Автор Тема: "У центрі Києва марно намагались знайти кафе, де обслуговують українців"  (Прочитано 11366 раз)

0 Користувачів і 12 Гостей дивляться цю тему.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
Відомий журналіст Володимир Бойко розповідає як разом з колегою марно шукали в центрі столиці України кафе, де б обслуговували українською мовою. І от ніби знайшли. Але...

Сьогодні разом з головним редактором Інтернет-видання «Ракурс» Олександрою Примаченко ми впродовж години в центрі Києва марно намагались знайти кафе, де обслуговують українців.

Коли я сказав, що в столиці України вже майже не залишилось закладів харчування для корінного населення й тому обговорювати творчі плани нам доведеться на вулиці, вона спочатку не повірила. Але дійсність перевершила всі мої прогнози – урешті-решт, після довгих пошуків, ми присіли за столик у «Шато» на Хрещатику, оскільки адміністратор нас запевнив, що сюди пускають українців, для яких навіть надруковано меню їхньою мовою. Одначе офіціантка пояснила, що це неправда, україномовного меню в них не має, а офіціантів начальство примушує спілкуватись з клієнтами виключно російською мовою.

У зв'язку з цим я з завтрашнього дня почну на своїй сторінці у Фейсбуці розміщувати адреси та фотографії крамниць, кафе й ресторанів Києва, які оголосили себе зонами, вільними від українців. Сподіваюсь, після того, як представники корінного населення спалять хоча б з десяток отаких «Шато», прихильників «рускава міра» у сфері побутового обслуговування та торгівлі різко поменшає.

Тож інформую любих друзів, що дописи російською мовою, які вони час від часу розміщують у мене на фейсбук-сторінці, відтепер я буду видаляти. А російськомовних коментаторів - банити.

http://uainfo.org/blognews/1449131216--u-tsentri-kieva-marno-namagalis-znayti-kafe-de-obslugovuyut.html
If you are going through hell, keep going.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
Юрій Винничук
4 hrs ·

Отака сумна реальність. А ви, мої кохані російськомовні френди. могли б і пошкодувати нас, бідних аборигенів, які у вашому Києві не можуть собі місця загріти.
В Біллі касирка на мене дивилася добру хвилину, витріщивши баньки на моє скромне прохання: дати торбинку. Та так і не дала. Спочатку заплющила очі, потім покрутила головою на знак того, як уже її дістали оці могікани і: "Нє задєрживайтє очєрєді".
А знаєте, хотілося б такий флеш-моб у Києві: говоримо українською! Ну, бодай на день.
Що вам? Зробіть, будьте такі ласкаві. Ми ж бо й так скоро вимремо. а вас совість буде потім мучити.
If you are going through hell, keep going.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
Зен Антипоп
17 hrs · Kyiv, Ukraine · Edited ·

Я не дивився жодного випуску серіалу, де Зєлєнскій прикидається президентом України. Бо дивитися огидно (update: сьогодні таки подивився один повністю, думку не змінив). Для мене загадка, чому ці російськомовні коміки, які тотально окупували український прайм-тайм своїми численими “шоу”, вирішили, що робити серіал про українського президента слід саме російською мовою. На кого це розраховано?

А оцей уривок про “хо**ов”, який вони підсилено форсять останнім часом — то взагалі за межею добра і зла. Наче правильні слова каже самопроголошений російськомовний “президент України”, але до чого тут “хо**ли”?

“Хо**ли” — це принизлива назва будь-яких українців, що її полюбляють вживати російські шовіністи. А те, що описує Зєлєнскій в своєму “епічному” монолозі — то, насправді, СОВКИ. Себто продукти російсько-совєтської ментальності, яких повно в усіх колишніх республіках СССР. І найбільше їх, до речі, саме на їхній духовній батьківщині — в Росії, звідки та ментальність, власне, родом.

І однією з ознак совків, до речі, є російськомовність. Так само як і “хо**ов”, через те, що вони живуть з прищепленим їм комплексом національної меншовартості, соромляться свого походження та своєї мови, як головної національної ознаки, й за всяку ціну намагаються бути схожими на свого “старшого брата”, або ж бути "как всє".
If you are going through hell, keep going.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
Сашко Лірник

Хохли закінчилися на Майдані
Вчора о 10:16145093253

Ах, яке нове Одкровення!

