Автор Тема: І Свобода не підтримає зміни до Конституції  (Прочитано 1657 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Вася Ем

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3717
  • Стать: Чоловіча
  • Ворогів я закидаю квітами — у труні. С. ДАЛІ
Олег Тягнибок
Голова ВО "Свобода"
Чому ''Свобода'' не голосуватиме за президентський проект змін до Конституції
03 липня 2014, 12:22

Фракція ВО "Свобода" не може підтримати проект закону про внесення змін до Конституції України (щодо повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування) у редакції Президента України Петра Порошенка.

Зміни до Конституції не мають ухвалюватися похапцем, навіть під тиском зовнішніх обставин. Адже це питання стратегії розвитку держави, а не політичної тактики. Конституційні зміни потребують доопрацювання, а головне – широкого громадського обговорення на рівні місцевих громад.

Зміни до Конституції, які подала фракція ВО "Свобода" в рамках роботи Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України, було повністю проігноровано. Хоча ми пропонували важливі зміни, які мають підтримку багатьох українців, зокрема:

- Обрання народних депутатів за пропорційною системою за відкритими виборчими списками;
- Скасування недоторканності народних депутатів, Президента та суддів;
- Спрощена процедура відкликання народного депутата виборцями;
- Запровадження відповідальності народного депутата за порушення принципу особистого голосування;
- Скорочення кількості складу парламенту до 300 депутатів;
- Обрання місцевих судів громадяни України строком на п'ять років;
- Заборона нацистської та комуністичної ідеологій.


Президентський проект Основного Закону містить низку положень, які ВО "Свобода" категорично не підтримує, оскільки ми вважаємо їх шкідливими для розвитку нашої держави. Зупинюся на найбільш принципових:

1. Ми проти того, аби місцеві ради, зокрема сільські, селищні, міські, районні та обласні, надавали "спеціальний статус" російській та іншим мовам національних меншин (ст.143) . Фактично це механізм надання російській мові статусу другої державної в зрусифікованих регіонах, що призведе до конституційного закріплення мовного розколу країни, який є наслідком насильницької руфифікації українців. Ми категорично проти таких "миротворчих ініціатив" ціною знищення національної ідентичності та єдності українців, основою якої є українська мова. Це капітуляція перед вимогами російського агресора Путіна.

Позиція "Свободи" така: стаття 10 чинної Конституції більш ніж достатньо гарантує мовні права національних меншин. Ми підтримуємо гарантування на рівні закону (законопроект Кошулинського N2172а) права місцевих громад, в яких представники національних меншин становлять понад 30% мешканців, використовувати в публічних царинах поруч із державною мовою мову національної меншини. До того ж, таке право має бути виключно компетенцією місцевих громад, а не обласних чи районних рад, які зараз фактично представляють інтереси місцевих олігархів, а не місцевих громад.

2. Ми вимагаємо, аби коаліцію формували фракції, а не окремі народні депутати (ст.83) . Формування парламентської більшості фракціями партій є гарантією того, що ця коаліція відповідатиме результатам голосування виборців. Якщо ж норму про формування коаліції фракціями буде усунуто, то більшість можуть сформувати партії, які не отримали виского відсотка на виборах, але змогли перекупити "тушок".

3. Ми проти скасування обов'язку народного депутата входити до складу депутатської фракції цієї політичної партії, від якої він обирався (ст. 81) . Прийняти цю пропозицію означає легалізувати політичну проституцію в парламенті. Це призведе до повторення ситуації з "тушками" Табаловими, яка прогриміла на всю Україну 2012 року, або ж з перебіжництвом майже третини депутатів фракції "Батьківщини" в лави більшості Януковича 2011 року. Це означає дозволити повну безвідповідальність народних депутатів перед своїми виборцями. Ми вимагаємо імперативного мандату.

Україні потрібні якісні зміни до Конституції, а не будь-які зміни за будь-яку ціну. Потрібні конституційні зміни, які системно посилять вплив громадян на всі гілки влади в державі, як цього вимагали українці під час Революції гідності.

