Автор Тема: Декілька пропозицій стосовно змін у системі вищої освіти.  (Прочитано 16026 раз)

0 Користувачів і 19 Гостей дивляться цю тему.

Offline Anreal68

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3625
  • Ми працюємо
Я вам чесно скажу, у нас был "конкрус" на замещение должностей. НС, старшего НС и ведущего...

Ну теперь модно наукометрию вставлять в презентацию, а она в диком разрыве с нашими "посадовымы инструкциями"

И тут вышла офигенная ситуация, я прам порадовался, индекс Хирша у меня оказался 7,  а гуля сколаршип - 13 (7/13)

Это я на простого НС устраивался. Конечно, в прошлые годы я был и СНС, но такая жизнь.

В общем, у кандидата на СНС вообще оказалось 0/0, а у кандидата на ведущего (5/8)...

И на заседании ученого совета эта колонка выглядела совсем неприлично.

Зато мы прослушали много тезисов про "ее эксериментальный характер"

А СНС порекомендовали писать что то такое, что б на него ссылались...


Может, хоть индексы  h- и g-   для начала принять для оценивания.

Кстати, из 186 институтов НАН Украины ненулевые  h- и g- имеют аж 89...

Чем остальные почти 100 занмиаются - науке неизвестно. Во всяком случае, в мире о них ничего не знают.

Варіант, хоча в індексів є свої проблеми. Мій заввідділом був у нас самими плодовитим автором, далі завлаб, а далі вже я грішний)))

панове, я вам більше скажу. Вони хочуть створити свій власний індекс. І включити туди для обрахунку укро-хірша публікації у вісниках зажопинської  академії міжнародного менеджменту. Бо як правильно сказано, за західними рейтингами ці колонки виглядають зовсім непристойно, а ми цього допустити не можемо, щоб заслужені люди були без відповідного статусу-рейтингу.

Капець :(

Offline PamTam

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 13525
Капець :(

ото ж бо і воно. А як ви індивідуальний індекс в гугл-сколарі знаходите?

Offline Taratayka

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3590
  • И даже лапы не видно...
Все вышеперечисленные "реформы" - фигня.

Систему высшего образования просто нужно перевернуть в ее нормальное положение - с головы на ноги. Государство должно давать деньги НЕ вузам, а студентам - например, в виде доступных кредитов. И предоставить студентам право самим выбирать, у каких преподавателей они будут слушать лекции. По каждой специальности есть обязательный минимум, а остальное - на выбор студентов. И тогда преподавателю платят в зависимости от того, сколько стуждентов посещают его лекции. А с тем, к кому на лекции не ходят или перестают ходить, просто разрывают контракт.

Так в нормальных странах работает эта система. И в ней просто не остается места какой-либо коррупции. А у преподавателей есть постосянная и очень действенная мотивация постоянно расти в своей профессии.

Offline Matvik

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2192
  • Стать: Чоловіча
хоча, ні. Вже.

http://kpi.ua/uincit

Український індекс наукового цитування
.....

Інформацію про показники цитованості публікацій система отримує із зовнішніх наукометричних джерел. Тут слід зауважити, що для повноцінного використання цих джерел необхідне оформлення ліцензій у відповідних постачальників наукової інформації. За результатами виконання першої черги робіт програмне забезпечення "Українського індексу наукового цитування" дозволяє імпорт даних про цитованість наукових публікацій з трьох наукометричних платформ:

Web of Science:
SciVerse Scopus.
Науково-видавнича інфраструктура "Наукова періодика України" (Scientific Periodicals of Ukraine). Проект Асоціації УРАН, технологічна платформа, яка забезпечує процеси редакційного опрацювання, публікації та післяпублікаційної підтримки наукових періодичних видань України. Ресурс розвивається на засадах добровільного партнерства видавців. Станом на початок 2014 р. участь у проекті беруть понад 130 наукових журналів з університетів різних регіонів держави, інститутів НАН України, НАМН України, НАПН України, часописи комерційних видавців. Поки що з цих видань лише 40 представлені з повноцінними архівами та списками пристатейної бібліографії, придатними для підрахунку цитованості. Проте редакції активно розвиваються, інтенсивно впроваджують стандарти DOI та ORCID, переходять до прийнятих у світі форматів оформлення бібліографічних посилань. Передбачається, що до кінця 2014 р. не менше 100 видань-учасників проекту "Наукова періодика України" будуть повноцінно представлені в "Українському індексі наукового цитування".
- See more at: http://kpi.ua/uincit#sthash.3Y5Vsc4f.dpuf
Правал. Нафіг це треба, коли є визнані світові індекси?

Offline Margo

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1511
  • Стать: Жіноча
Цікава дискусія хоча замість трьох сторінок можна було б мати дві якби не срач.
Хотіла запитати, а не вважаєте ви, що у наших вузах можна було б пройти програму не за 5 років, а за 3? Багато раз чула, що у наших вузах вчать зайві предмети. У багатох західних вузах випускаються після трьох років.

Offline PamTam

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 13525
Правал. Нафіг це треба, коли є визнані світові індекси?
Для того, щоб заслужені за нашими мірками люди "достойно" виглядали і за усілякими новомодними наукометричними показниками. А оскільки ці достойники публікуються у таких місцях, до яких око Саурона Скопуса не досягає, доводиться винаходити велосипед.

Offline GloriaAndrus

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2267
  • Стать: Жіноча
Добре, що я стосунку до вищої освіти не маю і поки ця проблема обходить мене боком, але на днях розмовляла з подругою - професором одного з провідних університетів Києва. Про яку реформу ми можемо говорити, якщо поки нагрузка на викладачів тільки росте, через економію вузи закривають на два місяці на канікули, тому семетри стиснуті і проякість знань ніхто не турбується, зарплату викладачам ніхто піднімати не буде, отже питання платних сесій ще більше на порядку денному.

Нова система зі вступом ще більш незрозуміла. ніж попередня, ніхто нічого не знає, всі тихо затаїлись і чекають. Це таке мені розказали.

Offline Ігор зі Львова

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2123
Добре, що я стосунку до вищої освіти не маю і поки ця проблема обходить мене боком, але на днях розмовляла з подругою - професором одного з провідних університетів Києва. Про яку реформу ми можемо говорити, якщо поки нагрузка на викладачів тільки росте, через економію вузи закривають на два місяці на канікули, тому семетри стиснуті і проякість знань ніхто не турбується, зарплату викладачам ніхто піднімати не буде, отже питання платних сесій ще більше на порядку денному.

Нова система зі вступом ще більш незрозуміла. ніж попередня, ніхто нічого не знає, всі тихо затаїлись і чекають. Це таке мені розказали.

Зараз окремі форумчани звинуватять Вас, що все це Ви вигадали і насправді просто хочете більшу зарплату невідомо за що.

Offline Margo

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1511
  • Стать: Жіноча
Про атестацію ВУЗів ( слухала передачу по радіо ).

Александр САВЧЕНКО, экс-заместитель главы НБУ, ректор Международного института бизнеса: 

,,От до нас приїжджала із Лондону комісія в складі 6 професорів Барселона, Лондон, Париж, Варшава і робила перевірку нашої бізнес школи. Знаєте, як перевіряють, вони зустрічаються з випускниками двухрічної давності, студентами, з професорами, беруть відгуки, читають пресу, вивчають три-чотири дні, а потім дають оцінку, дають рекомендації, беруть заставу у власників: а ви будете існувати через 5 років? Покажіть фінансово, гарантуйте, щоб мати репутацію на 5-10 років. Оце міжнародний підхід до атестації університетів. Хотів би щоб і у нас так було. Щоб формували комісію за участю міжнародних професорів і атестували кожний вуз. І тоді ви побачите, що у нас на жаль і 30% не залишиться вузів. Може треба буде більше їх скорочувати. І взагалі це не правильно, коли держава із свого бюджету, коли солдатам нема чим платити і нема що їсти, витрачає на підготовку банкірів, аудиторів, юристів, менеджерів кошти. Причому беруть хабарі, випускають неякісний продукт".

У західних вузах студенти повинні заповнити анкету що до предмета і до викладача (раз на рік точно). Якщо викладач не набирає певний бал то тоді з ним/нею будуть розбиратись або підшукувати заміну. Такі опинування і дають певний рейтинг університетам. Студенти платять або з власної кишені, або беруть позику або з стипендії і витягують усі соки з викладачів. Потребують сервіс бо платять гроші. Це не всім викладачам подобається особливо тим хто виріс при радянській системі.

Offline Anreal68

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3625
  • Ми працюємо
Капець :(

ото ж бо і воно. А як ви індивідуальний індекс в гугл-сколарі знаходите?

Нам на конкурс за поданими документами шукал для засідання заступник директора з наукової роботи. Можна його спитати, завтра.

Хірш рахується просто, див. викіпедію, а от гугля - не знаю, чесно.

Offline Anreal68

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3625
  • Ми працюємо
Про атестацію ВУЗів ( слухала передачу по радіо ).

Александр САВЧЕНКО, экс-заместитель главы НБУ, ректор Международного института бизнеса: 

,,От до нас приїжджала із Лондону комісія в складі 6 професорів Барселона, Лондон, Париж, Варшава і робила перевірку нашої бізнес школи. Знаєте, як перевіряють, вони зустрічаються з випускниками двухрічної давності, студентами, з професорами, беруть відгуки, читають пресу, вивчають три-чотири дні, а потім дають оцінку, дають рекомендації, беруть заставу у власників: а ви будете існувати через 5 років? Покажіть фінансово, гарантуйте, щоб мати репутацію на 5-10 років. Оце міжнародний підхід до атестації університетів. Хотів би щоб і у нас так було. Щоб формували комісію за участю міжнародних професорів і атестували кожний вуз. І тоді ви побачите, що у нас на жаль і 30% не залишиться вузів. Може треба буде більше їх скорочувати. І взагалі це не правильно, коли держава із свого бюджету, коли солдатам нема чим платити і нема що їсти, витрачає на підготовку банкірів, аудиторів, юристів, менеджерів кошти. Причому беруть хабарі, випускають неякісний продукт".

У західних вузах студенти повинні заповнити анкету що до предмета і до викладача (раз на рік точно). Якщо викладач не набирає певний бал то тоді з ним/нею будуть розбиратись або підшукувати заміну. Такі опинування і дають певний рейтинг університетам. Студенти платять або з власної кишені, або беруть позику або з стипендії і витягують усі соки з викладачів. Потребують сервіс бо платять гроші. Це не всім викладачам подобається особливо тим хто виріс при радянській системі.

То є правильно.

В викладачів є певні важелі впливу на студентів також, просто не всі студенти з першого курсу то розуміють :)


Offline PamTam

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 13525
Капець :(

ото ж бо і воно. А як ви індивідуальний індекс в гугл-сколарі знаходите?

Нам на конкурс за поданими документами шукал для засідання заступник директора з наукової роботи. Можна його спитати, завтра.

Хірш рахується просто, див. викіпедію, а от гугля - не знаю, чесно.
та про хірш я в курсі, де шукати і як рахується (h статтей з h цитувань). А от про індивідуальний гугл-фактор перший раз від вас чую.

Offline Anreal68

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3625
  • Ми працюємо
Капець :(

ото ж бо і воно. А як ви індивідуальний індекс в гугл-сколарі знаходите?

Нам на конкурс за поданими документами шукал для засідання заступник директора з наукової роботи. Можна його спитати, завтра.

Хірш рахується просто, див. викіпедію, а от гугля - не знаю, чесно.
та про хірш я в курсі, де шукати і як рахується (h статтей з h цитувань). А от про індивідуальний гугл-фактор перший раз від вас чую.

Гугля-сколаршип...

Скажимо так, воно враховує не тількі факт посилання, але й імпакт-індекс виданння.


Offline GloriaAndrus

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2267
  • Стать: Жіноча
Добре, що я стосунку до вищої освіти не маю і поки ця проблема обходить мене боком, але на днях розмовляла з подругою - професором одного з провідних університетів Києва. Про яку реформу ми можемо говорити, якщо поки нагрузка на викладачів тільки росте, через економію вузи закривають на два місяці на канікули, тому семетри стиснуті і проякість знань ніхто не турбується, зарплату викладачам ніхто піднімати не буде, отже питання платних сесій ще більше на порядку денному.

Нова система зі вступом ще більш незрозуміла. ніж попередня, ніхто нічого не знає, всі тихо затаїлись і чекають. Це таке мені розказали.

