Автор Тема: Pосійськомовні українці - хто це? і звідки вони взялися?  (Прочитано 579 раз)

0 Користувачів і 6 Гостей дивляться цю тему.

Offline Мадам Перметрiн

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 240
  • Стать: Жіноча
B своїй більшості "російськомовними українцями"  називають себе ті, в кого принаймі один з батьків  є українцем за національністю, але який  і сам став манкуртом, і дитину в такому дусі виховав....  та і "дитина", яка вже виросла в Україні, не спромоглася переосмислити свій  status quo (самоiдентифікуватись) і продовжує вперто чіплятися за російську мову... 

як на мене, то "російськомовні українці" - це ганебне явище...

чи ви маєте якийсь інакший погляд на це явище?

Offline Мадам Перметрiн

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 240
  • Стать: Жіноча
ну нехай ще ті, в кого в роду нема українців,  так пристрастно відстоюють права російської мови в Україні, то це ще хоч якось зрозуміло, вони хотять  СРСР -2   з усіма привілегіями для російськомовних  мати  :laugh:....   

але коли саме ті, в кого один з батьків  українець, деруть горло найбільше за російську  :eyes:         чому?

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
ну нехай ще ті, в кого в роду нема українців,  так пристрастно відстоюють права російської мови в Україні, то це ще хоч якось зрозуміло, вони хотять  СРСР -2   з усіма привілегіями для російськомовних  мати  :laugh:....   

але коли саме ті, в кого один з батьків  українець, деруть горло найбільше за російську  :eyes:         чому?
А ви саме як вважаете?..
 :smilie7:

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
Це наволоч яка відмовиласі від мови батьків і дідів і перейшла на мову гвалтівникв і вбивць. Покручі і виродки...
If you are going through hell, keep going.

Offline Мадам Перметрiн

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 240
  • Стать: Жіноча
ну нехай ще ті, в кого в роду нема українців,  так пристрастно відстоюють права російської мови в Україні, то це ще хоч якось зрозуміло, вони хотять  СРСР -2   з усіма привілегіями для російськомовних  мати  :laugh:....   

але коли саме ті, в кого один з батьків  українець, деруть горло найбільше за російську  :eyes:         чому?
А ви саме як вважаете?..
 :smilie7:

Ну так я цю тему і підняла, щоб з´ясувати "чому". 
У мене є своя версія-припущення, яка основана на суто сімейних спостереженнях(серед нашого українського роду є такі манкурти також). Але спочатку хотілося б почути думки інших дописувaчів.


Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
Серед моїх родичів така погань теж є. Я з ними не спілкуюся.
If you are going through hell, keep going.

Offline Мадам Перметрiн

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 240
  • Стать: Жіноча
Серед моїх родичів така погань теж є. Я з ними не спілкуюся.


Ми також після  Майдану  припинили спілкування з ними. Але вони ще за багато років до Майдану визначили свої приорітети, і саме за Януковича і кацапщину. Після Майдану з ними взагалі стало неможливо спілкуватись. Вони і переїхали з Білої Церкви, подалі від усіх родичів, поблище до руського міру, в Харків. Вже там і іх третє покоління манкуртів підростає.  Таких родичів немало у кожного з нас, як прояснилось останніми роками. Просто питання визріло, як саме  і чому вони такими стали?
Вони, які  не тільки жили поміж нас, а і були  частиною нас самих, парослю нашого роду,.... а стали ворогами  своїм родичам, чужими на своїй землі.    :eyes:
« Останнє редагування: Вересня 27, 2016, 06:15:45 18:15 від Мадам Перметрiн »

Offline convex

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4780
Здається, питання "звідки взялися" риторичне. На око, три чверті - це обрусєвшиє українці,  які самі або їх батьки-діди піддалися на тиск повзучої русифікації, щоб уникнути проблем з оточенням (російськомовне оточення неприязно ставиться до стало іномовних), з кар'єрою і відповідними органами, щоб підвищити статус у власних і чужих очах. Відомо, що українці є народом з однією з найнижчих мовною стійкістю, що пов'язано з браком особистої і національної самоповаги. Сьогодні "державні" фактори вже не діють, скорше навпаки, але кислотне російськомовне оточення залишається сильним фактором. Чмирити ніхто "білу ворону" не буде, але і за свого не сприймуть. Винятки, слава Богу, з'являються, але у середовищах вищого освітнього і культурного рівня, а це меншість. Плюс лінивство і бажання повірити нав'язливій пропаганді, що переходити на українську - марні зусилля, бо і так немає різниці, якою мовою говорить укрАінєц, та й мова нібито не така функціональна і розвинена, як рускій язик.

На чверть "російськомовні українці" мають "природне" походження як приїжджі з-поза України чи нащадки таких приїжджих. Тут уже претензій висувати не можна, але про їх асиміляцію до нашого культурного простору українська держава дбати повинна (якби вона у нас була).

Offline Kiama

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 437
Є таке питання. Мої батьки, наприклад, росіяни. З Томська і Смоленська, і серед їхніх предків українців не було. Що не заважає моїй матері, наприклад, викладати українською мовою. Так сталось, Що я народився в Києві, вважаю себе Українцем, і фактично ним є ментально - це зрозуміло хоча б з того, що всі ті балалайки та калінкі-малінки - мене од них вивертає... У професійному спілкуванні російску мову не використовую.

Ну що поробиш, вона є рідна і у побуті простіше. Хоча вже донька, наприклад, вчить польску, англійську - і російску вже розуміє не дуже.. Хіба що з поваги до батька може інколи щось сказати вдома російською.

Тобто, я на власному прикладі переконався, що є українці, так би мовити, морфологічні, а не спадкові, з яких українців створило, наприклад, життя у Києві, усвідомлення України як Батьківщини та органічне сприйняття українського культурного світу.

Мені НАДЗВИЧАЙНО НЕПРИЄМНІ люди, що відмовляють мені в належності до українства, на підставі того, що мої батьки росіяни (насправді ще гірше - нащадки фінів, засланих на початку 20ст. до Сибіру та глибинки РФ за участь у політичних змаганнях 1905 року)... На щастя - таких небагато...

Фіни, напевно б, засмутилися з того, що я не знаю фінської мови...  :smilie8:

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
If you are going through hell, keep going.