Автор Тема: Декілька пропозицій стосовно змін у системі вищої освіти.  (Прочитано 16032 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10645
  • Стать: Чоловіча
Я не бачу нічого ганебного у праці водієм трактора. Можливо це лише я. Просто як правило вищий рівень освіти напряму пов`язаний з вищим рівнем доходів.

та до чого тут ГАНЕБНІСТЬ?
просто це ВАЖКА фізична праця в ВАЖКИХ природніх умовах
це не кожному під силу
як людина що неодноразово бувала в районах крайньої півночі можу сказати це з власного досвіду
і ні за які гроші я б не погодився жити в залізному балку при морозі -30 а люди живуть РОКАМИ

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119

Кореляція пряма. Люди з хорошою освітою як правило добре забезпечені. З поганою - погано. Мова не обов`язково за мільйони.

і як погано забезпечені нафтовики в північному морі? і яку ВИСОЧЕЗНУ освіту вони повинні мати?

дурню ти пишеш...
а стосовно до українських реалій так взагалі ГАЛИМАТНЮ

Ну цих людей я просто знаю. Як правило не менше ніж чотири роки коледжа. Часто більше. Ех, ти б бачив відео з поясненнями правил безпеки коли вилітаєш за Абердина на платформу. Дуже повчально.

Offline Anreal68

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3625
  • Ми працюємо
Прикольно, але в мене це б спрацювало. Колись після рєєстрації у LinkedIn зібрав там контакти своїх колишніх студентів (понад 100 відгукнулось) та подивився хто вони зараз, було приємно. Але я - айтішнік, зрозуміло що у інших галузях може бути все не так рожеве.

мій однокласник в якого ісередньої освіти можна вважати НЕМАЄ заробляє більше ніж я (з вищою)
до чого тут рівень освіти ВЗАГАЛІ??

А для чого взагілі сюди тягти кореляцію заробітку та рівня освіти...


Кореляція пряма. Люди з хорошою освітою як правило добре забезпечені. З поганою - погано. Мова не обов`язково за мільйони.

Скажимо так. Люди з освітою завжди знайдуть собі роботу на середню або +100% зарплатню.

То є правда.

Тепер, не стосовно до вищої освіти

От чого я дивуюсь.

У Києві дохрєна роботи на 2000-3000 грн на місяць.

Майже все місто в оголошеннях. Однак, 2000 навіть дозволяють людині себе прогодувати і не спати на вулиці. Наприклад, є багато хостелів по 250 грн на тиждень.

То ти там спиш і комуналку ніяку не платиш. Нормально харчуватись на 30 грн на день також можна.

Може хто не в курсі, а овочі зараз від 2 до 4 грн за кіло, десь раз на тждень і м"яса півкіла придбати можна...

Однак, черг бажаючих - нема. Вакансії висять по місяцю...

певно, багата країна, ніхто з голоду не вмирає... 

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Я не бачу нічого ганебного у праці водієм трактора. Можливо це лише я. Просто як правило вищий рівень освіти напряму пов`язаний з вищим рівнем доходів.

та до чого тут ГАНЕБНІСТЬ?
просто це ВАЖКА фізична праця в ВАЖКИХ природніх умовах
це не кожному під силу
як людина що неодноразово бувала в районах крайньої півночі можу сказати це з власного досвіду
і ні за які гроші я б не погодився жити в залізному балку при морозі -30 а люди живуть РОКАМИ

У когось фізичні можливості, у когось розумові. Кожному своє.

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10645
  • Стать: Чоловіча
У когось фізичні можливості, у когось розумові. Кожному своє.

ага так все-таки СВОЄ а не рівень освіти...

Offline Ігор зі Львова

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2123
Про кількість ВНЗ:

Цитувати
Кількість вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації в Україні на початок 2013/14 навчального року порівняно з попереднім навчальним роком скоротилася на 2,4%, або на 20 закладів, - до 803 закладів. Про це свідчать дані Державної служби статистики України (Держстат).

Із загальної кількості вищих навчальних закладів майже 60% (478 закладів) складали ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, 40% (325 закладів) - ВНЗ ІІІ- IV рівнів акредитації.

