Автор Тема: потребляет в 100 раз меньше энергии, нежели светодиодные источники сопоставимой  (Прочитано 4137 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline kievlyanin

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4031
вот казалось бы все .. а нет!! можно еще меньше потреблять!!!!

http://www.dailytechinfo.org/nanotech/6387-uchenye-prevratili-uglerodnye-nanotrubki-v-kroshechnye-elektronno-luchevye-trubki.html



Исследователи из университета Тохоку (Tohoku University), Япония, разработали новый плоский источник света, который может стать основой нового поколения ярких, дешевых и более экономичных осветительных приборов, способных конкурировать по всем показателям со светодиодными источниками света.
це шо за блядство??  (с) Ляшко

Кроме того, я думаю, что Карфагенцапстан должен быть разрушен.

Offline ВУКЕР

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5012
Researchers at Nanyang Technological University (NTU) in Singapore (via Engadget) say they've developed a lithium-ion battery that can be recharged to 70 percent capacity in two minutes, and last up to 20 years.

That would allow an electric car to fully recharge in around five minutes--about the same time it takes to refuel a gasoline car--and ease concerns over short battery lifespans and the need to replace battery packs.
https://autos.yahoo.com/news/titanium-dioxide-battery-last-20-years-recharge-5-143004459.html

Исследователи Наньянском технологическом университете ( NTU ) в Сингапуре (через Engadget ) говорят, что они разработали литий-ионный аккумулятор , который можно заряжать до 70 процентов мощности в течение двух минут , и длиться до 20 лет .

Это позволило быэлектрический автомобиль , чтобы полностью зарядить в приблизительно пять минут - примерно в то же время, необходимое для дозаправки бензина автомобиль - и облегчить озабоченность по поводу коротких продолжительности жизни батареи и необходимости замены аккумуляторов.

Offline andronchik

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1742
  • Стать: Чоловіча
  • Херсон

Исследователи из университета Тохоку (Tohoku University), Япония, разработали новый плоский источник света, который может стать основой нового поколения ярких, дешевых и более экономичных осветительных приборов, способных конкурировать по всем показателям со светодиодными источниками света.

Ну тут еще пилить и пилить. Напряжение 5кВ для освещения - занадто!  :smilie5:
Мы верим в бога, они - в Путина.

Offline kievlyanin

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4031
Ну тут еще пилить и пилить. Напряжение 5кВ для освещения - занадто!  :smilie5:


так они ж написали шо то опытный образец .. они с перепою нанотрубки в пиве расколтотили на бумажку вылили высушили наждачкой полирнули в розетку в стромили и заработало ..

а если подойти к процессу ответсвенно...
це шо за блядство??  (с) Ляшко

Кроме того, я думаю, что Карфагенцапстан должен быть разрушен.

Offline entp

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4267
  • Стать: Чоловіча
  • Роби, що повинен зробити, і нехай буде те, що буде
Цитувати
Световой поток, вырабатываемый нанотрубочным источником, составляет 60 люмен на ватт, что ниже 100 люмен на ватт, которыми могут похвастаться лучшие образцы полупроводниковых светодиодов,

100 лм/вт уже китайці роблять.

а кращі взірці дають
Цитувати
Cree reports that the LED efficacy was measured at 303 lumens per watt, at a correlated color temperature of 5150 K and 350 mA. Standard room temperature was used to achieve the results.

а промислово і масово уже давно доступні 150 - 200 люмен/вт

Offline andronchik

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1742
  • Стать: Чоловіча
  • Херсон
Ну тут еще пилить и пилить. Напряжение 5кВ для освещения - занадто!  :smilie5:


так они ж написали шо то опытный образец .. они с перепою нанотрубки в пиве расколтотили на бумажку вылили высушили наждачкой полирнули в розетку в стромили и заработало ..

а если подойти к процессу ответсвенно...
Во-от! Пусть пилят, дело видно перспективное.
Но я пока больше на массовые светодиоды надеюсь. Там уже ситуация "вот-вот" со стоимостью (в сравнении с люминисцентными лампами).
Мы верим в бога, они - в Путина.