Як нам все по поличкам розклали! Чудовою російською мовою на українському ніби телеканалі розказали нам, дурним хахлам, що ми дурні хахли.

Селюки, бидло україноязичне одним словом.

Не те що культурні і іронічні русскоязичні нехахли.

І всі втикають телевізор, радісно перепощують відео - а вірно каже, хлопці, а правильно!

Тільки якесь паскудне відчуття, що ніби ти приїхав в гості до родичів, сидиш із братам і сестрами, дядьками і тітками, всією великою родиною, за столом, їси бабусині голубці і котлетки з локшинами, згадуєш своє босоноге дитинство.

А в цей час швагро твій кумедно в лицях розказує про те як ти зі своєю дружиною сваришся, і як твій син-двійошник мотоцикла розбив, і як ти з кумом в ресторані набухався.

Всі сміються, всім весело, брати тебе по плечах плескають, та і ти посміхаєшся. А чому ж не посміятися? Ти ж і сам про це йому розказував, коли ви покурити виходили в садочок.

Але чому таке відчуття що швагро тобі в тарілку насрав?

Може тому, що ти йому грошей позичив колись і про той борг забув? Чи може тому, що хату йому допоміг збудувати? Чи може тому, що його дочці з медучилищем допоміг, а його на роботу до кума влаштував? Чи тому, що синка його із мєнтовки викупав, коли його із маковинням пов'язали? Чи тому, що він сюди прийшов в алясці, яку ти йому з Канади привіз, коли на заробітки їздив.

Веселий швагро, дотепний.

Тільки все-одно, після вечері, як вже додому йти будете, треба швагрові зуби вибити.

Володя,а ,пардон,Владімір Алєксандравічь,відкрию вам велику таємницю-

Хохли закінчилися на Майдані,коли пішли на кулі снайперів із фанерними щитами.

Ну і віршик на закуску як ілюстрація.

Якось внук спитав маленький в бабусі своєї:

- Чом, бабусю, гумористи – майже всі євреї?

А бабуся так сказала: – Різні є народи,

Що євреї – гумористи, то все від природи.

Всяк єврей у цьому ділі здорово кумекa,

Він вам турка передражнить, чи хохла, чи грека.

Передражнить його мову з дурацьким акцентом,

Хай він буде чи міністром, а чи президентом.

Люди слухають, сміються та й мають потіху,

А єврея передражниш – буде не до сміху.

Він же тебе спаплюжить перед цілим світом,

Назве тебе "бандерою" і "антисемітом".

І наляпає на тебе стільки грязі й бруду,

Що не здереш і не змиєш до Страшного суду.

Не чіпляйся, голубчики, до їхнього брата,

Дражни хохлів і кацапів – вони, як телята...

Павло Глазовий

Так,прочитав коменти і зрозумів ,що треба розжувати і в рот покласти- не всі вміють читати.Точніше буковки то розрізняють,і в слова складають,але смисл того,що сказано пролітає повз.

Отож двома словами - одна справа,коли я сам розбираюся в своїй родині із своєю жінкою,і я сам розбираюся із своїм сином за мотоцикл,і я сам розбираюся із своєю проблемою з кумом.

І зовсім інша справа,коли це пробує робити в моїй сім'ї хохмач швагро.

P.S. Уточнюю,хто не зрозумів. Мова не про цей конкретинй фільм чи епізод,а про загальний підхід до "українського питання" в творчості "гумористів".

І прошу не чіплятися до мене із антисемітизмом.Це тут ніяким краєм.

Вірш написав не я,а Павло Глазовий(там вказано).Вірш розміщений якраз для того щоб "борці" не знаходили "потаєнний смисл" там де його немає.Те що ці "гумористи" обрали для експлуатації нішу приниження українців-це їхній свідомий вибір,сподіваюся що їхня національність тут ні до чого.

Хоча все-одно чіпляються і приписують мені мало не лаври доктора менгле.