Ось список (не знаю наскільки повний але думаю десь близько до того) 3-4 рівнів акредитації:

http://uk.wikipedia.org/wiki/Список вищих навчальних закладів України III та IV рівнів акредитації

Ну і в порівнянні з іншими країнами натрапив на таке:
http://www.countryranker.com/top-10-countries-with-most-universities-in-the-world/

В США 5758 університетів. На душу населення більше, ніж усіх ВНЗ  України.

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
У когось фізичні можливості, у когось розумові. Кожному своє.

ага так все-таки СВОЄ а не рівень освіти...

На загал вищий рівень освіти означа вищий дохід і вищу мобільність в пошуках роботи. Безумовно що залежність не лінійна

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10645
  • Стать: Чоловіча
На загал вищий рівень освіти означа вищий дохід і вищу мобільність в пошуках роботи. Безумовно що залежність не лінійна

ну звичайно при ІНШИХ РІВНИХ МОЖЛИВОСТЯХ людина з кращою освітою має кращі шанси на більш високооплачувану роботу
але ІНШІ можливості на загал - НЕ РІВНІ

Offline vs

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 533
Ще раз: я не стверджував, що рівень зарплатні має бути виключним критерієм (тільки відмітив, що в моєму окремому випадку він мав спрацювати), але рівень працевлаштування має якось бути врахованим. І ще можливо при цьому брати до увазі, яким чином працевлаштування відповідає спеціальності, яку було надано студенту.

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
На загал вищий рівень освіти означа вищий дохід і вищу мобільність в пошуках роботи. Безумовно що залежність не лінійна

ну звичайно при ІНШИХ РІВНИХ МОЖЛИВОСТЯХ людина з кращою освітою має кращі шанси на більш високооплачувану роботу
але ІНШІ можливості на загал - НЕ РІВНІ

Безумовно, разом з тим це всеодно хороший спосіб оцінки якості освіти. Не ідеальний, але хороший.

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10645
  • Стать: Чоловіча
Безумовно, разом з тим це всеодно хороший спосіб оцінки якості освіти. Не ідеальний, але хороший.

хіба що у ВІДНОСНОМУ порівнянні вишів між собою
тобто виш у якого середня зарплата випускників вища кращий від того у якого нижча

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Ще раз: я не стверджував, що рівень зарплатні має бути виключним критерієм (тільки відмітив, що в моєму окремому випадку він мав спрацювати), але рівень працевлаштування має якось бути врахованим. І ще можливо при цьому брати до увазі, яким чином працевлаштування відповідає спеціальності, яку було надано студенту.

Саме так, розглядаєш якийсь виш - перш за все дивишся де по життю знаходяться колишні випускники. Я б взагалі наводив статистику по кожному викладачу окремо.

Offline Anreal68

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3625
  • Ми працюємо
Про кількість ВНЗ:

Цитувати
Кількість вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації в Україні на початок 2013/14 навчального року порівняно з попереднім навчальним роком скоротилася на 2,4%, або на 20 закладів, - до 803 закладів. Про це свідчать дані Державної служби статистики України (Держстат).

Із загальної кількості вищих навчальних закладів майже 60% (478 закладів) складали ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, 40% (325 закладів) - ВНЗ ІІІ- IV рівнів акредитації.

Ось список (не знаю наскільки повний але думаю десь близько до того) 3-4 рівнів акредитації:

http://uk.wikipedia.org/wiki/Список вищих навчальних закладів України III та IV рівнів акредитації

Ну і в порівнянні з іншими країнами натрапив на таке:
http://www.countryranker.com/top-10-countries-with-most-universities-in-the-world/

В США 5758 університетів. На душу населення більше, ніж усіх ВНЗ  України.

В США 420 універів.

Решта - різні контори, що мають назву "універ".

Це типу як у Києві на вул. Семашко є контора, що має назву "Українська академія наук"

Від цього вона не стала академією і взагалі ніхто не знає, чим вони там займаються.

   

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Безумовно, разом з тим це всеодно хороший спосіб оцінки якості освіти. Не ідеальний, але хороший.

