Вибачайте, гуглпереклад
17 листопада Комітет постійних представників (Coreper) домовилися, від імені Ради, позицію для переговорів щодо лібералізації візового режиму для України.
Він підтвердив пропозицію Комісії надати для безвізового в'їзду для громадян ЄС під час поїздок на територію України і для громадян цієї країни під час поїздок в ЄС, на термін перебування до 90 днів протягом 180-денного періоду.Рада вважає, що набуття чинності лібералізації візового режиму для України повинна бути в той же час, як вступ в силу нового механізму підвіски.
На основі цього мандата, головування почне переговори з Європейським парламентом.
"Даючи свій зелене світло сьогодні, Рада продемонстрував свою прихильність безвізового режиму для громадян України,
беручи до уваги, що всі вимоги були виконані. Достовірні реформа правильний шлях, і слід заохочувати. Я також радий, що наше рішення може послати позитивний сигнал напередодні саміту Україна-ЄС 24 листопада ".
Пітер Javorčík, Постійний представник Словаччини в ЄС, а також Голова Комітету постійних представників
фон
У грудні 2015 Комісія прийшла до висновку, що Україна виконала всі критерії для звільнення від необхідності отримання віз. 20 квітня 2016 Комісія опублікувала пропозицію про лібералізацію візового режиму.
Після того як новий візовий режим для України погоджується з парламентом і формально прийнятий, він буде рухати країну з Додатка I, положенню (539/2001 країн, чиї громадяни потребують візи для в'їзду в Шенгенську зону) до Додатка II того ж регулювання ( безвізовий країни), забезпечуючи тим самим безвізового в'їзду для громадян ЄС під час поїздок на територію України і для громадян цієї країни під час поїздок в ЄС, на термін перебування до 90 днів протягом 180-денного періоду.
В контексті поточної міграційної ситуації в Європейському Союзі та беручи до уваги пропозиції Комісії щодо лібералізації візового режиму Грузії, України, Туреччини і Косово, а також обговорення з державами-членами, Комісія прийняла рішення по 4 травня 2016 року подати пропозиції щодо внесення змін правило 539/2001 переглянути нинішній механізм підвіски.
Основна мета переглянутого регулювання є зміцнення механізму підвіски. Він робить це, що робить його легше для держав-членів, щоб повідомити обставини, які можуть призвести до припинення, дозволяючи Комісії ініціювати механізм за своєю власною ініціативою, а також постановки завдань Комісії направити щорічну доповідь Європейського Парламенту та Ради по ступінь, в якій візові звільняються треті країни як і раніше відповідають необхідним критеріям.
Можливі підстави для припинення були розширені і використання механізму також сприятиме скорочення базисні періоди і строки, з тим щоб забезпечити більш швидку процедуру.
http://www.consilium.europa.eu/en/press/press-releases/2016/11/17-visa-liberalisation-ukraine/