Європейці найбільше асоціюють Україну з війною, Росією та бідністю. Тим не менше вони переконані, що Україна має право бути частиною Євросоюзу. Такими є результати дослідження, проведеного в шести найбільших європейських країнах: Німеччині, Франції, Італії, Іспанії, Великобританії та Польщі.
Згідно з опитуванням 30% респондентів вважають, що вступ України до ЄС – це шлях захисту України від зазіхань Росії. Більш як третина європейців вважають Україну частиною Європи і не проти її приєднання до ЄС. 15% опитаних європейців стверджують, що Україна як будь-яка держава має право на вступ до ЄС, а також вона відстояла європейські цінності і тому може претендувати на право бути частиною Європи. Тільки 1% висловилися проти приєднання України до ЄС.
Корупція, олігархи і бідність - перешкоди на шляху до ЄС
35% опитаних європейців вважають, що Україна має побороти корупцію , 26% –позбутися олігархів, а 22% - стверджує, що Україна – бідна країна, і її вступ стане важким тягарем для ЄС. Європейці вважають, що українці все ще повинні довести Україні свою відданість ЄС.
«Опитування у ключових країнах ЄС засвідчило, що жодної українофобії серед громадян ЄС немає. Двері Європейського Союзу залишаються відкритими перед українцями. Але лише у тому випадку, якщо нам вдасться подолати найболючіші хвороб Української держави – корупцію, вплив олігархів та бідність. Таким чином прагнення громадян ЄС та українців, які також вимагають радикальних реформ, співпадають», - заявила директорка ІСП Альона Гетьманчук.
Європейці асоціюють Україну з війною
«Головні асоціації з Україною – це війна (46 відсотків), Росія (18 відсотків) і бідність (9 відсотків). Тобто, це в основному негативні образи й негативні асоціації. Але ми маємо зустріти і сприйняти цю реальність і не плекати надмірних ілюзій щодо того, що Майдан нібито змінив все, включно із ставленням до нас Європи», – повідомила директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук.
Європейці не асоціюють Україну з конкретним політичним, культурним чи громадським лідером. Найбільш відомими діячами вони називають братів Кличків, Андрія Шевченка, Петра Порошенка та Юлію Тимошенко.
Серед всіх опитаних європейців найбільшу байдужість до України відчувають британці, а найбільш скептично до України налаштовані французи.
«Отримані результати показали ставлення держав-членів ЄС до вступу України в Європейський Союз та стереотипи про Україну, - зазначила Гетьманчук. - Українські політики, дипломати, журналісти і громадські активісти мають посилити інформаційну й ознайомчу роботу з європейськими партнерами. Тим більше, що Росія докладає великих зусиль для знищення єдності держав – членів ЄС стосовно підтримки України».
Опитування було проведено компанією TNS на замовлення Інституту світової політики у рамках проекту «Нова європейська політика: Заповнюючи прогалину в інформації», який здійснюється за підтримки проекту «Об'єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact Inc. Всього було опитано 5 594 особи (віком від 16 до 54 років) у 6 найбільших за кількістю населення країнах ЄС: Великобританії, Іспанії, Італії, Німеччині, Польщі та Франції (це більше половини мешканців ЄС — майже 360 млн. осіб із загальної кількості в понад 500 млн.). Опитування проводилось методом Інтернет онлайн-омнібусу з 29 травня по 4 червня 2015 року.
Марічка Довбенко
http://politikan.com.ua/2/0/0/129697.htm