Автор Тема: Діти з прифронтових міст Донбасу зняли вражаючі короткометражні фільми  (Прочитано 1371 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline tamaraburda

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 12


Протягом 6 місяців громадські активісти, професійні кінематографісти та меценати займалися копіткою роботою по реалізації унікального для нашої країни проекту - "Літнього кінотабору миру". Мета Кінотабору: вивести дітей з прифронтових територій на берег Чорного моря, де б вони відчули себе в безпеці, змогли відкрити свої почуття і переживання, які потім втілили б у своїх власних фільмах.

Під час зустрічі з журналістами про підсумки проекту розповіли продюсер Анна Капустіна ("Жовтий автобус"), режисер Лариса Артюгіна (ГО "Новий Донбас") та засновник Благодійного фонду "Ініціатива заради майбутнього" Ігор Янковський, який фінансово підтримав проект. Також, виступили представник Посольства Литви в Україні Йонас Даніляускас та учасниця проекту з Горлівки, актриса Софія Лисенко.

"Фільми, які зняли діти, знаходяться на одному рівні з короткометражними фільмами, представленими на Каннському або Берлінському кінофестивалях. І це стало можливим завдяки зусиллям організаторів та волонтерів "Літнього кінотабору миру". Упевнений, що весь світ повинен знайомитися з Україною саме через роботи її талановитої молоді, що і підштовхнуло мене до підтримки цієї чудової ініціативи" - поділився з журналістами Ігор Янковський. Меценат закликав інші благодійні фонди, громадські організації та активістів підтримати багатообіцяючий проект.

"Учасниками Кінотабору стали 48 школярів у віці від 10 до 16 років з прифронтових територій Донбасу і біженці з окупованих територій. Їх відібрали в творчому конкурсі, який провели в травні цього року. Всього за два тижні відпочинку на Чорному морі дітям під керівництвом дорослих вдалося не тільки створити повноцінні творчі колективи, а й відзняти 4 короткометражні фільми. Самі діти й були сценаристами, операторами, режисерами та акторами, а досвідчені професіонали лише направляли їх і допомагали в реалізації їхніх задумів" - додала Лариса Артюгіна.

З усіма дітьми працювали досвідчені психологи та активісти з України та Грузії. Завдяки їхній підтримці, діти змогли проаналізувати і розібратися у своїх переживаннях на тему конфлікту, агресії, навчилися як з цим справлятися. "Мені б дуже хотілося, щоб більше людей приєднувалося до створення дитячого кіно, щоб інші діти отримали такий же досвід, як і я" - сказала юна учасниця Кінотабір, Софія Лисенко.

Нагадаємо, що Благодійний фонд Ігоря Янковського профінансував і організував спільно з "Всеукраїнської організація у справах вимушених переселенців" відпочинок 90 дітей-біженців з українських міст зони військового конфлікту в дитячому таборі "ЗМІНА", який знаходиться в Бородянському районі Київської області.