Автор Тема: Декілька пропозицій стосовно змін у системі вищої освіти.  (Прочитано 16017 раз)

0 Користувачів і 10 Гостей дивляться цю тему.

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Ще раз: я не стверджував, що рівень зарплатні має бути виключним критерієм (тільки відмітив, що в моєму окремому випадку він мав спрацювати), але рівень працевлаштування має якось бути врахованим. І ще можливо при цьому брати до увазі, яким чином працевлаштування відповідає спеціальності, яку було надано студенту.

Саме так, розглядаєш якийсь виш - перш за все дивишся де по життю знаходяться колишні випускники. Я б взагалі наводив статистику по кожному викладачу окремо.

Ну от у Львівському університеті, який я недавно закінчував,  за такою статистикою викладачі факультету міжнародних відносин будуть першими, а викладачі фізичного факультету - одними з останніх. Які висновки з цього робити?

Що в країні перевиробництво фізиків, очевидна річ по-моєму.
чого ж, вони чудово штампують фізиків для Європи. ККД штамповки, правда, низькуватий, але то таке.

Тоді не зрозуміла проблема фізиків. Львів готує паршивих? Я сам ні разу не стикався саме з Львівськими. У мене своя специфіка.

Offline Anreal68

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3625
  • Ми працюємо
Я вам чесно скажу, у нас был "конкрус" на замещение должностей. НС, старшего НС и ведущего...

Ну теперь модно наукометрию вставлять в презентацию, а она в диком разрыве с нашими "посадовымы инструкциями"

И тут вышла офигенная ситуация, я прам порадовался, индекс Хирша у меня оказался 7,  а гуля сколаршип - 13 (7/13)

Это я на простого НС устраивался. Конечно, в прошлые годы я был и СНС, но такая жизнь.

В общем, у кандидата на СНС вообще оказалось 0/0, а у кандидата на ведущего (5/8)...

И на заседании ученого совета эта колонка выглядела совсем неприлично.

Зато мы прослушали много тезисов про "ее эксериментальный характер"

А СНС порекомендовали писать что то такое, что б на него ссылались...


Может, хоть индексы  h- и g-   для начала принять для оценивания.

Кстати, из 186 институтов НАН Украины ненулевые  h- и g- имеют аж 89...

Чем остальные почти 100 занмиаются - науке неизвестно. Во всяком случае, в мире о них ничего не знают.



Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10645
  • Стать: Чоловіча
співставлення "багато до багатьох" не може буте впорядковано - ну то так...
Поясни думку

ну шо ж незрозумілого
наприклад студента навчало 10 викладачів - 7 добрих і 3 поганих
тоді ЗАГАЛЬНИЙ результат навчання відіб'ється на КОЖНОМУ викладачеві
тобто добрі отримають негатив від поганих і навпаки
як на мене це неправильно

Offline PamTam

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 13525
чого ж, вони чудово штампують фізиків для Європи. ККД штамповки, правда, низькуватий, але то таке.

так фізик у Європі має бути одним із критеріїв успіху для того, хто його підготував.
угу, тільки от освіта у нас за державний рахунок. Витрачаємо купу грошей, а користаються з того країни  набагато багатші за нас.

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Ну от у Львівському університеті, який я недавно закінчував,  за такою статистикою викладачі факультету міжнародних відносин будуть першими, а викладачі фізичного факультету - одними з останніх. Які висновки з цього робити?
Що в країні перевиробництво фізиків, очевидна річ по-моєму.

так це зрозуміло
ми ж про ОЦІНКУ ВИКЛАДАЧІВ ведемо мову
виходить що викладачі фізики ПОГАНІ?
чи ЯК?

Так, виробляють неконкурентноздатний товар. Життя не завжди справедливе. Кажу як фізик

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10645
  • Стать: Чоловіча
так фізик у Європі має бути одним із критеріїв успіху для того, хто його підготував.

а якщо людина не хоче їхати в європу?
і взагалі не хоче НІКУДИ їхати а хоче жити в СВОЇЙ країні?

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
співставлення "багато до багатьох" не може буте впорядковано - ну то так...
Поясни думку

ну шо ж незрозумілого
наприклад студента навчало 10 викладачів - 7 добрих і 3 поганих
тоді ЗАГАЛЬНИЙ результат навчання відіб'ється на КОЖНОМУ викладачеві
тобто добрі отримають негатив від поганих і навпаки
як на мене це неправильно

Так, життя не завжди справедливе. Думаю що статистика дасть змогу і це роздивитися. Треба мати доступ до оцінок по кожному курсу.