Offline Некто_2

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4582
  • Стать: Чоловіча
  • Ник зарезервирован

Исследователи из университета Тохоку (Tohoku University), Япония, разработали новый плоский источник света, который может стать основой нового поколения ярких, дешевых и более экономичных осветительных приборов, способных конкурировать по всем показателям со светодиодными источниками света.

Ну тут еще пилить и пилить. Напряжение 5кВ для освещения - занадто!  :smilie5:
Не очень и много
Трансформатор технолюкс для наружной рекламы
Ник зарезервирован

Offline Старина Z

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8300
  • Стать: Чоловіча
У меня по прочтению статьи возникло несколько вопросов.
1. "потребляет в среднем в 100 раз меньше энергии, нежели светодиодные источники сопоставимой мощности".
Какой КПД светодиода? Для обычных промышленных образцов в диапазоне от 2 до 10%. А в 100 раз больше - это сколько? 200 - 1000%. Привет закону сохранения энергии.

2. Приведен световой поток на уровне 60 лм/Вт.
Сравниваем:

Сравнительная эффективность различных источников света, лм/Вт
Обычные лампы накаливания              12
Вольфрамовые галогенные                20
Флюоресцентные(инд.балласт)            55
Индукционные                           70
Металлогалоидные                       90
LED (белого свечения)                 20-110

К чему это все? К тому, что журналист в погоне за сенсацией дошел в некоторых моментах до абсурда.
Основная ценность этого изобретения в том, что новые источники света будут более технологичными в производстве и долговечными.

Offline Askold

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6410
  • Стать: Чоловіча

Исследователи из университета Тохоку (Tohoku University), Япония, разработали новый плоский источник света, который может стать основой нового поколения ярких, дешевых и более экономичных осветительных приборов, способных конкурировать по всем показателям со светодиодными источниками света.

Ну тут еще пилить и пилить. Напряжение 5кВ для освещения - занадто!  :smilie5:


Від сили струму залежить.
В телевізораз та старих моніторах, на елекотронну пушку подавалось від 16 до 36кВ, і нічого мирно собі світили в кутику, або на столі.
Та і на лампи в сканерах та стріших ТФТ моніторах так само подавалось пару кіловльт, ніхто навіть не помічав цього.
Так що локально отримати таку напругу не є проблемою.
В авотомобілі так само на свічки подається декілька кіловольт і нікого це не напрягає.
Якщо ті новітні лампочки економічніше від свілтодіодів, то струми мають бути дуже малі, і висока напруга тут нарізу не є проблеомю. Інвертори давно придумані, і працюють навколо нас.

Offline Маковій

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 261
""""В авотомобілі так само на свічки подається декілька кіловольт і нікого це не напрягає.


В авотомобілі на свічки подається не декілька кіловольт, а 20 - 30 кіловольт, і це дійсно нікого не напрягає. Інколи ці десятки автомобільних кіловольт навіть "б'ють". І нічого страшного.

ВБИВАЄ СТРУМ (ТОК) А НЕ НАПРУГА.

Offline Маковій

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 261
Поки що серійні LED лампи перед ртутними мають лише дві переваги - загоряються миттєво і мають по ідеї довший вік. Звичайно, в брендових виготовачів, а не в китайського шлаку.

По споживаному струму вони практично однакові. А от ціна відрізняється майже на порядок світодіодні значно дорожчі. Тому особисто я не бачу потреби поки що переходити на світодіодні. Зараз в мене в будинку використовується кілька десятків "спіральок", більшість з яких працює вже з десяток років. Практично не перегорають. За останні років 10 перегоріло лише 3 таких лампочки, зовсім недавно, відпрацювавши 7 років. В найнавантаженішому місці - на кухні. Куди ще більше? 30 чи 50 років?


