Автор Тема: Завтра приймають закон про мову  (Прочитано 3272 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline optimist

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5427
Завтра приймають закон про мову
« : Жовтня 03, 2018, 10:40:47 22:40 »
їх декілька я особисто за 5670
це буде тільки перше читання
ну і Супрун теж за :gigi:

Уляна Супрун
Вподобана сторінка · 6 год ·
 
Як я навчилась розмовляти російською мовою?

Ніяк.

У сім’ї ми спілкувались українською. У школі – українською. У церкві – українською. Серед друзів та колег українською або англійською. На роботі – здебільшого англійською.

Це норма для української діаспори в Америці. Для більшості українців в Україні таке мовне середовище – фантастика.

Російська мова має такі потужні позиції в Україні не тому, що вона інтуїтивно зрозуміла українцям. А тому, що колись українці були окуповані режимом, який обрав собі російську за офіційну. Це фундаментальний момент, який треба розуміти, щоб не називати запит на відновлення історичної справедливості черговим “мовосрачем”.

Якби Україна не була окупована більшовиками - ми б зараз не розуміли російської так само як поляки чи німці. Втім сталось інакше і природа двомовності України – це кривава історія завоювання, репресій, геноцидів, асиміляції та дискримінації.

Говорити про фейки і брехню - як інструмент гібридної війни прийнятно. Говорити про мову як криптографічний захист для перемоги в гібридній війні - розпалювати ворожнечу.

Сміятись з того, що в українській мові так мало слів-відповідників термінам у розвинених мовах на зразок англійської – прийнятно. Відверто говорити, як і чому так склалось історично, – не на часі.

Сміятись з росіян в Європі, коли ті сваряться з офіціантами, які не розуміють російської, - це ок. У той же час у Києві сприймати за грубість чи пихатість прохання перейти на українську - поширена реакція.

Питання української мови також є питанням боротьби з дуже поширеним в Україні комплексом меншовартості. Захист української мови – це питання виключно захисту української мови і сприяння її розвитку. І все. Решта – маніпуляції.

Дуже сподіваюсь, що народні депутати проголосують у першому читанні законопроект 5670-д і спокійно забезпечать його подальше прийняття, доопрацьовуючи за необхідності окремі його складові.

Це дуже допоможе у культурній війні з Росією, що триває століттями, і дасть можливість відновити історичну справедливість.


Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15875
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #1 : Жовтня 04, 2018, 07:47:04 07:47 »
Вони сильно відрізняються між собою,хтозна ?

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15875
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #2 : Жовтня 04, 2018, 08:02:54 08:02 »
Знайшов проект і цікава цитата звідти :
визначає стратегічні пріоритети в подоланні спричинених багатовіковою асиміляційною політикою колонізаторів та окупантів деформацій національного мовно-культурного і мовно-інформаційного простору, та відповідно до якої повноцінне функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території держави є гарантією збереження ідентичності української нації та зміцнення державної єдності України;

Далі читаю і він вартий аби його прочитати!!!

Ще з цікавого:вводиться інститут уповноваженого з захисту державної мови,будуть мовні інспектори.
« Останнє редагування: Жовтня 04, 2018, 08:33:11 08:33 від Yuras Yuras »

Offline Capitain Cubs

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 14489
  • Стать: Чоловіча
  • Запорожець за Інгулом. Характерник-гедоніст.
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #3 : Жовтня 04, 2018, 08:55:36 08:55 »
Страшний сон узькоязичної щелепи - мовна поліція  :weep:
Mocsia delenda est

Offline щек

  • Sr. Member
  • ****
  • Повідомлень: 377
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #4 : Жовтня 04, 2018, 01:46:49 13:46 »
Лист Грицька Придурченка в РАЙОНО



Здрастуй дарагоє наше РАЙОНО
Я пишу заяву і смотрю в акно-
Це ж моєй дитинє cкоро сьомий год.
Єта ж в школу нинє вже ано пайдьот!

Но вмішалась сіла сатанінская-
Бо бліжайша школа украінская!
Шо єта такоє спрашиваю вас?!
Нєкуди дитину вести в первий клас!

В українську школу я б дітей не вів!
Їх учебник школьний весь би посадив.
Там хоча б Шевченка почитайте зміст-
Єто же атпєтий націоналіст!

Ми з женой старались з яслєй-садікав
Шоб була дитина як в начальнікав!
А якой начальнік -рило свінскає
Скаже вам хоч слово українскає?

Ми йдемо всі хором в саму свєтлу жизнь,
Заклєймім пазорам націаналізьм!
І спайом как Сталін виучів нас пєть-
Гаркнем: Україну з України геть!