Зараз окремі форумчани звинуватять Вас, що все це Ви вигадали і насправді просто хочете більшу зарплату невідомо за що.

А мені зарплата нащо, я подругу цитувала. Я з науки втекла двадцять років тому, а з теперішньою українською вищою освітою у моєї сім'ї стосунки не склались...

Offline термаміл

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2409
"Єдиним критерієм отримання стипендії має бути успішність. Тобто здав сесію і набрав, наприклад 90% від максимально можливої кількості балів, отримуй стипендію. І незалежно від того на контракті вчишся чи на бюджеті. 

Offline Margo

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1511
  • Стать: Жіноча
Про атестацію ВУЗів ( слухала передачу по радіо ).

Александр САВЧЕНКО, экс-заместитель главы НБУ, ректор Международного института бизнеса: 

,,От до нас приїжджала із Лондону комісія в складі 6 професорів Барселона, Лондон, Париж, Варшава і робила перевірку нашої бізнес школи. Знаєте, як перевіряють, вони зустрічаються з випускниками двухрічної давності, студентами, з професорами, беруть відгуки, читають пресу, вивчають три-чотири дні, а потім дають оцінку, дають рекомендації, беруть заставу у власників: а ви будете існувати через 5 років? Покажіть фінансово, гарантуйте, щоб мати репутацію на 5-10 років. Оце міжнародний підхід до атестації університетів. Хотів би щоб і у нас так було. Щоб формували комісію за участю міжнародних професорів і атестували кожний вуз. І тоді ви побачите, що у нас на жаль і 30% не залишиться вузів. Може треба буде більше їх скорочувати. І взагалі це не правильно, коли держава із свого бюджету, коли солдатам нема чим платити і нема що їсти, витрачає на підготовку банкірів, аудиторів, юристів, менеджерів кошти. Причому беруть хабарі, випускають неякісний продукт".

У західних вузах студенти повинні заповнити анкету що до предмета і до викладача (раз на рік точно). Якщо викладач не набирає певний бал то тоді з ним/нею будуть розбиратись або підшукувати заміну. Такі опинування і дають певний рейтинг університетам. Студенти платять або з власної кишені, або беруть позику або з стипендії і витягують усі соки з викладачів. Потребують сервіс бо платять гроші. Це не всім викладачам подобається особливо тим хто виріс при радянській системі.

То є правильно.

В викладачів є певні важелі впливу на студентів також, просто не всі студенти з першого курсу то розуміють :)
Поки лектор добре не закріпиться з важелями важко.
Викладачі часто жаліються, що студенти сідають на голови, хочуть щоб їм розжували і в рот засунули, а першокурсники з малим досвідом, ліниві і поводяться так ніби вони знають, що їм треба вчити. Вчать викладачів як їх вчити :), а викладачам також важко бо у студентів сила. Вони ж потім дають відгуки. Студентів також можна зрозуміти бо їм же треба буде знайти роботу і віддати гроші в банки.
« Останнє редагування: Грудня 17, 2014, 12:10:06 12:10 від Margo »

Offline Matvik

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2192
  • Стать: Чоловіча
Правал. Нафіг це треба, коли є визнані світові індекси?
Для того, щоб заслужені за нашими мірками люди "достойно" виглядали і за усілякими новомодними наукометричними показниками. А оскільки ці достойники публікуються у таких місцях, до яких око Саурона Скопуса не досягає, доводиться винаходити велосипед.

Заслужені люди ідуть туди ж, куди і пільговики.
Там про письмові реферати хтось заїкнувся. Відповідаю - це не початкові класи школи, у ВУЗі не мають вчити людей писати. Вимагати писаного тексту 10 сторінок - дурня несусвітня, нічого не розвиває.

Offline GloriaAndrus

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2267
  • Стать: Жіноча

Викладачі часто жаліються, що студенти сідають на голови, хочуть щоб їм розжували і в рот засунули, а першокурсники з малим досвідом, ліниві і поводяться так ніби вони знають, що їм треба вчити. Вчать викладачів як їх вчити :), а викладачам також важко бо у студентів сила. Вони ж потім дають відгуки. Студентів також можна зрозуміти бо їм же треба буде знайти роботу і віддати гроші в банки.