Між іншим - в "спіральках" також використовується висока напруга, і це нікого не турбує і ніяких проблем з цим не виникає.
« Останнє редагування: Жовтня 26, 2014, 03:27:27 03:27 від Маковій »

Offline гей-гопп-ляляля

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 969
Поки що серійні LED лампи перед ртутними мають лише дві переваги - загоряються миттєво і мають по ідеї довший вік. Звичайно, в брендових виготовачів, а не в китайського шлаку.

По споживаному струму вони практично однакові. А от ціна відрізняється майже на порядок світодіодні значно дорожчі. Тому особисто я не бачу потреби поки що переходити на світодіодні. Зараз в мене в будинку використовується кілька десятків "спіральок", більшість з яких працює вже з десяток років. Практично не перегорають. За останні років 10 перегоріло лише 3 таких лампочки, зовсім недавно, відпрацювавши 7 років. В найнавантаженішому місці - на кухні. Куди ще більше? 30 чи 50 років?


Між іншим - в "спіральках" також використовується висока напруга, і це нікого не турбує і ніяких проблем з цим не виникає.


Про які лампочки пан каже? Щось я не бачив в продажу таких

Offline andronchik

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1742
  • Стать: Чоловіча
  • Херсон
Все лампочки в квартире я поменял на экономные еще несколько лет назад. Но 7 лет не отработала ни одна. Нормальная дешевая
"экономка" служит около 3-х лет. Разница с брендами полностью компенсируется стоимостью.
Мы верим в бога, они - в Путина.

Offline Маковій

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 261
Все лампочки в квартире я поменял на экономные еще несколько лет назад. Но 7 лет не отработала ни одна. Нормальная дешевая
"экономка" служит около 3-х лет. Разница с брендами полностью компенсируется стоимостью.


Ситуація така.

 "На кухні", а це дуже умовно, тому що тут в будинках великі вікриті простори з умовними зонами, над "прилавком" висять чотири лампочки. Економічні ртутні спіральки, Silvania. Працюють по повній програмі, горять практично весь час коли хтось є вдома. Зимою мабуть щодня по годин десять, літом, звісно, менше.

В минулому році з інтервалом в кілька тижнів перегоріли відразу три з них. Після майже семи років експлуатації. Тут всі речі прийнято утилізувати ПРАВИЛЬНО, особливо такі речі як батерейки чи ртутні лампочки. А не просто викидати в сміття. Тому перегорівші лампочки відносились в гараж і сладались біля коробки із запасними лампочками, щоб потім відвести в найближчий пункт утилізації.

Відповідно поліз в корбку за новими лампочками, які по випадках на всяких сейлах про запас постійно підкуплялись раніше і складались в ту саму "лампочну" коробку. І наткнувся на стару упаковку з тих самих перегорівших лампочок. А в середині упаковки касовий чек - в мене є така звичка чеки вкладати в упаковки. Подивився коли купив - майже 7 років тому. Відпрацювали на совість. Вклав перегорілі лампочки в упаковку щоб утилізувати і випадково помітив на упаковці - ГАРАНТІЯ СІМ РОКІВ.

Ради сміху зателефонував по телефону також указаному на упаковці. Відповіли. Пояснив ситуацію, що є упаковка перегорілих лампочок, в яких ще не закінчилась гарантія - залишилось кілька місяців. Запитали, чи випадково не збереглась упаковка. Випадково збереглась. Попросили прочитати чотири останні цифри баркода. Прочитав. Запитали адресу і сказали що вишлють купон на упаковку нових лампочок, дійсний в будь-якому супермаркеті. Чек не потрібен. Через тиждень прислали купон по поштою і по тому купону купив нову упаковку таких самих економічних лампочок. А на них гарантія.... вже ВІСІМ РОКІВ.

Отака "вічна лампочка" виходить.

Більшість таких же лампочок в будинку, а їх кілька десятків, без проблем працюють біля десяти років. Але з меншим навантаженням. Не перегорають.

