Автор Тема: Чи готуе Яценюк Украiну для iноземних iнвестицiй в виробництво?  (Прочитано 6590 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Offline OlegSky

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3757
Чого питаю.
Договiр асоциацii дозволить будь-яким компанiям побудувати виробництво в Украiнi, а продавати в Европi.

И обязать эти компании продавать 100% заработанной валюты в Украине. Читай соседнюю тему: http://ukrpravda.net/index.php?topic=19603.0 у нас все через жопу.

Що робиться для того щоб корпорацii могли швидко розвернутися в Украiни - починаючи з землi, i закiнчуючи пiдключенням до комунiкацiй, електрики, тощо.
Щас. С нашим "бурным" законодательством, с необходимостью получения 174 разрешений на строительство нового предприятия, с непредсказуемостью НБУ все бегом ринулись "инвестуваты".


Я всё таки не понимаю, а нахер нам иноземцы ? Что это даст населению страны ?

Правильно написали, они будут искать дешёвую рабочую силу, а дешёвая сила это низкая покупательская возможность
населения и как следствие схлопывание внутреннего рынка, а дальше "всё хуйня, давай по новой : кредиты МВФ ,
а на выходе опять жопа".
« Останнє редагування: Серпня 21, 2014, 11:47:28 11:47 від OlegSky »

Offline Шавлія

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3590
  • Через тернії до зірок!
Я не спеціаліст в економіці... :shuffle:
Але, на мій розум профана, невже не краще розробити таке законодавство, щоб ВІТЧИЗНЯНИМ підприємцям було вигідно відкривати виробництво?  А там би і нормальні іноземці підтягнулись, а не ті, які шукають у нас робітників за 153 долари в місяць.
А відносно малого і середнього бізнесу. Поки не ввели новий ідіотський податковий кодекс, у нас в провінції мабуть до 80% людей працювали в цій сфері. А тепер всі вони безробітні. То може, потрібно його нарешті змінити?
Чрмусь це "новою владою" не робиться.
З діяльності Яценюка найбільше запам`яталась його податкова амністія, по якій 85% боргу по податках для великого бізнесу були списані....

Offline Зденик

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4432
  • Стать: Чоловіча
  • https://sl8.online/invite/LRPOdQ
    • СЛЕЙТ (Sl8)
А нафіг нам іноземці, які будуть платити малі зарплати і шукати по області бездєльників хто би готовий напівзадурно працювати ?

Маєте на приміті "кращих" іноземців ?  :smilie7: Оголосіть весь список пж. (с)

Ще раз. ДЛЯ ЧОГО НАМ ІНОЗЕМЦІ ?

Ви коли заходите в гілку - хочаб її назву читаєте?  :weep:
Die Herren Politiker - die sind alle doof ! ©

Offline Kvant

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3818

А за рахунок чого ви збираєтеся добитися зростання ВВП ( це до речі хибний тезис). От наприклад великі агрохолдинги
засіяли пшеницю, продали і підняли ВВП, і як це допомогло розвитку купівельної спроможності населення і розвитку внутрішнього ринку, якщо в сучасному с.г. господарстві зайнято мінімум людей ?

Малий і середній бізнес повинен  виробляти ВСЕ.

 Ви мені скажіть, що має таке виробляти великий, щоб це допомогло вийти економіці зі штопору і дозволило нам отримити розвиток внутрішнього ринку ?

Великі агрохолдинги - це плюс: висока продуктивність праці, надходження валюти в країну, сплата податків. У нормальних країнах в с/г зайнято 3-5% населення і тих дотують (а не так як у нас було, де майже кожен третій працював у с/г).
Україна зможе піднятися лише за рахунок перерозподілу доходів, а для цього треба експорт. Іншого шляху немає, дивіться на Китай. Малі та середні підприємства, що будуть експортувати?

Offline OlegSky

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3757
Не хочу розчаровуватися, але щось нова влада в економіці більше піариться, ніж реально щось робить.

Я розмуію, що заявити " куля в лоб то куля в лоб і давайте разом загнемося, бо грошей немає і не буде"  це звичайно діє
на людей і трохи їх згуртовує на якись час.

Але я не хочу загинатися разом з Сєнею, і думаю народ потрохи починає розуміти, що щось не так в консерваторії..