А мова про елементарну порядність.


If you are going through hell, keep going.

Offline polelis

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2956
Ми маємо робити все що в наших силах для збереження мови.
Нехай це будуть маленькі кроки але щоденні.
2016 рік мав би стати роком української мови!

І не забуваймо що навіть із теперішнім недосконалим законодавством
чиновники, влада, політики зобов'язані (!!!!!!)
звертатися до людей державною українською мовою.
Давайте разом тикати носами лєщенків наємів авакових з гєращєнками
в їхні язьічньіє фейсбуки і твітери!
Зараз або ніколи!
Можемо втратити не тільки мову а й державу.

РS
Якось приїжджав я з сім'єю в Київ. Замовили таксі на пів- дня.
Таксист виявився язичним хахлом, який "хоть И учил мову в кієвской школе но
никогда на мове не разговаривал, патаму што ето Кієв", як він пояснив.
Тоді я висловив жаль і сказав що моя сім'я хотіла б провести ці пів-дня в україномовному
товаристві і нам доведеться взяти інше таксі.
Треба було це бачити! :smiley25:
Парєнь зніяковів, і почав розмовляти з нами ЧИСТОЮ українською!
 :Prapor2:

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8141
  • Стать: Чоловіча
"У центрі Києва марно намагались знайти кафе, де обслуговують українців"

Ферал Кет, а чого це ти сам собі суперечиш ????????????

Ти ж казав, що суспільство - первинне, а держава - то похідна від суспільства ( тому, відповідно, вторинна).

То чого ти ось раз, ось тут виклав серію нарікань, на дебільну російськомовну манкуртизованість українського суспільства  ?
І це прямо в Києві, в столиці, в центрі міста!!!

Якби ти провів би подібну розмову з офіціантами й власниками ресторанів і якби вони були твого рівня інтелекту, то вони б тобі легко відповіли б: " А какая разніца? По Констітуциі Украіни русскій язик не запрещён, как хотім - так і говорім, а наши рєстарани завєдєнія нє государствєнниє, налогі платім ісправно і вовремя".
......

І підеш ти тоді гуляти по Києву зі своїми ліберастичними ідеями...
..................................

В нас нація ще толком не сформована. Лібералізм в нас моє бути досить обмежений. Коли буде сформована і нація і держава - то тоді лібералізм має бути розширений.

Лібералізм для України сьогодні - це прямий щлях до втрати наступних регіонів, через ліберальну мовну асиміляцію населення тих чи інших регіонів ( а сьогодні вже й самої столиці).

Offline shifr

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1069
Навіть я не живучи в Києві знаю, що в "Пузатій хаті" огбслуговують на українській мові.  :smilie1:

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8141
  • Стать: Чоловіча
Сашко Лірник

Хохли закінчилися на Майдані


Нікуди хохли не поділися.

Рубають бабло працюючи на ахметових і пінчуків і тихенько посміються з АТОшників ( вот вєдь прідуркі!)

А коли хочуть розвеселитись - то до них приїжджають криворізькі жиди , які розвеселяють їх рідною кацапською мовою.

Ферал Кет, може це тобі не подобається? То не забувай, суспільство первинне, в Україні - навіть суспільство російськомовних криворізьких жидо-гумористів.

І будеш в Україні - побільше проповідуй всілякі лібералістичні ідейки. Тоді, дивись і чікагська діаспора побільшає.

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8141
  • Стать: Чоловіча
Навіть я не живучи в Києві знаю, що в "Пузатій хаті" огбслуговують на українській мові.  :smilie1:
Цеправда, майже 100%. Але це норм. ресторан, де обслуговують по рестаранному, як належить. Це їдальня швидкого харчування, кормоцех - фактично

І звичайні ресторани в Києві теж є де укр. мовні офіціанти. Правда тих ресторанів небагато і укр. мовні далеко не всі.

Хоча якщо клієнт прийде й скаже: говоріть зі мною укр. мовою - то 70-80% офіціантів так і робитимуть. Укр. мовне меню є менше ніж в половині ресторанів Києва.

