Автор Тема: Спілкуємось українською та іншими мовами  (Прочитано 13894 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Margo

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1511
  • Стать: Жіноча
Re: П'ятниця - розмовляємо українською?
« Reply #30 : Травня 01, 2015, 01:40:58 13:40 »
Rád, ale o čem? Možná by vás zajímalo, že v Čechách se 1.květen(máj) častěji asocíruje se svátkem lásky, než se svátkem práce. Zařídil to pro nás K.H. Mácha svou básní Máj.

Zajímavé informace o máj. Nevím.
Víš, že jsem použít on-line překladač. Bohužel, nemám mluvit česky. Doufám, že Google překládá dobře.  :laugh:
Milujete jahody? Napište jednu větu v ukrajinských o své lásce k jahody :)

Offline Kikker

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4865
Re: П'ятниця - розмовляємо українською?
« Reply #31 : Травня 01, 2015, 01:41:13 13:41 »
Боюся, коли черга дійде до нідерландської, дні тижня скінчаться.  :smilie8:

Offline locomach

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1568
  • чешский аборигин
Re: П'ятниця - розмовляємо українською?
« Reply #32 : Травня 01, 2015, 01:44:07 13:44 »
Да Марго счас уже видно что это с помощью переводчика. И жаль не могу вам на украинском написать ничего про клубнику. :)
www.stopfake.org, FaceBook: Wings Phoenix, www.antiterror.in.ua

Offline Margo

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1511
  • Стать: Жіноча
Re: П'ятниця - розмовляємо українською?
« Reply #33 : Травня 01, 2015, 01:50:25 13:50 »
Марго, чудова ідея -  :smiley24: А ті хто погано знає українську, ставтесь до цього, як до можливості попрактикуватись у спілкуванні державною мовою.
Доповню: ще якийсь один день можна виділити для англійської мови. Можу французьку ще, як другу європейську мову. Чудова ідея!
Шановні, за українською і англійською - майбутнє для нас!!! :Prapor2: Ніде правди діти.

Дякую Наяя. Це не моя була ідея. Здається Кіт приніс цю  ідею з ФУПу але ми, на форумі, так і не визначились з днем. У вас українська дуже гарна. А в школі ви вчили українську бо якщо я не помиляюсь то ви родом з Донецькa?

Offline Margo

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1511
  • Стать: Жіноча
Re: П'ятниця - розмовляємо українською?
« Reply #34 : Травня 01, 2015, 01:51:17 13:51 »
Да Марго счас уже видно что это с помощью переводчика. И жаль не могу вам на украинском написать ничего про клубнику. :)

 :laugh: Google  :smiley23:

Offline Margo

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1511
  • Стать: Жіноча
Re: П'ятниця - розмовляємо українською?
« Reply #35 : Травня 01, 2015, 01:54:27 13:54 »
есть отличающиеся буквы, есть многие другие слова, но вообще понять друг друга можно. Я бы сказал что они схожие на 80%

Це мабуть як білоруська з українською.

Lexically, the closest language to Ukrainian is Belarusian (84% of common vocabulary), followed by Polish (70%), Serbo-Croatian (68%), Slovak (66%) and Russian (62%).[8]
http://en.wikipedia.org/wiki/Ukrainian_language

Offline Etobicoke Resident

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1426
Re: П'ятниця - розмовляємо українською?
« Reply #36 : Травня 01, 2015, 01:54:47 13:54 »
А що там не так з ласкою в чеській. І пишіть чеською. Нормально йде. Головне око до латинки привчити.

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18399
Re: П'ятниця - розмовляємо українською?
« Reply #37 : Травня 01, 2015, 02:00:58 14:00 »
Головне око до латинки привчити.

 :smiley24:

Ласка в тому словнику - то було любов.