З тієї ж розмови з подругою, яка 20 років викладає - з кожним роком студенти все з нижчим рівнем знань. Плюс навчились, що за гроші можна все - часто персують викладача - ми ж гроші платимо, от і ставте оцінку. Каже, що за останні декілька років тільки одиниці перспективних студентів запам"ятались...

Offline Ігор зі Львова

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2123
Добре, що я стосунку до вищої освіти не маю і поки ця проблема обходить мене боком, але на днях розмовляла з подругою - професором одного з провідних університетів Києва. Про яку реформу ми можемо говорити, якщо поки нагрузка на викладачів тільки росте, через економію вузи закривають на два місяці на канікули, тому семетри стиснуті і проякість знань ніхто не турбується, зарплату викладачам ніхто піднімати не буде, отже питання платних сесій ще більше на порядку денному.

Нова система зі вступом ще більш незрозуміла. ніж попередня, ніхто нічого не знає, всі тихо затаїлись і чекають. Це таке мені розказали.

Зараз окремі форумчани звинуватять Вас, що все це Ви вигадали і насправді просто хочете більшу зарплату невідомо за що.

А мені зарплата нащо, я подругу цитувала. Я з науки втекла двадцять років тому, а з теперішньою українською вищою освітою у моєї сім'ї стосунки не склались...

Та це я так, за результатами попередньої дискусії.
А з Вашою думкою погоджуюся. Без підвищення доходів викладачів сподіватися, що в нас буде нормальна вища (і не лише вища) освіта, та ще й без корупції, просто наївно.
Всі інші реформи тут в такому випадку не поможуть.
І зважаючи на постійну нехватку коштів потрібно скасовувати студентські стипендії. А що поробиш?

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 27308
Правал. Нафіг це треба, коли є визнані світові індекси?
Для того, щоб заслужені за нашими мірками люди "достойно" виглядали і за усілякими новомодними наукометричними показниками. А оскільки ці достойники публікуються у таких місцях, до яких око Саурона Скопуса не досягає, доводиться винаходити велосипед.

А нужны эти фейковые индексы для того чтобы выбивать бабки в конечном итоге из государства.
Поэтому все выши должны быть оторваны от державной цицьки.
Только гранты и госзаказ и полная самостоятельность. Все

Offline Anreal68

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3625
  • Ми працюємо
Правал. Нафіг це треба, коли є визнані світові індекси?
Для того, щоб заслужені за нашими мірками люди "достойно" виглядали і за усілякими новомодними наукометричними показниками. А оскільки ці достойники публікуються у таких місцях, до яких око Саурона Скопуса не досягає, доводиться винаходити велосипед.

Заслужені люди ідуть туди ж, куди і пільговики.
Там про письмові реферати хтось заїкнувся. Відповідаю - це не початкові класи школи, у ВУЗі не мають вчити людей писати. Вимагати писаного тексту 10 сторінок - дурня несусвітня, нічого не розвиває.

Так система проста как угол дома.

Все студенты, при утверждении у препода тем рефератов, подипсывают бегунок от ректората, что, я, такой то такой то, понимаю, что при плагиате и переписывании у однокурсников согласен с автоматическим отчислением из ВНЗ...

Критерий - тоже проще пареной репы - две подряд совпадающие строки с любым другим текстом.





Offline Anreal68

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3625
  • Ми працюємо
Правал. Нафіг це треба, коли є визнані світові індекси?
Для того, щоб заслужені за нашими мірками люди "достойно" виглядали і за усілякими новомодними наукометричними показниками. А оскільки ці достойники публікуються у таких місцях, до яких око Саурона Скопуса не досягає, доводиться винаходити велосипед.

А нужны эти фейковые индексы для того чтобы выбивать бабки в конечном итоге из государства.
Поэтому все выши должны быть оторваны от державной цицьки.
Только гранты и госзаказ и полная самостоятельность. Все

Поэтому государство должно дать реальный госзаказ (это максимум 10 000) и всех остальных послать в свободное плавание.

Кстати, там есть варианты, читайте про частный универ у О. Генри в серии "Благородный Жулик"  :smiley24:

(у них , там, кстати, обучение было бесплатное)... :)

Offline convex

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4780
Цікава дискусія хоча замість трьох сторінок можна було б мати дві якби не срач.
Хотіла запитати, а не вважаєте ви, що у наших вузах можна було б пройти програму не за 5 років, а за 3? Багато раз чула, що у наших вузах вчать зайві предмети. У багатох західних вузах випускаються після трьох років.

Це перший ступінь освіти (бакалавр чи ліценціат). Повний фарш - це +2 роки другого ступеня (маґістр). Разом - 5 чи 6 років.

А про зайві - правда. "Гуманітарки" стало більше, ніж за совка. Тоді було мінімальне меню - 2 роки історії КПSS, марксистсько-лєнінська фільозофія, атеїзм і комунізм.  Тепер - історія України (а хулє!), ділова українська мова (як заяви писати - семестр з екзаменом), соціологія, політологія, психологія, охорона праці, безпека життєдіяльності, світова культура, і ще купа всякої х..ні, яку нормальна людина вивчає або не вивчає з власної волі, а замість того слухає колишніх лекторів з історії ВКП(б) і іхніх молодих, але скурвлених здібних учнів.
« Останнє редагування: Грудня 17, 2014, 01:21:04 13:21 від convex »

Offline Margo

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1511
  • Стать: Жіноча
Цікава дискусія хоча замість трьох сторінок можна було б мати дві якби не срач.
Хотіла запитати, а не вважаєте ви, що у наших вузах можна було б пройти програму не за 5 років, а за 3? Багато раз чула, що у наших вузах вчать зайві предмети. У багатох західних вузах випускаються після трьох років.

Це перший ступінь освіти (бакалавр чи ліценціат). Повний фарш - це +2 роки другого ступеня (маґістр). Разом - 5 чи 6 років.

А про зайві - правда. "Гуманітарки" стало більше, ніж за совка. Тоді було мінімальне меню - 2 роки історії КПSS, марксистсько-лєнінська фільозофія, атеїзм і комунізм.  Тепер - історія України (а хулє!), ділова українська мова (як заяви писати - семестр з екзаменом), соціологія, політологія, психологія, охорона праці, безпека життєдіяльності, світова культура, і ще купа всякої х..ні, яку нормальна людина вивчає або не вивчає з власної волі, а замість того слухає колишніх лекторів з історії ВКП(б) і іхніх молодих, але скурвлених здібних учнів.
А я про що? Чому не можна вчити тільки те, що відноситься до твого курсу? На заході також можна вибирати предмети які ти хочеш вчити хоча деякі будуть обов'язкові. Чому не можна зробити процес навчання більш-ефективнішим і цікавішим? Що заважає Україні примінити систему найкращих університетів в світі?

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Ніякого адмінстративного підвищення зарплати. Викладач напряму мусить залежати від того як студенти оцінюють його роботу. Перш за все саме гаманцем.

Offline Etobicoke Resident

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1426
Все вышеперечисленные "реформы" - фигня.

Систему высшего образования просто нужно перевернуть в ее нормальное положение - с головы на ноги. Государство должно давать деньги НЕ вузам, а студентам - например, в виде доступных кредитов. И предоставить студентам право самим выбирать, у каких преподавателей они будут слушать лекции. По каждой специальности есть обязательный минимум, а остальное - на выбор студентов. И тогда преподавателю платят в зависимости от того, сколько стуждентов посещают его лекции. А с тем, к кому на лекции не ходят или перестают ходить, просто разрывают контракт.

Так в нормальных странах работает эта система. И в ней просто не остается места какой-либо коррупции. А у преподавателей есть постосянная и очень действенная мотивация постоянно расти в своей профессии.

Обома руками плюсую.

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Доступні кредити це сама по собі корупція. Держава просто не мусить визначати скільки коштує освіта

Offline Etobicoke Resident

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1426
Доступні кредити це сама по собі корупція. Держава просто не мусить визначати скільки коштує освіта
Держава може визначати скільки вона готова подарувати конкретному студенту по результатах ЗНО.

Offline outsider

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4119
Там що виходить, принаймі в Штатах. Знаючи що держава оплатить виші безбожно задирають ціни. В результаті там боргів вже на трильйон. Без жодних шансів на поверненння.