Автор Тема: Парубій: «Я був і лишаюсь неприхильником Мінської угоди»  (Прочитано 461 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46733
  • Never give in!
«Я стояв і думав: а по кому він буде стріляти в разі чого?»

Під час вашого перебування на посаді секретаря РНБО не тільки розпочалась війна на Сході, а й відбулась анексія Криму. Чи мали ви тоді якийсь контакт із Росією? Через кого контактували? Чи з того боку була «глуха стіна»?

Я особисто не мав тоді контактів з Росією. Та скажу вам, що на початках була вказівка по всіх структурах Росії не допускати будь-якого контакту з нами. Навіть коли в міністерствах – не тільки оборони, а й інших – намагалися тримати якісь горизонтальні зв’язки, там не брали слухавку. Там довгий час просто була пауза. Єдині дзвінки, що були до нас – то були дзвінки з погрозами. Пригадую перше засідання РНБО. І голова адміністрації Путіна подзвонив Турчинову зі словами: «Вы военные преступники, вы будете отвечать, вы будете судимы, вы хунта». Це був не діалог. Це просто були погрози в стилі кримінального світу, але на рівні міждержавних відносин. Довгий час будь-якого іншого діалогу не було взагалі. Тільки такі дзвінки від російських високо посадовців із розповідями про те, скільки вам дадуть років, коли до вас приїдуть снайпери і таке інше. Це була загальна система психологічного тиску. Діалог з’явився аж вже після того, як в Криму пройшов референдум, і коли Міністерство оборони почало проводити переговори з приводу повернення української зброї. Аж після вже окупації Криму появилися певні горизонтальні елементи контактів, які стосувались дуже технічної сторони – сторони передачі зброї.

І, все-таки, як так достатньо легко Україна лишилась Криму? Є навіть така версія, що півострів без жодного вистрілу здали за наполяганням Сполучених штатів Америки?

Це такі фантазії. А відповідь, насправді, дуже проста. Вам, щоб написати статтю, потрібно ручку мати або комп’ютер – будь-який інструментарій. Коли ми прийшли з Майдану, з барикад в цей кабінет, ми не мали жодного інструментарію. І я нагадаю, що в Криму, як в Донецьку і Луганську потім, весь місцевий спецназ перейшов на їхню сторону. Така була реальність. І хочу нагадати ще одну річ. Більшість, хто служив у Криму, - то були призовники з Криму. Там навіть не було маркерів «свій-чужий».

І коли поширювали оцю теорію, що керівництво не віддавало наказ стріляти, - та це повна неправда. Я вже не кажу про статут караульної служби, який передбачає це все. Я пригадую, як нам розповідали, що коли заходять у військову частину, то попереду йдуть цивільні, і неможна стріляти. Щодо кораблів. В моїй присутності в ситуації із одним із кораблів – не буду називати назву його – Турчинов взяв слухавку у міністра оборони і сказав капітану корабля: я головнокомандуючий, я розумію, як ця ситуація може бути із частиною, але ж на корабель безпосередньо бабусі і діти не лізуть, так же? Тобто тут же неможна сказати, що дітьми прикриваються чи бабусями. На корабель же лізуть молоді хлопці. І він сказав: я віддаю наказ захищати корабель, хоча би постріляйте в повітря! Відповідь: слухаю. Все, у нас починається засідання. А за годину виявляється, що той корабель вже взятий без жодного пострілу.

Для того, щоб щось зробити, треба мати інструмент. Інструмент на той момент був навіть не відсутній. Ситуація була ще гірша. Ми не знали, де можна стати, опертись і стояти. Я коли от був в Луганську, підійшов до «альфівців». Підходжу, подаю руку, а мені один відповідає: а я вам руки не подам, ви – київська хунта. І я стояв і думав: а по кому він буде стріляти в разі чого? І була велика підозра, що не по їхній стороні. Така була психологія в той момент.

Не дивно, що більшість підрозділів перейшли на їхній бік. Не дивно, що величезна кількість тих, з допомогою кого ми мали би їх зупиняти, пішли служити в Росію. Кажуть: «злили» Крим. Це словосполучення дивне для мене.

Якщо в той час українська влада не могла зв’язатися з російською, то чи було, взагалі, якесь спілкування? Воно проходило через західних лідерів?

Так, говорили годинами.

Більше тут:

http://glavcom.ua/articles/23188.html

If you are going through hell, keep going.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46733
  • Never give in!
Ви зі свого боку пропонували президенту якісь альтернативні шляхи виходу з кризи?

Концепція в нас останні десять місяців була незмінна. Якби ми впадали в роздуми з приводу того, що Путін має потужне військо, і тому треба домовлятися, то на самому початку конфлікту треба було принести Путіну мапу України, щоб він показав пальцем, які області треба йому віддати. Якби на Майдані ми виходили з концепції, що Янукович має набагато більше сил, то мали би йти до Януковича і казати: давай ми заберемо Майдан, в нас сил менше. Концепція на Майдані була: тримати позиції і не здаватись. Так само, коли прийшов окупант, треба було просто всіма силами стримувати фронт, стримувати позиції. Перебільшують, коли говорять, що в Путіна все добре. Коли пішли перші «двохсоті» в Росію, там вперше за багато років почав підніматися рух матерів. А єдиний ресурс, який Путін має – це внутрішній рейтинг. Росіяни не адаптовані до війни – це ми вже за десять місяців адаптувались до війни. І йому не просто в цій ситуації. Тому тримати позиції – це наша концепція. Не ми починали цю війну. Але коли нас атакують, то наше завдання – захищатись, готуватись до контратаки, переходити в контратаку, коли це буде можливо.

Ви зазначили свою незгоду щодо мінських домовленостей. А можете згадати, на якому етапі в цьому переговорному процесі з’явились такі люди, як Віктор Медведчук і Леонід Кучма? І чому саме вони?

Це питання, які і в мене лишаються відкритими. Свого часу я дуже гостро відреагував на це, сказавши, що Медведчук не може брати участь в переговорах, бо це та людина, яка причетна до створення екстремістського руху на Сході. За що він на мене подав в Печерський суд, і той виніс рішення на його користь. 16 жовтня буде апеляція. Сподіваюсь, хоч там щось буде інакше.

Я після захоплення СБУ тиждень був у Луганську. І в Донецьку був. І я говорив з тими місцевими лідерами сепаратистів інколи по 18 годин на добу. За той тиждень я зумів відчути їхню психологію, їхні загальні погляди. І можу сказати точно: якби не російська сторона, якби не російські диверсанти, в нас не було би ніякої війни. В нас не було би ніякої крові.
If you are going through hell, keep going.

Offline Vols

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2229
Ми пройшли фактично по дуже тонкому лезу бритви...  :smilie2:І могли втратити на багато більше, хоч це не є втіхою.
Так що легко казати, що влада така-сяка, злила Крим. Особливо кримчанам-толстолобікам. Ми ще багато чого дізнаємось згодом, а дещо не ніколи...
І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі.(с)

Offline finli

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10412
Я видел раков
(Для Р. Карцева)

Я вчера видел раков по пять рублей. Но больших, Но по пять рублей...
Правда, большие...
но по пять рублей...
но очень большие...
хотя и по пять...
но очень большие...
правда, и по пять рублей...
но зато большие...
хотя по пять, но большие...
а сегодня были по три,
но маленькие, но по три...
но маленькие...
зато по три...
хотя совсем маленькие...
поэтому по три...
хотя маленькие...
зато по три...
то есть по пять, но большие...
но по пять...
но очень большие.