ликбез
продуктивность измеряется в двух разных единицах - стоимости произведенного продукта и в количестве произведенного продукта. Так как в Украине стоимость произведенного продукта в разы ниже, чем в развитых странах, возник миф о низкой производительности в Украине
Це так, але якщо брати конкретні приклади, то маємо дві дивні ситуації.
З одного боку багато людей скаржаться що немає роботи, з іншого боку керівники скаржаться що немає професіоналів, не можуть закрити вакансії.
Досить дивна ситуація на перший погляд.
Але якщо розібратися, то це прямий наслідок впливу "поганого бізнесу" на суспільство в цілому.
Якщо у "поганого бізнесмена" немає конкурентів (завдяки тому що все і так поділене між своїми), то простіше купувати весь доступний час у дешевого працівника і не напружуватись над ефективністю його використання формулюючі складні задачі дорогим професіоналам. Тобто складається така ситуація, коли неефективність не є впливовим чинником і неефективний бізнес все одно лишається вигідним.
Така атмосфера у суспільстві в цілому призводить до того, що знижується попит на дорогих професіоналів (зникають стимули). І певні напрямки бізнесу які можуть існувати тількі завдяки таким професіоналам, не можуть їх собі знайти. Тому що завдяки цій атмосфері не затребуваності професіонали стають вимираючим видом (так само як і високі зарплати).
Тобто "погані бізнесмени" викликають ланцюгову реакцію, яка погано впливає на все і на всіх - і на працівників і на самих бізнесменів і на весь бізнес в кінцевому підсумку.