Автор Тема: Не маєш україномовного меню? - "Давайдасвіданья!"  (Прочитано 761 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8080
  • Стать: Чоловіча
Не маєш україномовного меню? - "Давайдасвіданья!"

Зневажають тих, хто дає себе зневажати.

25 рік Незалежності України, але безліч київських ресторанів і кав'ярень і досі не спромоглися мати україномовних меню.

Можливо для себе, Ви вирішуєте: " а какая разніца?". Для мене ж "різниця є". Це слід сильно ненавидіти українську мову та культуру, щоб у столиці України так зневажати українську мову.
Я прийняв для себе рішення-з 1 вересня 2016 року більше не їстиму в кав'ярнях та ресторанах Києва, де нема україномовного меню. Це самообмеження. Відпадуть для відвідення десятки закладів громадського харчування. Можливо навіть десь є і непогана кухня. Але принцип є принцип.

Коли матиму вільний час, то потрапляючи в такі заклади, і не знайшовши україномовного меню, братиму там "книгу скарг і пропозицій", і писатиму туди. Не матиму вільного часу-просто розвертатимусь і уходитиму. Та в будь-якому випадку, я нічого більше в таких українофобських закладах в моєму рідному Києві не замовлятиму, і не залишатиму там жодної копійки.
Про кожен з таких українофобських закладів в моєму рідному Києві, я повідомлятиму в інтернеті.

Тож , пані і панове, друзі і товарищі, коли Ви спробуєте мене запрошувати на зустрічі в якісь ресторанчики чи кафетерії, а там нема україномовного меню, то не дивуйтеся моїм відмовам. Може Вам буде прикро, але я не зможу приходити на Ваші дні народження і весілля, якщо Ви їх проводитимете в українофобських закладах.

Чим завершиться така боротьба з українофобами? Перемогою! Можливо не відразу, можливо за кілька років, але-перемогою! Не спроможна нинішня київька влада дбати за права та інтереси україномовних мешканців Києва? Значить, колись буде патріотичніша влада, і прийме рішення, яке б зобов'язувало рестораторів не зневажати українську мову. Або таких як я поступово ставатиме більше і більше, і ,зрештою, ресторатори-українофоби змушені будуть рахувати "втрачений прибуток". В будь-який спосіб, але перемога буде.

Коли такі як я у 80-х роках починали боротися за Незалежність України, на нас теж дивилися як на диваків, і не вірили, що коли-небудь Україна вийде з СРСР. Нічого, таки добилися ми, а не ті, хто чекав "у моря погоди".

От вже 25 років я розмовляю з усіма громадянами України виключно українською. Це мій власний вибір, і формування власного простору. Відмова від українофобських київських закладів громадського харчування-це теж мій власний вибір, і формування мого власного простору. А якщо для Вас і далі "какаяразніца", то у Вас може і не бути такого вибору. Кожен з нас сам формує з себе особистість, і з кожен з нас сам формує навколо себе комфортне середовище.

Агов, ресторатори-українофоби! Не маєте україномовного меню? До побачення!

https://www.facebook.com/oles.doniy?pnref=lhc.friends

Offline polelis

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2944
Пан Доній як депутат, та й інші депутати могли б зробити набагато більше в питанні мови. Наприклад, прийняти відповідний Закон про Мову, вимагати українську від міністрів і чиновників, зрештою відвідуючи численні телешоу, вимагати від українських телеведучих спілкуватися українською, (якщо - НЄТ, тоді " давайдозвіданія").
Декілька днів тому, депутат Барна (БПП) попросив ведучу 112 каналу не звертатися до нього "Гаспадін Барна"... у відповідь почув - "єто же лєксіка..." і на цьому його протест закінчився.
Як на мене, це в расіі такі форми звертання можуть вважатися лєксікою, а в Україні звертання Гаспадін , Губєрнатор...- це обурлива проява імперського хамства.

 А бойкотувати зкацаплені кав'ярні, магазини і сервіси звісно потрібно всім і в першу чергу громадянам, які не мають інших засобів впливу на ситуацію.
« Останнє редагування: Вересня 02, 2016, 04:20:03 04:20 від polelis »

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8080
  • Стать: Чоловіча
Та Барна повинен був навіть не продовжувати розмову!

Зразу ж мав би сказати ведучій: Або зараз же розмова продовжується тільки українською, або зараз же припиняється.

І проявивити принципівість, тобто відразу ж припинити розмову і вийти зі студії.

Offline polelis

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2944
Україна унікальна - єдина країна в Європі, де можна бути журналістом і не володіти навіть розмовною державною мовою. Недавно Шустер зізнався що коли він починав свою програму- шоу
в Україні, він тільки приблизно на 30% розумів про що говорять його україномовні гості студії.
Герой! Вистояв! Ви про це здогадувалися?

Та що там журналісти...
Можна в Україні бути офіцером, Генералом Національної Армії і не розмовляти державною мовою.
Можна бути навіть МІНІСТРОМ....
Що ще потрібно знати про країну щоб зрозуміти куди все це веде....?

Часи поміняються на краще?

Кремлівські "технологи"  пропонують "мовноозабочєним" почекати, поки виросте ще одне покоління українців, "справжніх" (не таких як нинішні олімпійці), - а нарешті, україномовних.
А звідки, воно те покоління візьметься, хто його виховає, те нове покоління?
Ви знаєте?

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8080
  • Стать: Чоловіча
Та нове покоління вже виросло!

Мураєв, Гончаренко(Костусєв), Найєм і Лещенко, Семен Семенчено і багато подібних до них.
....
Якось два роки назад, перед виборами, в жовтні, в нас в мікрорайоні стояв агітаційний намет від добовольчого ( і волонтерського) батальону "Тризуб-Січ" (отака пафосна назва).
Його керівник тоді болотувався в депутати Київради, його ім"я Роман Савич. Звичайно ж де потім подівся той "добробат", знає хіба що Сергій Мавроді ( засновник відомого МММ).

Я підійшов і почав питати щось про той добробат. Біля намету було троє хлопців, що роздавали агіт.листівки, віком років 20-25. Всі листівки - українською. На моє прохання спілуватись українською, викликав в них щирий подив. "А какя разніца? Да нам і нє с кєм по украінскі разговарівать!"
................
Мимоволі закрадається думка: як це так Хуйло з військами ще досі не в Києві  :smilie11:

Він би тут відчував би себе як дома.
Тиждень-два роз"яснювальної роботи по телевізору, не щимити дуже відкрито українську мову ( але це тільки на перших порах), трохи підкинути грошей на пенсії і зарплати бюджетникам і все, крапка.

Ще через місяць новостворений Малоросійський федеральний округ вже буде готовий до вживання.

Offline BlackCat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6402
Україна унікальна - єдина країна в Європі, де можна бути журналістом і не володіти навіть розмовною державною мовою.

Мови схожі - це раз, написання кирилицею - це два. Більшість знають російську, тому чинуші не соромлячись використовують її в офіціозі.
Прибалтам в цьому плані повезло, бо їх мови принципово відрізняються від кацапської говірки.

Offline Kikker

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4850
Україна унікальна - єдина країна в Європі, де можна бути журналістом і не володіти навіть розмовною державною мовою.

Ірландія.

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Україна унікальна - єдина країна в Європі, де можна бути журналістом і не володіти навіть розмовною державною мовою.
Ірландія.
Ви там були?..
 :smilie7:

Offline polelis

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2944
Україна унікальна - єдина країна в Європі, де можна бути журналістом і не володіти навіть розмовною державною мовою.

Ірландія.
На відміну від Украіни, де російська не є державною, в Ірландії англійська є державною мовою.
Так що в питанні байдужості до нищення своєї мови українцям в Європі немає рівних.

www.irishcentral.com
"...Irish now the third most spoken language in Ireland after English and Polish"

Польська мова в Ірландії виявляється є другою по вживанню, після англійської.
Ірландська- третя.

« Останнє редагування: Вересня 03, 2016, 05:22:11 17:22 від polelis »

Offline polelis

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2944
Тепер в Україні модно порівнювати і протиставляти акценти Усского язика :
Єто - кацапский, а
Єто - укрАинский русский.

Кому цікаві ці колупання в "парєбріках"?
Тут, дійсно можна сказати: "А какая разница?"
Все це Адін і Тот жє язик хуйла.
« Останнє редагування: Вересня 03, 2016, 06:27:37 18:27 від polelis »

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46475
  • Never give in!
Проблема в тих хто будучи українцями зрікся української мови. Це найгірший тип людей - закінчені покидьки. Якби не вони проблеми б не було.
If you are going through hell, keep going.

Offline polelis

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2944
Після Революції Гідності і більш ніж двох років війни з паРашею українці живуть (виживають) по мовному закону Ківалова.
Була спроба його відмінити, але Парашенко наклав вето.
Чому ніхто не поставить питання рубом саме перед Президентом?
Хто йому дозволив будувати в Україні Єдіную Страну?

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8080
  • Стать: Чоловіча
Після Революції Гідності і більш ніж двох років війни з паРашею українці живуть (виживають) по мовному закону Ківалова.
Була спроба його відмінити, але Парашенко наклав вето.
Чому ніхто не поставить питання рубом саме перед Президентом?
Хто йому дозволив будувати в Україні Єдіную Страну?

ті ж 54% громадян.