Offline Kvant

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3818

О. Правильно. Але все що ви написали має робити не агрохолдинг, а купа малих незалежних підприємств, бо одне діло
запустити малу маслобойку чи цех для виготовлення сиру, а друге інвестувати в великий молокозавод. Цей гігантизм, це пережиток совка.

Агрохолдину не вигідно займатися пеперобкою. Тому, що легко збути велику партію пшениці і засіяти великі плоші,
а от виготовити і продати велику кількість сиру, це вже нереально.

Вигідно! Тільки ринки для нас закриті. Наприклад Японія не хоче брати муку, а лише зерно. Так як додану вартість на переробці зерна хоче залишити в своїй країні.

Offline OlegSky

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3757

А за рахунок чого ви збираєтеся добитися зростання ВВП ( це до речі хибний тезис). От наприклад великі агрохолдинги
засіяли пшеницю, продали і підняли ВВП, і як це допомогло розвитку купівельної спроможності населення і розвитку внутрішнього ринку, якщо в сучасному с.г. господарстві зайнято мінімум людей ?

Малий і середній бізнес повинен  виробляти ВСЕ.

 Ви мені скажіть, що має таке виробляти великий, щоб це допомогло вийти економіці зі штопору і дозволило нам отримити розвиток внутрішнього ринку ?

Великі агрохолдинги - це плюс: висока продуктивність праці, надходження валюти в країну, сплата податків. У нормальних країнах в с/г зайнято 3-5% населення і тих дотують (а не так як у нас було, де майже кожен третій працював у с/г).
Україна зможе піднятися лише за рахунок перерозподілу доходів, а для цього треба експорт. Іншого шляху немає, дивіться на Китай. Малі та середні підприємства, що будуть експортувати?

Не беріть Китай, а беріть Польщу, бо саме ця країна може бути для нас орієнтиром

Це цитата :

Трудові ресурси

Трудові ресурси Польщі становлять 21 млн. чол., або 57 % населення. У приватному секторі зайнято понад 65% усіх працюючих. Робоча сила в Польщі — одна з найбільш молодих в Європі: біля 60 % зайнятих мають вік до 40 років. Із загального числа зайнятих у 11% вища, у 66% — середня освіта. У сільському господарстві - 25% від усіх зайнятих, в промисловості — 27% (3,5% в харчовій, 2,5% — в гірничодобувній, 5,2% — в машинобудуванні), 12,7% — в торгівлі, 5,7% — в будівництві і 5% — на транспорті.

Offline OlegSky

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3757

О. Правильно. Але все що ви написали має робити не агрохолдинг, а купа малих незалежних підприємств, бо одне діло
запустити малу маслобойку чи цех для виготовлення сиру, а друге інвестувати в великий молокозавод. Цей гігантизм, це пережиток совка.

Агрохолдину не вигідно займатися пеперобкою. Тому, що легко збути велику партію пшениці і засіяти великі плоші,
а от виготовити і продати велику кількість сиру, це вже нереально.



Вигідно! Тільки ринки для нас закриті. Наприклад Японія не хоче брати муку, а лише зерно. Так як додану вартість на переробці зерна хоче залишити в своїй країні.

Ні. Не вигідно, і ви самі написали чому. Проблеми зі збутом. Ринки самі по собі не відкриються. Треба жити в сучасному
світі, а не вигаданому.


« Останнє редагування: Серпня 21, 2014, 12:09:29 12:09 від OlegSky »

Offline OlegSky

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3757
До речі не розумію цю мантру ( священну корову доморощених "ікспердів") - нам потрібна іноземна валюта в державі.
Для чого ? Може варто придивитися якої саме валюти і скільки нам потрібно в Україні ?

Offline OlegSky

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3757
Ще таке знайшов про малі і средедні підприємства (МСП) Польщі :

На кінець 2009 р. частка МСП у загальній кількості зайнятого населення Польщі – 60 % (Україна- 15%), частка МСП в ВВП країни – 46-47 % (Україна -8%), а частка МСП у загальній чисельності всіх підприємств – 99 %

Сучасні позитивні тенденції в економіці Польщі пояснюються послідовною реалізацією державою низки реформ для підтримки малого бізнесу.

І не треба придумувати велосипед.