Відразу хочу сказати, що стрибків чи падіння напруги тут не буває. Багато разів перевіряв напругу цифровим вольтметром - постійно 120 вольт, не залежно час пік чи день.
« Останнє редагування: Жовтня 26, 2014, 08:51:54 08:51 від Маковій »

Offline Маковій

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 261
Поки що серійні LED лампи перед ртутними мають лише дві переваги - загоряються миттєво і мають по ідеї довший вік. Звичайно, в брендових виготовачів, а не в китайського шлаку.

По споживаному струму вони практично однакові. А от ціна відрізняється майже на порядок світодіодні значно дорожчі. Тому особисто я не бачу потреби поки що переходити на світодіодні. Зараз в мене в будинку використовується кілька десятків "спіральок", більшість з яких працює вже з десяток років. Практично не перегорають. За останні років 10 перегоріло лише 3 таких лампочки, зовсім недавно, відпрацювавши 7 років. В найнавантаженішому місці - на кухні. Куди ще більше? 30 чи 50 років?


Між іншим - в "спіральках" також використовується висока напруга, і це нікого не турбує і ніяких проблем з цим не виникає.


Про які лампочки пан каже? Щось я не бачив в продажу таких

От такі. Фірма гарантує 7 років роботи, зараз вже 8. Або 10 000 годин.


Offline Kikker

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4851
В мене за 15 років перегоріла одна ртутна лампочка. Перегоріла років через десять експлуатації в туалеті. Про гарантію не згадував, просто перейшов на свтлодіодну. Поступово скрізь перехожу на світлодіодні, бо вмикаються миттєво. За кілька років жодна не згоріла.

Offline Harddriver

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 89
  • Стать: Чоловіча
Ну тут еще пилить и пилить. Напряжение 5кВ для освещения - занадто!  :smilie5:


так они ж написали шо то опытный образец .. они с перепою нанотрубки в пиве расколтотили на бумажку вылили высушили наждачкой полирнули в розетку в стромили и заработало ..

а если подойти к процессу ответсвенно...
Во-от! Пусть пилят, дело видно перспективное.
Но я пока больше на массовые светодиоды надеюсь. Там уже ситуация "вот-вот" со стоимостью (в сравнении с люминисцентными лампами).

Деградують вони уви. Через пару місяців юза вже помітно. І світло випромінюють у досить вузькому діапазоні, треба щоб освітлювалось двома різними світлодіодами, а то й трьома. Приклад - моніки з світлодіодною підсвіткою, на Філіпси бюджетні гляньте і все зрозумієте.
« Останнє редагування: Жовтня 26, 2014, 10:35:15 10:35 від Harddriver »

Offline Зденик

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4432
  • Стать: Чоловіча
  • https://sl8.online/invite/LRPOdQ
    • СЛЕЙТ (Sl8)
Весною купив 3 такі економні лампочки білоруського в-ва ... То одна за 2 місяці перегоріла :-\
Die Herren Politiker - die sind alle doof ! ©

Offline Груздев

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 928
у меня ещё работают купленные при открытии первого эпицентра в 2004м году (фирма " volta") , хотя большинство накрылись через 4-5 лет... что касается перехода на светодиодные -х.з. жаба давит по 130гр. за шт. выбрасывть

Offline Tech

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2772
  • Стать: Чоловіча
  Первые светодиодные были просто ужасными, глаза просто вываливались, вроде как и светят а нихрена не видно :laugh:  Сейчас у них спектр стал намного лучше и обошел люминесцентные лампы по кривой диапазона, в инете есть графики, можно по сравнивать ( раза в 3 лучше). Но есть зависимость от производителя, как и от цены в принципе. Но не под диодами, ни под газоразрядными, уроки делать не стал бы, глазки посадят очень быстро, низковольтный галоген пока рулит.

Offline Roland Deschain

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1040
Поки що серійні LED лампи перед ртутними мають лише дві переваги - загоряються миттєво і мають по ідеї довший вік. Звичайно, в брендових виготовачів, а не в китайського шлаку.