Offline optimist

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5594
Ми маємо робити все що в наших силах для збереження мови.

РS
Якось приїжджав я з сім'єю в Київ. Замовили таксі на пів- дня.
Таксист виявився язичним хахлом, який "хоть И учил мову в кієвской школе но
никогда на мове не разговаривал, патаму што ето Кієв", як він пояснив.
Тоді я висловив жаль і сказав що моя сім'я хотіла б провести ці пів-дня в україномовному
товаристві і нам доведеться взяти інше таксі.
Треба було це бачити! :smiley25:
Парєнь зніяковів, і почав розмовляти з нами ЧИСТОЮ українською!
 :Prapor2:

Так і треба!
І можна ще отак :smilie1:

Offline optimist

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5594
Щодо мого досвіду
Частенько буваю у Кишені
Стоять там на касі планшети де можно проголосувати чи добре вас обслуговували (дві кнопки ТАК\НІ)
Україномовним касира - ТАК
Російськомовним нічого
але є нахаби які просять - пожалуста виберите мне оценку
Таким НІ

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Причому дуже часто між собою персонал спілкується українською, а з клієнтами  російською.

Це ларькі, супермаркети, кафе і т.д. і т.п.
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Може проблема в тому що вдома українською а на людях російською?
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
Проблема у відсутності елементарної національної свідомості і гідності. А щодо Києва як сталіци Украіни - це велике малоросійське село.
If you are going through hell, keep going.

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
На якiй мовi питають - на такiй й треба вiдповiдати.
Не бачу великоi проблеми в тому, кому й як розмовляти.
Одне не подобаеться - СУРЖИК.
Коли жiночка каже - Та я тута вже второй час стою... - аж по вухам серпом.
Невже важко перекласти слово ЧАС?
А спробуйте зауваження зробити - Оце воно меня будет жизни учить...
 :Tyapnycia:

Offline convex

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4780
На якiй мовi питають - на такiй й треба вiдповiдати.
Якщо мовна ситуація влаштовує, то так, гречність понад усе. Якщо ж ситуацію треба змінювати, то гречність має поступитися, і треба МАЙЖЕ ЗАВЖДИ відповідати українською незалежно від звернення українською чи російською, з винятками для старих людей, які вже нічого не навчаться.

Цитувати
Не бачу великоi проблеми в тому, кому й як розмовляти.
Комусь окремому - так, а мова мільйонів - це стратегічне питання.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
На якiй мовi питають - на такiй й треба вiдповiдати.
Не бачу великоi проблеми в тому, кому й як розмовляти.  :fp2 :fp2 :fp2
Одне не подобаеться - СУРЖИК.
Коли жiночка каже - Та я тута вже второй час стою... - аж по вухам серпом.
Невже важко перекласти слово ЧАС?
А спробуйте зауваження зробити - Оце воно меня будет жизни учить...
 :Tyapnycia:

Суржик - це те, що ви в Києві чи Одесі з Харковом називаєте вашим рузкім йазигом. А не те, шо ви маєте не увазі.

Приклад:
Америка. Коледж таун. Стоїть на автобусній зупинці панєнка і розмовляє па-рузкє по телефону.
Заходимо до автобуса. Я сідаю поруч з нею і починається розмова.
- How long ago did you come from Ukraine?
- How do you know I am from Ukraine?
- Your language...
- But I was speaking Russian!
- That's what you think, but I know better.
- But how did you...?
- It's very easy. Your “так само“. A Russian would never say so.

Виявилося що вона PhD student from Odessa.
« Останнє редагування: Грудня 04, 2015, 04:43:02 16:43 від Feral Cat »
If you are going through hell, keep going.

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
У нас поруч... офiсний центр...
Коли питають Будинок №... кажу - ось там, за тим будинком.
Розмовляти... нема часу.
Тим паче, що у кожного другого... власний Смарт, в якому - Гугл з мапами.
Тим паче - що центр Киiва... буде на всiх мапах.

Що не подобаеться, то це... переклад деяких серiалiв, що йдуть на мiсцевих телеканалах.
Кожне друге слово - типовий РУСИЗМ.
Таке враження, що в конторах, якi дублюють серiали - економлять на редакторах.
 :Tyapnycia:

Offline Ковальчук Юрій

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3848
Завжди! принципово! Українською мовою. хіба що на ватнокласниках потролити кацапів. Я на своїй землі. Ця держава Україна нехай вони переходять на Українську.
Бугага, сергіньо, аматорка, фінлі, реєма, світ, Бувалий- ольгінські тролі- які спалились на дрібниці. читаючи цих дятлів, цитуючи них ви цілуєте дупу путіна

Offline optimist

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5594
На якiй мовi питають - на такiй й треба вiдповiдати.
Не бачу великоi проблеми в тому, кому й як розмовляти.


Я теж так думав допоки хуйло не полізло в Україну російськомовних захищати.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
"У центрі Києва марно намагались знайти кафе, де обслуговують українців"

Ферал Кет, а чого це ти сам собі суперечиш ????????????

Ти ж казав, що суспільство - первинне, а держава - то похідна від суспільства ( тому, відповідно, вторинна).

То чого ти ось раз, ось тут виклав серію нарікань, на дебільну російськомовну манкуртизованість українського суспільства  ?
І це прямо в Києві, в столиці, в центрі міста!!!

Якби ти провів би подібну розмову з офіціантами й власниками ресторанів і якби вони були твого рівня інтелекту, то вони б тобі легко відповіли б: " А какая разніца? По Констітуциі Украіни русскій язик не запрещён, как хотім - так і говорім, а наши рєстарани завєдєнія нє государствєнниє, налогі платім ісправно і вовремя".
......

І підеш ти тоді гуляти по Києву зі своїми ліберастичними ідеями...
..................................

В нас нація ще толком не сформована. Лібералізм в нас моє бути досить обмежений. Коли буде сформована і нація і держава - то тоді лібералізм має бути розширений.

Лібералізм для України сьогодні - це прямий щлях до втрати наступних регіонів, через ліберальну мовну асиміляцію населення тих чи інших регіонів ( а сьогодні вже й самої столиці).

Я себе до лібералів ніколи не записував.
Але ефективної держави не можна побудувати в суспільстві, де немає традиційних консервативних вартостей. Для мене головна функція державних інституцій - захист конституції і дотримання законів суспільством. На жаль, це можливо лише тоді коли є суспільне усвідомлення невідвортності покарання за протизаконну діяльність та розуміння власної відповідальності за власні вчинки.
В Україні з цим проблема на суспільному і відповідно - на державному рівнях.

Міцна держава на основі корумпованого суспільства можлива лише у вигляді чужої імперської влади абож власного тоталітарного проєкту, Але такі держави історично не мають шансу на тривале існування і залишають по собі переважно руїну.
If you are going through hell, keep going.

Offline Ковальчук Юрій

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3848
 а я про Київ давно писав що там українська тільки на бігмордах і рекламі
Бугага, сергіньо, аматорка, фінлі, реєма, світ, Бувалий- ольгінські тролі- які спалились на дрібниці. читаючи цих дятлів, цитуючи них ви цілуєте дупу путіна

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
а я про Київ давно писав що там українська тільки на бігмордах і рекламі
Нiчого дивного - згiдно за Законом про Рекламу... мова... суто Укр.
Хоч у Львовi, в Одесi, Миколаевi або Харковi та Днiпрi.
 :Tyapnycia:

Offline rZ0

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1600
а я про Київ давно писав що там українська тільки на бігмордах і рекламі
Нiчого дивного - згiдно за Законом про Рекламу... мова... суто Укр.
Хоч у Львовi, в Одесi, Миколаевi або Харковi та Днiпрi.
 :Tyapnycia:
Здається цей закон змінили в 2012. Принаймні кілька років уже реклама російською трапляється

Offline free UA

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3971
  • Стать: Чоловіча
сьогодні в центрі столиці  :smilie3:


