Автор Тема: Питання для тих, хто в курсі. Щодо наших козаків.  (Прочитано 3088 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Евгений

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 541
Re: Питання для тих, хто в курсі. Щодо наших козаків.
« Reply #30 : Листопада 06, 2014, 08:48:09 20:48 »

Що за фігня. Яке ватнічество. Запорозька Січ - це тогочасний майдан: територія свободи та духу братерства. а УПА - це як зараз АТО - бій за свою землю.

Теорія " свободи духу і братерства " це  винахід європейського романтизму кінця 18 початку 19 століття .Міфічна Запорозька Січ - витвір українських літераторів цього напрямку .
Українська історична наука  надалі перебуває під впливом російської історичної методологї - " історія ето політіка обращьонная в прошлоє " .Тому байда  про те , що козацтво ( як виразно антиєвропейський соціальний прошарок ) є квієтесенцією української нації , в сучасних реаліях є шкідливим і типово православно - руско мірним .
Имхо бред какой-то, казачество всегда отличалось демократичностью и свободомыслием. Правда то казачество осталось в глубоком прошлом и до 19 века недожило, так жалкие остатки... Русский Царь, а вернее Царица сделали все чтобы развалить и уничтожить эту вольницу, сведя к минимуму все возможные льготы. А деказацызация коммунистов уничтожила и это. Остались ряженые-донские (в своем большинстве) и малая горсть романтиков (как майдановский казак, в своем меньшистве).

Offline cheshuntt

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3045
  • Рептилоїд
Re: Питання для тих, хто в курсі. Щодо наших козаків.
« Reply #31 : Листопада 06, 2014, 09:23:38 21:23 »

Имхо бред какой-то, казачество всегда отличалось демократичностью и свободомыслием. Правда то казачество осталось в глубоком прошлом и до 19 века недожило, так жалкие остатки... Русский Царь, а вернее Царица сделали все чтобы развалить и уничтожить эту вольницу, сведя к минимуму все возможные льготы. А деказацызация коммунистов уничтожила и это. Остались ряженые-донские (в своем большинстве) и малая горсть романтиков (как майдановский казак, в своем меньшистве).

Євгенію , я ніде не писав що козацтво не було демократичним і ліберальним . Хоча з цього  приводу можна довго сперечатись , особливо в якості козацької  демократії і лібералізму . Я думаю що в цьому випадку підходить назва прото демократія і прото лібералізм .
Мені не зрозуміло в чому полягає мій " брєд " .
Щодо російських царів , польских королів і більшовиків , то тут їхня реакція цілком передбачувана . Подобається нам чи ні , але царизм " королізм " і більшовизм в його зрілій стадії представляли з себе державницьку форму суспільного устрою . Козацтво навпаки - анархічну .
Я тут не закликаю відрікатись від свого коріння , бо наші пращури були такими якими були , але скажімо мене просто вразила невідповідність історичного Северина Наливайка ( контроверсійність його діяльності і повстання ) з романтичним образом народних пісень . Передивіться , при нагоді ,перебіг подій від моменту його діяльності під патронатом Острожського до його видачі коронному гетьману . Бруд політиики і інтриг такий , що хочеться вмити руки . Але в цьому немає нічого страшного чи екстраординарного,  історія будь- якого народу повна подібних речей .Я просто думаю що настав час виростати з коротких штанців романтицизму .
« Останнє редагування: Листопада 06, 2014, 09:32:10 21:32 від cheshuntt »
Карма безжалісна до довбойобів ( с) alejandro ФУП

Offline наяа

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1037
Re: Питання для тих, хто в курсі. Щодо наших козаків.
« Reply #32 : Листопада 06, 2014, 09:47:23 21:47 »

Що за фігня. Яке ватнічество. Запорозька Січ - це тогочасний майдан: територія свободи та духу братерства. а УПА - це як зараз АТО - бій за свою землю.

Теорія " свободи духу і братерства " це  винахід європейського романтизму кінця 18 початку 19 століття .Міфічна Запорозька Січ - витвір українських літераторів цього напрямку .
Українська історична наука  надалі перебуває під впливом російської історичної методологї - " історія ето політіка обращьонная в прошлоє " .Тому байда  про те , що козацтво ( як виразно антиєвропейський соціальний прошарок ) є квієтесенцією української нації , в сучасних реаліях є шкідливим і типово православно - руско мірним .
Перепрошую, але це саме Ви знаходитесь під впливом рос. --імперської пропаганди. Це у радянських підручниках писали про те, що на Запоріжжі збирались лише розбійники. Це кричуща неправда!
 Який витвір літераторів? Ви про що? Моєму обуренню не має меж!  :smilie9: :smilie2: :smilie10: :smiley23:
Україна як козацька держава успішно протистояла одній з найрозвиненіших тодішніх армій світу - Туреччині. Султан так і не зміг нічого зробити з Сірком, хоча вважав його особистим ворогом і велів проклинати в своїх мечетях як урус шайтана.
Створили надійний захист від татар - інакше була б випалена земля.
Козаки розгромили Річ Посполиту!
І перше , що зробила катерина, коли хотіла захопити Україну - це знищила Січ як захист українського народу. Почитайте Кобзаря. Він весь просякнутий тугою за часами козацьких вольностей.
Ви просто згусток якихось стереотипів і рос. пропаганди. Краще почитайте історичні факти  і подумайте самі!


Offline monach

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5052
Re: Питання для тих, хто в курсі. Щодо наших козаків.
« Reply #33 : Листопада 06, 2014, 09:52:29 21:52 »
закриваю тему
Розмовляючи російською ти даєш Хуйлу привід називати тебе і московітів одним бурятскім народом.