Знайма до болю ситуація. В моїх Кумів старший син пішов "моїми стопами" - захотів стати програмістом, тим більше що хлопчина таки дійсно зі школи тим цікавився і я його ще школярем навчив писати програмки на ВізуалБейсику та Паскалі. Він поступив на прикладну математику у львівський Універ, але десь на третьому курсі в нього виникла ідея кинути навчання, "бо і так там нічому потрібному не вчать".
Прийшлось читати лекції, що диплом таки отримати варто, бо по-перше, у ВУЗ-і таки якісь знання дають - може хай і дуже загальні та на перший погляд застарілі та непотрібні. На роботі я багато стикався з молодими людьми, хто або покинув взагалі навчання на 2-3 курсі, або з 2-3 курсу вже працював на якихось, фірмах і забив на навчання. В усіх них рано чи пізно вилізали "дірки" в банальній базовій освіті, раптом виявлялось, що вони не знають елементарних речей - бо тупо пропустили це під час навчання. По-друге, диплом сівідчить не тільки про отримані знання, а і про те, що людина вміє вчитись - а це головний талант для програміста, бо технології змінюються кожен рік і головне в цій роботі - вміти швидко вчитись. Крім того диплом - це доказ здатності доводити розпочате діло (навчання) до кінця.
Як наслідок - хлопчина не тільки лишився на навчанні (з 4-го курсу почав підпрацьовувати на фірмі), але і планує йти у магістратуру за спеціальністтю - можливо навіть закордоном.
Сучасні ВУЗи дають дуже мало актуальних знать, потрібних для програмістів, але як всякі "Академії" при приватних фірмах, де підтягають знання для усіх бажаючих так і рекрутери фірм у першу чергу надають перевагу тим, хто має профільну освіту. Так що хай хоч над цим подумає - що він буде писати у резюме і чи буде він мати шанси в отриманні першої роботи поруч із людьми з дипломами?