По споживаному струму вони практично однакові. А от ціна відрізняється майже на порядок світодіодні значно дорожчі. Тому особисто я не бачу потреби поки що переходити на світодіодні.

Саме зараз замінюю вдома лампи розжарення на люмінесцентні і світлодіодні. Купую по 1-2 штуки різних типів і різних виробників і порівнюю.

За моїми даними у світлодіодних ламп (які можна купити в Києві) "віддача" (лм/Вт) десь на 20-40% вища за компактні люмінесцентні (спіральки), а ціна більша десь в три рази: 90 грн. проти 30 грн. (Є, звичайно, значно дорожчі варіанти, але ніяких переваг я в них не виявив.) Тобто певний прогрес світлодіодні лампи демонструють, але за співвідношенням ефективність/ціна люмінесцентні лампи (поки що) виграють.

Особисто для мене вибір диктують лише такі особливості світлодіодів як згаданий Вами миттєвий "старт" (повільність люмінесцентних ламп часом дратує) і рівномірний, без "дірок", спектр. Прогнозую, що в моєму випадку десь половина ламп будуть світлодіодними, а решта - люмінесцентними.

Offline Roland Deschain

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1040
  Первые светодиодные были просто ужасными, глаза просто вываливались, вроде как и светят а нихрена не видно :laugh:  Сейчас у них спектр стал намного лучше и обошел люминесцентные лампы по кривой диапазона, в инете есть графики, можно по сравнивать ( раза в 3 лучше). Но есть зависимость от производителя, как и от цены в принципе. Но не под диодами, ни под газоразрядными, уроки делать не стал бы, глазки посадят очень быстро

Насчет "посадки глазок" расскажете подробнее?

Offline monach

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5052
Поки що серійні LED лампи перед ртутними мають лише дві переваги - загоряються миттєво і мають по ідеї довший вік. Звичайно, в брендових виготовачів, а не в китайського шлаку.

По споживаному струму вони практично однакові. А от ціна відрізняється майже на порядок світодіодні значно дорожчі. Тому особисто я не бачу потреби поки що переходити на світодіодні. Зараз в мене в будинку використовується кілька десятків "спіральок", більшість з яких працює вже з десяток років. Практично не перегорають. За останні років 10 перегоріло лише 3 таких лампочки, зовсім недавно, відпрацювавши 7 років. В найнавантаженішому місці - на кухні. Куди ще більше? 30 чи 50 років?


Між іншим - в "спіральках" також використовується висока напруга, і це нікого не турбує і ніяких проблем з цим не виникає.

є ще дві переваги - не містять ртуті та не бояться частих вмикань\вимикань.

Ми зараз переходимо до зв"язки датчик руху + світлодіодна лампа. Так перші вкладання не дешеві. Але в нашому випадку така зв"язка окуповуватиметься за пів-року на датчик + лампа. А служити буде років 10 якщо не більше про заміни ламп можна буде взагалі забути
Розмовляючи російською ти даєш Хуйлу привід називати тебе і московітів одним бурятскім народом.

Offline Roland Deschain

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1040
є ще дві переваги - не містять ртуті та не бояться частих вмикань\вимикань.

Точно не бояться? Взагалі чи лише певні бренди? (Я просто не в курсі, що там за схемотехніка в перетворювачі.)

Offline Tech

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2772
  • Стать: Чоловіча
  Первые светодиодные были просто ужасными, глаза просто вываливались, вроде как и светят а нихрена не видно :laugh:  Сейчас у них спектр стал намного лучше и обошел люминесцентные лампы по кривой диапазона, в инете есть графики, можно по сравнивать ( раза в 3 лучше). Но есть зависимость от производителя, как и от цены в принципе. Но не под диодами, ни под газоразрядными, уроки делать не стал бы, глазки посадят очень быстро

Насчет "посадки глазок" расскажете подробнее?
Спектр у них не полноценный, особенно у газоразрядных, не привычный для восприятия - сложенному за миллионы лет эволюции. Все это заставляет мозги работать по другому, может развиться в отклонения по зрению.

