Комітеті державної безпеки Білорусі повідомили про затримання активістів "Білого легіону", а також "Молодого фронту", у яких нібито виявили атрибутику "УНА-УНСО" і батальйону "Азов".
Про це повідомляє БЕЛТА.
Повідомляється, що КДБ Білорусі затримані активісти "Білого легіону" на чолі з Мирославом Лозовським, а також "Молодого фронту" на чолі з Дмитром Дашкевичем - всього 26 осіб.
"Проведено 29 обшуків за місцями їх проживання, перебування та зберігання предметів і документів. Вилучено автомат Калашникова, 3 карабіна, 2 пістолети, набої, гранати, кийки, метальні ножі і сокири, предмети і речовини для виготовлення саморобних вибухових пристроїв, військова форма, бронежилети, каски, медичні аптечки натовського зразка, різна атрибутика батальйону "Азов", "тактичної групи Білорусь", УНА-УНСО, а також посібники по веденню бойових дій в місті", - стверджується в повідомленні.
Стосовно затриманих КДБ Білорусі відкрило кримінальну справу за звинуваченням у підготовці до участі в масових заворушеннях.
У спецслужбі також заявили, що затримані нібито планували використовувати зброю під час вуличних акцій 25 березня. Крім того в КДБ заявили, що в Білорусь нібито планували прибути "бойовики з України".
Як повідомлялося, 21 березня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про затримання декількох десятків бойовиків, які готували провокації зі зброєю. За його словами, вони готувались у таборах, розташованих в Україні, Білорусі і ще в якійсь країні. "В Литві або в Польщі. Не буду стверджувати, але десь там", – не зміг точно сказати Лукашенко.
20 березня білоруські прикордонники заявили про затримання автомобіля з вибухівкою і зброєю, який ніби то прорвався через пункт пропуску "Олександрівка" з території України.
СБУ звернулася до білоруських колег за роз'ясненням, що мав на увазі президент Лукашенко, говорячи про затримання бойовиків з таборів в Україні.
Після заяви про "екстремістів" в Білорусі почали затримувати людей.
Раніше Ігор Ілляш в своїй статті для ZN.UA писав, що зіткнувшись з відносно масштабними протестами проти "декрету про дармоїдство", президент Білорусі Олександр Лукашенко почав активно грати на страхах білорусів перед повторенням в країні "трагічного сценарію "Майдану"" і ризиком розв'язання війни.