Автор Тема: Львів'янин відсудив право на заповнення паспорта виключно українською  (Прочитано 2313 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline BlackCat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6402
Ко всем: давайте не будем ругаться из-за языка. Спасибо.
До всіх: давайте не будемо сваритись через мову. Дякую.

 :Prapor2:

Offline Александр 1-й

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 697
  • Харьков. Украинский город ;)
Ко всем: давайте не будем ругаться из-за языка. Спасибо.
До всіх: давайте не будемо сваритись через мову. Дякую.

 :Prapor2:
Я токи за. Спасибо. В тему "кто такие вышиватники" заходить тоже больше не буду. Вроде как все мнения уже выяснили. :Razom:

Offline Shannou

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7367
  • Стать: Чоловіча
  • The world is yours
Я считаю, что наш путь - вытеснение русского языка украинским и повсеместное изучение английского. Процесс вытеснения идет, но займет пару поколений. А счас предлагаю перестать разводить мовноязыковые срачи и позволить каждому говорить на том языке, который он слышал с рождения, потому что именно этим и ценна Украина - свободой выбора.
I always tell the truth. Even when I lie.

Offline Tvladrat

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2027
для Александр 1-й

спочатку перейдіть на державну мову на українському форумі, чи інтелектуальний рівень не дозволяє спілкуватись державною мовою?

Форум державний?

Offline PamTam

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 13525
Я считаю, что наш путь - вытеснение русского языка украинским и повсеместное изучение английского. Процесс вытеснения идет, но займет пару поколений. А счас предлагаю перестать разводить мовноязыковые срачи и позволить каждому говорить на том языке, который он слышал с рождения, потому что именно этим и ценна Украина - свободой выбора.
:smiley24:
нікому крім хуйла від цього користі не буде.

Offline Margo

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1511
  • Стать: Жіноча
А я хочу иметь надписи в паспорте и на украинском, и на родном.

А как, в таком случае, быть полякам, грекам, румынам, молдаванам и т.д? Может, им тоже хочется иметь запись на родном языке? Что делать будем?
Уже ответил выше. Меня устраивает украино/английский вариант. С одним "но". Я именно Александр, через А, а не через О - это принципиально.
ЗЫ Хотя шо-то мне подсказывает, что моя хохлушка в постели меня переубедит  :laugh:

Що до імені то я згодна, воно не повинно перекладатись. Мені не подобається російський варіант мого імені і ми ж не перекладаємо Джон на Івана. Що до хохлушка в постєлі то надіюсь ви, кацап і хохлушка, знайшли один-одного. 

Offline pomi

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 359
особисто я ніколи не був проти російськомовних громадян. ба більше, розмовляю нею не гірше будь-якого ватника, не відлічиш точно, в сім'ї так склалося. кожен має право розмовляти тією мовою якою вважає за доцільним, але в державі повинна бути одна мова і весь документообіг на державній мові. в побуті та хоч на івриті. якщо не помиляюсь, то в деяких державах, без вивчення мови державної навіть на роботу не беруть.
« Останнє редагування: Листопада 24, 2014, 07:07:47 19:07 від pomi »

Offline PamTam

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 13525

Що до імені то я згодна, воно не повинно перекладатись. Мені не подобається російський варіант мого імені і ми ж не перекладаємо Джон на Івана. Що до хохлушка в постєлі то надіюсь ви, кацап і хохлушка, знайшли один-одного.

браво!

Offline Александр 1-й

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 697
  • Харьков. Украинский город ;)
особисто я ніколи не був проти російськомовних громадян. ба більше, розмовляю нею не гірше будь-якого ватника, не відлічиш точно, в сім'ї так склалося. кожен має право розмовляти тією мовою якою вважає за доцільним, але в державі повинна бути одна мова і весь документообіг на державній мові. в побуті та хоч на івриті. якщо не помиляюсь, то в деяких державах, без вивчення мови державної навіть на роботу не беруть.
Це в яких? Это мне какая то блядь будет говорить, с какой мовой мне людей к себе на работу брать? Меня вообще не ипет мовкает он или языкатает, главное, чтобы не бухал и руками что-то делать умел.
Ну вы меня насмешили. Не берут в государственные органы, и это правильно. Госслужащий должен знать государственный язык. Это логично. Государственный документооборот - тоже должен быть на гос.языке, и это тоже правильно, а вот ВСЕ остальные документы у меня на русском - контракты, счета, и.т.д., или на русско-английском. И не ипет, это мой бизнес и идите все в пи..., кто будет мне рассказывать, на каком мне документы писать. На украинском у меня ГТД, налоговые декларации, и отчетность. И хватит.

Offline Matvik

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2192
  • Стать: Чоловіча
особисто я ніколи не був проти російськомовних громадян. ба більше, розмовляю нею не гірше будь-якого ватника, не відлічиш точно, в сім'ї так склалося. кожен має право розмовляти тією мовою якою вважає за доцільним, але в державі повинна бути одна мова і весь документообіг на державній мові. в побуті та хоч на івриті. якщо не помиляюсь, то в деяких державах, без вивчення мови державної навіть на роботу не беруть.
Це в яких? Это мне какая то блядь будет говорить, с какой мовой мне людей к себе на работу брать? Меня вообще не ипет мовкает он или языкатает, главное, чтобы не бухал и руками что-то делать умел.
Ну вы меня насмешили. Не берут в государственные органы, и это правильно. Госслужащий должен знать государственный язык. Это логично. Государственный документооборот - тоже должен быть на гос.языке, и это тоже правильно, а вот ВСЕ остальные документы у меня на русском - контракты, счета, и.т.д., или на русско-английском. И не ипет, это мой бизнес и идите все в пи..., кто будет мне рассказывать, на каком мне документы писать. На украинском у меня ГТД, налоговые декларации, и отчетность. И хватит.
Ну да, а якщо я до вас прийду, як клієнт, а він мені "я твая не манімать", тоді що? Те ж саме з документами, ви ж не лише для себе їх пишете

Offline Александр 1-й

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 697
  • Харьков. Украинский город ;)
Ну да, а якщо я до вас прийду, як клієнт, а він мені "я твая не манімать", тоді що? Те ж саме з документами, ви ж не лише для себе їх пишете
Клиент - всегда прав. И если я буду работать с украинскими предприятиями - я с удовольствием буду писать договора на украинском. Но исторически сложилось, что у меня география США, Китай, а из украинских - Киев, Харьков, Днепропетровск (причем из этих ВСЕ ведут документацию на русском). Так что пока что на украинском писать ничего не приходилось. Я не говорю, что это хорошо, но по факту на сегодняшний день - это так.

Offline Matvik

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2192
  • Стать: Чоловіча
Ну да, а якщо я до вас прийду, як клієнт, а він мені "я твая не манімать", тоді що? Те ж саме з документами, ви ж не лише для себе їх пишете
Клиент - всегда прав. И если я буду работать с украинскими предприятиями - я с удовольствием буду писать договора на украинском. Но исторически сложилось, что у меня география США, Китай, а из украинских - Киев, Харьков, Днепропетровск. Так что пока что на украинском писать ничего не приходилось
Ну от в тому то і діло, що прийдеться, рано, чи пізно, і будете тулити тоді "а вам что, по-русски непонятно?". На тому вся русифікація і грунтувалась завжди, як на мене, це очевидно. А іноді до людей не доходить

Offline pomi

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 359
Це в яких? Это мне какая то блядь будет говорить, с какой мовой мне людей к себе на работу брать? Меня вообще не ипет мовкает он или языкатает, главное, чтобы не бухал и руками что-то делать умел.
Ну вы меня насмешили. Не берут в государственные органы, и это правильно. Госслужащий должен знать государственный язык. Это логично. Государственный документооборот - тоже должен быть на гос.языке, и это тоже правильно, а вот ВСЕ остальные документы у меня на русском - контракты, счета, и.т.д., или на русско-английском. И не ипет, это мой бизнес и идите все в пи..., кто будет мне рассказывать, на каком мне документы писать. На украинском у меня ГТД, налоговые декларации, и отчетность. И хватит.
можу помилятись, але здається Ізраіль. і по-моєму на будь-яку роботу. ніхто нею користуватися заставляти не буде, але знати повинен... ну, і якщо це ваша особиста фірма то документообіг, що НЕ стосується звітності державі теж може бути на мові яка Вам подобається, але кожна фірма, що надає послуги чи виробляє товари, документацію до товарів повинна дублювати на державній мові чи на іншій мові, якщо цього забажає клієнт

Offline Старина Z

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8300
  • Стать: Чоловіча
Я считаю, что наш путь - вытеснение русского языка украинским и повсеместное изучение английского. Процесс вытеснения идет, но займет пару поколений. А счас предлагаю перестать разводить мовноязыковые срачи и позволить каждому говорить на том языке, который он слышал с рождения, потому что именно этим и ценна Украина - свободой выбора.
:smiley24:

Посчитал человек, что русская страничка в паспорте не нужна и оскорбляет его чувства, отстоял свою позицию в суде - молодец. Это - проявление его принципиальной гражданской позиции.
А на форуме пусть каждый общается на удобном для себя языке. С пониманием, как мне кажется, ни у кого проблем не возникает. Здесь иногда на английском цитируют статьи - и ничего, все, кто хочет, разбираются.

Кстати, помните, неделю назад проводился опрос: "Зачем Вы ходите на СУП?". Было несколько форумчан, которые выбрали форум именно из-за того, что здесь есть украиноязычное общение. Так что есть у форума и образовательная миссия.

Отдельное спасибо Shannou за фразу: "именно этим и ценна Украина - свободой выбора". В ней большой смысл: это и прошлое нашего народа, и настоящее, и то, чем он отличается от российского, и залог будущего страны.

Художник Делакруа, "Свобода, зовущая на баррикады", 1830


Offline convex

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4780
особисто я ніколи не був проти російськомовних громадян. ба більше, розмовляю нею не гірше будь-якого ватника, не відлічиш точно, в сім'ї так склалося. кожен має право розмовляти тією мовою якою вважає за доцільним, але в державі повинна бути одна мова і весь документообіг на державній мові. в побуті та хоч на івриті. якщо не помиляюсь, то в деяких державах, без вивчення мови державної навіть на роботу не беруть.
Це в яких? Это мне какая то блядь будет говорить, с какой мовой мне людей к себе на работу брать? Меня вообще не ипет мовкает он или языкатает, главное, чтобы не бухал и руками что-то делать умел.
Ну вы меня насмешили. Не берут в государственные органы, и это правильно. Госслужащий должен знать государственный язык. Это логично. Государственный документооборот - тоже должен быть на гос.языке, и это тоже правильно, а вот ВСЕ остальные документы у меня на русском - контракты, счета, и.т.д., или на русско-английском. И не ипет, это мой бизнес и идите все в пи..., кто будет мне рассказывать, на каком мне документы писать. На украинском у меня ГТД, налоговые декларации, и отчетность. И хватит.

Тут є маленький, але суттєвий нюанс. Будь-яка "блядь", яка працює у Александра, має право  вимагати, щоб посадові інструкції, вказівки, ВСЕ, через що фірма "листується" з працівником, навіть відомість про отримання зарплати, якщо вона не йде через банк (що малоймовірно), було для нього українською мовою, навіть якщо він на фірмі один (мова не йде про листування і документи назовні). Якщо цього не буде зроблено, фірму треба жостко вз..бать за те, що дискримінує державну мову. А якщо власник буде наперед відсіювати україномовних на етапі відбору кадрів, то вз..бать вдвічі жостче. Це зараз звучить як фантастика, бо ми держава без законів, але я ГАРАНТУЮ, що таке буде.

А рахунки і договори - хоч китайською. Справедливо, нє?  :gigi:

Offline pomi

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 359
Тут є маленький, але суттєвий нюанс. Будь-яка "блядь", яка працює у Александра, має право  вимагати, щоб посадові інструкції, вказівки, ВСЕ, через що фірма "листується" з працівником, навіть відомість про отримання зарплати, якщо вона не йде через банк (що малоймовірно), було для нього українською мовою, навіть якщо він на фірмі один (мова не йде про листування і документи назовні). Якщо цього не буде зроблено, фірму треба жостко вз..бать за те, що дискримінує державну мову. А якщо власник буде наперед відсіювати україномовних на етапі відбору кадрів, то вз..бать вдвічі жостче. Це зараз звучить як фантастика, бо ми держава без законів, але я ГАРАНТУЮ, що таке буде.

А рахунки і договори - хоч китайською. Справедливо, нє?  :gigi:

тут можна з вами погодитись, а можна й ні. це питання суто відносин працівника та компанії і повинно лежати в площині трудового договору, а не в площині законодавства. адже є багато компаній на які без знання англійської не візьмуть. просто держава повинна гарантувати, що працівника роботодавець не пошле нах... почувши з дверей "добрий день"

Offline convex

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4780
Тут є маленький, але суттєвий нюанс. Будь-яка "блядь", яка працює у Александра, має право  вимагати, щоб посадові інструкції, вказівки, ВСЕ, через що фірма "листується" з працівником, навіть відомість про отримання зарплати, якщо вона не йде через банк (що малоймовірно), було для нього українською мовою, навіть якщо він на фірмі один (мова не йде про листування і документи назовні). Якщо цього не буде зроблено, фірму треба жостко вз..бать за те, що дискримінує державну мову. А якщо власник буде наперед відсіювати україномовних на етапі відбору кадрів, то вз..бать вдвічі жостче. Це зараз звучить як фантастика, бо ми держава без законів, але я ГАРАНТУЮ, що таке буде.

А рахунки і договори - хоч китайською. Справедливо, нє?  :gigi:

тут можна з вами погодитись, а можна й ні. це питання суто відносин працівника та компанії і повинно лежати в площині трудового договору, а не в площині законодавства. адже є багато компаній на які без знання англійської не візьмуть. просто держава повинна гарантувати, що працівника роботодавець не пошле нах... почувши з дверей "добрий день"

Трудовий договір і має лежати в площині законодавства, зокрема, щодо відсутності дискримінації за статтю, національністю і т.п., інакше кожен суд визнає його юридично нікчемним. Щодо англійської мови, то програмери взагалі з замовниками спілкуються англійською і нею ж обмінюються тех. документацією, що вимагається виробничим процесом.  Але, наприклад, трудовий договір з працівником має бути укладений саме українською, як і всілякі інструкції та розпорядження. Юридично працівник не зобов'язаний розуміти російської, якщо не підписувався під договором з таким пунктом - тоді це вже підстава для додаткової оплати  :smilie5:

Offline Александр 1-й

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 697
  • Харьков. Украинский город ;)
особисто я ніколи не був проти російськомовних громадян. ба більше, розмовляю нею не гірше будь-якого ватника, не відлічиш точно, в сім'ї так склалося. кожен має право розмовляти тією мовою якою вважає за доцільним, але в державі повинна бути одна мова і весь документообіг на державній мові. в побуті та хоч на івриті. якщо не помиляюсь, то в деяких державах, без вивчення мови державної навіть на роботу не беруть.
Це в яких? Это мне какая то блядь будет говорить, с какой мовой мне людей к себе на работу брать? Меня вообще не ипет мовкает он или языкатает, главное, чтобы не бухал и руками что-то делать умел.
Ну вы меня насмешили. Не берут в государственные органы, и это правильно. Госслужащий должен знать государственный язык. Это логично. Государственный документооборот - тоже должен быть на гос.языке, и это тоже правильно, а вот ВСЕ остальные документы у меня на русском - контракты, счета, и.т.д., или на русско-английском. И не ипет, это мой бизнес и идите все в пи..., кто будет мне рассказывать, на каком мне документы писать. На украинском у меня ГТД, налоговые декларации, и отчетность. И хватит.

Тут є маленький, але суттєвий нюанс. Будь-яка "блядь", яка працює у Александра, має право  вимагати, щоб посадові інструкції, вказівки, ВСЕ, через що фірма "листується" з працівником, навіть відомість про отримання зарплати, якщо вона не йде через банк (що малоймовірно), було для нього українською мовою, навіть якщо він на фірмі один (мова не йде про листування і документи назовні). Якщо цього не буде зроблено, фірму треба жостко вз..бать за те, що дискримінує державну мову. А якщо власник буде наперед відсіювати україномовних на етапі відбору кадрів, то вз..бать вдвічі жостче. Це зараз звучить як фантастика, бо ми держава без законів, але я ГАРАНТУЮ, що таке буде.

А рахунки і договори - хоч китайською. Справедливо, нє?  :gigi:
А, ню-ню...
Как я уже говорил, лично мне - пофиг, главное чтобы человек хороший был, но описанную вами ситуацию вы можете увидеть только в своем щиром эротическом сне. Если товарищ "мене не розумие" - он сразу идет нахуй искать другую работу, где его будут понимать. Просто я за хорошую работу хорошо плачу, так что они у меня и на хинди разговаривать начнут, если у меня левая пятка зачешется в эту сторону.
Один неуважаемый мной товарищ, значительно более крупный предприниматель, я то так - мелочь подзаборная, пару лет назад помнится хотел меня вылавливать морду бить за проукраинскую позицию, говорил следующее - я украиноговорящего к себе на фирму просто не возьму, бо они тупые, да и принципиально - я их не люблю. И хрен кто и что ему сделает. Помнится все бедкувался, что не может свою дочку отдать в школу, где вообще не преподают эту ... мову, дескать даже в частных школах все равно есть это преподавание. Сволочь конечно, но и тут - нету методов против Кости Сопрыкина.

Я вам больше скажу. Говорил я со своими американскими партнерами по поводу дискриминации белых, т.е. что в случае если на работу будут претендовать белый и негр, то возьмут обязательно негра, даже при более низкой квалификации, и.т.д., правда ли это. Ответ был следующий - "Да, это правда, но если я НЕ ЗАХОЧУ взять негра - я его по любому не возьму, просто обставлю это так, чтобы даже разговора о дискриминации не возникало, для этого я и адвоката держу".
 
Так это в США, с ихним сдвигом по фазе на почве толерантности. А в Украине, причем на ВОСТОЧНОЙ Украине, да за мову, да при хорошей зарплате... гой, хлопци, не смешите мои тапки.
« Останнє редагування: Листопада 24, 2014, 09:58:32 21:58 від Александр 1-й »

Offline convex

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4780
А, ню-ню...
Как я уже говорил, лично мне - пофиг, главное чтобы человек хороший был, но описанную вами ситуацию вы можете увидеть только в своем щиром эротическом сне. Если товарищ "мене не розумие" - он сразу идет нахуй искать другую работу, где его будут понимать. Просто я за хорошую работу хорошо плачу, так что они у меня и на хинди разговаривать начнут, если у меня левая пятка зачешется в эту сторону.
Один неуважаемый мной товарищ, значительно более крупный предприниматель, я то так - мелочь подзаборная, пару лет назад помнится хотел меня вылавливать морду бить за проукраинскую позицию, говорил следующее - я украиноговорящего к себе на фирму просто не возьму, бо они тупые, да и принципиально - я их не люблю. И хрен кто и что ему сделает. Помнится все бедкувался, что не может свою дочку отдать в школу, где вообще не преподают эту ... мову, дескать даже в частных школах все равно есть это преподавание. Сволочь конечно, но и тут - нету методов против Кости Сопрыкина.

Я вам больше скажу. Говорил я со своими американскими партнерами по поводу дискриминации белых, т.е. что в случае если на работу будут претендовать белый и негр, то возьмут обязательно негра, даже при более низкой квалификации, и.т.д., правда ли это. Ответ был следующий - "Да, это правда, но если я НЕ ЗАХОЧУ взять негра - я его по любому не возьму, просто обставлю это так, чтобы даже разговора о дискриминации не возникало, для этого я и адвоката держу".
 
Так это в США, с ихним сдвигом по фазе на почве толерантности. А в Украине, причем на ВОСТОЧНОЙ Украине, да за мову, да при хорошей зарплате... гой, хлопци, не смешите мои тапки.

Ну да, буржуї - вони такі, чого ж не позловживати залежністю пролетаріату...  :kg:  Коли "криза минет", неясно,  за роботу з нормальними грошима народ тримається, шеф звик, що навколо нього наймит бігає, а не навпаки. А от якби дійсно виникла нагла потреба знайти когось з хінді, та втримати на роботі, то неясно, хто б за ким бігав. Тут уже 50 на 50 - як ото програмерів переманюють з одної фірми на іншу, обставили тенісними столами, кавовими автоматами і кімнатами релаксу. Тоді рентабельно робити наймитові приємно, і, якщо наймит має власну гідність, то може захотіти і "мовкати", а при їх достатній частці - і щоб з ним "мовкали" - чому б ні? Як кажуть поляки, każdy obywatel ma prawo na bzik. Але це вже стосується колективів інтелектуальної праці.

Offline Єгорій

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8216
  • Стать: Чоловіча
  • = Розвідка =
Любая организация, требующая паспорт, может заявить такой доумент поддельный, если не заполнена 2-я страница на русском.

повна херня.

Закон України "Про засади державної мовної політики", стаття 13. Мова документів, що посвідчують особу або відомості про неї

1. Паспорт громадянина України або документ, що його заміняє, і відомості про його власника, що вносяться до нього, виконуються державною мовою і поруч, за вибором громадянина, однією з регіональних мов або мов меншин України.

зараз до речі збираюся міняти паспорт і обираю, якою мовою заповнити другу сторінку ) обираю з білоруської, болгарської, гагаузької, грецької, єврейської,  кримськотатарської, молдавської, німецької, польської, російської, румунської, словацької та угорської мов - відповідно до ратифікованої європейської хартії.

невідповідність є лише в наказі МВС про оформлення і видачі паспорта громадянина України. а у випадку суперечності норм  підзаконного акта нормам закону слід застосовувати норми закону, оскільки він має вищу юридичну силу. http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/v3526323-09

тому хартія + закон коліснічєнка-ківалова - і йдуть всі нах зі своїми пред'явами. :Prapor2:
Приклад злочинної свідомості: "Егорию народ не такой попался. Ща заведёт про правовый стан, закон и прочую поебень" (с) Зильбершухер

Offline Лірник

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 809
Звідки це бидло ватне на форум прилізло?