Автор Тема: Чи не повторить Китай долю Греції?  (Прочитано 1279 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Чи не повторить Китай долю Греції?
« : Липня 09, 2015, 05:03:39 17:03 »
Китай, який ми втрачаємо

За словами лідера Піднебесної Сі Цзіньпіна, над КПК і КНР нависла загроза загибелі

 
На недавньому засіданні Політбюро ЦК Компартії Китаю її генеральний секретар Сі Цзіньпін заявив про серйозну кризу, що вразив КПК. За його словами, якщо керівництво країни не почне сміливо дивитися в обличчя реальності, партію і державу чекають розвал.

Засідання відбулося в середині червня, але його подробиці стали відомі тільки зараз. Як повідомляє гонконгський журнал «Чженмін», на розширені збори прийшли представники центральних органів влади, партійних структур і силових відомств.

Як сказано в доповіді Сі Цзіньпіна, Компартія Китаю втратила свої ідеї та цілі, чиновники різних рівнів і партійні функціонери забули про роботу, живуть у розкоші, показують безпечність, лінь, внутрішньо розбещені і торгують посадами, у тому числі за інтимні послуги. Природно, все це викликає тільки ненависть до партії і держави з боку звичайних громадян. За словами Сі Цзіньпіна, понад 90% низових партійних організацій дезорієнтовані, не ведуть нормальної роботи і повинні бути реформовані. «Необхідно сміливо дивитися в очі суворої реальності, визнати і прийняти те, що партія деградувала до такого ступеня, що нависла небезпека краху партії і загибелі держави», - резюмував лідер КНР.

Нинішня криза на фондовому ринку Китаю показав, що в економіці країни багато протиріч. Але набагато небезпечніше кризу політичну. У працях багатьох західних аналітиків можна прочитати, що Китай неминуче повинен повторити шлях СРСР. Мовляв, в епоху цифрових технологій просто неможливо загасити тягу людей до свободи і демократії. І як би партійні лідери Китаю НЕ намагалися затискати свободу слова, народ все одно буде вимагати змін.

З деякими висновками не можна не погодитися, тим більше ми на собі відчули досвід швидкого розвалу держави. Скажімо, в 1985 році нікому і в голову не могло прийти, що через шість років не стане ні Радянського Союзу, ні КПРС - тоді вони здавалися «залізобетонними». Вже постфактум стало зрозуміло, що системна криза визрівав давно, і не тільки в економічній сфері, але і в ідеологічній. Багатьом, просто кажучи, набридла оточувала їх реальність. Великі будівництва вже нікого не надихали, смисли почали шукати в творах «самвидаву» і в гонитві за модними речами. І коли Єльцин оголосив про «боротьбу з привілеями», до повного краху залишалося зовсім недовго.

Цікаво, що про глибоку кризу в Компартії Китаю Сі Цзіньпін каже далеко не перший раз. Ще в 2013 році він попереджав: «У деяких районах гнів народу вже досяг точки кипіння. Народне обурення наближається до критичної межі ».

Зараз, в умовах загострення відносин із Заходом, Москва зробила ставку на розвиток відносин з Піднебесної. І в економічному, і в технологічному, і в геополітичному плані. Але чи немає небезпеки, що скоро замість надійного і стабільного сусіда ми будемо мати на Сході величезну зону хаосу?

- На мій погляд, заяви Сі Цзіньпіна - це інструмент внутрішньої політики, - каже науковий керівник дослідницького центру «ВВП» Саїд Гафуров. - У Компартії Китаю йде жорстка боротьба декількох ліній. Ситуація для КПК не так катастрофічна, Сі Цзіньпін трохи згущує фарби. Адже загалом консенсус у суспільстві навколо ідеї підвищення загального добробуту зберігається.

Слова голови партії можна розцінити, як спробу перенести удар з лівого крила КПК на праве. Ліве крило на чолі з Бо Сілаєм було розгромлено, тепер Сі Цзіньпін хоче розправитися і з правими.

