Автор Тема: Найбільше, коли я за кермом, боюся збити людину  (Прочитано 350 раз)

0 Користувачів і 3 Гостей дивляться цю тему.

Offline optimist

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5594
але виявляється у таких історій є і гарний кінець


Dmitro Vovnyanko
20 год ·
Ще одна страшна пригода - завершена.
Сьогодні вібувся суд. По ДТП. З постражалою. Винуватець - я. Коротше - я збив людину.
Чорт його зна, як то сталося... Віз малого з тренування. Були сутінки. Щойно пройшов дощ - дорога мокра. Як дівчина опинилися на дорозі - я й сам не збагнув. Дав по гальмах, понесло, і...
Далі - ділюся враженнями.
Звісно, я зразу до дівчини - жива, наче здорова. Потім - дзвонити в поліцію (сам. Я вам не Ростік Храпчевський аби тікати), потім дружині - аби забрала малого. Отут мене й оточили "небайдужі перехожі" чоловічої статі - коса сажень в плечах, і почали пресувати - як же мені не ай-яй-яй! Не зна чим би закінчилася справа, але тут з'явилися копи.
Перше зауваження, копам - респект. Що б там не смерділи з приводу "копи з'являються за хвилину, а опери за годину" поява копів на місці вчасно - велика справа. Багато гарячих голів остужує, незалежно від того, винуватець ви, чи потерпілий.
З появою копів "небайдужі громадяни" десь зникли проте з'явилися друзі потерпілої - всі як на підбір молоді і борзі. На щастя, якимось шостим почуттям я додумався набрати командира загону, в якому був в АТО і невдовзі під'їхали кілька наших. По-формі. І це осадило вже друзів потерпілої.
Друге зауваження, не май сто рублів - май сто друзів. Незалежно від того потерпілий ви чи винуватець - потрібно аби приїхали ваші знайомі, які б по-перше не дали вас кривдити, а по-друге, могли б вирішити чимало термінових питань, які самі ви вирішити не зможете просто через шок. Якщо ви винуватець - вам треба встановити контакти з потерпілою, дізнатися міру завданих ушкоджень, взяти телефон, аби пов'язатися піздніше, тощо. Якщо ви потерпілий - треба дізнатися дані винуватця, номер страхового полісу, поробити фото місця ДТП, тощо.
Поїхали далі. Приїхала швидка. Оглянула потерпілу і мене. Копи стали складати потокол.
Зауваження третє. Якщо ви потерпілий - помирайте, просіть юшки. Не гребуйте нічим, жальтеся на все що тільки можете, від нудоти до ломоти в кістках, пару разів впадіть при лікарях непритомні, не відмовляйтеся від госпиталізації. Обов'зково скаржтеся на біль у ногах. Навіть на забий (чому - скажу пізніше). Чим більше вам напишуть лікарі - тим більше у Вас маневру в розмові з винуватцем.
Якщо ви винуватець - ні в якому разі не намагайтеся знайти тому що сталося логічного пояснення. Повторюйте - не збагну як це сталося і так само пишіть у поясненнях. Далеко не факт, що 100%-ва вина на вас, можливо свою долю додав постраждалий. Але якщо ви вже шукаєте виправдання - значить ви вже визнали себе винним. Аналізувати не намагайтеся, в стані шоку нічого у Вас не вийде. Просто не шукайте пояснень.
Нарешті приїхали опера, склали схему ДТП, оформили всі постанови, машину забрали на штрафмайданчик, або залишили вам під особисте зобов'язання. Що далі?
По-перше. Збагніть, втративши гроші ви не втрачаєте нічого. Якщо ви винуватець - обов'язково підтримуйте контакт з потерпілим. Оплачуйте лікування, ліки, тощо. Допомога при лікуванні в суді - пом'якшуюча обставина.
Крім того - контакт з потерпілим надасть Вам можливість отримати на руки копію довідки з швидкої та виписку з лікарні. З цими документами обов'язково проконсультуйтеся з лікарем-фахівцем. В моєму випадкові, мій старий товариш (досвідчений лікар-траматолог) зразу ж звернув увагу на те що в документах - жодного слова про травми ніг. А саме туди приходиться удар. На машині сліду теж нема. Тобто можливо, що стався не удар, а потерпіла стрибнула на капот і перекинулася на бік. Сукупно зі стрімкою появою "небайдужих громадян" (про наїзди яких треба було волати копам), друзів потерпілої та тим як мене намагалися розвести на "полюбовне вирішення питання" (але не розвели) можна припустити, що сталася спроба розводки, від якої мене врятували копи, товарищі по АТО та те, що я вчасно звернувся до спеціалістів та пішов на суд.
А суд розібрався і виніс ухвалу.
Якщо ви потерпілий - дивіться самі. Хочете розколоти винуватця на гроші - мабуть варто від його допомоги відмовитися. Якщо готові іти на мирову - дивіться.
По-друге, як наслідок першого. Не пожалійте коштів і проконсультуйтеся в адвоката. Бажано - майте адвоката знайомого, аби звернутися зразу ж. В моєму випадку платня за консультацію окупилася багатократно.
Результат. Судове засіання. Розглянувши деталі справи і врахувавши те, що даних про травми сереньої важкості у висновках медиків нема, що від відповідальності я не бігав, потерпілій допомагав, що взагалі я громадянин законнослухняний і брав участь в АТО, суд прирік мене до штрафу. Права в мене не відібрали.

Страшна пригода добігла кінця.

Offline Lina

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 9826
  • Стать: Жіноча
  • Камінці чудові, різнокольорові
Та це відома афера - коли на машину, що їде на невеликій швидкості наскакує аферюга й починається розвод на бабло. У даному випадку  - дівчина, щоби викликати більше співчуття. Не потрібно так переживати - якщо вискочив не на пішодному переході, то провина пішохода більша.

Offline free UA

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3971
  • Стать: Чоловіча
В мене за все життя було одне-едине ДТП.. без трупів та поранених, якби "з моеї вини"

після чого і досі не збагну – було то "розводка" чи ні?

Бо трохи торкнувся бампером раздрищеної (десь раніше) бочини.. невідомо звідкиля винирнулого з головної хYя в прокурорскії формі... як раз у момент коли я на півсекунди відволікся, тому швідкисть в мене була – 5 км/ч

От "удара" – трошкі царапнув собі номерний знак, та лишився н-ой суми грошей  :weep:


але це:
Цитувати
Найбільше, коли я за кермом, боюся збити людину
100% дійсно так. теж кожного разу як сідаю за кермо мелькає думка – т-т-т
« Останнє редагування: Березня 11, 2016, 07:12:42 19:12 від free UA »

Offline roma

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5079

 Совковое наследие - "пешеход всегда прав". Вместо того, что бы заставить возмещать, если повредил машину, еще и за испуг водителя - штраф.
А ми дивились та мовчали, та мовчки чухали чуби

Offline com

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 931
  • Е=мс2
Можна періодично або завжди користуватись велосипедом.

Offline Lina

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 9826
  • Стать: Жіноча
  • Камінці чудові, різнокольорові
Можна періодично або завжди користуватись велосипедом.

Взагалі при розгляданні спорів вважається чомусь, що водій повинен бути більш уважним, аніж пішохід. І відповідальність на ньому більша.  Але ж я бачу купу прикладів, коли пішохід йде на проїзджу частину для переходу вулиці зовсім не звертаючи уваги на транспорт, що рухається по дорозі. Оце мені вже зовсім незрозуміло. Як люди не усвідомлюють небезпеку, що складає для них транспорт на дорозі й кидаються буквально під колеса?

Offline free UA

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3971
  • Стать: Чоловіча
я вже такий застарий що навіть пом'ятаю той час, коли міліціянти штрафували пешеходів:gigi:

Offline Tvladrat

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2027
я вже такий застарий що навіть пом'ятаю той час, коли міліціянти штрафували пешеходів:gigi:

Меня когда-то одна сука не оштрафовала, зато сообщили в институт. Вместо трояка лишили надбавки к стипендии, а это 15 рублей в месяц на полгода. Сука ментовская, пожалела.

Offline roma

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5079

Меня когда-то одна сука не оштрафовала, зато сообщили в институт. Вместо трояка лишили надбавки к стипендии, а это 15 рублей в месяц на полгода. Сука ментовская, пожалела.

 Это при Сталине такие стипендии были?  :gigi:
А ми дивились та мовчали, та мовчки чухали чуби