Автор Тема: Лєн, гдє ти? Саш, я здєсь  (Прочитано 369 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline medved

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8643
  • Стать: Чоловіча
Лєн, гдє ти? Саш, я здєсь
« : Грудня 24, 2017, 11:25:16 11:25 »
У сучасній розмовній російській мові власні імена і група імен прозивних (наприклад: мама, папа), часто приймають спеціальну «скорочену» форму (мам, пап або навіть ма, па). Деякі лінгвісти розглядають її як кличний відмінок,[8] що перебуває зараз на стадії розвитку. Водночас існують думки,[9] що це звичайне просторіччя, якому не місце в літературній мові. Ця форма застосовується тільки до імен та іменників, що закінчуються на «а» або «я», і твориться їх відкиданням:
Лен, где ты?
Саш, я здесь…
Юль, принеси мне, пожалуйста….
Цікавою фонетичною особливістю цих форм є те, що прикінцевий дзвінкий приголосний при цьому не оглушується: Федь! ([Фед'], а не [Фет']), Серёж! ([Сер'ож], а не [Сер'ош]).
Також у просторіччі, як вокатив, можуть вживатися слова: сына, доча, деда.

 :lol: :smilie5: :smiley14: :moskali:
Толя. Папа, а на том бєpєгу наші? Опанас (зловісно). Там кацапи…

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8080
  • Стать: Чоловіча
Re: Лєн, гдє ти? Саш, я здєсь
« Reply #1 : Грудня 24, 2017, 07:45:07 19:45 »
Звучання імен Лєн Саш , тобто кличний відмінок, що перебуває в стадії розвитку - то однозначний вплив рос. мови. по суті - то елемент суржикізації.

Слова сина доча дєда і т.п. - це ще більший вплив російської мови, ще вищий ступінь суржикізації.

Саме звучання цих слів гидотне і потворне.

"Папа й мама", а не мамо й тату -то тут дітей навіть ні в чому звинувачувати. Це їх так навчили батьки, щоб ніхто з знайомих не сказав, що в сім"ї розмовляють по-сєльскі

Але як на мою думку, найгидотніші слова, коли діда й бабу називають дєдушка й бабушка

Я до своїх діда й баби завжди звертався : діду, бабо. А одного разу я почув(від оскотинених обрусілих киян-манкуртів) великий подив, що як це можна бабу називати баба, а не бабушка  :smilie11:Я пояснив, що ми спілкуємось не російською мовою. "Ну то тоді хоча б бабуся, бо слово баба звучить дуже грубо і навіть лайливо :smilie10: :smilie10: :smilie10:.

Це для мено було велике відкриття :smilie2:  Я таке почув вперше.
В дитинстві буваючи в тих місцевостях звідки походять мої батьки, скрізь, пам"ятаю серед хлопців- ровесників, серед інших дітей було однозначне звертання до старших родичів: діду, бабо. Якби я колись до свого покійного діда звернувся словом "дідусю" то він би подивився на мене з великим подивом (мовляв, ти що в динство бавишся, чи як :smilie11:)

Я з дитинства усвідомив нормальні форми звертання до родичів. У кожної дитини є батько, мати, дядько, тітка, дід і баба і тільки так.

Все що по іншому - то заохочують придурки, які манкуртизувались вже, або знаходяться на активній стадії манкуртизації.
Добре що мене в дитинстві ніхто не називав словом "сина" і я ні до кого не звертався словом "дєда".
..........................
Ті, хто привчили своїх дітей до звертань папа мама й дєдушка бабушка - це всі ті, що запрограмували колонізаційну залежність України навіть після розвалу СРСР,  багаторічні безкінчені злидні, зелених чоловічків в Криму, війну в Донбасі і безперспективність існування й розвитку країни.

Offline serginio

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 10644
  • Стать: Чоловіча
Re: Лєн, гдє ти? Саш, я здєсь
« Reply #2 : Грудня 24, 2017, 08:36:07 20:36 »
взагалі то пост медведа був про КАЦАПСЬКУ мову а не про українську...

Offline medved

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8643
  • Стать: Чоловіча
Re: Лєн, гдє ти? Саш, я здєсь
« Reply #3 : Грудня 24, 2017, 10:17:54 22:17 »
взагалі то пост медведа був про КАЦАПСЬКУ мову а не про українську...


Взагалі то так. Про відсутність кличного відмінку в кацапском ізикє, як один із доказів його примітивності.

Тільки там ще пише - кацапський ізик втратив кличний відмінок. 
На мою думку, кацапський ізик не втрачав кличного відмінка. Він його не мав і не набував.

Усі давні мови, такі яка латина, грецька, вкраїнська мають кличний відмінок.
І, навіть, не давні -  польська, чеська, румунська.

Тілько штучні примітиви по тіпу кацапоізика не мають кличного відмінка
Толя. Папа, а на том бєpєгу наші? Опанас (зловісно). Там кацапи…