Offline locomach

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1568
  • чешский аборигин
Re: П'ятниця - розмовляємо українською?
« Reply #38 : Травня 01, 2015, 02:11:12 14:11 »
Да, это правильно.
www.stopfake.org, FaceBook: Wings Phoenix, www.antiterror.in.ua

Offline наяа

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1037
Re: П'ятниця - розмовляємо українською?
« Reply #39 : Травня 01, 2015, 02:28:00 14:28 »
Марго, чудова ідея -  :smiley24: А ті хто погано знає українську, ставтесь до цього, як до можливості попрактикуватись у спілкуванні державною мовою.
Доповню: ще якийсь один день можна виділити для англійської мови. Можу французьку ще, як другу європейську мову. Чудова ідея!
Шановні, за українською і англійською - майбутнє для нас!!! :Prapor2: Ніде правди діти.
Дякую Наяя. Це не моя була ідея. Здається Кіт приніс цю  ідею з ФУПу але ми, на форумі, так і не визначились з днем. У вас українська дуже гарна. А в школі ви вчили українську бо якщо я не помиляюсь то ви родом з Донецькa?
Я не з Донецька, я - родом з Полісся.
Дякую за комплімент, борюсь з суржиком, як можу, щодня виділяю час на вдосконалення української й англійської, а французьку я й так знаю доволі непогано.

Offline Margo

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1511
  • Стать: Жіноча
Re: П'ятниця - розмовляємо українською?
« Reply #40 : Травня 01, 2015, 02:44:42 14:44 »
Марго, чудова ідея -  :smiley24: А ті хто погано знає українську, ставтесь до цього, як до можливості попрактикуватись у спілкуванні державною мовою.
Доповню: ще якийсь один день можна виділити для англійської мови. Можу французьку ще, як другу європейську мову. Чудова ідея!
Шановні, за українською і англійською - майбутнє для нас!!! :Prapor2: Ніде правди діти.
Дякую Наяя. Це не моя була ідея. Здається Кіт приніс цю  ідею з ФУПу але ми, на форумі, так і не визначились з днем. У вас українська дуже гарна. А в школі ви вчили українську бо якщо я не помиляюсь то ви родом з Донецькa?
Я не з Донецька, я - родом з Полісся.   Вибачаюсь.
Дякую за комплімент, борюсь з суржиком, як можу, щодня виділяю час на вдосконалення української й англійської, а французьку я й так знаю доволі непогано.

Українська у вас чудова. З часом суржик сам відійде бо для цього потрібен час і практика його не вживати. Для англійської спробуйте http://uk.babbel.com/

Там виберіть мову. Ще можна завантажити андроїд програму. Я все ніяк не почну вчити французьську. :)

Offline наяа

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1037
Re: П'ятниця - розмовляємо українською?
« Reply #41 : Травня 01, 2015, 03:05:51 15:05 »
Українська у вас чудова. З часом суржик сам відійде бо для цього потрібен час і практика його не вживати. Для англійської спробуйте http://uk.babbel.com/
Там виберіть мову. Ще можна завантажити андроїд програму. Я все ніяк не почну вчити французьську. :)
Дякую.
А якщо все-таки наважитесь вивчати французьку, звертайтесь, якщо виникнуть спірні нюанси. Допоможу, чим зможу.  :smilie1:



Offline Margo

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1511
  • Стать: Жіноча
Re: П'ятниця - розмовляємо українською?
« Reply #42 : Травня 01, 2015, 03:07:15 15:07 »
Українська у вас чудова. З часом суржик сам відійде бо для цього потрібен час і практика його не вживати. Для англійської спробуйте http://uk.babbel.com/
Там виберіть мову. Ще можна завантажити андроїд програму. Я все ніяк не почну вчити французьську. :)
Дякую.
А якщо все-таки наважитесь вивчати французьку, звертайтесь, якщо виникнуть спірні нюанси. Допоможу, чим зможу.  :smilie1:

Дуже дякую. Надіюсь одного дня почну :)

Offline наяа

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1037
Re: П'ятниця - розмовляємо українською?
« Reply #43 : Травня 01, 2015, 03:11:23 15:11 »
А тепер питання до всіх українців, перекладіть на грамотну українську:
Девичник,
Под откритым небом,
Обед из трех блюд,
Медленным шагом,
Нанести удар.
І ви вжахнетесь наскільки мало ми знаємо рідну мову.
Корисні ресурси:
http://ponomariv-kultura-slova.wikidot.com/synonimy
http://politiko.ua/groups/talk_topic?id=59
http://ukr-mova.in.ua/library/antusurzhuk/tuxoyu-xodoyu

Offline convex

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4780
Re: П'ятниця - розмовляємо українською?
« Reply #44 : Травня 01, 2015, 06:52:17 18:52 »
Не те, щоб я був grammar nazi, але:

Я протів проти того, щоб хтось визначав, якою конкретно українською тут спілкувались спілкуватись. Мова - живий організм, до поки доки вона виконує свою основну функцію, до тих пір доти вона правильна.