хіба що у ВІДНОСНОМУ порівнянні вишів між собою
тобто виш у якого середня зарплата випускників вища кращий від того у якого нижча

В тому сенсі що медсестра не зароблятиме більше за правника? Так можу погодитися

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10645
  • Стать: Чоловіча
Ще раз: я не стверджував, що рівень зарплатні має бути виключним критерієм (тільки відмітив, що в моєму окремому випадку він мав спрацювати), але рівень працевлаштування має якось бути врахованим. І ще можливо при цьому брати до увазі, яким чином працевлаштування відповідає спеціальності, яку було надано студенту.

Саме так, розглядаєш якийсь виш - перш за все дивишся де по життю знаходяться колишні випускники. Я б взагалі наводив статистику по кожному викладачу окремо.

взагалі то студента навчає БАГАТО викладачів
як конкретному викладачеві стівставити конкретного студента??

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10645
  • Стать: Чоловіча

В тому сенсі що медсестра не зароблятиме більше за правника? Так можу погодитися

ні медсестра не повинна заробляти більше ЛІКАРЯ
а університети повинні готувати ШИРОКИЙ спектр спеціалістів
порівнювати медичний виш з сільськогосподарським - то дурня

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Ще раз: я не стверджував, що рівень зарплатні має бути виключним критерієм (тільки відмітив, що в моєму окремому випадку він мав спрацювати), але рівень працевлаштування має якось бути врахованим. І ще можливо при цьому брати до увазі, яким чином працевлаштування відповідає спеціальності, яку було надано студенту.

Саме так, розглядаєш якийсь виш - перш за все дивишся де по життю знаходяться колишні випускники. Я б взагалі наводив статистику по кожному викладачу окремо.

взагалі то студента навчає БАГАТО викладачів
як конкретному викладачеві стівставити конкретного студента??

Всіх. Відвідував відповідний курс - хай залишиться запис. Сила статистики саме в кількості індивідуальних записів.

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10645
  • Стать: Чоловіча
Всіх. Відвідував відповідний курс - хай залишиться запис. Сила статистики саме в кількості індивідуальних записів.

співставлення "багато до багатьох" не може буте впорядковано - ну то так...

Offline vs

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 533
Ще раз: я не стверджував, що рівень зарплатні має бути виключним критерієм (тільки відмітив, що в моєму окремому випадку він мав спрацювати), але рівень працевлаштування має якось бути врахованим. І ще можливо при цьому брати до увазі, яким чином працевлаштування відповідає спеціальності, яку було надано студенту.

Саме так, розглядаєш якийсь виш - перш за все дивишся де по життю знаходяться колишні випускники. Я б взагалі наводив статистику по кожному викладачу окремо.

взагалі то студента навчає БАГАТО викладачів
як конкретному викладачеві стівставити конкретного студента??

керівників дипломних (та навіть курсових) проектів в першу чергу повинно враховувати і це не складно.  І ще - коли б була реальна система кредитів, коли студент має можливість обирати шлях навчання і відповідні курси, статистика по студентам, які обрали твій курс може бути суттєвою.
« Останнє редагування: Грудня 17, 2014, 10:38:32 10:38 від vs »

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119

В тому сенсі що медсестра не зароблятиме більше за правника? Так можу погодитися

ні медсестра не повинна заробляти більше ЛІКАРЯ
а університети повинні готувати ШИРОКИЙ спектр спеціалістів
порівнювати медичний виш з сільськогосподарським - то дурня

Ясна справа що попит на різні фахи різний. Це вже справа учня робити вибір. Разом з тим я не бачу більш об`єктивного критерія ніж доход випускників.

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10645
  • Стать: Чоловіча
керівників дипломних (та навіть курсових) проектів в першу чергу повинно враховувати і це не складно.

а як оцінити викладачів які не керують дипломами а викладають ЗАГАЛЬНІ курси - математики фізики....?

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Всіх. Відвідував відповідний курс - хай залишиться запис. Сила статистики саме в кількості індивідуальних записів.

співставлення "багато до багатьох" не може буте впорядковано - ну то так...

Поясни думку

Offline Anreal68

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3625
  • Ми працюємо
Народ, ну поймите уже терминологию, в конце концов... Это же должно иметь какой то смысл...

Universe - вселенная, общность, знания всеобщего характера, в конце концов...