Корінь протиріч - дуже серйозний конфлікт між центральним керівництвом Китаю та партійними організаціями в провінції. У Китаї є економічні суб'єкти центрального підпорядкування і суб'єкти місцевого підпорядкування. І в їх відносинах назріли дуже серйозні зміни.

«СП»: - Яких змін у політиці Китаю можна очікувати?

- У зовнішній політиці, на мій погляд, нічого серйозного не станеться. У внутрішній - посилиться роль підприємств центрального підпорядкування і трохи ослабне роль підприємств місцевого підпорядкування. Буде налагоджуватися економічна дисципліна. У сфері політики почнеться «закручування гайок», будуть кадрові рішення і гучні розгляди.

«СП»: - Багато з тих, хто проводив приватизацію в «дев'яності» в Росії, зараз їздять консультувати китайських керівників.

- Сі Цзіньпін якраз і хоче зупинити такі тенденції. Праве крило партії, яке зараз будуть громити, і орієнтоване на приватизацію. Швидше за все, старі плани з передачі підприємств у приватні руки будуть зірвані.

«СП»: - Під якими прапорами Сі Цзіньпін бажає проводити перетворення?

- Сі Цзіньпін у великій мірі прагматик. Він сповідує принцип «не важливо, якого кольору кішка, - головне, щоб ловила мишей». Разом з тим, він відчуває загрозу, що втрачається управління економікою. Відновити контроль можна, якщо змусити провінційні підприємства працювати в згоді з генеральною лінією.

У Китаї проголошена ідея побудови суспільства середньої заможності. На мій погляд, формулювання дуже точна.

«СП»: - Чим обернеться «закручування гайок» у плані суспільних настроїв?

- Для середнього обивателя навряд чи наступлять серйозні зміни. Не торкнуться зміни і наших відносин з Піднебесної.

«СП»: - Чи можуть американці активізувати свої зусилля для підриву політичної стабільності Китаю?

- Думаю, що Штатам зараз просто не до цього. Там зайняті своїми внутрішніми виборами.

Директор Центру дослідження Китаю РУДН Олексій Маслов вважає, що в китайському суспільстві дійсно назріло серйозну кризу:

- У Китаї останні два-три роки дуже активно вивчали причини краху Радянського Союзу. Розглядалися такі явища, як втрата КПРС тенденції до розвитку, поступова деградація ідеології. За останні два роки в Китаї пройшло кілька великих конференцій, присвячених цій темі.

КНР, щоб розвиватися, не може залишатися на колишньому рівні. Країна не може підтримувати ситуацію стагнації, як це було у нас за часів Брежнєва. Китаю треба йти за кордон. Значить, постає питання про підготовку кадрів, про нові фахівцях. А ось їх у Компартії Китаю сьогодні немає. Ще КПК потрібні нові номенклатурні кадри, які вміють працювати з новими тенденціями, як в економіці, так і в політиці. Але сама структура партії побудована так, що вона відтворює людей, які могли працювати в «вісімдесяті» роки, з великими труднощами - в «дев'яності», і зовсім не можуть - сьогодні.

Є ще один чинник, який Сі Цзіньпін постійно підкреслює. Утворюються регіональні клани (південний, центральний), які постійно намагаються відібрати у центру владу. Тобто, розвинена корупція на місцевому рівні.

Єдиний спосіб справитися з кланами - це не боротьба з ними за принципом «один за одним», як це було у випадку з Бо Сілаєм. Потрібно тотальна реконструкція КПК, як об'єднуючої сили суспільства і держави.

Про це Сі Цзіньпін говорив і в 2013 році. Чому досі не було структурних змін партії? Просто поки неясно, якою має бути КПК, щоб прийняти на себе всю відповідальність за подальші перетворення. Адміністративні органи влади настільки тісно переплетені з партійними, що часом це одні і ті ж люди.

«СП»: - В якому напрямку можуть іти перетворення?