Ніхто не мусить розмовляти ідеальною українською, і у мене вона теж далека до ідеалу. Всі варіанти мови мають рівне право на життя, однак естетична якість мови - це непогано, і, якщо можна поліпшити, то чому б ні?

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
Re: Спілкуємось українською.
« Reply #45 : Травня 01, 2015, 06:55:39 18:55 »
В Україні краще б чути русизми в українській, аніж українізми в російській.  :smilie7:
If you are going through hell, keep going.

Offline convex

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4780
Re: П'ятниця - розмовляємо українською?
« Reply #46 : Травня 01, 2015, 06:59:16 18:59 »
Ну, я конечно против. :lol: Украинский, так себе, понимаю. Но унижать его своими ошибками не собираюс. А кроме чешского уже другой, на каком бы я смог выражать свои мнения не знаю. Тогда прошу прощения, но я остановлюс на вражеской нам lingua franca.

давай чеською. кажуть, що коли відновлювали вашу мову, то взяли за основу українську...

колись ми з мамою ходили по магазинах, та я в одному книжному побачив словник чесько-російський, це було десь у 1981 році... і я чомусь став клянчити - мам, ну купи мені цей словник, ну купи... врешті вона купила. я трохи почитав та кинув. але одне слово забути не можу - laska.... це мене дуже-дуже вразило...

У мене мама - слов'янський філолог, тому дома книжок польською і чеською вистачало. Я прочитав чеською Ivanhoe (Айвенго). Було важче, ніж Quo vadis польською, але пішло.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
Re: Спілкуємось українською.
« Reply #47 : Травня 01, 2015, 07:05:25 19:05 »
Польську ніколи не вчив, але читати можна без особливих проблем. Треба лише призвичаїтися до їхньої латиниці і тимати про всяк випадок словник під рукою.
If you are going through hell, keep going.

Offline Margo

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1511
  • Стать: Жіноча
Re: Спілкуємось українською та іншими мовами
« Reply #48 : Травня 01, 2015, 07:10:01 19:10 »
Я вибачаюсь але мені довелося трішки поміняти тему бо спілкуватися українською раз на тиждень на проукраїнському форумі в Україні -  є маразм. Хоча спочатку ідея принесена з ФУПа сподобалась. Все ж таки у нас існує проблема з освоєнням державної мови. Але ні.  Ідея була дурна. :smilie7: Я розумію якби це був якийсь форум експатів які приїхали в Україну і хочуть вивчити українську, щоб інтегруватись. Так що, ця гілка буде для обговорення української і інших мов.   :smilie3: :smiley15:
« Останнє редагування: Травня 01, 2015, 07:50:08 19:50 від Margo »

Offline Margo

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1511
  • Стать: Жіноча
Re: Спілкуємось українською.
« Reply #49 : Травня 01, 2015, 07:11:49 19:11 »
Польську ніколи не вчив, але читати можна без особливих проблем. Треба лише призвичаїтися до їхньої латиниці і тимати про всяк випадок словник під рукою.

Коли чую польську то розумію краще ніж коли читаю.

Offline Etobicoke Resident

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1426
Re: П'ятниця - розмовляємо українською?
« Reply #50 : Травня 01, 2015, 07:19:57 19:19 »
Не те, щоб я був grammar nazi, але:

Я протів проти того, щоб хтось визначав, якою конкретно українською тут спілкувались спілкуватись. Мова - живий організм, до поки доки вона виконує свою основну функцію, до тих пір доти вона правильна.

Ніхто не мусить розмовляти ідеальною українською, і у мене вона теж далека до ідеалу. Всі варіанти мови мають рівне право на життя, однак естетична якість мови - це непогано, і, якщо можна поліпшити, то чому б ні?
Ось власне за це ся і говорить, аби мя ніхто не поправляв в мої рідній мові. Чогось сі постійно знаходят люде, котрі си думают же є ліпші в тому, що другі роблят вшиско своє житє.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
Re: Спілкуємось українською та іншими мовами
« Reply #51 : Травня 01, 2015, 07:23:52 19:23 »
Юрій Винничук
23 hrs ·

