Про автора останніх малюнків:
У 1758 році Жан Батист Лепренс відправився в Московію, де взяв участь у розписі плафонів Зимового Палацу, в Санкт-Петербурзі. Він прожив у Московії п'ять років,подорожував до Фінляндії, Литви, Сибіру. Лепренес повернувся в Париж у грудні 1763 року з великою колекцією малюнків, які він використовував у якості основи для ряду картин і гравюр.
Кому цікаво, малюнки цього автора з московитами є ще ось тут :
Тюрбани і лапті. Московщина другої половини XVIII століття очима французького художника
В творах Жан-Батиста Лепренса можна побачити зовсім не таку Московщину, до якої пересічна людина звикла завдяки московським «історичним» кінострічкам та книжковим ілюстраціям про епоху XVIII століття. На малюнках та картинах Лепренса немає одягнених на європейський кшталт людей, вишуканих карет, а російський народний одяг не дуже нагадує, те, що зараз так зветься.
Слід відзначити, що Жан-Батист Лепренс малював те, що бачив і знав. У віці двадцяти чотирьох років (1758) він виїхав на заробітки на Московщину, де пробув 5 років. Головним завданням Лепренса був розпис плафонів Зимового палацу у Санкт-Петербурзі. Крім того, він відвідав Сибір, Фінляндію та Литву, зробив багато малюнків, за якими, після повернення в Париж у 1763 році, створив гравюри та картини.
Роботи Лепренса показують, що одним з головних елементів національного вбрання московитів був тюрбан. Його носили і чоловіки, і жінки.Жан-Батист Лепренс. Візит до хіроманта. 1775 р.
Тюрбан чоловіка прикрашено пір'ям.