Автор Тема: Промови про мови  (Прочитано 1887 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline аматорка

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8201
Промови про мови
« : Січня 20, 2016, 11:28:43 11:28 »
Чи є це викривлення реальності - це тема окремої гілкі (не цієї). У цій темі важливо те, що порівнювати російську-українську з англійською-французською недоречно, а доречнішим будет порівняння английска "емігрантська" - английська чиста.
А якщо французьку та італійську?
Американську англійську залишимо на потім.

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Re: Промови про мови
« Reply #1 : Січня 20, 2016, 11:48:08 11:48 »
Що мені потрібно довести - спростувати Ваше твердження, що я викривляв реальність.
То от. Це не є викривлення реальності, оскількі така теорія (щодо походження російскої від української) - існує.

Введіть у Гугл "происхождение русского языка от украинского" і там є наприклад такий лінк:
http://revo-ukraine.livejournal.com/257516.html
На мою думку - досить переконливо.

Тобто.
Твердження про те, що саме я викривляв реальність - невірне.
Тому що я не видумав цю ідею
Якщо є бажання сперечатися з приводу самоі цієї ідеі (чи є вона саме викривленням) - то Вам мабудь краще звернутися до її авторів.

Якщо Ви вважаєте, що я викривляв реальність, коли посилався на англійська-французська, то я посилався тому що перед цим її навели саме як приклад.
Яке відношення має італійська до викривлення мною рельності мені не зрозуміло.

Якщо Ви хочете з'ясувати, про що я сперечаюсь - то дайте відповідь на питання - де саме я викривляв реальність.
« Останнє редагування: Січня 20, 2016, 12:23:32 12:23 від Декодер »

Offline finli

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10412
Re: Промови про мови
« Reply #2 : Січня 20, 2016, 11:55:02 11:55 »
Порівнювати російську і українську, та шукати спорідненість, або з'ясовувати первинність є повною дурнею ...
Українська мова автентична з тісним зв'язком і витоками з культури аборигенів
Російська - штучний продукт, такий собі новодєл, він досить раціонально зліплений з шматків інших автентичних мов, таке собі есперанто , але він немає народного витоку і зворотнього зв'язку.

 

Offline finli

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10412
Re: Промови про мови
« Reply #3 : Січня 20, 2016, 11:55:24 11:55 »
Гілку можна закривати  :gigi:

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Re: Промови про мови
« Reply #4 : Січня 20, 2016, 11:58:19 11:58 »
Гілку можна закривати  :gigi:

Питання навіть не в тім, чи є ця теорія викривленням реальності (я її наприклад вважаю досить цікавою), а в тім, що саме я тут викривляв цю реальність.

Offline finli

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10412
Re: Промови про мови
« Reply #5 : Січня 20, 2016, 12:01:03 12:01 »
Гілку можна закривати  :gigi:

Питання навіть не в тім, чи є ця теорія викривленням реальності (я її наприклад вважаю досить цікавою), а в тім, що саме я викривляв цю реальність.

Чого тіко не зробиш щоб виправдати себе та не дати вчепити себе за живе...Я все розумію  :smilie1:

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Re: Промови про мови
« Reply #6 : Січня 20, 2016, 12:08:58 12:08 »
Гілку можна закривати  :gigi:

Питання навіть не в тім, чи є ця теорія викривленням реальності (я її наприклад вважаю досить цікавою), а в тім, що саме я викривляв цю реальність.

Чого тіко не зробиш щоб виправдати себе та не дати вчепити себе за живе...Я все розумію  :smilie1:

Ну якщо це буде привід обговорити цю теорію, то чому ні?
Лінк який я навів дає дуже цікаві досліди.
Можна звісно сперечатися, але чи є це викривленням реальності?

Але для початку цікаво де саме аматорка бачить це викривлення.

Offline Lina

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 9816
  • Стать: Жіноча
  • Камінці чудові, різнокольорові
Re: Промови про мови
« Reply #7 : Січня 20, 2016, 12:21:14 12:21 »
Порівнювати російську і українську, та шукати спорідненість, або з'ясовувати первинність є повною дурнею ...
Українська мова автентична з тісним зв'язком і витоками з культури аборигенів
Російська - штучний продукт, такий собі новодєл, він досить раціонально зліплений з шматків інших автентичних мов, таке собі есперанто , але він немає народного витоку і зворотнього зв'язку.

 

Я вибачаюсь - хто тут аборигени?