Offline PamTam

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 13525

Тоді не зрозуміла проблема фізиків. Львів готує паршивих? Я сам ні разу не стикався саме з Львівськими. У мене своя специфіка.
та нормальних він готує. Не МІТ, звичайно, але після захисту кандидатської на постдоки в Європу їздять тільки так. Це ті з розумних, що залишилися у фізиці, а не кинулися в ІТ. Тих йолопів, що відсиділи на фф 5 років аби хоч якийсь диплом був, я не рахую.

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
так фізик у Європі має бути одним із критеріїв успіху для того, хто його підготував.

а якщо людина не хоче їхати в європу?
і взагалі не хоче НІКУДИ їхати а хоче жити в СВОЇЙ країні?

Тоді не треба йти у фізики))) Знову кажу як фізик

Offline PamTam

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 13525
так фізик у Європі має бути одним із критеріїв успіху для того, хто його підготував.

а якщо людина не хоче їхати в європу?
і взагалі не хоче НІКУДИ їхати а хоче жити в СВОЇЙ країні?

Тоді не треба йти у фізики))) Знову кажу як фізик
+100500

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10645
  • Стать: Чоловіча
так це зрозуміло
ми ж про ОЦІНКУ ВИКЛАДАЧІВ ведемо мову
виходить що викладачі фізики ПОГАНІ?
чи ЯК?

Так, виробляють неконкурентноздатний товар. Життя не завжди справедливе. Кажу як фізик

ну по-перше НЕ ВОНИ вирішують ЩО виробляти
по-друге  наприклад  соболина шуба в екваторіальні гвинеї теж неконкурентоспроможна але ж це ніяк не означає що вона погана

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10645
  • Стать: Чоловіча
Тоді не треба йти у фізики))) Знову кажу як фізик

який ти розумний штепсель... (с)

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Я вам чесно скажу, у нас был "конкрус" на замещение должностей. НС, старшего НС и ведущего...

Ну теперь модно наукометрию вставлять в презентацию, а она в диком разрыве с нашими "посадовымы инструкциями"

И тут вышла офигенная ситуация, я прам порадовался, индекс Хирша у меня оказался 7,  а гуля сколаршип - 13 (7/13)

Это я на простого НС устраивался. Конечно, в прошлые годы я был и СНС, но такая жизнь.

В общем, у кандидата на СНС вообще оказалось 0/0, а у кандидата на ведущего (5/8)...

И на заседании ученого совета эта колонка выглядела совсем неприлично.

Зато мы прослушали много тезисов про "ее эксериментальный характер"

А СНС порекомендовали писать что то такое, что б на него ссылались...


Может, хоть индексы  h- и g-   для начала принять для оценивания.

Кстати, из 186 институтов НАН Украины ненулевые  h- и g- имеют аж 89...

Чем остальные почти 100 занмиаются - науке неизвестно. Во всяком случае, в мире о них ничего не знают.

Варіант, хоча в індексів є свої проблеми. Мій заввідділом був у нас самими плодовитим автором, далі завлаб, а далі вже я грішний)))

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Тоді не треба йти у фізики))) Знову кажу як фізик

який ти розумний штепсель... (с)

Ашопоробиш, довелося йти в реальне життя. Нормально получилося

Offline PamTam

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 13525
Я вам чесно скажу, у нас был "конкрус" на замещение должностей. НС, старшего НС и ведущего...

Ну теперь модно наукометрию вставлять в презентацию, а она в диком разрыве с нашими "посадовымы инструкциями"

И тут вышла офигенная ситуация, я прам порадовался, индекс Хирша у меня оказался 7,  а гуля сколаршип - 13 (7/13)

Это я на простого НС устраивался. Конечно, в прошлые годы я был и СНС, но такая жизнь.

В общем, у кандидата на СНС вообще оказалось 0/0, а у кандидата на ведущего (5/8)...

И на заседании ученого совета эта колонка выглядела совсем неприлично.

Зато мы прослушали много тезисов про "ее эксериментальный характер"

А СНС порекомендовали писать что то такое, что б на него ссылались...


Может, хоть индексы  h- и g-   для начала принять для оценивания.

Кстати, из 186 институтов НАН Украины ненулевые  h- и g- имеют аж 89...

Чем остальные почти 100 занмиаются - науке неизвестно. Во всяком случае, в мире о них ничего не знают.

Варіант, хоча в індексів є свої проблеми. Мій заввідділом був у нас самими плодовитим автором, далі завлаб, а далі вже я грішний)))

панове, я вам більше скажу. Вони хочуть створити свій власний індекс. І включити туди для обрахунку укро-хірша публікації у вісниках зажопинської  академії міжнародного менеджменту. Бо як правильно сказано, за західними рейтингами ці колонки виглядають зовсім непристойно, а ми цього допустити не можемо, щоб заслужені люди були без відповідного статусу-рейтингу.

Offline Ігор зі Львова

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2123
Ще раз: я не стверджував, що рівень зарплатні має бути виключним критерієм (тільки відмітив, що в моєму окремому випадку він мав спрацювати), але рівень працевлаштування має якось бути врахованим. І ще можливо при цьому брати до увазі, яким чином працевлаштування відповідає спеціальності, яку було надано студенту.

Саме так, розглядаєш якийсь виш - перш за все дивишся де по життю знаходяться колишні випускники. Я б взагалі наводив статистику по кожному викладачу окремо.

Ну от у Львівському університеті, який я недавно закінчував,  за такою статистикою викладачі факультету міжнародних відносин будуть першими, а викладачі фізичного факультету - одними з останніх. Які висновки з цього робити?

Що в країні перевиробництво фізиків, очевидна річ по-моєму.

Ні, просто міжнародні відносини - мажористий факультет, куди йдуть люди, що в майбутньому матимуть високий дохід, навіть якщо вони повні дебіли. А на фізичному все трохи навпаки.

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Жесть, а публікації в газеті "Вєсті" теж увійдуть?

Offline PamTam

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 13525
Жесть, а публікації в газеті "Вєсті" теж увійдуть?
нє, виключно журнали зі списку ВАКу (публікації у яких кваліфікуються як такі, що можна включити у автореферат для захисту дисера).  :weep: :gigi: Вєстєй там немає, але усі задрипані бюлетні провініційних вишів є.

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Ні, просто міжнародні відносини - мажористий факультет, куди йдуть люди, що в майбутньому матимуть високий дохід, навіть якщо вони повні дебіли. А на фізичному все трохи навпаки.

Не очевидно, можливе і перевиробництво дипломатів

Offline vs

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 533
Моє глибоке переконання, що чиста наука (така як фізика або математика) не може мати національності.
Це так було завжди і є будь-де, окрім совка. Навіть до війни у союзі так у деяких випадках було - Колмогоров свою працю по теорії ймовірності вперше опублікував у 1933 у Німеччині, тільки за рік після того у Москві.

А рівні освіти, наприклад, у німців та австрійців, організовано так: є університети, які займаються наукою і інтегровані у науковий всесвіт, який охоплює зараз майже всі країни, окрім постсовка (за винятком прибалтів). Там працюють вчені з будь-якої країни (і німці працюють будь-де), там можна працювати навіть без німецької (як правило, якийсь час, потім потрібно підтвердити, але якщо людина особлива, можна і без цього). А є мережа університетів прикладних наук (Fachhochschule) де все німецькою, де викладачів без досвіду праці на підприємстві не беруть тощо. Ось ці працюють на свою країну. Можна вибирати.

Offline PamTam

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 13525
Ні, просто міжнародні відносини - мажористий факультет, куди йдуть люди, що в майбутньому матимуть високий дохід, навіть якщо вони повні дебіли. А на фізичному все трохи навпаки.

Не очевидно, можливе і перевиробництво дипломатів
так вже давно. як і юристів з менеджерами.

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10645
  • Стать: Чоловіча
Моє глибоке переконання, що чиста наука (така як фізика або математика) не може мати національності.
Це так було завжди і є будь-де, окрім совка. Навіть до війни у союзі так у деяких випадках було - Колмогоров свою працю по теорії ймовірності вперше опублікував у 1933 у Німеччині, тільки за рік після того у Москві.

А рівні освіти, наприклад, у німців та австрійців, організовано так: є університети, які займаються наукою і інтегровані у науковий всесвіт, який охоплює зараз майже всі країни, окрім постсовка (за винятком прибалтів). Там працюють вчені з будь-якої країни (і німці працюють будь-де), там можна працювати навіть без німецької (як правило, якийсь час, потім потрібно підтвердити, але якщо людина особлива, можна і без цього). А є мережа університетів прикладних наук (Fachhochschule) де все німецькою, де викладачів без досвіду праці на підприємстві не беруть тощо. Ось ці працюють на свою країну. Можна вибирати.

ну у німців завжди все ЧІТКО розкладен по полицях

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Жесть, а публікації в газеті "Вєсті" теж увійдуть?
нє, виключно журнали зі списку ВАКу (публікації у яких кваліфікуються як такі, що можна включити у автореферат для захисту дисера).  :weep: :gigi: Вєстєй там немає, але усі задрипані бюлетні провініційних вишів є.

Ясно, у кожної шанованої людини тепер буде кишеньковий бюлетень. Моєму батьку - лафа з його КІБІ)))

Offline Ігор зі Львова

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2123
Ні, просто міжнародні відносини - мажористий факультет, куди йдуть люди, що в майбутньому матимуть високий дохід, навіть якщо вони повні дебіли. А на фізичному все трохи навпаки.

Не очевидно, можливе і перевиробництво дипломатів

Так там одиниці по спеціальності працюють. Іншим батьки знаходять кращі посади.

Offline PamTam

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 13525
Жесть, а публікації в газеті "Вєсті" теж увійдуть?
нє, виключно журнали зі списку ВАКу (публікації у яких кваліфікуються як такі, що можна включити у автореферат для захисту дисера).  :weep: :gigi: Вєстєй там немає, але усі задрипані бюлетні провініційних вишів є.

Ясно, у кожної шанованої людини тепер буде кишеньковий бюлетень. Моєму батьку - лафа з його КІБІ)))
е ні, все не так просто. У список ВАКу теж треба ще попасти.  :gigi:

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Передзвонив батьку. Попадає. Реготався

Offline PamTam

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 13525
Передзвонив батьку. Попадає. Реготався
:lol:
Дуже цікаво було б глянути на той uh-фактор. Правда з їхньою оперативністю вони будуть ще з 10 років його розробляти.  :weep:

Offline PamTam

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 13525
хоча, ні. Вже.

http://kpi.ua/uincit

Український індекс наукового цитування
.....

Інформацію про показники цитованості публікацій система отримує із зовнішніх наукометричних джерел. Тут слід зауважити, що для повноцінного використання цих джерел необхідне оформлення ліцензій у відповідних постачальників наукової інформації. За результатами виконання першої черги робіт програмне забезпечення "Українського індексу наукового цитування" дозволяє імпорт даних про цитованість наукових публікацій з трьох наукометричних платформ:

Web of Science:
SciVerse Scopus.
Науково-видавнича інфраструктура "Наукова періодика України" (Scientific Periodicals of Ukraine). Проект Асоціації УРАН, технологічна платформа, яка забезпечує процеси редакційного опрацювання, публікації та післяпублікаційної підтримки наукових періодичних видань України. Ресурс розвивається на засадах добровільного партнерства видавців. Станом на початок 2014 р. участь у проекті беруть понад 130 наукових журналів з університетів різних регіонів держави, інститутів НАН України, НАМН України, НАПН України, часописи комерційних видавців. Поки що з цих видань лише 40 представлені з повноцінними архівами та списками пристатейної бібліографії, придатними для підрахунку цитованості. Проте редакції активно розвиваються, інтенсивно впроваджують стандарти DOI та ORCID, переходять до прийнятих у світі форматів оформлення бібліографічних посилань. Передбачається, що до кінця 2014 р. не менше 100 видань-учасників проекту "Наукова періодика України" будуть повноцінно представлені в "Українському індексі наукового цитування".
- See more at: http://kpi.ua/uincit#sthash.3Y5Vsc4f.dpuf

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Якщо потрібно все буде дуже швидко. Правда не ясно кого це надурить

Offline злата

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15635
Про атестацію ВУЗів ( слухала передачу по радіо ).

Александр САВЧЕНКО, экс-заместитель главы НБУ, ректор Международного института бизнеса: 

,,От до нас приїжджала із Лондону комісія в складі 6 професорів Барселони, Лондона, Парижа, Варшави і робила перевірку нашої бізнес школи. Знаєте, як перевіряють, вони зустрічаються з випускниками дворічної давнини, студентами, з професорами, беруть відгуки, читають пресу, вивчають три-чотири дні, а потім дають оцінку, дають рекомендації, беруть заставу у власників: а ви будете існувати через 5 років? Покажіть фінансово, гарантуйте, щоб мати репутацію на 5-10 років. Оце міжнародний підхід до атестації університетів. Хотів би щоб і у нас так було. Щоб формували комісію за участю міжнародних професорів і атестували кожний вуз. І тоді ви побачите, що у нас на жаль і 30% не залишиться вузів. Може треба буде більше їх скорочувати. І взагалі це не правильно, коли держава із свого бюджету, коли солдатам нема чим платити і нема що їсти, витрачає на підготовку банкірів, аудиторів, юристів, менеджерів кошти. Причому беруть хабарі, випускають неякісний продукт".

« Останнє редагування: Грудня 17, 2014, 11:53:20 11:53 від злата »