Причому, ВВП Польщі в 2012 році - 489,8 мільярда US, а України - 176,3 мільярда

А ви кажете, що можуть експортувати малі підприємства  :laugh:
« Останнє редагування: Серпня 21, 2014, 12:23:47 12:23 від OlegSky »

Offline Л.Одеська

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1929
Я не спеціаліст в економіці... :shuffle:
Але, на мій розум профана, невже не краще розробити таке законодавство, щоб ВІТЧИЗНЯНИМ підприємцям було вигідно відкривати виробництво?  А там би і нормальні іноземці підтягнулись, а не ті, які шукають у нас робітників за 153 долари в місяць.
А відносно малого і середнього бізнесу. Поки не ввели новий ідіотський податковий кодекс, у нас в провінції мабуть до 80% людей працювали в цій сфері. А тепер всі вони безробітні. То може, потрібно його нарешті змінити?
Чрмусь це "новою владою" не робиться.
З діяльності Яценюка найбільше запам`яталась його податкова амністія, по якій 85% боргу по податках для великого бізнесу були списані....

 :smiley24: Моя прелесть!

пысы. Податкової амністії ніякою не було - попизділи і все.
А жизнь остается прекрасной всегда....

(Леонид Утёсов)

Offline Александр 1-й

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 697
  • Харьков. Украинский город ;)
До речі не розумію цю мантру ( священну корову доморощених "ікспердів") - нам потрібна іноземна валюта в державі.
Для чого ? Може варто придивитися якої саме валюти і скільки нам потрібно в Україні ?
Моя ты мася!
Я думаю - на то, чтобы покупать все то, чего в Украине мы не производим. А вы что, думаете она для чего-то еще нужна? Обтираться ею что-ли  :lol:

Offline OlegSky

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3757
До речі не розумію цю мантру ( священну корову доморощених "ікспердів") - нам потрібна іноземна валюта в державі.
Для чого ? Може варто придивитися якої саме валюти і скільки нам потрібно в Україні ?
Моя ты мася!
Я думаю - на то, чтобы покупать все то, чего в Украине мы не производим. А вы что, думаете она для чего-то еще нужна? Обтираться ею что-ли  :lol:

И что такого мы не можем произвести моя ты мася ? :lol: Айфоны для сэлфи ?

Ну так я ж говорю ПОСЧИТАТЬ реально, сколько той валюты нам надо для КРИТИЧЕСКИХ товаров, а с остальным  делать на упор развитие внутреннего рынка.

Назви мне КОНКРЕТНО для чего нужно нам валюта. Чего у нас в стране нет и чего мы сделать не сможем.

Просто много всяких сук сидят на импортных потоках, и везут например гипс из Польщи, а тут стараются
всё гипсопроизводство загнобить.

« Останнє редагування: Серпня 21, 2014, 12:49:10 12:49 від OlegSky »

Offline Старина Z

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8300
  • Стать: Чоловіча
По поводу агрохолдингов.
Каждый занимается тем, что ему выгодно и в чем он конкурентноспособен.

Поставьте себя на место руководителя агрохолдинга. Он экспортирует зерно и зарабатывает на этом. Он видит цены на зерно (сырье), на муку (полуфабрикаты) и на готовую продукцию.
Естественно, всегда есть соблазн производить продукцию с большей глубиной переработки, в ней больше добавленной стоимости. Но при этом нужно организовать эффективное производство, сертификацию, найти рынки сбыта.
Рано или поздно большинство начинает идти по этому пути, но не у всех получается.

Могу привести пример птицеводов - "Гавриловских курчат" или "Мироновского хлебопродукта" ("Наша Ряба"). Начиналось все с производства птицы, потом стали производить свой комбикорм, потом - покупать землю и выращивать зерновые для производства комбикорма и откорма птицы.
Несколько лет назад куриный помет возле птичников "Гавриловских курчат" складывали в бурты и он там лежал, загрязняя почву и воздух, потом стали продавать производителям удобрений - сейчас за ним очереди выстраиваются.

Вертикально-интегрированная крупная компания при надлежащей организации имеет меньшие удельные издержки и лучшую себестоимость, а также бОльшие возможности для ведения внешнеэкономической деятельности (в том числе и за счет использования оффшоров и лобирования своих интересов). Но это не значит, что нужны только крупные компании. Небольшой бизнес может выигрывать за счет большей мобильности, индивидуального отношения к покупателям, занятия каких-либо специфических ниш, которые крупным производителям неинтересны либо крупный производитель в таких нишах менее эффективен. Мини-пекарни, фермерские продукты и органическое земледелие, зеленый туризм - типичные ниши для небольшого бизнеса.

В качестве аналогии приведу торговлю: есть супермаркеты, есть рынки, магазины "шаговой доступности", ларьки, стихийная торговля, фирменные магазины производителей, интернет-торговля и у всех есть свои покупатели.

Offline OlegSky

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3757
Та ясно, что вывести Украину на ровную дорогу нехер делать. Только сук в стране много...

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 33538
  • Стать: Чоловіча
Цікаво, а чому вони думали, що нормальний спеціаліст буде за 2000 грн працювати? Хай поставлять 500 баксів, то знайдуться люди, все одно, це в рази менше, ніж такі ж спєци в європах. Це просто показує, що люди не вміють розбиратися в ситуації, і не доганяють, що офіціант в ресторані і токар, допустим - дві великі різниці.
Особисто в мене враження, що працівників адекватних якраз достатньо, недостатньо хорошого менеджменту
:smiley24:
От і я такої думки.
Крім того, працювати задарма повинно бути принизливо. Не кажучи про те, що низька зарплата не стимулюватиме робітника повністю "викладатись" на роботі.

Дуже прошу почитати мої аргументи вище - НАВІЩО ??? платити більше, адже навіть 2000 грн. це майже вдвічі вище мінімалки ! Вловіть логіку іноземця, котрий не обізнаний з нашою реальністю зарплат в конвертах і такого іншого ...

Та все вони прекрасно знають, перед тим, як щось починати, там натовпи всіляких бізнес консультантів і аналітиків пробігають. Просто їм вигідно прикидатись дурачками і вибивати собі додаткові ніштяки.

В кінці кінців, робоча сила це теж товар, якщо не розрахували правильно - нехай розбираються з своїми порадниками. Там як правило, гроші завжди миються немалі.

Чи вони розраховують. що на їх чудо-підприємства будуть ловити по країні людей і поставляти як рабів на плантації.  :weep:

Offline Александр 1-й

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 697
  • Харьков. Украинский город ;)
Ну так я ж говорю ПОСЧИТАТЬ реально, сколько той валюты нам надо для КРИТИЧЕСКИХ товаров, а с остальным  делать на упор развитие внутреннего рынка.

Назви мне КОНКРЕТНО для чего нужно нам валюта. Чего у нас в стране нет и чего мы сделать не сможем.

Просто много всяких сук сидят на импортных потоках, и везут например гипс из Польщи, а тут стараются
всё гипсопроизводство загнобить.
Т.е. значит мы НЕРЫНОЧНЫМИ методами гнобим весь импорт, и соответственно будем "производить все че надо производить самостоятельно". Я где-то это уже слышал. Ах, да... вы это, на чем ездить предпочитаете, на Сеате Ибица (беру специально не премиум сегмент) или на Васадзеведре? Чего же мы гнобим отечественного Васадзе? Даешь 300% пошлину при покупке иномарок, все на ведра-анусы! Это патриотично. Будь патриотом, белядь!  :hot:

ЗЫ Еще один чисто риторический вопрос. А ПОЧЕМУ выгоднее купить гипс в Польше (где куда выше уровень з/п + накладывается логистические расходы + ввозной НДС + пошлина), чем произвести его на месте? Так может С ЭТИМ бороться надо, а не с экспортерами?

Offline OlegSky

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3757
Ну так я ж говорю ПОСЧИТАТЬ реально, сколько той валюты нам надо для КРИТИЧЕСКИХ товаров, а с остальным  делать на упор развитие внутреннего рынка.

Назви мне КОНКРЕТНО для чего нужно нам валюта. Чего у нас в стране нет и чего мы сделать не сможем.

Просто много всяких сук сидят на импортных потоках, и везут например гипс из Польщи, а тут стараются
всё гипсопроизводство загнобить.
Т.е. значит мы НЕРЫНОЧНЫМИ методами гнобим весь импорт, и соответственно будем "производить все че надо производить самостоятельно". Я где-то это уже слышал. Ах, да... вы это, на чем ездить предпочитаете, на Сеате Ибица (беру специально не премиум сегмент) или на Васадзеведре? Чего же мы гнобим отечественного Васадзе? Даешь 300% пошлину при покупке иномарок, все на ведра-анусы! Это патриотично. Будь патриотом, белядь!  :hot:

ЗЫ Еще один чисто риторический вопрос. А ПОЧЕМУ выгоднее купить гипс в Польше (где куда выше уровень з/п + накладывается логистические расходы + ввозной НДС + пошлина), чем произвести его на месте? Так может С ЭТИМ бороться надо, а не с экспортерами?

Нет конечно. Нужно создавать условия чтобы производить было выгодно в Украине. Собственно это и есть одна
из главных задач государства. Защита и развитие внутреннего рынка, и конечно же поиск своей ниши на мировом рынке.
Речь шла о анализе ситуации с валютой и приоритетном развитии сегментов производства. Украина это громадный производственный потенциал. Поэтому нельзя тупо уповать на импорт, это деструктивно и губит весь потенциал.

Offline Kvant

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3818
Ще таке знайшов про малі і средедні підприємства (МСП) Польщі :

На кінець 2009 р. частка МСП у загальній кількості зайнятого населення Польщі – 60 % (Україна- 15%), частка МСП в ВВП країни – 46-47 % (Україна -8%), а частка МСП у загальній чисельності всіх підприємств – 99 %

Сучасні позитивні тенденції в економіці Польщі пояснюються послідовною реалізацією державою низки реформ для підтримки малого бізнесу.

І не треба придумувати велосипед.

Причому, ВВП Польщі в 2012 році - 489,8 мільярда US, а України - 176,3 мільярда

А ви кажете, що можуть експортувати малі підприємства  :laugh:

Олег, я в економіці знаю куди більше ніж Ви і значно більше ніж більшість наших економістів-професорів та викладачів ВУЗів. Можете мені вірити.
Економіка Польщі - це вторинна ланка економіки Німеччини. Німці скинули їм деякі виробництва. На тому все.

Уявіть картину, що наприклад у м. Біла Церква побудували ще 100 кафе, 1000 магазинів, 10 базарів. Як думаєте, будуть від того люди багатшими? А хто буде в ті кафе з місцевих ходити, якщо у людей грошей мало і є тільки на поїсти та комунальні? А де набрати стільки клієнтів на базари та в магазини?
А от якби в Білій Церкві побудувати кілька сучасних заводів з високою заробітною платою, то тоді автоматом і кафе треба більше, бо люди захочуть вийти і відпочити хоч трохи і магазинів можна більше, з кращим асортиментом, бо у людей будуть гроші.

Offline OlegSky

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3757
Ще таке знайшов про малі і средедні підприємства (МСП) Польщі :

На кінець 2009 р. частка МСП у загальній кількості зайнятого населення Польщі – 60 % (Україна- 15%), частка МСП в ВВП країни – 46-47 % (Україна -8%), а частка МСП у загальній чисельності всіх підприємств – 99 %

Сучасні позитивні тенденції в економіці Польщі пояснюються послідовною реалізацією державою низки реформ для підтримки малого бізнесу.

І не треба придумувати велосипед.

Причому, ВВП Польщі в 2012 році - 489,8 мільярда US, а України - 176,3 мільярда

А ви кажете, що можуть експортувати малі підприємства  :laugh:

Олег, я в економіці знаю куди більше ніж Ви і значно більше ніж більшість наших економістів-професорів та викладачів ВУЗів. Можете мені вірити.
Економіка Польщі - це вторинна ланка економіки Німеччини. Німці скинули їм деякі виробництва. На тому все.

Уявіть картину, що наприклад у м. Біла Церква побудували ще 100 кафе, 1000 магазинів, 10 базарів. Як думаєте, будуть від того люди багатшими? А хто буде в ті кафе з місцевих ходити, якщо у людей грошей мало і є тільки на поїсти та комунальні? А де набрати стільки клієнтів на базари та в магазини?
А от якби в Білій Церкві побудувати кілька сучасних заводів з високою заробітною платою, то тоді автоматом і кафе треба більше, бо люди захочуть вийти і відпочити хоч трохи і магазинів можна більше, з кращим асортиментом, бо у людей будуть гроші.

Ви якісь самовпевнені дурниці пишете. Хто буде будувати сучасні заводи ? Що значить економічний термін "скинули виробництва"?  Чому ви вважаєте малим бізнесом тільки кафе, магазини та базари ?

У вас якись дивний підхід до економіки. Я б його назвав солдафонським. :smilie3:
« Останнє редагування: Серпня 21, 2014, 02:44:18 14:44 від OlegSky »

Offline Kvant

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3818
Ви якісь самовпевнені дурниці пишете. Хто буде будувати сучасні заводи ? Що значить економічний термін "скинули виробництва"?  Чому ви вважаєте малим бізнесом тільки кафе магазини та базари ?