Offline finli

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10412
Re: Промови про мови
« Reply #8 : Січня 20, 2016, 12:23:40 12:23 »
Порівнювати російську і українську, та шукати спорідненість, або з'ясовувати первинність є повною дурнею ...
Українська мова автентична з тісним зв'язком і витоками з культури аборигенів
Російська - штучний продукт, такий собі новодєл, він досить раціонально зліплений з шматків інших автентичних мов, таке собі есперанто , але він немає народного витоку і зворотнього зв'язку.

 

Я вибачаюсь - хто тут аборигени?

Абориге́ни (лат. aborigines; ab origine — від початку) — загальна назва будь-якої тубільної місцевої популяції, етносу чи нації, яка володіла конкретною територією раніше за прийшлі панівні популяції, етноси чи нації, і має соціальну систему відмінну від аналогічних систем сусідніх чи прийшлих-панівних популяцій, етносів і націй. Синоніми слова «аборигени» — «автохтони», «тубільці», «корінний народ»

Offline Lina

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 9816
  • Стать: Жіноча
  • Камінці чудові, різнокольорові
Re: Промови про мови
« Reply #9 : Січня 20, 2016, 12:29:17 12:29 »

Абориге́ни (лат. aborigines; ab origine — від початку) — загальна назва будь-якої тубільної місцевої популяції, етносу чи нації, яка володіла конкретною територією раніше за прийшлі панівні популяції, етноси чи нації, і має соціальну систему відмінну від аналогічних систем сусідніх чи прийшлих-панівних популяцій, етносів і націй. Синоніми слова «аборигени» — «автохтони», «тубільці», «корінний народ»

У зв"язку з різними емоційними забарвленнями слова "аборигени" віддаю перевагу назві "корінний народ" :smilie3:

Offline finli

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10412
Re: Промови про мови
« Reply #10 : Січня 20, 2016, 12:30:12 12:30 »

Абориге́ни (лат. aborigines; ab origine — від початку) — загальна назва будь-якої тубільної місцевої популяції, етносу чи нації, яка володіла конкретною територією раніше за прийшлі панівні популяції, етноси чи нації, і має соціальну систему відмінну від аналогічних систем сусідніх чи прийшлих-панівних популяцій, етносів і націй. Синоніми слова «аборигени» — «автохтони», «тубільці», «корінний народ»

У зв"язку з різними емоційними забарвленнями слова "аборигени" віддаю перевагу назві "корінний народ" :smilie3:

ПрОшу... :smilie1:

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Re: Промови про мови
« Reply #11 : Січня 20, 2016, 12:38:30 12:38 »
Порівнювати російську і українську, та шукати спорідненість, або з'ясовувати первинність є повною дурнею ...
Українська мова автентична з тісним зв'язком і витоками з культури аборигенів
Російська - штучний продукт, такий собі новодєл, він досить раціонально зліплений з шматків інших автентичних мов, таке собі есперанто , але він немає народного витоку і зворотнього зв'язку.



Offline finli

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10412
Re: Промови про мови
« Reply #12 : Січня 20, 2016, 12:50:02 12:50 »
Фігня...

Offline аматорка

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8201
Re: Промови про мови
« Reply #13 : Січня 20, 2016, 01:06:06 13:06 »
... дайте відповідь на питання - де саме я викривляв реальність.
Викривлення у наступному:
- лексичне споріднення української та російської лінгвісти відповідних країн оцінюють по різному. Це 62% та 86%. Але лінгвісти обидвох країн не заперечують той факт, що цей відсоток залежить від підмножини слів, яка сформована для порівняння. Якщо це буде підмножина слів "загальної лексики", то відсоток буде менший, а якщо додати туди наукові терміни, юридичні, медичні ... тобто такі, що є часто запозиченими з латини, через романські мови, то відсоток буде більший. Але на одній (однаковій) підмножині для декількох слов'янських мов українська дає перетин з білоруською у 84%, а з російською - 62%. В зазначеному інтервалі лежить перетин з польською та словацькою. Російські лінгвісти вважають, що діалектом можна називати мову з перетином у 85%. Тому у них і українська перетинається з російською 86%  :gigi: Ну хай покажуть підмножину обраних для порівняння слів. Накидаємо туди додатково щоб вийти на 62% як це роблять українські лінгвісти.  :smilie8:
(click to show/hide)
- американська англійська та британська англійська - це лексично одна мова. Вимова різна. Можна ще казати, що американська англійська ... “спрощена”. В лапки беру  :smilie3:

То порівнювати українську та російську з американською англійською та британською англійською  - це за межею.
І пофіг що конструкція (щодо діалекту) перевернута. Пофіг хто кого ... діалект.  :smilie1: Це один імперський фіг. Ви розумієте українську не тому, що вона споріднена, а тому, що чуєте або бачите українську кожного дня. Просто говорити не можете, вона у Вас не активна.
Якщо можете, але не хочете, - це інша тема. Особисто мені вона також цікава, але це вже інша гілка (с)

Offline аматорка

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8201
Re: Промови про мови
« Reply #14 : Січня 20, 2016, 01:10:26 13:10 »
... Російська - штучний продукт, такий собі новодєл, він досить раціонально зліплений з шматків інших автентичних мов, таке собі есперанто , але він немає народного витоку і зворотнього зв'язку.
Чому це? Ну, з монгольської найбільш вживані слова запозичені :smilie7: ... але то таке.

