Автор Тема: З сьогоднішнього дня Microsoft припиняє підтримку Windows XP  (Прочитано 37889 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline entp

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4267
  • Стать: Чоловіча
  • Роби, що повинен зробити, і нехай буде те, що буде
Але тим не менше трьох розділів вистачає на все. Тим більше що веодно воно все відображається як директоріїі піддерикторії.

4:
/
/boot
/home
swap

Між іншим може ви пам'ятаєте, які аргументи були в свій час, на користь створення окремого загрузочного розділу?
зараз вроді так:
операції лише читання - тому ext2
розмістити на початку диску - пришвидшити зчитування
все це дає пару мілісекунд виграшу при старті комп’ютера

а які були колись ? не знаю, я з лінуксами познайомився пару років тому

можливо в давні часи /boot розміщували на фізично інших носіях - наприклад феритові сердечники або яка інша "швидка" пам’ять

п.с.
пропоную на "ти"  :smilie1:

Offline Ruza

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2190
  • Стать: Чоловіча
  • UA
:smilie10:
Для чого юзеру робити під рутом, що за дивна фантазія?
Ты это у сборщиков LinuxXP спроси, как то приносили ноут.
Fools Rush In Where Angels Fear to Tread

Offline entp

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4267
  • Стать: Чоловіча
  • Роби, що повинен зробити, і нехай буде те, що буде
:smilie10:
Для чого юзеру робити під рутом, що за дивна фантазія?
Ты это у сборщиков LinuxXP спроси, как то приносили ноут.

Linux XP Professional Edition is a universal and secure operating system for Russian speakers designed for home and business use. It is based on freely available sources from Red Hat Linux and Fedora Core.

Fedora таким точно не страждає, студенти якісь хіба намутили

Offline Ruza

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2190
  • Стать: Чоловіча
  • UA
Ну вот мы пришли к выводу что плюшка разделения дисковмна уровне домохозяйки остаётся за кадром и не востребована.

Ставте Мандріву чи ще якийсь інший дістр який ділить діски сам і традиційним способом, тобот корінь свап хоум.
І є ще одни момент, в юніксах немає такого поняття як в венді чи досі як диск, там все файл.
Крайній випадок це каталог, але і каталог це також файл.
Це ДОС була Дисковою Операційною Системою, і вся ця ідеологія з дісками звідти і пішла.
Дуже часто це було вимушена від початку і ДОС і Венда мали дуже неодолугу файлову систему яка не вміла працювати з великими розділами. Тому і приходилось розбивати носії на томи.
Хоча деякі плюси таке розділення також має. Але тим не менше трьох розділів вистачає на все. Тим більше що веодно воно все відображається як директоріїі піддерикторії.
Askold я спросил про ubuntu и процесс установки... а ты мне пишешь лекцию про разделы и предлагаешь mandriva. Ведь я задал простой как угол дома вопрос... ubuntu по умолчанию делит диск или нет?
Fools Rush In Where Angels Fear to Tread

Offline Ruza

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2190
  • Стать: Чоловіча
  • UA
Linux XP Professional Edition is a universal and secure operating system for Russian speakers designed for home and business use. It is based on freely available sources from Red Hat Linux and Fedora Core.

Fedora таким точно не страждає, студенти якісь хіба намутили
Да я хрен его знает кто его мутил, но люди купили по чьему то совету и им его установили, и через какое то время он грузится перестал... Потёрли файлы.
Fools Rush In Where Angels Fear to Tread

Offline Askold

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6410
  • Стать: Чоловіча
Ну вот мы пришли к выводу что плюшка разделения дисковмна уровне домохозяйки остаётся за кадром и не востребована.

Ставте Мандріву чи ще якийсь інший дістр який ділить діски сам і традиційним способом, тобот корінь свап хоум.
І є ще одни момент, в юніксах немає такого поняття як в венді чи досі як диск, там все файл.
Крайній випадок це каталог, але і каталог це також файл.
Це ДОС була Дисковою Операційною Системою, і вся ця ідеологія з дісками звідти і пішла.
Дуже часто це було вимушена від початку і ДОС і Венда мали дуже неодолугу файлову систему яка не вміла працювати з великими розділами. Тому і приходилось розбивати носії на томи.
Хоча деякі плюси таке розділення також має. Але тим не менше трьох розділів вистачає на все. Тим більше що веодно воно все відображається як директоріїі піддерикторії.
Askold я спросил про ubuntu и процесс установки... а ты мне пишешь лекцию про разделы и предлагаешь mandriva. Ведь я задал простой как угол дома вопрос... ubuntu по умолчанию делит диск или нет?

