Точно? Якби так було насправді, не треба було б виганяти громадян після того, як вони навчать собі заміну з Н1В-шників.
PS. Ну і що значить "мало" - це ж ринок у 300-міліонній країні: якщо сьогодні не вистачає людей на роботу з високою зарплатнею, то народ з інших галузей ломанеться туди. І студенти поскачуть вчитися на відповідні спеціальності - хуяк, і немає ніякого "кадрового голоду" за лічені роки.
Поясни,будь ласка, кого виганяли? Не чула такого. Може, в якійсь компанії хтось когось і звільнив, але навряд чи звільнений довго ходив без роботи. І що значить народ з інших галузей ломанеться туди? Ну, нехай ломанеться, але без мізків і відповідного досвіду роботи навряд чи досягне там успіху. І високих зарплат.
Розумієш, праця ІТ вимагає трошки спеціфічного складу мислення та знання деяких прийомів у підході до роботи. Знання прийомів, як і знання мов програмування, можна вивчити, а от вхопити специфіку може не кожний. Особливо в розробках нових систем та нових напрямків.
Так що, штурмом молодих бійців та добровольців з інших галузей тут питання не вирішується. Класних розробників вирощують роками, всіляко вишукують, й бережуть, як зіницю ока. За мізками ганяються по всьому світові, а от тепер втратять темп. На відміну від Китаю, який, звісно встиг влізти до нових технологій і не такий буде гордий щодо найму спеціалістів з усього світу.
Правда, тут ще є вихід - це робота з ам. компаніями спеціалістів з інших країн дистанційно. Але в деяких випадках краще все-таки працювати разом і в одному місці.
А без розробки нових напрямків і вдосконалення старих розробок все зупиниться й застрягне надовго.