Головний задум Путіна простий: Європейський Союз повинен впасти раніше, ніж Росія
Десятиліттями голландська партія Democrats '66 проводила кампанію з впровадження інституту референдуму в політичне життя країни. Головна мета полягала в тому, щоб дати громадянам право висловлювати думку з ключових для держави питань, а також зміцнити зв'язок між політиками і народом. Зрештою, вони свого домоглися, і в Нідерландах з'явився інститут консультаційного референдуму. Чи могли вони тоді уявити, що проект, впроваджений в якості інструменту прямої демократії, викрадуть і використають в недемократичних цілях?
Але саме це і сталося кілька місяців тому, коли голландська організація Geen Pei зуміла зібрати понад 400 тис. підписів онлайн «за» пропозицію про проведення референдуму щодо Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.
Це, звичайно, подвиг. Хоча слід врахувати, що натиснути кнопку в інтернеті легко і це нічого не варте, особливо, якщо тобі повторюють, мовляв, ти від цього тільки виграєш, зможеш вплинути на політиків, подолати «корумповану бюрократію» Брюсселя. Так, у такому випадку набрати 400 тис. кліків «так» не так вже й складно (насправді, головний подвиг в тому, щоб знайти 400 тис. настільки недолугих людей, які б мали доступ до інтернету).
Завдяки тим, хто підписався під цією ініціативою, у голландської влади не залишилося іншого виходу, крім як організувати референдум. І який референдум? Людям пропонують висловити свою думку щодо такої складної угоди – документа, який навряд чи хтось читав, особливо серед тих, хто першим підтримав ідею проведення референдуму і натиснув «так».
...
решта тут:
http://m.nv.ua/ukr/opinion/van_voren/u-kremli-vzhe-natisnuli-knopku-101137.html