Автор Тема: Який у вас непотрібний обсяг даних?  (Прочитано 800 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Який у вас непотрібний обсяг даних?
« : Квітня 18, 2016, 12:47:39 00:47 »
От я вирішив несподіванно перейти на нові технології - перебити винт з MBR на GPT.
І виявилося, що стільки треба копіювати-архівувати, щоб повністю очистити диск... ну в мене десь вийшло біля терабайту.

А у вас як?

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Re: Який у вас непотрібний обсяг даних?
« Reply #1 : Квітня 18, 2016, 12:52:38 00:52 »
мені складно уявити які дані є сенс зберігати локально.
фото легше в мережі
документи в гуглдок
код в репозиторіях
і т.д.
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Re: Який у вас непотрібний обсяг даних?
« Reply #2 : Квітня 18, 2016, 12:54:54 00:54 »
мені складно уявити які дані є сенс зберігати локально.
фото легше в мережі
документи в гуглдок
код в репозиторіях
і т.д.

Ну як фото в мережі. По-перше, не хочеться все віддавати якомусь дяді, навіть якщо то гугль. А по-друге, там стільки фоток може бути, от в мене десь гігабайт 50, як я їх в мережу скину.

Ще є фільми, теж гіг 20. І ще проекти та там по трошки. І виходить десь двісті гіг просто так, ні з чого.

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Re: Який у вас непотрібний обсяг даних?
« Reply #3 : Квітня 18, 2016, 01:01:17 01:01 »
мені складно уявити які дані є сенс зберігати локально.
фото легше в мережі
документи в гуглдок
код в репозиторіях
і т.д.

Ну як фото в мережі. По-перше, не хочеться все віддавати якомусь дяді, навіть якщо то гугль. А по-друге, там стільки фоток може бути, от в мене десь гігабайт 50, як я їх в мережу скину.

Ще є фільми, теж гіг 20. І ще проекти та там по трошки. І виходить десь двісті гіг просто так, ні з чого.

google photo Unlimited free storage. 50 гіг спокійно закинути
все ж надійніше ніж паритись що винт полетить.

Я не зберігаю фільми... Але у файловому сховищі можна так само тримати.

Проекти на гітхабі - правда якщо закритий код то платити треба

10 років тому у мене ще була
папка з софтом
папка з книжками
папка з документацією
папка з фільмами
папка з музикою

зараз нічого цього немає.
« Останнє редагування: Квітня 18, 2016, 01:04:33 01:04 від bugaga »
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Re: Який у вас непотрібний обсяг даних?
« Reply #4 : Квітня 18, 2016, 08:35:49 08:35 »
Останнiй раз - пiв року тому... перезавантажив W-XP, але... жодноi тяжкоi проги не распоковував.
Щодо зберiгання всього, що е - на флешки не пробували?..
Просто, дешево, надiйно.
Всi тi "Хмари" - чудовий дарунок Спец. службам, котрi добре знають, як лузери... лiнуюються зберiгати власний матерiал.
 :smilie7:   

Offline jia

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2733
Re: Який у вас непотрібний обсяг даних?
« Reply #5 : Квітня 18, 2016, 11:04:47 11:04 »
Раз в неделю домашний сервер перекрестно бекапится с WDMYCLOUD, суммарно того, чего б не хотелось терять - 250гиг... все остальное в торренте есть

Offline jia

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2733
Re: Який у вас непотрібний обсяг даних?
« Reply #6 : Квітня 18, 2016, 11:05:31 11:05 »
Останнiй раз - пiв року тому... перезавантажив W-XP, але... жодноi тяжкоi проги не распоковував.
Щодо зберiгання всього, що е - на флешки не пробували?..
Просто, дешево, надiйно.
Всi тi "Хмари" - чудовий дарунок Спец. службам, котрi добре знають, як лузери... лiнуюються зберiгати власний матерiал.
 :smilie7:

Для цього і є домашні NASи

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Re: Який у вас непотрібний обсяг даних?
« Reply #7 : Квітня 18, 2016, 05:20:20 17:20 »
Для цього і є домашні NASи

Та можна й зовнішнім винтом обійтися, та на локальному диску зберігати. Зазвичай воно ж не потребує нічого, це я вирішив маленьку революцію зробити.

Перебив диск на GPT - тепер можна створювати до 128 розділів  :smiley24:
Просто захотів поставити поруч з десяткою лінукс та ще щось, а основні розділи виявилися всі зайняти, довелося нарешті заюзати GPT.

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Re: Який у вас непотрібний обсяг даних?
« Reply #8 : Квітня 18, 2016, 07:10:23 19:10 »
Якщо у когось є Лінукс Мінт, з якою оболонкою ви його ставите?

Cinnamon
MATE
KDE
Xfce

?

Offline jia

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2733
Re: Який у вас непотрібний обсяг даних?
« Reply #9 : Квітня 19, 2016, 09:11:45 09:11 »
Для цього і є домашні NASи

Та можна й зовнішнім винтом обійтися, та на локальному диску зберігати. Зазвичай воно ж не потребує нічого, це я вирішив маленьку революцію зробити.

Перебив диск на GPT - тепер можна створювати до 128 розділів  :smiley24:
Просто захотів поставити поруч з десяткою лінукс та ще щось, а основні розділи виявилися всі зайняти, довелося нарешті заюзати GPT.

Домашній нас гарний тим, що кроми такої собі "флейки в шкафу" на гігабітній мережі, воно ще може давати дивитись з телефона фотки на ньому з любої точки світу, та качати торенти тим самим трансмішном...

Offline jia

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2733
Re: Який у вас непотрібний обсяг даних?
« Reply #10 : Квітня 19, 2016, 09:33:21 09:33 »
Якщо у когось є Лінукс Мінт, з якою оболонкою ви його ставите?

Cinnamon
MATE
KDE
Xfce

?

Чисто імхо
Лінукс треба ставити без оболонки (сервер) або з LXDE (для калькуляторів, де навіть він ХР тормозить)... для всього іншого він7 без конкуренції
В самого дома debian без гуї в якості домашнього файл, торент, бекап, iscsi серверу

По iscsi взагалі пісня
Пишу це з телевізору, до якого підключена подібна коробочка http://ru.aliexpress.com/store/product/Bay-Trail-Celeron-J1900-mini-pc-fanless-dual-lan-port-thin-client-Win-10-7-Ubuntu/435395_32513301359.html

Оскільки пожлобився і взяв б.у. ссд мсата 32гіга, то на сервері по iscsi виділив для нього диск в 100гіг і підключив до коробочки
Вінда його бачить не класично "як підключену мережеві папку", а як повноцінний ЛОКАЛЬНИЙ хард, навіть розділи дає бити, форматувати
Він по факту дуже швидкий, по швидкості переносу великих файлів впирається в гбіту мережу, зато при перекиданні архіву в 20тищ мілких файлів (CAD програма) в разів 100 швидше локального HDD через те що це пофакту мережевий вінт з кешем в розмір оперативи серверу