы и методики. Сверхквалификация это зло
Чиста практика теж зло, теорію треба знати, бо інколи саме вона може дати правильну відповідь.

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26915
Чиста практика теж зло, теорію треба знати, бо інколи саме вона може дати правильну відповідь.

Это плюс, но не необходимость. Более того это плюс индивидууму, но зачастую минус как работнику который начинает разные "рацпредложения" пытаясь найти применение своим знаниям тем самым нарушая налаженную систему
Например в строительстве никто не рассчитывает все параметры для каждой постройки, а пользуется ДБНами - заранее составленными рекомендациями для стандартных случаев. Для уникальных проектов такая система не подойдет, но уникальных проектов 10%. Так и в любой работе

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15809
Рада розгляне скандальний законопроєкт щодо русифікації освіти
Сьогодні, 14:35

Законопроєкт 2362 «слуги народу» Максима Бужанського ставлять у порядок денний засідання парламенту цього тижня



Голова Верховної Ради Дмитро Разумков доручив поставити в розклад засідання парламенту на 16 липня законопроєкт 2362 «слуги народу» Максима Бужанського, мета якого – тотальна русифікація української освіти. Про це повідомив народний депутат від «Європейської Солідарності» Володимир В’ятрович.

«Цей проєкт, який вносить зміни в закони про мову і про освіту – найбільша загроза українській мові і українській освіті з часів Януковича», - зазначив він.

Нардеп додав, що «Слуги народу» і ОПЗЖ планують протягнути русифікаторський законопроєкт усупереч позиції Міністерства освіти і науки та гуманітарного комітету парламенту, які виступили проти його ухвалення.



В’ятрович закликав спікера Разумкова «негайно припинити цю антиукраїнську провокацію, зняти русифікаторський законопроєкт 2362 з розгляду на нинішній сесії».

Також він закликав нардепів стати стати на захист української освіти і в разі винесення цього проєкту на пленарне засідання проголосувати проти, а також всіх небайдужих громадян прийти до парламенту 16 липня.

Нагадаємо, представники провладної фракції зареєстрували у Верховній Раді два скандальні законопроєкти. Перший – №2362 авторства одіозного Максима Бужанського: документ передбачає зміни в закони про мову і про освіту, щоб скасувати перехід з 1 вересня 2020 року на навчання українською мовою тих учнів 5-11 класів, які досі навчалися російською Повний текст читайте тут: https://m.glavcom.ua/news/rada-rozglyane-skandalniy-zakonoprojekt-shchodo-rusifikaciji-osviti-692723.html

Offline ЮАР

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17199
  • Стать: Чоловіча
  • Стукнуть на кацапа - дело чести, но лучше убить!
У багатьох видах спорту є поняття - школа, базові знання і навички.
І як що в тебе нема цієї "школи", ти дідька лисого вище КМСу підеш.

У зелених покидьків не просто нема "школи". Вони жодного уявлення не мають, що це, і що це має бути.
:superman2: :superman2: :superman2: :superman2:
:smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1:

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15809
Моя мама родом из Красного Кута, села в Антрацитовском районе на Луганщине.

Когда в семидесятых годах прошлого века её школу насильно перевели на русский язык обучения, то у всех в её классе мгновенно ухудшилась успеваемость учеников. Дети тупо не могли усвоить материал, поскольку не понимали и половины слов. Особенно математика, биологя и физика.

Директора школы, который пытался сопротивляться русификации, уволили. Учителям, кто его поддерживал урезали зарплату и надбавки, сократили часы преподавания.

На почтовом отделении вмиг исчезли газеты на украинском языке, остались только Правда и Известия. Не могли выписать даже Крокодила.

Все таблички с названием улиц также заменили на русский, в том числе и табличку на рейсовом автобусе из Фащивки в Антрацит.

Назревал чуть ли не бунт местного населения, в связи с чем из Новочеркасска перебросили на время несколько подразделений военной части, а из Ростова прибыло усиление милиции.

Этими пришлыми пополнилась партийная ячейка КПСС из которой валом повыходило местное население.

Спустя несколько лет русский язык утвердился в луганской глубинке, а украинский трансформировался в жалкое подобие суржика.

Это была вторая волна русификации Донбасса.

Под первую попал мой папа. После войны он пошёл учиться в Сталинском горном институте. Когда ещё Донецк назывался Сталино.

Его группа была последней, которая успела сдать экзамены на украинском. У младших групп за "местечковость" исключали из комсомола.

Таким образом мой отец всю жизнь был против вступления в партию. Что доставило ему массу неприятностей уже на службе в армии. Особенно, когда он командовал дивизионами РЛС средней и дальней мощности в Средней Азии. Особисты нещадно гнобили лишь за одно его происхождение.

Уже уволившись из армии и работая на шахте Засядько, папа ласкал свой слух українською мовою на глубине в прямом смысле слова. Да, проходчики под землёй общались українською, а поднимаясь на поверхность и переступая порог клети - переходили на русский. Что весьма бесило местный обком партии и отдел КГБ при шахте. Папа бригадир так никого и не сдал.

Когда я подрастал, мой крёстный и его жена, тётя Паша, балакали со мною всегда на украинском. Да и у нас во дворе на проспекте Россини почти все дети общались на украинском. Пока не пошли в школу и не стали "как вся страна".

Это была третья, почти незаметная и мягкая волна русификации Донбасса. Я застал её в восьмидесятых, хотя вовсю бурлила перестройка и гласность.

И знаете, что я вам скажу на счёт изучения русского в школе?..

Или догадаетесь сами? ;)

Ибо всю историю моей семьи я помню навязывание языка и искоренение мови
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10214267023670044&id=1849311083

Offline arrow

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5884
Зроблю закид Петру, що він, вільно володіючи англійською, майже нічого не зробив задля її просування в якості тарана проти узкоязичія.

І поставлю плюс Гончаренку, який у себе на окрузі має таку програму.

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15809
ПРО ТРАВМУ МОВИ Й "П'ЯТУ КОЛОНУ". Біда України в тім, що такі історії досі розповідаються в форматі "а от у нас на Донбасі (в Харкові, Києві, Черкасах, далєє вєздє)" - що для більшости наших громадян цільна, "всеукраїнська" картина брежнєвської русифікації 1970-80-х досі НЕВИДНА  (практично всі читачі "Коду Гурніка", помітила, плутають 1960-ті й 1970-ті, тобто 1972-й рік, коли Москва замінила Шелеста Щербицьким і почалися "чистки", не сприймається як межа між епохами!). В школі вчать тільки про Стуса й ще кількох відомих дисидентів - а безіменний директор школи з Красного Кута, якого "уволили" (за "український буржуазний націоналізм" його, любі діти, "уволили". а це значить - з кінцями, під нагляд КГБ і "з забороною на професію"!) так і лишився за кадром. А це ж ТЕЖ репресії, і такі репресовані (звільнені з роботи/навчання) були в КОЖНОМУ, без винятку, місті-селі-містечку, і штат районних відділень КГБ УРСР ріс і пухнув, як гриби після дощу, і це мало свою назву - "Операция "БЛОК", свого ідеолога - секретаря ЦК КПУ Валентина Маланчука (врешті "уволенного из гестапо за жестокость"!), і свою статистику, яку сяк-так, потрошку, тепер намагаються відновити історики, але одне ясно було ще звідтоді - в майбутніх підручниках історії України доба правління Щербицького має бути описана як епоха ЛАТЕНТНИХ МАСОВИХ репресій: "Гібридний сталінізм".

Кожна область отримала тоді свою "хвилю русифікації". Просто, десь та хвиля була, історично, - перша, а десь - друга, третя... Із дуже глибоко закладеною в підсвідомість прошивкою страху: українська - це НЕБЕЗПЕЧНО, за неї б'ють. Тільки вдома, під ковдрою, ну або вже під землею, в шахті, - в темряві, "щоб не почув хто, не побачив"...

Так ось, люди, які "чувствуют себя ущемленными" реальним, а не паперовим державним статусом української, - це ті, хто хоче, щоб українці й далі БОЯЛИСЬ своєї мови.

А це можливо - ТІЛЬКИ за підтримки російських танків.

Тому для цих людей ЗАВЖДИ буде "враг не в Москве".

Ось так усе просто.)

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15809
Зроблю закид Петру, що він, вільно володіючи англійською, майже нічого не зробив задля її просування в якості тарана проти узкоязичія.

І поставлю плюс Гончаренку, який у себе на окрузі має таку програму.
ВР ледве закон про мову прийняв, куди вже там просувати англійську.

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15809
 На жаль, Южаніна у цій гілці не чутно, я її спеціально відкрив як відповіді на одне його питання щодо мови

Offline arrow

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5884
ВР ледве закон про мову прийняв, куди вже там просувати англійську.

Тут не про ВР я казав, а про відсутність публічної ініціативи Петра.

Offline arrow

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5884
На жаль, Южаніна у цій гілці не чутно, я її спеціально відкрив як відповіді на одне його питання щодо мови

Южанін має проблеми з психікою, а язиковий вапрос у нього виступає тріггером невротичних зривів.

Хай відпочиває та ковтає пігулки.

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15809
Тут не про ВР я казав, а про відсутність публічної ініціативи Петра.
Без питань але ж публічна ініціатива повинна бути не тільки проголошена але й реалізована.

Offline arrow

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5884
Без питань але ж публічна ініціатива повинна бути не тільки проголошена але й реалізована.

Для початку вона повинна бути.
А її не було.

Offline Kikker

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4850
У Запоріжжі італієць звільнив персонал ресторану через відмову спілкуватися українською

У Запоріжжі власник італійського кафе Trattoria Fabrizio, італієць Фабріціо Кошче поставив умову персоналу свого закладу обслуговувати гостей українською мовою.

Заклад Фабріціо з’явився на місці кафе, яке раніше закрилось, персоналу закладу було запропоновано залишитися працювати з підвищеною зарплатнею, але за умови обслуговування клієнтів українською мовою. «Відразу після цього почалися неймовірні обурення. Вони почали мені ставити свої умови, і сказали «Ми б прийшли до вас, якби не ось ця вимога щодо української мови»… Тобто фактично ми їх не звільняли, а просто не взяли на роботу. І мова була не єдиною причиною, вони не підходили нам і за іншими параметрами», – пояснив сам Кошче.

Ресторатор розповів, що вже 10 років одружений з українкою і давно підтримує Україну в «пориві до свободи і прагненні до Європи».  «Ще в Італії, через волонтерські організації діаспори, я допомагав українським бійцям на фронті. Тому не бачу нічого дивного, що персонал українського кафе повинен говорити українською мовою», – додав він.

За словами Кошче, після того, як про його вимоги до персоналу дізналися в соцмережах, фактично в той же день до них повалили клієнти. «На другий день нам замовили два банкети. Було таке, що пара стояла на вході і чекала, поки звільниться столик», – розповів ресторатор.

На думку Фабріціо, проблема з мовою в Україні створена штучно. «У нас були подібні проблеми в районі Тіроло в Італії, де велика частина населення розмовляє німецькою мовою. Але навіть в Тіроло, де в сім’ях розмовляють німецькою, діти в школах говорять італійською. Мене дивує, що в Україні народ розділений за мовою. У нас в Італії сотні діалектів, але всі знають італійську», – заявив він.

https://frompress.com.ua/u-zaporizhzhi-italiyets-zvilnyv-personal-restoranu-cherez-vidmovu-spilkuvatysya-ukrayinskoyu/amp/

Offline arrow

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5884
У Запоріжжі італієць звільнив персонал ресторану через відмову спілкуватися українською

У Запоріжжі власник італійського кафе Trattoria Fabrizio, італієць Фабріціо Кошче поставив умову персоналу свого закладу обслуговувати гостей українською мовою.

Заклад Фабріціо з’явився на місці кафе, яке раніше закрилось, персоналу закладу було запропоновано залишитися працювати з підвищеною зарплатнею, але за умови обслуговування клієнтів українською мовою. «Відразу після цього почалися неймовірні обурення. Вони почали мені ставити свої умови, і сказали «Ми б прийшли до вас, якби не ось ця вимога щодо української мови»… Тобто фактично ми їх не звільняли, а просто не взяли на роботу. І мова була не єдиною причиною, вони не підходили нам і за іншими параметрами», – пояснив сам Кошче.

Ресторатор розповів, що вже 10 років одружений з українкою і давно підтримує Україну в «пориві до свободи і прагненні до Європи».  «Ще в Італії, через волонтерські організації діаспори, я допомагав українським бійцям на фронті. Тому не бачу нічого дивного, що персонал українського кафе повинен говорити українською мовою», – додав він.

За словами Кошче, після того, як про його вимоги до персоналу дізналися в соцмережах, фактично в той же день до них повалили клієнти. «На другий день нам замовили два банкети. Було таке, що пара стояла на вході і чекала, поки звільниться столик», – розповів ресторатор.

На думку Фабріціо, проблема з мовою в Україні створена штучно. «У нас були подібні проблеми в районі Тіроло в Італії, де велика частина населення розмовляє німецькою мовою. Але навіть в Тіроло, де в сім’ях розмовляють німецькою, діти в школах говорять італійською. Мене дивує, що в Україні народ розділений за мовою. У нас в Італії сотні діалектів, але всі знають італійську», – заявив він.

https://frompress.com.ua/u-zaporizhzhi-italiyets-zvilnyv-personal-restoranu-cherez-vidmovu-spilkuvatysya-ukrayinskoyu/amp/

Потрібна проста, покрокова інструкція для скарги клієнта на заклад, що порушує мовне законодавство.
Зараз ситуація дуже розмита. Свого можна досягти з дуже великими витратами часу й нервів.

В принципі за влади зебіло-вати стоїть задача лише зберегти статус-кво, не більше.