У вас якись дивний підхід до економіки. Я б його назвав солдафонським. :smilie3:

Я не буду Вам доводити очевидні речі. Гугл Вам в поміч. Статей про економіку Польщі багато. Почитайте і кацапські статті з критикою цієї економіки (для повноти картини). Німеччина - постіндустріальна країна - Вам учити це https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D0%B5_%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE
Польща - індустріальна країна. Тому німці зажди будуть жити краще за поляків мінімум у кілька разів. І ситуацію не змінити, бо Польща технологічно залежна від Німеччини і без технологій і замовлень від німців - економіка Польщі не встоїть. Іншими словами - економіка Польщі є придатком економіки Німеччини.

Малий і середній бізнес, який займається виробництвом може існувати лише у постіндустріальних країнах. Україна - індустріальна країна третього світу з сировинною економікою (прості метали і проста хімія 67% ВВП, майже все, що залишилося - це с/г).
« Останнє редагування: Серпня 21, 2014, 02:47:33 14:47 від Kvant »

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Скажу з свого практичного досвіду. Простіше відкрити заводик в Техасі і платити мінімалку в $7.25 на годину ніж паритися з українською бюрократією і завищеними очікуваннями. Це по зарплаті десь $1500 на місяць, якщо кому ліньки рахувати.

Offline OlegSky

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3757
Ви якісь самовпевнені дурниці пишете. Хто буде будувати сучасні заводи ? Що значить економічний термін "скинули виробництва"?  Чому ви вважаєте малим бізнесом тільки кафе магазини та базари ?

У вас якись дивний підхід до економіки. Я б його назвав солдафонським. :smilie3:

Я не буду Вам доводити очевидні речі. Гугл Вам в поміч. Статей про економіку Польщі багато. Почитайте і кацапські статті з критикою цієї економіки (для повноти картини). Німеччина - постіндустріальна країна - Вам учити це https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D0%B5_%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE
Польща - індустріальна країна. Тому німці зажди будуть жити краще за поляків мінімум у кілька разів. І ситуацію не змінити, бо Польща технологічно залежна від Німеччини і без технологій і замовлень від німців - економіка Польщі не встоїть.

Навіщо мені читати російські статті, коли я в Польщу їзжу дуже часто і знайомий з їхніми бізнесменами.
Так, ЄС вкладає в розвиток Польщі, але й ми отримуємо від ЄС допомогу.

А що стосується рівня життя, то в Польщі є багато людей які живуть краще ніж німці, а в Україні серед моїх друзів є багато, що живуть  краще ніж значна частина поляків і частина німців. Ну і що це доводить ?

Мій знайомий співвласник найбільшої в Східній Європі офшорної програмістської контори, яка відноситься до
постіндустріальної економіки і знаходиться у Львові в Україні.

Всі ці концепції і поділи річ надзвичайно умовна.



Offline Kvant

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3818
А щодо нашої економіки. Шановні! Ми країна третього світу з сировинною економікою. Наш рівень життя залежить від продажів сталі, хімії та с/г. У нас немає сучасних виробництв, технічна освіта в жопі, бо вона не опирається на виробничу базу. Якщо технічна освіта в жопі, то не буде у нас наукових винаходів. Не буде малих та середніх науково-виробничих підприємств з перспективою на корпорації та активний експорт.
Своїми силами провести модернізацію заводів або побудувати нові сучасні заводи ми не зможемо. Бо немає наукової бази. Немає кадрів, немає винаходів. Немає сучасних технологій у механіці та електроніці.
Єдине, що ми можемо зараз зробити, щоб покращити рівень нашого життя - це як Польща, просити німців та американців, щоб будували у нас філії своїх промислових підприємств. Тобто ми будемо жити в два рази гірше тих же німців, але матимемо роботу. І залишимося індустріальною країною без явних перспектив. Але іншого виходу немає!

Offline OlegSky

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3757
Малий і середній бізнес, який займається виробництвом може існувати лише у постіндустріальних країнах. Україна - індустріальна країна третього світу з сировинною економікою (прості метали і проста хімія 67% ВВП, майже все, що залишилося - це с/г).

