Автор Тема: В Луганську немає гуманітарної катастрофи - ось так  (Прочитано 498 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46475
  • Never give in!
Київ – Люди в Луганську закуповують продукти й готують їжу одразу для цілих під’їздів. У такий спосіб вони економлять ресурси та продукти, яких в окупованому та заблокованому місті щодалі меншає. У багатьох районах міста збережено чи відновлено газопостачання. Проте світла немає, а мобільний зв’язок зберігається лише на окремих підвищених місцях. Туди люди сходяться сотнями у надії дотелефонуватися до рідних.

Луганчани, що далі залишаються в окупованому озброєними бойовиками місті, скидаються грошима цілими під’їздами на продукти. У частині районів міста виникають проблеми з постачанням газу, так само немає і води та електроенергії, як-от на вулиці 50-річчя Жовтня.

Люди заряджають мобільні телефони від генераторів, добувають воду у колодязях. Громадські активісти склали карту місць у Луганську, де все ще з перебоями працює мобільний зв’язок. Туди сходяться сотні людей, щоб додзвонитися до рідних. Хоча озброєні сепаратисти перешкоджають користуватися деякими з таких місць: вони обстріляли район нічного клубу «Сахар», де людям вдавалося зловити мережу, заборонили дзвонити з місця поруч із пожежною частиною № 5.


Луганський журналіст Олександр Волчанський розповідає, що наразі люди можуть придбати в крамницях міста основні продукти, й поки що якоїсь надмірної спекуляції на цінах продуктів немає.
Хліб далі випікається у місті. Все продається в доволі скромному асортименті
Олександр Волчанський

«Хліб далі випікається у місті. Все продається в доволі скромному асортименті, але поки що паніки немає і немає такої катастрофи, як намагаються це зобразити», – розповідає він.

Олександр Волчанський також відзначає, що місцеві мешканці, які залишаються в Луганську, розповідають: у середу, 13 серпня, почастішали й посилилися обстріли усіх районів міста.
Найчастіше обстріли здійснюються з блокпостів, розташованих в середині міста
Олександр Волчанський

«Сьогодні дуже важко, батько мій хотів поїхати до центра міста, проте скасував цю поїздку. Найчастіше обстріли здійснюються з блокпостів, розташованих в середині міста», – додає він.

Директор департаменту праці та соціального захисту Луганської ОДА Елеонора Поліщук повідомила, що наразі евакуація геріатричних установ Луганська (будинки для людей похилого віку) наразі не здійснюється. Пенсії у місті не виплачуються.

«Розглядаємо таку можливість, ведемо перемовини. Нам у цьому МНС допомагає», – сказала Елеонора Поліщук.



Речник інформаційно-аналітичного центру РНБО України Андрій Лисенко на запитання про причини почастішання обстрілів у районах Луганську відповів: «Звужується кільце навколо терористів. І вони намагаються будь-що зробити так, щоб місцеве населення все більше й більше ненавиділо українських військових. Ми не обстрілюємо житлові квартали. Про це знають місцеві мешканці й передають нам інформацію про те, що коять терористи. Вони, справді, обстрілюють житлові квартали».



За перших 12 днів функціонування гуманітарного коридору за напрямком Металіст – Щастя з Луганська виїхали близько 6 тисяч людей, як повідомив директор департаменту масових комунікацій Луганської ОДА Дмитро Алев на своїй сторінці у Facebook. 

http://www.radiosvoboda.org/content/article/26529322.html

If you are going through hell, keep going.