Offline finli

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10412
Re: Промови про мови
« Reply #15 : Січня 20, 2016, 01:17:04 13:17 »
... Російська - штучний продукт, такий собі новодєл, він досить раціонально зліплений з шматків інших автентичних мов, таке собі есперанто , але він немає народного витоку і зворотнього зв'язку.
Чому це? Ну, з монгольської найбільш вживані слова запозичені :smilie7: ... але то таке.

Та мова ж не про народ монголів.Мова йде про русских. І тут проблема виходить . :smilie5:

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Re: Промови про мови
« Reply #16 : Січня 20, 2016, 01:24:28 13:24 »
... дайте відповідь на питання - де саме я викривляв реальність.
Викривлення у наступному:
- лексичне споріднення української та російської лінгвісти відповідних країн оцінюють по різному. Це 62% та 86%. Але лінгвісти обидвох країн не заперечують той факт, що цей відсоток залежить від підмножини слів, яка сформована для порівняння. Якщо це буде підмножина слів "загальної лексики", то відсоток буде менший, а якщо додати туди наукові терміни, юридичні, медичні ... тобто такі, що є часто запозиченими з латини, через романські мови, то відсоток буде більший. Але на одній (однаковій) підмножині для декількох слов'янських мов українська дає перетин з білоруською у 84%, а з російською - 62%. В зазначеному інтервалі лежить перетин з польською та словацькою. Російські лінгвісти вважають, що діалектом можна називати мову з перетином у 85%. Тому у них і українська перетинається з російською 86%  :gigi: Ну хай покажуть підмножину обраних для порівняння слів. Накидаємо туди додатково щоб вийти на 62% як це роблять українські лінгвісти.  :smilie8:
(click to show/hide)
- американська англійська та британська англійська - це лексично одна мова. Вимова різна. Можна ще казати, що американська англійська ... “спрощена”. В лапки беру  :smilie3:

То порівнювати українську та російську з американською англійською та британською англійською  - це за межею.
І пофіг що конструкція (щодо діалекту) перевернута. Пофіг хто кого ... діалект.  :smilie1: Це один імперський фіг. Ви розумієте українську не тому, що вона споріднена, а тому, що чуєте або бачите українську кожного дня. Просто говорити не можете, вона у Вас не активна.
Якщо можете, але не хочете, - це інша тема. Особисто мені вона також цікава, але це вже інша гілка (с)

Цікаво, але суперечливо.
Чи є це "один імперський фіг" (с) це треба вивчити та зважити, тому що якщо нинішня російська - лише "нарєчіе" як вважав Даль, то у населення Росії може виникнути питання - а за що ж тоді Путін воює? За "нарєчіє"?

Ще питання в тім, чи є моє твердження "викривленням реальності", чи "за межею". З чого такий висновок?
Це просто моя думка. Може суперечлива, але доволі обгрунтована (іншими).
« Останнє редагування: Січня 20, 2016, 01:40:52 13:40 від Декодер »

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Re: Промови про мови
« Reply #17 : Січня 20, 2016, 01:38:12 13:38 »
Фігня...

До речі ще одне цікаве питання.
Можливо тут маємо справу із вже перевіреною у минулому технологією яку цілком можливо Росія використає коли зовсім притисне.
Тобто можливо це так і було колись - Росія вимушена була взяти якусь критичну масу запозичень, аби притягнути за вуха спорідненість.
Тобто вони можуть піти на будь-що заради захвату України. Навіть на те, щоб змінити той язик, яким вони самі розмовляють.
Це буде очікувано для нас чи неочікувано?
« Останнє редагування: Січня 20, 2016, 01:44:17 13:44 від Декодер »

Offline finli

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10412
Re: Промови про мови
« Reply #18 : Січня 20, 2016, 01:43:56 13:43 »
Фігня...

До речі ще одне цікаве питання.
Можливо тут маємо справу із вже перевіреною у минулому технологією яку цілком можливо Росія використає коли зовсім притисне.
Тобто можливо це так і було колись - Росія вимушена була взяти якусь критичну масу запозичень, аби притягнути за вуха спорідненість.
Тобто вони можуть піти на будь-що заради захвату України. Навіть на те, щоб змінити той язик, яким вони самі розмовляють.
Це буде очікувано для нас чи неочікувано?


Бінго!  :smiley24:

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Re: Промови про мови
« Reply #19 : Січня 20, 2016, 01:44:30 13:44 »
Фігня...

До речі ще одне цікаве питання.
Можливо тут маємо справу із вже перевіреною у минулому технологією яку цілком можливо Росія використає коли зовсім притисне.
Тобто можливо це так і було колись - Росія вимушена була взяти якусь критичну масу запозичень, аби притягнути за вуха спорідненість.
Тобто вони можуть піти на будь-що заради захвату України. Навіть на те, щоб змінити той язик, яким вони самі розмовляють.
Це буде очікувано для нас чи неочікувано?


Бінго!  :smiley24:

Якщо москаль скаже "праска" і полізе обніматися - "всьо простім"?

Offline finli

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10412
Re: Промови про мови
« Reply #20 : Січня 20, 2016, 01:46:05 13:46 »
Фігня...

До речі ще одне цікаве питання.
Можливо тут маємо справу із вже перевіреною у минулому технологією яку цілком можливо Росія використає коли зовсім притисне.
Тобто можливо це так і було колись - Росія вимушена була взяти якусь критичну масу запозичень, аби притягнути за вуха спорідненість.
Тобто вони можуть піти на будь-що заради захвату України. Навіть на те, щоб змінити той язик, яким вони самі розмовляють.
Це буде очікувано для нас чи неочікувано?


Бінго!  :smiley24:

Якщо москаль скаже "праска" і полізе обніматися - "всьо простім"?

Апіздали вони. Держави різні.
Був би я імперцем я б саме так і робив.

До речі щось подібне робили за совка...програма зближення  города і села, здається так називалося ...Намагалися уніфікувати на базі русского язика.
« Останнє редагування: Січня 20, 2016, 01:49:37 13:49 від finli »

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Re: Промови про мови
« Reply #21 : Січня 20, 2016, 01:50:26 13:50 »
...
Якщо москаль скаже "праска" і полізе обніматися - "всьо простім"?

Апіздали вони. Держави різні.
Був би я імперцем я б саме так і робив.

До речі щось подібне робили за совка...програма зближення  города і села, здається так називалося ...Намагалися уніфікувати на базі русского язика.

Мені здається, що треба прискіпливо рзібрати по поличках у чому насправді суть конфлікту.
Заради майбутнього.

Offline finli

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10412
Re: Промови про мови
« Reply #22 : Січня 20, 2016, 02:02:56 14:02 »
...
Якщо москаль скаже "праска" і полізе обніматися - "всьо простім"?

Апіздали вони. Держави різні.
Був би я імперцем я б саме так і робив.

До речі щось подібне робили за совка...програма зближення  города і села, здається так називалося ...Намагалися уніфікувати на базі русского язика.

Мені здається, що треба прискіпливо рзібрати по поличках у чому насправді суть конфлікту.
Заради майбутнього.

В зросійщенні -важкому мовно- культурному каліцтві сотень тисяч українців.
Це як наріка з голки знімати...він і рідну мати проклинати буде.

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Re: Промови про мови
« Reply #23 : Січня 20, 2016, 02:13:27 14:13 »
...
Мені здається, що треба прискіпливо рзібрати по поличках у чому насправді суть конфлікту.
Заради майбутнього.

В зросійщенні -важкому мовно- культурному каліцтві сотень тисяч українців.
Це як наріка з голки знімати...він і рідну мати проклинати буде.

Ок, а у чому тоді суть конфлікту Росії з Западом?
І чи не є це тим самим конфліктом?

Offline finli

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10412
Re: Промови про мови
« Reply #24 : Січня 20, 2016, 02:20:48 14:20 »
Цитувати
конфлікту Росії з Западом

Це скоріше штамп пропаганди для внутрішнього користування. Строкату паству треба тримати в тонусі.
Ну який конфлікт?В чому конкретно фактично він полягає?Які його прояви?
« Останнє редагування: Січня 20, 2016, 02:31:15 14:31 від finli »

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Re: Промови про мови
« Reply #25 : Січня 20, 2016, 02:39:23 14:39 »
Цитувати
конфлікту Росії з Западом

Це скоріше штамп пропаганди для внутрішнього користування. Строкату паству треба тримати в тонусі.
Ну який конфлікт?В чому конкретно фактично він полягає?Які його прояви?

Дивні питання. Хіба немає конфлікту? Занадто багато фактів, ті ж санкції ввели не просто так

Offline аматорка

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8201
Re: Промови про мови
« Reply #26 : Січня 21, 2016, 09:23:56 09:23 »
Цікаво, але суперечливо.
Що саме Ви хочете заперечити?
Чи є це "один імперський фіг" (с) це треба вивчити та зважити, тому що якщо нинішня російська - лише "нарєчіе" як вважав Даль, то у населення Росії може виникнути питання - а за що ж тоді Путін воює? За "нарєчіє"?
Не слід вважати людей дурними, навіть населення РФ  :smilie8: Будь яка війна - це війна за територію. Крим їх. І вони це вголос говорять, радіють. Ніякої таємниці тут немає.
Ще питання в тім, чи є моє твердження "викривленням реальності", чи "за межею". З чого такий висновок?
Це просто моя думка. Може суперечлива, але доволі обгрунтована (іншими).
Ці Ви про порівняння української та російської з американською англійською та британською англійською? Це за межею здорового глузду. Мені довести останнє речення? Я можу  :gigi: Принаймні спробувати. І Ви спробуйте довести обгрунтованість такого порівняння. Якщо ще не відмовилися від нього.

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Re: Промови про мови
« Reply #27 : Січня 21, 2016, 10:11:58 10:11 »
Що саме Ви хочете заперечити?
Те, що написав у наступному реченні, що це "один імперський фіг" (с).

Чи є це "один імперський фіг" (с) це треба вивчити та зважити, тому що якщо нинішня російська - лише "нарєчіе" як вважав Даль, то у населення Росії може виникнути питання - а за що ж тоді Путін воює? За "нарєчіє"?
Не слід вважати людей дурними, навіть населення РФ  :smilie8: Будь яка війна - це війна за територію. Крим їх. І вони це вголос говорять, радіють. Ніякої таємниці тут немає.
Так вважають люди не тільки у РФ, але й у нас, як бачите.

Ще питання в тім, чи є моє твердження "викривленням реальності", чи "за межею". З чого такий висновок?
Це просто моя думка. Може суперечлива, але доволі обгрунтована (іншими).
Ці Ви про порівняння української та російської з американською англійською та британською англійською? Це за межею здорового глузду. Мені довести останнє речення? Я можу  :gigi: Принаймні спробувати. І Ви спробуйте довести обгрунтованість такого порівняння. Якщо ще не відмовилися від нього.
Я не писав саме про американську і британську, я писав про чисту і емігрантську. Яка може бути іноді доволі сильно спотворена. Ніяким викривленням мною реальності це не є, хоча нажаль Ви продовжуєте наполягати. Те, що російська це "нарєчіє" вважав навіть Даль.

Лінк що я давав вище дуже цікавий. Нажаль ця тема виявилася не дуже цікавою іншим. :)

Offline Декодер

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5872
  • Стать: Чоловіча
  • "Русский мир" мертв...
Re: Промови про мови
« Reply #28 : Січня 21, 2016, 10:27:18 10:27 »
Щє одне.
Я наприклад не вважаю що метою суперечки є необхідність Вас обов'язково переконати.
Це тількі спосіб обговорити це питання тут.  Чи є доводи переконливими - кожен хай вирішує сам.
Але я вважаю твердження про якесь навмисне викривлення... скажімо так - емоціями.
Якщо Вас так здивувала ця теорія, то прочитайте уважно лінк, що я давав. Він дісно дуже цікавий.

Offline аматорка

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8201
Re: Промови про мови
« Reply #29 : Січня 21, 2016, 01:23:37 13:23 »
Я не писав саме про американську і британську, я писав про чисту і емігрантську. Яка може бути іноді доволі сильно спотворена. Ніяким викривленням мною реальності це не є, хоча нажаль Ви продовжуєте наполягати. Те, що російська це "нарєчіє" вважав навіть Даль.

Лінк що я давав вище дуже цікавий. Нажаль ця тема виявилася не дуже цікавою іншим. :)
Ну, не хочете тільки  :smilie3: зі мною її обговорювати, - Ваше право.
Але хочу все ж таки сказати, що текст за Вашим посиланням - фігня. І порівняння української чи російської мови з "емігрантською" також фігня.
Візьміть декілька слов'янських мов. Не дві (українську та російську), а більше. Польську, словацьку, чеську. Звідки ті народи "емігрували"?  :smilie3:
Текст по посиланню - пропаганда. Не пропагандою є дослідження декількох слов'янських мов, порівняння їх лексики. От з польською у української також значний перетин. Хто куди "емігрував"?