Ви неправі. Почитайте про ураїнські стартапи в сфері високих технологій і не тільки. Українці дуже здібна нація.
Проблема в чиновницьких суках, які засіли на всіх рівнях і не дають розвиватися підприємствам.

Offline Kvant

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3818

Навіщо мені читати російські статті, коли я в Польщу їзжу дуже часто і знайомий з їхніми бізнесменами.
Так, ЄС вкладає в розвиток Польщі, але й ми отримуємо від ЄС допомогу.

А що стосується рівня життя, то в Польщі є багато людей які живуть краще ніж німці, а в Україні серед моїх друзів є багато, що живуть  краще ніж значна частина поляків і частина німців. Ну і що це доводить ?

Мій знайомий співвласник найбільшої в Східній Європі офшорної програмістської контори, яка відноситься до
постіндустріальної економіки і знаходиться у Львові в Україні.

Всі ці концепції і поділи річ надзвичайно умовна.

Подивіться на ВВП на душу населення німців та поляків і порівняйте. Одразу стане все ясно. А окремі факти на глобальну картину не впливають. У нас теж є високі технології у ВПК, але їх мізер і вони на наш ВВП не впливають.

Offline Александр 1-й

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 697
  • Харьков. Украинский город ;)
Проблема в чиновницьких суках, які засіли на всіх рівнях і не дають розвиватися підприємствам.
ВОТЪ!!! Бинго!
Но вот только никаких подвижек в этом вопросе с марта я не вижу - одна говорильня. А так - на манеже - все те же.

Offline OlegSky

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3757
А щодо нашої економіки. Шановні! Ми країна третього світу з сировинною економікою. Наш рівень життя залежить від продажів сталі, хімії та с/г. У нас немає сучасних виробництв, технічна освіта в жопі, бо вона не опирається на виробничу базу. Якщо технічна освіта в жопі, то не буде у нас наукових винаходів. Не буде малих та середніх науково-виробничих підприємств з перспективою на корпорації та активний експорт.
Своїми силами провести модернізацію заводів або побудувати нові сучасні заводи ми не зможемо. Бо немає наукової бази. Немає кадрів, немає винаходів. Немає сучасних технологій у механіці та електроніці.
Єдине, що ми можемо зараз зробити, щоб покращити рівень нашого життя - це як Польща, просити німців та американців, щоб будували у нас філії своїх промислових підприємств. Тобто ми будемо жити в два рази гірше тих же німців, але матимемо роботу. І залишимося індустріальною країною без явних перспектив. Але іншого виходу немає!

Дурниці. Все у нас є. Просто ви про це не знаєте.

Наші напрямки це робототехніка, ІТ, впровадження нових технологій в с.г. та харчовій промисловості, легка промисловість і ще багато чого.  :smilie3: І все це можна і треба робити на малих та середніх підприємствах.

Offline Kvant

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3818
Малий і середній бізнес, який займається виробництвом може існувати лише у постіндустріальних країнах. Україна - індустріальна країна третього світу з сировинною економікою (прості метали і проста хімія 67% ВВП, майже все, що залишилося - це с/г).

Ви неправі. Почитайте про ураїнські стартапи в сфері високих технологій і не тільки. Українці дуже здібна нація.
Проблема в чиновницьких суках, які засіли на всіх рівнях і не дають розвиватися підприємствам.

СтартАпів дуже мало, в Україні їх практично не реалізувати (рейдерство і немає інвесторів). Я досліджував автомобільний ринок запчастин у Німеччині - там куча підприємств малих та середніх пропонують реально нові інноваційні продукти. Дуже цікаві ноу-хау. У нас є щось подібне? А чому ж немає? Поясніть. Чому таких підприємств немає в Польщі?

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Малий і середній бізнес, який займається виробництвом може існувати лише у постіндустріальних країнах. Україна - індустріальна країна третього світу з сировинною економікою (прості метали і проста хімія 67% ВВП, майже все, що залишилося - це с/г).

Ви неправі. Почитайте про ураїнські стартапи в сфері високих технологій і не тільки. Українці дуже здібна нація.
Проблема в чиновницьких суках, які засіли на всіх рівнях і не дають розвиватися підприємствам.

Знову-таки з мого досвіду. Практично люба нація здібна. Але проблема не лише в чиновництві. Потрібна освіта. Бодай на рівні середньої школи. Коли воно додає в стовпчик з помилками це таки проблема.