Трафунки

Пендзлюю си нинька Львовом і так ся роззираю на боки, коли краєм вока помічаю, жи за мною хтось тупцяє. І тупцяє дуже непевно. І той хтось не хтось, а відомий у вузьких колах львівський гісторик Андзьо К-цький і навіть викладач університету. І йде він так, гейби му їдно кулко спустило, а в очі хтось фарами сліпит. Ну, але попереду йду я, і в мене на дупі фар нема, жиби я му посигналив, аби сміливо мене минав, а не буксував, як стара дримба.
Ну і такво ми собі йдем, аж раптом: бумц-гугуп-хляп! То він мені в спину з нальоту як гепне своїм бампером. І видно, жи зі злости. Даром, що курдупель. Я так легонько отетерів, а воно ся відбило від мене, як тото від берега, і далі повихляло.
А я си думаю: жиби так в білий день нахлятися? Бо натверезо, то він при зустрічі дивився крізь мене. Так, гейби я був порожньою гальбою з-під пива. Або яким мікробом, котрого без мікроскопа й не уздриш.
І мав на то причини. Бо я посмів колись висміяти його пропольські погляди на історію Львова. А таке тота наша задуп’янська шляхта не дарує. Один раз він ся розродив у газеті «За Вільну Україну» більше істеричним, аніж історичним спічем про мене, наплівши сім мішків гречаної вовни. А далі му писок звело. Бо я так відповів, жи він вирішив, що ліпше ся не зачіпати.
Ну, і тяжко йому, тяжко. Шкода його мені. Має хлоп свій клопіт та й мусит часом си ґольнути. Колись, як побачу його під парканом, то навіть накрию лопухами, аби не змерз. Бо серце в мене добре і потульне.

 :smiley24: :lol:
If you are going through hell, keep going.

Offline cheshuntt

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3045
  • Рептилоїд
Re: П'ятниця - розмовляємо українською?
« Reply #52 : Травня 01, 2015, 07:26:04 19:26 »
А тепер питання до всіх українців, перекладіть на грамотну українську:
Девичник,
Под откритым небом,
Обед из трех блюд,
Медленным шагом,
Нанести удар.
І ви вжахнетесь наскільки мало ми знаємо рідну мову

Дєвічнік , це що таке ?
Просто неба
Обід в три дання
Повільним кроком
Вкотити люлєй
Карма безжалісна до довбойобів ( с) alejandro ФУП

Offline convex

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4780
Re: П'ятниця - розмовляємо українською?
« Reply #53 : Травня 01, 2015, 07:31:43 19:31 »
Не те, щоб я був grammar nazi, але:

Я протів проти того, щоб хтось визначав, якою конкретно українською тут спілкувались спілкуватись. Мова - живий організм, до поки доки вона виконує свою основну функцію, до тих пір доти вона правильна.

Ніхто не мусить розмовляти ідеальною українською, і у мене вона теж далека до ідеалу. Всі варіанти мови мають рівне право на життя, однак естетична якість мови - це непогано, і, якщо можна поліпшити, то чому б ні?
Ось власне за це ся і говорить, аби мя ніхто не поправляв в мої рідній мові. Чогось сі постійно знаходят люде, котрі си думают же є ліпші в тому, що другі роблят вшиско своє житє.

Оце ж я лупав баньками на комент і думав - чи то такий перфоманс з навмисними помилками, щоб продемострувати, що кожен рагуль може скурити буквар ще в першій клясі і не парити си мозги, чи то направду. Вирішив, що помилок замало, тому це насправді  :gigi: 

Offline Etobicoke Resident

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1426
Re: П'ятниця - розмовляємо українською?
« Reply #54 : Травня 01, 2015, 07:36:46 19:36 »
А тепер питання до всіх українців, перекладіть на грамотну українську:
Девичник,
Под откритым небом,
Обед из трех блюд,
Медленным шагом,
Нанести удар.
І ви вжахнетесь наскільки мало ми знаємо рідну мову

Дєвічнік , це що таке ?
Просто неба
Обід в три дання
Повільним кроком
Вкотити люлєй
Яко си зібрали наші молодиці на свої бабські посиденькі серед білого дня на простонеб’ї серед базару́. Час був полуденний, то вони си порозтиляли ґазети і порозкладали, що кожна зранку си наготувала. Получасі різдв’яна вечеря з 12-ти наїдків. Аж сі дивлят, пензлює неквапо місцевий москаль, тай щей си, курвий син, червону тряпку вчепив на первомая. Бабота як сі зірве, як давай того придурка періщити, а ж бо з йго фуфайки почало пір’є сі розлітати. Абист знов отой комуняка, що то є солідарність трудящих.
« Останнє редагування: Травня 01, 2015, 07:41:45 19:41 від Etobicoke Resident »