 ТЦ МетроградВчора о 13:41 · Kyiv · Змінено · Наконец то свершилось))) Проект "PIZZA VETERANO" начинает свою работу завтра 4 декабря после 16.30 в Метрограде 13 квартал кафе "Kaizen"))) Я долго шел к этому и без поддержки друзей и близких всего этого не было бы. Немного о проекте. Он пилотный - поэтому мы запустили его на территории другого ресторана. В проекте готовят пиццу только участники боевых действий (пока нас 2-е, но через несколько недель начнем искать еще пиццайоло среди АТОшников), По воскресеньям у нас будут мастер классы для детей - так что приводите карапузов, а мы научим их готовить. Платите Вы только за маленькую пиццу, все остальное бесплатно))) 10% прибыли от каждой купленной пиццы, идет на доброе дело))) Мы ждем ВСЕХ и КАЖДОГО - накормим, напоим, а потом еще раз накормим)))
 За репост +++++ к Карме)))
 Ну и конечно цены))))
 пицца 20см от 22гр до 39гр (250 грамм)
 пицца 30см от 31гр до 69гр  (500грамм)
 пицца 40см от 52гр до 119гр (800грамм)












Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Здається цей закон змінили в 2012. Принаймні кілька років уже реклама російською трапляється
Не зустрiчав...
Лише Рос. супутиковий канал САРАФАН (РТР-Гумор) - то таки суто Рос. реклама.
 :smilie7:

Offline Tvladrat

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2027
Сашко Лірник
Що євреї – гумористи, то все від природи.

Всяк єврей у цьому ділі здорово кумекa,

Він вам турка передражнить, чи хохла, чи грека.

Передражнить його мову з дурацьким акцентом,

"..Володя,а ,пардон,Владімір Алєксандравічь" - Лірник - єврей?

Offline Александр 1-й

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 697
  • Харьков. Украинский город ;)
Якби ти провів би подібну розмову з офіціантами й власниками ресторанів і якби вони були твого рівня інтелекту, то вони б тобі легко відповіли б: " А какая разніца? По Констітуциі Украіни русскій язик не запрещён, как хотім - так і говорім, а наши рєстарани завєдєнія нє государствєнниє, налогі платім ісправно і вовремя".
......

І підеш ти тоді гуляти по Києву зі своїми ліберастичними ідеями...
..................................

В нас нація ще толком не сформована. Лібералізм в нас моє бути досить обмежений. Коли буде сформована і нація і держава - то тоді лібералізм має бути розширений.

Лібералізм для України сьогодні - це прямий щлях до втрати наступних регіонів, через ліберальну мовну асиміляцію населення тих чи інших регіонів ( а сьогодні вже й самої столиці).
И шо, как будем избавляться от либерализьму излишнего? Мовну полицию вводить? Потому как на каком языке разговаривают на моей ЧАСТНОЙ фирме - какое ваше блядь собачье дело? Хоть на суахили. Вам не нравится - вот Бог, а вот порог. Идите нахуй, я вас сюда не звал! Как-то так.

Напомню такой интересный пунктик правил практически любого общепита: "Администрация заведения может отказать любому клиенту в обслуживании, без объяснения причин".

Ото другое дело, что когда таких идущих нахуй станет слишком много, что начнет бить по карману - тогда хозяин фирмы может и задумается, что следует таки с клиентами говорить по украински. НО! Это в первую очередь зависит ОТ КЛИЕНТОВ! Пока эти самые клиенты готовы получать услуги по русски, т.е. им это не принципиально, ни х.я не изменится.

Offline Александр 1-й

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 697
  • Харьков. Украинский город ;)
БТВ, во "Львовской шоколаднице" в русскоязычном Харькове вполне себе ВСЁ на украинском, и официанты, и меню. Причем четко говорят на украинском, хоть с русско, хоть с украиноязычными (т.е. билингва или украинский - без вариантов).
И ничего, нормально работают, всегда людей полно. Так что все от конкретного хозяина зависит.

Offline BlackCat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6402
БТВ, во "Львовской шоколаднице" в русскоязычном Харькове вполне себе ВСЁ на украинском, и официанты, и меню.

Был репортаж из оккупированного Донецка, там в какой-то "львовской" кафешке тоже все на украинском. Не смотря на оккупацию. :Prapor2: