У п'ятницю, 8 серпня, Рада Безпеки ООН проведе термінове засідання щодо ситуації з правами людини в Україні.
Зустріч постійних представників Радбезу ініціює Литва. Засідання відбудеться о 17:00 за київським часом у Нью-Йорку.
СтаттіООН: ситуація в Україні продовжує погіршуватисьВ ООН стурбовані наслідками конфлікту на ДонбасіООН: збиття МН17 може бути злочином війниТеґиООН, Україна, Права людини
Організація Об'єднаних Націй наполягає на збільшенні зусиль української влади щодо гуманітарної допомоги біженцям.
Разом з тим, правозахисники також говорять про серйозні порушення прав людини на сході України.
Центральна система реєстрації біженців"Брак систематизації та уніфікації перешкоджає наданню допомоги. Це особливо суттєво у світлі підготовки української влади до зими"
Венсан Кошетель, голова європейського відділення Управління ООН у справах біженців
ООН закликає український уряд створити Клацнути центральну систему реєстрації для біженців з Донбасу та Криму.
На думку організації, це дозволить покращити координацію допомоги для людей, що залишили свої домівки через бойові дії.
"Брак систематизації та уніфікації перешкоджає наданню допомоги. Це особливо суттєво у світлі підготовки української влади до зими. Більшість чинних притулків не можуть використовуватися у холодні місяці зими", - говорить голова європейського відділення Управління ООН у справах біженців Венсан Кошетель.
В ООН також наполягають на звільненні товарів гуманітарної допомоги від оподаткування та спрощення процедур передачі сертифікованих ВООЗ медикаментів на Донбас.
За підрахунками ООН, зараз в Україні вже нараховується близько 117 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Це число значно збільшилось протягом двох літніх місяців (на початку червня в ООН говорили про 2,6 тис.).
Більшість людей, які вимушено покинули свій дім, виїхали з Донбасу. Переселенців з Криму в ООН нараховують близько 15,2 тис.
В Управлінні ООН у справах біженців також говорять про "змішану картину" у тенденції з українськими біженцями. Експерти відзначають суттєве збільшення числа людей, які покидають Горлівку, Донецьк та Луганськ. Лише за минулий тиждень 20 тис. людей повернулися до Слов'янська.
Медики під загрозою"Проросійські повстанці атакують медичні установи та ставлять під загрозу життя хворих та людей, які їм допомагають"
Юлія Горбунова, дослідниця Human Rights Watch
У правозахисній організації Human Rights Watch Клацнути заявляють про те, що сепаратисти на сході України погрожують медичним працівникам, крадуть та знищують медичне обладнання та перешкоджають пацієнтам лікарень отримувати медикаменти.
Крім того, за словами правозахисників, бойовики використовують медичні машини для перевезення вояків, які беруть участь у бойових діях.
"Проросійські повстанці атакують медичні установи та ставлять під загрозу життя хворих та людей, які їм допомагають", - говорить Юлія Горбунова, дослідниця Human Rights Watch.
Представники організації Клацнути закликали російську владу, яка підтримує сепаратистів на сході України, визнати суттєві порушення прав людини з їхнього боку. Росія натомість не раз заперечувала, що причетна до конфлікту на Сході.
Водночас правозахисники твердять, що, як свідчать обставини, за деякими з атак на медиків можуть стояти українські війська, втім ці випадки мають бути ретельно розслідувані, кажуть вони.