Медицинский ВУЗ, где обучают, паралельно основной специалности - философии, физике, математике, истории культуры и науки, исскуству и перспективе в живописи -

это - мед. университет.


А где обучают сугубо медицине - это колледж или пту мед. профиля. 

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
керівників дипломних (та навіть курсових) проектів в першу чергу повинно враховувати і це не складно.

а як оцінити викладачів які не керують дипломами а викладають ЗАГАЛЬНІ курси - математики фізики....?

Просто, береш виборку учнів які взяли цей курс. І дивишся на їх успіхи.

Offline Ігор зі Львова

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2123
Ще раз: я не стверджував, що рівень зарплатні має бути виключним критерієм (тільки відмітив, що в моєму окремому випадку він мав спрацювати), але рівень працевлаштування має якось бути врахованим. І ще можливо при цьому брати до увазі, яким чином працевлаштування відповідає спеціальності, яку було надано студенту.

Саме так, розглядаєш якийсь виш - перш за все дивишся де по життю знаходяться колишні випускники. Я б взагалі наводив статистику по кожному викладачу окремо.

Ну от у Львівському університеті, який я недавно закінчував,  за такою статистикою викладачі факультету міжнародних відносин будуть першими, а викладачі фізичного факультету - одними з останніх. Які висновки з цього робити?

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Ще раз: я не стверджував, що рівень зарплатні має бути виключним критерієм (тільки відмітив, що в моєму окремому випадку він мав спрацювати), але рівень працевлаштування має якось бути врахованим. І ще можливо при цьому брати до увазі, яким чином працевлаштування відповідає спеціальності, яку було надано студенту.

Саме так, розглядаєш якийсь виш - перш за все дивишся де по життю знаходяться колишні випускники. Я б взагалі наводив статистику по кожному викладачу окремо.

Ну от у Львівському університеті, який я недавно закінчував,  за такою статистикою викладачі факультету міжнародних відносин будуть першими, а викладачі фізичного факультету - одними з останніх. Які висновки з цього робити?

Що в країні перевиробництво фізиків, очевидна річ по-моєму.

Offline PamTam

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 13525
Ще раз: я не стверджував, що рівень зарплатні має бути виключним критерієм (тільки відмітив, що в моєму окремому випадку він мав спрацювати), але рівень працевлаштування має якось бути врахованим. І ще можливо при цьому брати до увазі, яким чином працевлаштування відповідає спеціальності, яку було надано студенту.

Саме так, розглядаєш якийсь виш - перш за все дивишся де по життю знаходяться колишні випускники. Я б взагалі наводив статистику по кожному викладачу окремо.

Ну от у Львівському університеті, який я недавно закінчував,  за такою статистикою викладачі факультету міжнародних відносин будуть першими, а викладачі фізичного факультету - одними з останніх. Які висновки з цього робити?

Що в країні перевиробництво фізиків, очевидна річ по-моєму.
чого ж, вони чудово штампують фізиків для Європи. ККД штамповки, правда, низькуватий, але то таке.

Offline vs

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 533
керівників дипломних (та навіть курсових) проектів в першу чергу повинно враховувати і це не складно.

а як оцінити викладачів які не керують дипломами а викладають ЗАГАЛЬНІ курси - математики фізики....?

честно кажучи, це не має бути правилом. "Чистий" викладач такого плану в Америці, наприклад, зветься adjunct і стоїть зовсім на іншому рівні у порівнянні із професорами. Професор повинен мати учнів.

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10645
  • Стать: Чоловіча
Ну от у Львівському університеті, який я недавно закінчував,  за такою статистикою викладачі факультету міжнародних відносин будуть першими, а викладачі фізичного факультету - одними з останніх. Які висновки з цього робити?
Що в країні перевиробництво фізиків, очевидна річ по-моєму.

так це зрозуміло
ми ж про ОЦІНКУ ВИКЛАДАЧІВ ведемо мову
виходить що викладачі фізики ПОГАНІ?
чи ЯК?

Offline vs

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 533
чого ж, вони чудово штампують фізиків для Європи. ККД штамповки, правда, низькуватий, але то таке.

так фізик у Європі має бути одним із критеріїв успіху для того, хто його підготував.