Offline RedCat

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1084
  • Стать: Жіноча
Re: Спілкуємось українською та іншими мовами
« Reply #55 : Травня 01, 2015, 07:37:47 19:37 »
ой, львівська українська - це пісня, були літом у Львові, у кафе спілкувалися з подругою російською (так сі стало), офіціантка почула і теж перейшла на російську, тут я дуже чемно попросила заховати подалі толерантність, бо у Львові я насолоджуюсь просто їхною говіркою

Offline Etobicoke Resident

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1426
Re: Спілкуємось українською та іншими мовами
« Reply #56 : Травня 01, 2015, 07:40:02 19:40 »
Нє, я львівшьку тілько на слух. На письмі не втну, практики замало.

Offline Margo

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1511
  • Стать: Жіноча
Re: П'ятниця - розмовляємо українською?
« Reply #57 : Травня 01, 2015, 07:52:40 19:52 »
А тепер питання до всіх українців, перекладіть на грамотну українську:
Девичник,
Под откритым небом,
Обед из трех блюд,
Медленным шагом,
Нанести удар.
І ви вжахнетесь наскільки мало ми знаємо рідну мову

Дєвічнік , це що таке ?
Просто неба
Обід в три дання
Повільним кроком
Вкотити люлєй
Яко си зібрали наші молодиці на свої бабські посиденькі серед білого дня на простонеб’ї серед базару́. Час був полуденний, то вони си порозтиляли ґазети і порозкладали, що кожна зранку си наготувала. Получасі різдв’яна вечеря з 12-ти наїдків. Аж сі дивлят, пензлює неквапо місцевий москаль, тай щей си, курвий син, червону тряпку вчепив на первомая. Бабота як сі зірве, як давай того придурка періщити, а ж бо з йго фуфайки почало пір’є сі розлітати. Абист знов отой комуняка, що то є солідарність трудящих.

 :laugh: Ви мене розсмішили.  :smiley24:

Ніяк не змогла згадати, що таке девішнік, а це ж і є посиденьки.
« Останнє редагування: Травня 01, 2015, 07:56:14 19:56 від Margo »

Offline Etobicoke Resident

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1426
Re: П'ятниця - розмовляємо українською?
« Reply #58 : Травня 01, 2015, 07:59:48 19:59 »
Оце ж я лупав баньками на комент і думав - чи то такий перфоманс з навмисними помилками, щоб продемострувати, що кожен рагуль може скурити буквар ще в першій клясі і не парити си мозги, чи то направду. Вирішив, що помилок замало, тому це насправді  :gigi:
Останній раз мав з мови 5 ще десь в класі 5-6-му, а потім перевівся в математичний клас і на тому все сі скінчило з моєю граматикою.

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Re: Спілкуємось українською та іншими мовами
« Reply #59 : Травня 01, 2015, 08:00:21 20:00 »
нюанси української мови

неправильно
а позабалансових рахунках відоб­ража­ється рух цінностей і документів, що надходять в установи банків на збереження, інкасо або комісію, Поняття «банків­ський капітал» вживається в економічній літературі досить часто, Одержані значення порівнюються з нормативними зна­ченнями або аналізуються в динаміці.


правильно

Відповідно до традицій народної ук­раїнської мови ці помилкові конструкції варто від­творити уза­гальнено-особовими (у яких неназвану особу-діяча мислимо як когось із певного кола людей). Це можливо зробити за допомогою:
а) третьої особи множини: На позабалансових рахунках відоб­ражають рух цінностей і документів, що надходять в ус­танови банків на збереження, інкасо або комісію, Поняття банківський капітал вживають в економічній літературі до­сить часто, Одержані значення порівнюють із нормативними значеннями або аналізують у динаміці;
б) першої особи множини: На позабалансових рахунках відображаємо рух цінностей і документів, що надходять в уста­но­ви банків на збереження, інкасо або комісію, Поняття бан­ківський капітал вживаємо в економічній літературі досить часто, Одержані значення порівнюємо з нормативними значен­нями або аналізуємо в динаміці.

http://ukrsence.com.ua/zmist-zhurnalu/ukra%D1%97nskij-smisl-1-2012/unikannya-pasivnix-diyeslivnix-konstrukcij-yak-element-kulturi-ukra%D1%97nsko%D1%97-movi/
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч