Автор Тема: «Дайте мені повернутися на війну або померти»  (Прочитано 566 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46795
  • Never give in!
З досвіду американського військового ветерана-психолога в Україні (велика і цікава стаття)

Американець Френк Пьюселик, в минулому учасник війни у В’єтнамі, а зараз психолог і консультант Корпусу миру, впевнений, що жоден українець поки не володіє необхідним досвідом: «В Україні багато розумних психологів, але вони не володіють технологією роботи з посттравматичними військовими станами.
 
Протягом 15 років після повернення з В’єтнаму я виходив з цього складного синдрому, вийшов і почав допомагати виходити з нього іншим. Я працював з ветеранами восьми воєн, українська — дев’ята. У мене є своя технологія, яку я на цих ветеранах відпрацював».

"-Одна з наших читачок запитує, як їй допомогти синові, який повернувся з війни і довгий час не виходить з дому, сидить на підлозі і тримається за голову. Притому що у цьому ж селі інший солдат нещодавно покінчив собою...
— Матері потрібно зрозуміти, що син її не почує.
Хоче допомогти — нехай шукає його друга-солдата і просить врятувати її сина. Решти він не послухає, на жаль. Жителі невеликих міст і сіл — перші кандидати на потрапляння в тюрму або в пекло. Їх потрібно підтримувати в першу чергу. Парадокс, але у в'язниці багатьом ветеранам легше.
Там все розписано чітко і зрозуміло. Є правила і треба вижити. Звичайний світ їм чужий і небезпечний. «Дайте мені повернутися на війну або померти» — ось що відчуває воїн. Не просто так адже протягом десяти років після В'єтнамської війни, в якій загинули 57 тисяч солдат, 60 тисяч ветеранів наклали на себе руки. «Щоб очиститися від агресії, я доводив себе до знемоги» — Часто-густо солдати приходять на ротацію, втрачають контроль і зриваються на членах сім'ї...
— Що це ще за ротації? Людина на війні, або він повернувся і починає громадянську життя. Це вам не канікули! У нього включений режим «війна», за сигналом він переключитися не здатний, а тому повинен залишатися на фронті, поки його не відпустять назавжди. Після цього почнеться період реабілітації. Тоді місяць-два йому необхідно буде жити окремо від сім'ї і працювати з психологами, розбиратися зі своїми демонами. "

http://life-after-ato.com.ua/2016/01/30/%D1%80%D0%B5%D0%B0%D0%B1%D1%96%D0%BB%D1%96%D1%82%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F-%D0%BF%D1%96%D1%81%D0%BB%D1%8F-%D0%B2%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%B8/#more-1636
If you are going through hell, keep going.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46795
  • Never give in!
Справа в тому, що в житті на фронті є певний комфорт. Не потрібно думати про нюанси: загроза — вбиваєш, безпека — залишаєшся в живих. У певному сенсі це простіше, ніж весь той багаторівневий спектр установок і почуттів, з якими доводиться стикатися в мирному житті. Відповідно, у солдата після повернення додому включаються опір, небажання розлучатися з цим комфортом. Плюс — на війні чи не першу скрипку у виживанні відіграє довіра товаришеві.

Солдат набуває пару-трійку людей, яким довіряє ні багато ні мало своє життя. Це зв’язок назавжди.
If you are going through hell, keep going.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46795
  • Never give in!
— У чому складність адаптації ветерана до мирного життя?

— В культурах різних племен є особливе розуміння сутності воїна. Воїн — це захист племені. І з того моменту, як воїн пішов на війну, він перестає бути звичайною людиною назавжди.

На війні ти — монстр, ти перейшов межу. Заради інших людей, але перейшов. І повернутися за цю межу вже неможливо. Тому перш ніж повернутися після війни додому, воїн повинен був пройти обряд очищення під наглядом шамана. Обряд болючий. Щоб внутрішній монстр вийшов, а воїн став «людиною мудрості», яку товариство буде поважати за те, що він врятував інших, ризикуючи собою.
If you are going through hell, keep going.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46795
  • Never give in!
Він повернувся з фронту в сім’ю, сидів і дивився телевізор, коли раптом ззаду підійшов малюк, щоб показати татові іграшку. Дитина включила іграшку, і пролунало клацання, як затвор калашникова. Хлопець зламав дитині шию. Після чого сам відправив себе у в’язницю. До кінця життя.
Він ніколи собі цього не пробачить. Він живе в пеклі. І виправити ситуацію уже неможливо.


 ветеранів ламають руки-ноги своїм дружинам, а тим самим собі — життя. Чому? Тому що вони не адаптувалися. Тому що держава не зробила нічого реального, щоб допомогти цій людині. Америка, Англія, Іспанія заплатили страшну ціну за свою байдужість — вони втратили частину населення, ще частина стала асоціальною, неефективною, нещасною. — Що має зробити Україна, щоб допомогти ветеранам? — В терміновому порядку запросити фахівців з тих країн, де були війни. П’ять фахівців — я всіх їх знаю, з усіма ними працював, так як брав участь у розробці технології виведення людини з посттравматичного стресового розладу (ПТСР), якою тепер користується Америка (у вас теж повинна бути держпрограма). Потім дати цим людям можливість навчити 500-800 кращих психологів в країні. Після чого відправити цих кращих експертів у всі регіони і лікарні готувати таких фахівців. Через шість місяців у вас буде 10 тисяч тренованих осіб, які запобіжать катастрофі. Якщо ви не зробите цього — велике питання, чи виживе Україна як держава. Росія спить і бачить ослаблену, деморалізовану Україну. Я говорив це вашим політикам, дипломатам, міністрам. Але вони відповідають, щоб я не хвилювався. Мовляв, у них все під контролем. А от я хвилююся. Сьогодні в Україні 696 центрів психологічної допомоги, але люди, які там працюють, не мають належної підготовки.
If you are going through hell, keep going.