Offline server error

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2109
  • Стать: Чоловіча
На рахунок світодіодів  -  наробка на відказ  100 000 годин  роботи == 12 років 

Одна проблема  - дуже бояться перевищення струму  через них
іншими словами  вся проблема  безаварійної роботи - це якість  їхнього драйвера.

Погоджуюсь що ціна  хотілося би  дешевше  -  цікаво  що будуть  робити заводи після того як забезпечуть  потребу
світу  в лампочках :)
І після цього, що ви тут прочитали, мені забороняють порпатись в носі !?

Offline Roland Deschain

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1040
  Первые светодиодные были просто ужасными, глаза просто вываливались, вроде как и светят а нихрена не видно :laugh:  Сейчас у них спектр стал намного лучше и обошел люминесцентные лампы по кривой диапазона, в инете есть графики, можно по сравнивать ( раза в 3 лучше). Но есть зависимость от производителя, как и от цены в принципе. Но не под диодами, ни под газоразрядными, уроки делать не стал бы, глазки посадят очень быстро

Насчет "посадки глазок" расскажете подробнее?
Спектр у них не полноценный, особенно у газоразрядных, не привычный для восприятия - сложенному за миллионы лет эволюции. Все это заставляет мозги работать по другому, может развиться в отклонения по зрению.

Стоило задать уточняющий вопрос, как "глазки посадят очень быстро" превратилось в "может развиться в отклонения по зрению" :smilie5: ОК, и на том спасибо! Вопросов больше не имею.

Offline Roland Deschain

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1040
На рахунок світодіодів  -  наробка на відказ  100 000 годин  роботи == 12 років 

Одна проблема  - дуже бояться перевищення струму  через них
іншими словами  вся проблема  безаварійної роботи - це якість  їхнього драйвера.

Погоджуюсь що ціна  хотілося би  дешевше  -  цікаво  що будуть  робити заводи після того як забезпечуть  потребу
світу  в лампочках :)

Наймуть армію маркетологів - щоб розповідали, наскільки нові моделі лампочок кращі за попередні і як терміново нам потрібно їх міняти :smilie5:

Offline dimoto

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3792
На рахунок світодіодів  -  наробка на відказ  100 000 годин  роботи == 12 років 

Одна проблема  - дуже бояться перевищення струму  через них
іншими словами  вся проблема  безаварійної роботи - це якість  їхнього драйвера.

Погоджуюсь що ціна  хотілося би  дешевше  -  цікаво  що будуть  робити заводи після того як забезпечуть  потребу
світу  в лампочках :)

Наймуть армію маркетологів - щоб розповідали, наскільки нові моделі лампочок кращі за попередні і як терміново нам потрібно їх міняти :smilie5:
всё очень просто - сначала их напихают где только можно.
потом маркетологи начнут пропихивать их как более экономные, с правильной цветопередачей. потом начнут их дизайнить и выпускать в разных видах. появится мода что вместе с ремонтом  помещений меняется всё освещение (все лампы-светодиоды). да и вообще через десять лет в домах всё освещение будет от 12В.
можно не волноваться - без работы и света никто не останется.

Offline Askold

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6410
  • Стать: Чоловіча
Первые светодиодные были просто ужасными, глаза просто вываливались, вроде как и светят а нихрена не видно :laugh:  Сейчас у них спектр стал намного лучше и обошел люминесцентные лампы по кривой диапазона, в инете есть графики, можно по сравнивать ( раза в 3 лучше). Но есть зависимость от производителя, как и от цены в принципе. Но не под диодами, ни под газоразрядными, уроки делать не стал бы, глазки посадят очень быстро, низковольтный галоген пока рулит.

Прикол в тому що світлодіодні так само тепер люмінісцентні. :)
Там використовується на пряме світло з кристала.
Спочатку світло з свілтолодіода попадає на люмінофор, і вже випромінення люмінофора використовується для освітлення.
Так зроблений кожен світлодіод в сучасних якісних лампочках. :)