- По-перше, будуть боротися з кланами. Є сильний південний клан, який, як передбачається, спирається на колишнього керівника Китаю Цзян Цземіня. Але багато гонконгські експерти вважають, що таким чином Сі Цзіньпін може налаштувати проти себе всі клани в цілому, і це призведе до серйозного дисбалансу в економіці, який і так великий з об'єктивних причин.

Єдиний вихід - перебудова партії як такої. Тобто, відібрати у КПК головну роль у прийнятті господарських рішень, знизити роль в структурах підприємств і університетів - прибрати звідти парткоми. По суті, почати процес формування інститутів громадянського суспільства. Але це дуже довгий процес.

Швидше за все, протягом двох років Сі Цзіньпін буде розправлятися з регіональними кланами і дивитися на реакцію залишилися. Наприклад, південний клан, тісно пов'язаний з Гонконгом, вже почав переговори і в цілому погодився підтримувати політику Сі Цзіньпіна в обмін на недоторканність. Якщо всі клани так себе поведуть і не здійснять серйозного опору, то ситуація розтягнеться надовго.

Я припускаю, що Сі Цзіньпін хоче закінчити своє правління до 2023 року, як творець нової соціально-політичної структури Китаю. Але яка буде це структура - неясно до кінця, думаю, і для самого лідера.

«СП»: - Під якими гаслами можуть здійснюватися зміни?

- Ідея називається «Китайської мрією». Вона передбачає відновлення економічного та політичного авторитету країни в світі, яким він був, як вважається, завжди в історії. Тобто, можливості для реалізації «Китайської мрії» лежать за межами держави. Мета - весь світ повинен поважати Китай як економічну і військову державу.

Економічний гасло - переклад Китаю з позиції «світової фабрики» на позицію високорозвиненого науково-технічного держави. Простіше кажучи, КНР буде займатися виробництвом високотехнологічної продукції.

«СП»: - Наскільки в китайському суспільстві сильна втома від сформованих порядків? Чи має вплив дисидентський рух?

- Дисидентство в Китаї практично немає, якщо порівнювати з тим, що було у нас в брежнєвські часи. Більше того, потенціал «ривка вперед» не витрачений.

Сі Цзіньпін не бореться з втомою суспільства, а намагається попередити її. Зокрема, китайцям дозволено вивозити гроші за кордон. Китай заохочує створення зарубіжних підприємств. Практично всі більш-менш заможні китайці офіційно мають свої дачі в Малайзії, Індонезії, Сінгапурі, і це мова не про мільйонерів, а про середньому шарі. Сі Цзіньпін «випустив пару», відкрив країну - те, що свого часу не наважився зробити Брежнєв.

«СП»: - Як можуть змінитися відносини Китаю з Росією?

- Як мінімум, вони будуть не гірші нинішніх. Китай звик жити в комфортному оточенні, і Росія зараз для нього хороший сусід.

Китай не дуже зацікавлений в нашій країні, як в економічному партнері. Тому не варто очікувати різкого приросту торгівлі.

Якщо брати стратегічне партнерство, то у Китаю зараз завдання не з кимось подружитися, а ні з ким не посваритися. Тому розвиток відносин з Москвою йде паралельно розвитку відносин з Вашингтоном. І нам треба розуміти, що Росія ніколи не буде центральним партнером для Китаю.

«СП»: - Тобто, Китай залишиться нашим надійним і політично стабільним партнером.

- Відносини будуть розвиватися. Але так як Китай увійшов у стадію нових реформ, він став схильний до криз. Ми вже бачимо обвал на Шанхайській біржі. І чим щільніше ми зв'яжемося з КНР як з основним партнером, тим жорсткішими будуть наслідки для російської економіки. Нам треба диверсифікувати свою зовнішню політику на Сході, розвивати відносини з Японією, Південною Кореєю, країнами Південно-Східної Азії.