Наскільки пам'ятаю ні.
Але до чого тут Убунта?

Offline Askold

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6410
  • Стать: Чоловіча
Linux XP Professional Edition is a universal and secure operating system for Russian speakers designed for home and business use. It is based on freely available sources from Red Hat Linux and Fedora Core.

Fedora таким точно не страждає, студенти якісь хіба намутили
Да я хрен его знает кто его мутил, но люди купили по чьему то совету и им его установили, и через какое то время он грузится перестал... Потёрли файлы.

Ні разу не чув ні одного доброго слова про той ХР едішен.
Де люди тільки знаходять всю цю фігню.
Я був впевнений що цей дістр вже давно не існує.

Offline Askold

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6410
  • Стать: Чоловіча

 Але тим не менше трьох розділів вистачає на все. Тим більше що веодно воно все відображається як директоріїі піддерикторії.

4:
/
/boot
/home
swap

Між іншим може ви пам'ятаєте, які аргументи були в свій час, на користь створення окремого загрузочного розділу?
зараз вроді так:
операції лише читання - тому ext2
розмістити на початку диску - пришвидшити зчитування
все це дає пару мілісекунд виграшу при старті комп’ютера

а які були колись ? не знаю, я з лінуксами познайомився пару років тому

можливо в давні часи /boot розміщували на фізично інших носіях - наприклад феритові сердечники або яка інша "швидка" пам’ять

Там були ще якісь аргументи на користь окремого розділу.
А які саме вже не пам'ятаю.

Цитувати
п.с.
пропоную на "ти"  :smilie1:

ОК :)


Offline entp

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4267
  • Стать: Чоловіча
  • Роби, що повинен зробити, і нехай буде те, що буде

Там були ще якісь аргументи на користь окремого розділу.
А які саме вже не пам'ятаю.



This is a holdover from "ye olde tymes" when machines had trouble addressing large hard drives. The idea behind the /boot partition was to make the partition always accessible to any machine that the drive was plugged into. If the machine could get to the start of the drive (lower cylinder numbers) then it could bootstrap the system; from there the linux kernel would be able to bypass the BIOS boot restriction and work around the problem. As modern machines have lifted that restriction, there is no longer a fixed need for /boot to be separate, unless you require additional processing of the other partitions, such as encryption or file systems that are not natively recognized by the bootloader.

Technically, you can get away with a single partition and be just fine, provided that you are not using really really old hardware (pre-1998 or so).

If you do decide to use a separate partition, just be sure to give it adequate room, say 200mb of space. That will be more than enough for several kernel upgrades (which consume several megs each time). If /boot starts to fill up, remove older kernels that you don't use and adjust your bootloader to recognize this fact.
http://unix.stackexchange.com/questions/256/is-it-good-to-make-a-separate-partition-for-boot

Offline Askold

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6410
  • Стать: Чоловіча

Там були ще якісь аргументи на користь окремого розділу.
А які саме вже не пам'ятаю.



This is a holdover from "ye olde tymes" when machines had trouble addressing large hard drives. The idea behind the /boot partition was to make the partition always accessible to any machine that the drive was plugged into. If the machine could get to the start of the drive (lower cylinder numbers) then it could bootstrap the system; from there the linux kernel would be able to bypass the BIOS boot restriction and work around the problem. As modern machines have lifted that restriction, there is no longer a fixed need for /boot to be separate, unless you require additional processing of the other partitions, such as encryption or file systems that are not natively recognized by the bootloader.

Technically, you can get away with a single partition and be just fine, provided that you are not using really really old hardware (pre-1998 or so).

If you do decide to use a separate partition, just be sure to give it adequate room, say 200mb of space. That will be more than enough for several kernel upgrades (which consume several megs each time). If /boot starts to fill up, remove older kernels that you don't use and adjust your bootloader to recognize this fact.
http://unix.stackexchange.com/questions/256/is-it-good-to-make-a-separate-partition-for-boot

Біос не бачив великих розділів, або бачив лише частину вінта. :) Стандартна колись проблема.
Все вірно, досить загрузитись з будь чого, і якщо біос побачив хоч щось, буде дотупним весь об'єм диска.
Деколи навіть якийсь старий вінт вішали для загрузки, аби лише біос його побачив.
Тобто окремий розділ був потрібен тільки деколи.
Короче воно і тоді було потрібно далеко не завжди, а тепер і взагалі в дуже рідкісних впипдках.

Offline Бацилла

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 745
  • Стать: Чоловіча
  • м. Лісабон
А інтерфейс можна собі вибрати, а то стандартний Вендовий якийсь дуже примітивний, потворний і не зрунчий як на мій смак.

стандартный серый виндовый интерфейс это самое удобное для длительной работы, из всего что когда-либо видел.
имхо, конечно.

Цитувати
І який офіс йде разом з вендою?

вместе с виндой не идет ничего.
по факту работает все то же, что и в линуксе, плюс МО
Вы и сами это знаете  :smilie3:

Offline Askold

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6410
  • Стать: Чоловіча
А інтерфейс можна собі вибрати, а то стандартний Вендовий якийсь дуже примітивний, потворний і не зрунчий як на мій смак.

стандартный серый виндовый интерфейс это самое удобное для длительной работы, из всего что когда-либо видел.
имхо, конечно.

Цитувати
І який офіс йде разом з вендою?

вместе с виндой не идет ничего.
по факту работает все то же, что и в линуксе, плюс МО
Вы и сами это знаете  :smilie3:

Ну інтерфейс Xfce або KDE, та багато інших, можна значно спростити і зробити дуже подібними на вендовий.
Але не думаю що після такої примітивізациї, і каліцтва, стане краще і зручніше працювати.

Що стосується питання про те що йде з вендою, то це була відповідь на жалоби що в одному з дістрів, в Убунті, забрали якусь прогу яка там була чи то по замовчуванню чи взагалі викинули з репозитаріїв.
І що тіпа через це вона програє в порівнянні з вендою.
Хоча з вендою насправіді взагалі нічого не йде, крім блокнота і паінта, і може ще пари простеньких утіліт.

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Я зарікався, що XP стане моєю останньою системою від мікрософт, але якось майже випадково поставив windows 7, та потроху забув про XP. Тож і не жалкую.

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
я ізвєняюсь - а нахуя в юніксє файл манагаєр?

??? а як файлами оперувати? туди-сюди. я наприклад юзаю mc.

Цитувати
і іййшо повторю вопрос - кіньтє кто-нібудь ссилку на провєрєнний дістрібутів хр

є в мене. могу кудись викласти.

Offline Tatus

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 706
:smilie10:
Для чого юзеру робити під рутом, що за дивна фантазія?
Ты это у сборщиков LinuxXP спроси, как то приносили ноут.

LinuxXP - це була спроба перетворити Лінукс на Віндовс, там і структура каталогів була зовсім інша. Загнувся він давно.

 Якщо хочеш познайомитися з Лінуксом треба користуватися чимось стабільним і популярним.
Це так само як починати вчитися кататися на лижах з супер-екстремальної траси замість траси для новачків.

Offline Tatus

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 706
А більше всього мене завжди дивувало, що прихильники віндовс завжди як аргумент використовують Фотошоп, МСОфіс, Автокад і при цьому абсолютно забувають про ціну цих програм.

При цьому для домашнього використання всі ці програми не потрібні і можуть бути легко замінені безплатними аналогами.

Offline Shambaly

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 19
А більше всього мене завжди дивувало, що прихильники віндовс завжди як аргумент використовують Фотошоп, МСОфіс, Автокад і при цьому абсолютно забувають про ціну цих програм.

При цьому для домашнього використання всі ці програми не потрібні і можуть бути легко замінені безплатними аналогами.

От заміни мені чимось SolidWorks...

Offline мабуть

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 813
  • Стать: Чоловіча
  • Empire City
Для тех, кто не хочет менять XP, пока что обновления разрешаются обратно простой операцией:

http://www.zdnet.com/registry-hack-enables-continued-updates-for-windows-xp-7000029851/
They're assholes. We're not. But we're only not assholes if we won't do shit like that.