Важко очікувати таких змін від цього складу парламенту, який ігнорує ухвалення принципових для України законів, зокрема про люстрацію, про відновлення довіри до судової системи, про відкриття державного реєстру прав власності на нерухоме майно, заборону комуністичної ідеології.

Важко очікувати позитивних змін від Верховної Ради, в якій фракції, що організували Майдан, нараховують всього лише 164-х депутатів, і які без доброї волі колишніх попутників Януковича не можуть ухвалити жодного закону.

"Свобода" солідарна з громадянами, понад 70% яких підтримують проведення дострокових виборів парламенту, обраного за відкритими виборчими списками. Тільки якісно новий парламент зможе ухвалити ті зміни до Конституції України, яких насправді потребують українці.
« Останнє редагування: Липня 03, 2014, 12:45:59 12:45 від Вася Ем »

Offline Вася Ем

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3717
  • Стать: Чоловіча
  • Ворогів я закидаю квітами — у труні. С. ДАЛІ
Класно у нас виходить.
Всі за щось гарне, світле, прогресивне. Наче.
Як доходить до справи повний п..здєц.  :weep:

Offline Читач

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4622
  • Стать: Чоловіча
А що зміни до Конституції це гарне, світле, прогресивне?
Президент сказав?
Так от, як кров свою лили батьки за Москву і Варшаву, і вам, синам, передали свої кайдани, свою славу!

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10644
  • Стать: Чоловіча
можна погоджуватись чи не погоджуватись але свобода СФОРМУЛЮВАЛА свою позицію на відміну від батьківщини яка ПРОСТО ПРОТИ

Offline Вася Ем

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3717
  • Стать: Чоловіча
  • Ворогів я закидаю квітами — у труні. С. ДАЛІ
А що зміни до Конституції це гарне, світле, прогресивне?
Президент сказав?

А-а-а, значить през тягне нас у морок, голод і холод. Я й не знав...

Offline Читач

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4622
  • Стать: Чоловіча
А що зміни до Конституції це гарне, світле, прогресивне?
Президент сказав?

А-а-а, значить през тягне нас у морок, голод і холод. Я й не знав...

голод і холод тут ні до чого, а у морок може,
бандюга Яник хотів легітимізувати зміни до Конституції то хоч якусь асамблею формальну створив час надав для роботи,
а цей просто дістав з кишені готовий варіант - приймайте
не коробить?
Так от, як кров свою лили батьки за Москву і Варшаву, і вам, синам, передали свої кайдани, свою славу!

Offline Вася Ем

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3717
  • Стать: Чоловіча
  • Ворогів я закидаю квітами — у труні. С. ДАЛІ
голод і холод тут ні до чого, а у морок може,
бандюга Яник хотів легітимізувати зміни до Конституції то хоч якусь асамблею формальну створив час надав для роботи,
а цей просто дістав з кишені готовий варіант - приймайте
не коробить?

Коробить - не те слово. І не тільки від цього.

Offline злата

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15635
Петро Порошенко не хоче мати повноважень ''англійської королеви''

Offline Читач

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4622
  • Стать: Чоловіча
Петро Порошенко не хоче мати повноважень ''англійської королеви''

А коли він балотувався на пост з такими повноваженнями йому про це не сказали?
Так от, як кров свою лили батьки за Москву і Варшаву, і вам, синам, передали свої кайдани, свою славу!

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10644
  • Стать: Чоловіча
А коли він балотувався на пост з такими повноваженнями йому про це не сказали?

забули

Offline злата

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15635
Re: І Свобода не підтримає зміни до Конституції
« Reply #10 : Липня 03, 2014, 01:09:28 13:09 »
Між, іншим, вся практично, вся влада зараз у Яценюка і парламента...За постачання армії відповідає Яценюк, за реформи відповідає Яценюк і парламент, Аваков і АТО-теж Яценюк і парламент....А винний в усіх негараздах-Петя...Жирний жир для саботажників в Верховній Раді і в Кабміні

Offline злата

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15635
Re: І Свобода не підтримає зміни до Конституції
« Reply #11 : Липня 03, 2014, 01:12:02 13:12 »
Петро Порошенко не хоче мати повноважень ''англійської королеви''

А коли він балотувався на пост з такими повноваженнями йому про це не сказали?
Всі учасники політичного процесу готували свої конституціїї, для жиру...,виграв Порох... :smilie1:

Offline Читач

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4622
  • Стать: Чоловіча
Re: І Свобода не підтримає зміни до Конституції
« Reply #12 : Липня 03, 2014, 01:16:46 13:16 »
Всі учасники політичного процесу готували свої конституціїї, для жиру...,виграв Порох... :smilie1:
[/quote]

Дісйно, Янукович теж виграв, теж змінив, тільки якось воно не так сталось...
Може їм до Евангіліє та Конституції ще й граблі ставити коли присягу приймають?
Так от, як кров свою лили батьки за Москву і Варшаву, і вам, синам, передали свої кайдани, свою славу!

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Re: І Свобода не підтримає зміни до Конституції
« Reply #13 : Липня 03, 2014, 01:33:29 13:33 »
Я думаю Порошенко добре знав що зміни не пройдуть. Прocто у нього тепер з`явися потужний аргумент за розпуск ВР - бездіяльність.

Offline Читач

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4622
  • Стать: Чоловіча
Re: І Свобода не підтримає зміни до Конституції
« Reply #14 : Липня 03, 2014, 01:47:40 13:47 »
Я думаю Порошенко добре знав що зміни не пройдуть. Прocто у нього тепер з`явися потужний аргумент за розпуск ВР - бездіяльність.

 :consul

Так от, як кров свою лили батьки за Москву і Варшаву, і вам, синам, передали свої кайдани, свою славу!

Offline Askold

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6410
  • Стать: Чоловіча
Re: І Свобода не підтримає зміни до Конституції
« Reply #15 : Липня 03, 2014, 01:53:52 13:53 »
Між, іншим, вся практично, вся влада зараз у Яценюка і парламента...За постачання армії відповідає Яценюк, за реформи відповідає Яценюк і парламент, Аваков і АТО-теж Яценюк і парламент....А винний в усіх негараздах-Петя...Жирний жир для саботажників в Верховній Раді і в Кабміні

Так є.
Зате як добре юлькам зараз битись на форумах в істериках.
Вся влада зараз в руках юлькошобли, а відповідальний за їх дії получається Порошенко

Offline Askold

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6410
  • Стать: Чоловіча
Re: І Свобода не підтримає зміни до Конституції
« Reply #16 : Липня 03, 2014, 01:55:46 13:55 »
Я думаю Порошенко добре знав що зміни не пройдуть. Прocто у нього тепер з`явися потужний аргумент за розпуск ВР - бездіяльність.

Найбільший аргумент це те що ВР в совоїй більшості складається КПУ, ПР, та інших ворогів України та  посібників террористів, тому має бути розігнана

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Re: І Свобода не підтримає зміни до Конституції
« Reply #17 : Липня 03, 2014, 01:56:27 13:56 »
Я думаю Порошенко добре знав що зміни не пройдуть. Прocто у нього тепер з`явися потужний аргумент за розпуск ВР - бездіяльність.

 :consul

Саме так буде подана відмова. Побачиш. Трутні - депутати не підтримали народ. І з "популярністю" ВР це пройде на ура.

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Re: І Свобода не підтримає зміни до Конституції
« Reply #18 : Липня 03, 2014, 01:57:23 13:57 »
Я думаю Порошенко добре знав що зміни не пройдуть. Прocто у нього тепер з`явися потужний аргумент за розпуск ВР - бездіяльність.

Найбільший аргумент це те що ВР в совоїй більшості складається КПУ, ПР, та інших ворогів України та  посібників террористів, тому має бути розігнана

Я думаю що указ буде підписано в найближчі тижні.

Offline ofenrohr

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2693
Re: І Свобода не підтримає зміни до Конституції
« Reply #19 : Липня 03, 2014, 02:00:46 14:00 »
Я думаю Порошенко добре знав що зміни не пройдуть. Прocто у нього тепер з`явися потужний аргумент за розпуск ВР - бездіяльність.

Найбільший аргумент це те що ВР в совоїй більшості складається КПУ, ПР, та інших ворогів України та  посібників террористів, тому має бути розігнана

Ми всі дуже здивуємося, коли побачимо новий склад ВР. Бо там виявиться набагато більше противників ПОПа, ніж в цій Раді  :smilie7:

Offline Вася Ем

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3717
  • Стать: Чоловіча
  • Ворогів я закидаю квітами — у труні. С. ДАЛІ
Re: І Свобода не підтримає зміни до Конституції
« Reply #20 : Липня 03, 2014, 02:02:44 14:02 »
Ми всі дуже здивуємося, коли побачимо новий склад ВР. Бо там виявиться набагато більше противників ПОПа, ніж в цій Раді  :smilie7:

Як ще забариться з розгоном ВР, то може отримати й повну купа противників...

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Re: І Свобода не підтримає зміни до Конституції
« Reply #21 : Липня 03, 2014, 02:03:24 14:03 »
Я думаю Порошенко добре знав що зміни не пройдуть. Прocто у нього тепер з`явися потужний аргумент за розпуск ВР - бездіяльність.

Найбільший аргумент це те що ВР в совоїй більшості складається КПУ, ПР, та інших ворогів України та  посібників террористів, тому має бути розігнана

Ми всі дуже здивуємося, коли побачимо новий склад ВР. Бо там виявиться набагато більше противників ПОПа, ніж в цій Раді  :smilie7:

Багато чого залежить від успіху на Донбасі. У Петра Олексійовича є реальний шанс продемонструвати швидкі і конкретні досягненння.

Offline Fire Horse

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 534
Re: І Свобода не підтримає зміни до Конституції
« Reply #22 : Липня 03, 2014, 02:11:28 14:11 »
Я думаю Порошенко добре знав що зміни не пройдуть. Прocто у нього тепер з`явися потужний аргумент за розпуск ВР - бездіяльність.

По-перше, не факт, що зміни не пройдуть. Невже регіонали чи комуністи не проголосують за такі зміни?
По-друге, не підтримка якогось законопроекту - це не бездіяльність.
По-третє, як кажуть, зачєм платіть больше, тобто, для чого проводити вибори, якщо  нова ВР навряд чи відрізнятиметься від цієї. Хіба, щоб випхати Свободу, аби не плуталась під ногами.

Offline PamTam

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 13525
Re: І Свобода не підтримає зміни до Конституції
« Reply #23 : Липня 03, 2014, 02:21:10 14:21 »
Я думаю Порошенко добре знав що зміни не пройдуть. Прocто у нього тепер з`явися потужний аргумент за розпуск ВР - бездіяльність.

Найбільший аргумент це те що ВР в совоїй більшості складається КПУ, ПР, та інших ворогів України та  посібників террористів, тому має бути розігнана

Ми всі дуже здивуємося, коли побачимо новий склад ВР. Бо там виявиться набагато більше противників ПОПа, ніж в цій Раді  :smilie7:
Бажано, щоб там не було противників України.

Offline Шавлія

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3590
  • Через тернії до зірок!
Re: І Свобода не підтримає зміни до Конституції
« Reply #24 : Липня 03, 2014, 02:22:40 14:22 »
[

Ми всі дуже здивуємося, коли побачимо новий склад ВР. Бо там виявиться набагато більше противників ПОПа, ніж в цій Раді  :smilie7:
Аргументувати можете?
Дуже цікаво, тому що я притримуюсь протилежної думки.   :shuffle:

Offline Вася Ем

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3717
  • Стать: Чоловіча
  • Ворогів я закидаю квітами — у труні. С. ДАЛІ
Re: І Свобода не підтримає зміни до Конституції
« Reply #25 : Липня 03, 2014, 02:23:40 14:23 »
По-перше, не факт, що зміни не пройдуть. Невже регіонали чи комуністи не проголосують за такі зміни?
По-друге, не підтримка якогось законопроекту - це не бездіяльність.
По-третє, як кажуть, зачєм платіть больше, тобто, для чого проводити вибори, якщо  нова ВР навряд чи відрізнятиметься від цієї. Хіба, щоб випхати Свободу, аби не плуталась під ногами.

А може все ж комі з ПР?

Offline Вася Ем

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3717
  • Стать: Чоловіча
  • Ворогів я закидаю квітами — у труні. С. ДАЛІ
Re: І Свобода не підтримає зміни до Конституції
« Reply #26 : Липня 03, 2014, 02:26:02 14:26 »
[

Ми всі дуже здивуємося, коли побачимо новий склад ВР. Бо там виявиться набагато більше противників ПОПа, ніж в цій Раді  :smilie7:
Аргументувати можете?
Дуже цікаво, тому що я притримуюсь протилежної думки.   :shuffle:


І я встромлю свого носа сюди. Тільки не мінусуйте ;-)
1. А хто у ПОПа прихильник з політичних партій? Таких немає. Удар? Та ну.
2. Кількість прихильників чи противників буде повністю залежати від успіхів АТО та інших реформ, якщо такі будуть.
Тому скоріше за все противників буде більше.

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Re: І Свобода не підтримає зміни до Конституції
« Reply #27 : Липня 03, 2014, 02:31:56 14:31 »
Я думаю Порошенко добре знав що зміни не пройдуть. Прocто у нього тепер з`явися потужний аргумент за розпуск ВР - бездіяльність.

По-перше, не факт, що зміни не пройдуть. Невже регіонали чи комуністи не проголосують за такі зміни?
По-друге, не підтримка якогось законопроекту - це не бездіяльність.
По-третє, як кажуть, зачєм платіть больше, тобто, для чого проводити вибори, якщо  нова ВР навряд чи відрізнятиметься від цієї. Хіба, щоб випхати Свободу, аби не плуталась під ногами.

Не плуталась під ногами у Юлі? Не вийде. Свобода якраз веде себе несподівано. Себто відповідально і помірковано. І по-моєму здорово виграє на тлі істерики юльків про один тур.

Offline Шавлія

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3590
  • Через тернії до зірок!
Re: І Свобода не підтримає зміни до Конституції
« Reply #28 : Липня 03, 2014, 02:33:33 14:33 »

І я встромлю свого носа сюди. Тільки не мінусуйте ;-)
1. А хто у ПОПа прихильник з політичних партій? Таких немає. Удар? Та ну.
2. Кількість прихильників чи противників буде повністю залежати від успіхів АТО та інших реформ, якщо такі будуть.
Тому скоріше за все противників буде більше.
Не маю звичку мінусівати... :smilie1:
Знаєте, в останні дні спостерігаю таку картину у нас в провінції.
Раніше бувші ригоанали бігли записуватись у Порошенківську Солідарність. Зараз пройшла новина, що в ВР буде йти не Солідарність, а Третя Республіка офіційно від Ю.Луценка, а насправді пропорошенківська.
Наші "вершки суспільства" тепер мечуться між цими двома партіями. От я і думаю, що буде в парламенті сильна пропрезидентська партія... :shuffle:

Offline Fire Horse

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 534
Re: І Свобода не підтримає зміни до Конституції
« Reply #29 : Липня 03, 2014, 02:50:50 14:50 »
По-перше, не факт, що зміни не пройдуть. Невже регіонали чи комуністи не проголосують за такі зміни?
По-друге, не підтримка якогось законопроекту - це не бездіяльність.
По-третє, як кажуть, зачєм платіть больше, тобто, для чого проводити вибори, якщо  нова ВР навряд чи відрізнятиметься від цієї. Хіба, щоб випхати Свободу, аби не плуталась під ногами.

А може все ж комі з ПР?

Якщо не помиляюсь, Ви ж самі поливали Свободу перед президентськими виборами чи підтримували лайнометальників?
А  уявіть собі можливу вакханалію перед виборами в ВР! Плюс "правильні" соцопитування.

А ПР та комі нікуди не щезнуть (хіба одиниці). Все це запливе у ВР під іншими брендами: ПРУ газовиків, ляшківською РП ( газовиків і Коломойського), Солідарністю Порошенка, соцпартією Богомолець. А от іще й Третя республіка.

Можливо, я й помиляюсь, але досвід минулих літ не дає підстав сподіватись на щось інше.