Online div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26984
Re: Чи не повторить Китай долю Греції?
« Reply #1 : Липня 09, 2015, 05:24:27 17:24 »
Познавательное интервью . только непонятно при чом тут Греция

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46625
  • Never give in!
Re: Чи не повторить Китай долю Греції?
« Reply #2 : Липня 09, 2015, 05:26:16 17:26 »
Якщо Китай на...бнеться, то світова екноміка на...бнеться разом з ним. Це як два пальці об асфальт.
If you are going through hell, keep going.

Offline noxious

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1397
Re: Чи не повторить Китай долю Греції?
« Reply #3 : Липня 09, 2015, 05:34:01 17:34 »
Якщо Китай на...бнеться, то світова екноміка на...бнеться разом з ним. Це як два пальці об асфальт.

связь, скорее, обратная: ухудшение состояния мировой экономики аукается на китайской.

Offline злата

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15635
Re: Чи не повторить Китай долю Греції?
« Reply #4 : Липня 09, 2015, 05:37:16 17:37 »
Пока комуняки при власти в Китае - там все будет шатко-валко.
Ничего хорошего для китайского народа, для страны и экономики не будет.
Доказано нашим горьким опытом.

Offline roma

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5079
Re: Чи не повторить Китай долю Греції?
« Reply #5 : Липня 09, 2015, 05:45:35 17:45 »
Пока комуняки при власти в Китае - там все будет шатко-валко.
Ничего хорошего для китайского народа, для страны и экономики не будет.
Доказано нашим горьким опытом.

  :lol: Да ты пока не при свечках сидишь благодаря коммунистам. Сеня строительство АЭС заморозил, а у тех что были скоро срок эксплуатации закончится и будешь при свечах дальше прославлять "экономистов".
« Останнє редагування: Липня 09, 2015, 05:47:34 17:47 від roma »
А ми дивились та мовчали, та мовчки чухали чуби

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Re: Чи не повторить Китай долю Греції?
« Reply #6 : Липня 09, 2015, 06:11:01 18:11 »
 :smiley24:
Якщо Китай на...бнеться, то світова екноміка на...бнеться разом з ним. Це як два пальці об асфальт.

Offline злата

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15635
Re: Чи не повторить Китай долю Греції?
« Reply #7 : Липня 09, 2015, 06:36:05 18:36 »
Пока комуняки при власти в Китае - там все будет шатко-валко.
Ничего хорошего для китайского народа, для страны и экономики не будет.
Доказано нашим горьким опытом.

  :lol: Да ты пока не при свечках сидишь благодаря коммунистам. Сеня строительство АЭС заморозил, а у тех что были скоро срок эксплуатации закончится и будешь при свечах дальше прославлять "экономистов".
Чето, roma, ты бессвязно  забредил. Слушай, а не коммунист ты, случайно?   По психотипу подходишь. У них, бедненьких, сейчас непруха. Никто их не хочет благодарить за коммунистическую резервацию . :smilie5:

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Re: Чи не повторить Китай долю Греції?
« Reply #8 : Липня 09, 2015, 06:50:21 18:50 »
такі конструкції не живуть і падають в один з рівноважних станів:

соціалізм + диктатура
лібералізм + демократія

тобто або завалиться економіка і свободи будуть згорнуті до соціалістично обумовлених
або відбудеться революція і буде зметена компартія.

іншого виходу - ні.

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Re: Чи не повторить Китай долю Греції?
« Reply #9 : Липня 09, 2015, 07:18:36 19:18 »
вільне падіння в китайських фондових ринках може бути сигналом про те, що на горизонті маячить фінансова криза, яка може стати куди більш серйознішою аніж у Греції

Offline jia

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2751
Re: Чи не повторить Китай долю Греції?
« Reply #10 : Липня 09, 2015, 07:23:38 19:23 »
  :lol: Да ты пока не при свечках сидишь благодаря коммунистам. Сеня строительство АЭС заморозил, а у тех что были скоро срок эксплуатации закончится и будешь при свечах дальше прославлять "экономистов".

І що ти знаєш про сторок експлуатації?

Offline Arizon

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1518
  • Стать: Чоловіча
Re: Чи не повторить Китай долю Греції?
« Reply #11 : Липня 09, 2015, 09:24:25 21:24 »
Все що Китаю зараз треба - почати тратить наскирдоване бабло (кілька трильйонів баксів). Якщо і далі будуть вести себе як жмикрути - проблеми будуть серйозні. Якщо ж почнуть тратить - все це дозволить перейти на новий тип економіки.

Offline Tvladrat

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2027
Re: Чи не повторить Китай долю Греції?
« Reply #12 : Липня 10, 2015, 12:13:27 12:13 »
Пока комуняки при власти в Китае - там все будет шатко-валко.
Ничего хорошего для китайского народа, для страны и экономики не будет.
Доказано нашим горьким опытом.

Что ж там такого плохого "для страны и экономики"?

Китай - огромная азиатская страна, которая была собрана и управлялась чуть ли не единолично. Что с ней станет с уходом коммуняк - не представляю.

Offline roma

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5079
Re: Чи не повторить Китай долю Греції?
« Reply #13 : Липня 11, 2015, 03:50:39 15:50 »

І що ти знаєш про сторок експлуатації?

"все АЭС в Украине были построены в 80-х годах, и до 2020 года у 10 из 15-ти энергоблоков страны истекает проектный срок работы. До 2025 года – еще одного...."
"Кстати, кредит на строительство нових энергоблоков выдает российская энергетическая компания "Росатом". Ориентировочный размер инвестиций в строительство – 42 млрд гривен.
Однако и тут события розвиваються не так гладко. Несмотря на то, что Кабмин одобрил, а парламент ратифицировал соглашение Украины и России о сотрудничестве в этом проекте, строительство блоков пока не начиналось. Во-первых, Украина намерена добиться от России более выгодных условий кредитования, а Госатомрегулирование еще не выдало разрешение на строительство дополнительных энергоблоков на Хмельницкой АЭС. "При этом ни Украина, ни Россия не отказывались разрывать сотрудничество в проекте"
28 Ноября 2013
http://www.segodnya.ua/ukraine/atomnaya-energetika-v-ukraine-chego-zhdat-i-na-chto-nadeyatsya-478020.html

Вообщем 5 млрд долларов надо и сюда найти. С Россией Сеня разорвал контракт. Может декоммунизацию решил на этом совковом наследии провести?
А ми дивились та мовчали, та мовчки чухали чуби

Offline Who is John Galt?

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 661
Re: Чи не повторить Китай долю Греції?
« Reply #14 : Липня 11, 2015, 03:59:24 15:59 »
Китай - не Греція, там працюють. Там доля держави у економіці - менша, багато потрібних високотехнологічних виробництв і невелика зарплатня, тому зовсім - не гепнеться. Комуняки ріст стримують, так.

PS: от що мене бісить, так це те, що Греція таки не гепнулась ніфіга, все ще тягнуть єврогеї.
Держава є інститут пограбування та насильства.

Online div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26984
Re: Чи не повторить Китай долю Греції?
« Reply #15 : Липня 11, 2015, 04:09:50 16:09 »
Китай - не Греція, там працюють. Там доля держави у економіці - менша, багато потрібних високотехнологічних виробництв і невелика зарплатня, тому зовсім - не гепнеться. Комуняки ріст стримують, так.

PS: от що мене бісить, так це те, що Греція таки не гепнулась ніфіга, все ще тягнуть єврогеї.

Опасаются эфекта домино, если резко навернется то может потянуть за собой банки других стран.
Думаю что они всетаки согласятся на предложение Брюселя переформатированые под "новые греческие инициативы" и Ципрас объявит это своей пэрэмогой. Вчера появились такие симптомы

А с КИтаем действительно совсем другая история.
В Греции раздутый социал и денег нет, в Китае социал мизерный и денг дохрена. ТС не признается каким образом он роводит между нимим параллель
« Останнє редагування: Липня 11, 2015, 04:11:29 16:11 від div »