Offline Capitain Cubs

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 14489
  • Стать: Чоловіча
  • Запорожець за Інгулом. Характерник-гедоніст.
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #5 : Жовтня 04, 2018, 02:06:31 14:06 »
Треба як Шарік з яйцями : покропити святою водою і спалити :lol:
Mocsia delenda est

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26986
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #6 : Жовтня 04, 2018, 02:10:22 14:10 »
Ай маладца!
Провалили. Ну не пидарасы

Offline Capitain Cubs

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 14489
  • Стать: Чоловіча
  • Запорожець за Інгулом. Характерник-гедоніст.
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #7 : Жовтня 04, 2018, 02:15:24 14:15 »
Ай маладца!
Провалили. Ну не пидарасы

не на часі? :smilie7:
Mocsia delenda est

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #8 : Жовтня 04, 2018, 02:57:07 14:57 »
Щоб не створювати нових тем - на вчора 02.10 ці підараси збиралися голосувати за відставку Супрун, було воно чи нє і чим закінчилося?

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15875
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #9 : Жовтня 04, 2018, 04:30:23 16:30 »

Offline RG

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 33335
  • Стать: Чоловіча
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #10 : Жовтня 04, 2018, 04:50:33 16:50 »

Offline Адам Жоржович

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 19215
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #11 : Жовтня 04, 2018, 05:29:03 17:29 »
Прийняли у першому читанні : https://www.radiosvoboda.org/a/news-movnyi-zakon-pershe-chytannia/29525343.html

"Пад давлєнієм акруживших Раду вааружонних нацистав"(с)

 :weep:

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26986
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #12 : Жовтня 04, 2018, 05:49:31 17:49 »
Прийняли у першому читанні : https://www.radiosvoboda.org/a/news-movnyi-zakon-pershe-chytannia/29525343.html

Часть фракции БПП какогото хрена упиралась рогом. Причем никто не понимает почему.
Подставили Пороха пидарасы  :smilie9:

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #13 : Жовтня 04, 2018, 06:14:36 18:14 »
Прийняли у першому читанні : https://www.radiosvoboda.org/a/news-movnyi-zakon-pershe-chytannia/29525343.html

Часть фракции БПП какогото хрена упиралась рогом. Причем никто не понимает почему.
Подставили Пороха пидарасы  :smilie9:

Там є питання, наприклад:

Білозір О.В.   Утрималась

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=20265

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26986
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #14 : Жовтня 04, 2018, 06:28:04 18:28 »
Прийняли у першому читанні : https://www.radiosvoboda.org/a/news-movnyi-zakon-pershe-chytannia/29525343.html

Часть фракции БПП какогото хрена упиралась рогом. Причем никто не понимает почему.
Подставили Пороха пидарасы  :smilie9:

Там є питання, наприклад:

Білозір О.В.   Утрималась

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=20265

Какието разногласия были по статьям о нацменьшинствах, это единственное что я понял. Конкретно никто ничего не говорит

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #15 : Жовтня 04, 2018, 08:55:06 20:55 »
Какието разногласия были по статьям о нацменьшинствах, это единственное что я понял.
Конкретно никто ничего не говорит
Хто це буде визначати?..
 :smilie7:

Offline Старий

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1751
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #16 : Жовтня 04, 2018, 09:30:07 21:30 »
Так я непойняв, шо Супруниха "мовосрач" розводить!? :smilie11:
От "моводрочерканацючка, розпалювачкаворожнечі, розривательниця України, фаріоншаніцойша"!!! :bx:

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #17 : Жовтня 05, 2018, 12:20:22 00:20 »
Так я непойняв, шо Супруниха "мовосрач" розводить!? :smilie11:
От "моводрочерканацючка, розпалювачкаворожнечі, розривательниця України, фаріоншаніцойша"!!! :bx:
В якому реченні ви побачили розведення мовосрачу?

Тобто ви не бачити різницю між твариною кдбшною Фаріон і дописом Супрун.

Пічаль огорчєніє
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline Capitain Cubs

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 14489
  • Стать: Чоловіча
  • Запорожець за Інгулом. Характерник-гедоніст.
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #18 : Жовтня 05, 2018, 08:44:43 08:44 »
Звідки взялося оте марення про нацменшини?
НМД -  нацменшина це виключно нативна національна група, що не має своєї державності з різних причин. У нас таких нацменшин тільки кримчаки(увесь загал), ногайці і гагаузи.
Всі інші можуть іти і скаржитись очаківському рабину :weep:
Mocsia delenda est

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15875
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #19 : Жовтня 05, 2018, 09:01:00 09:01 »
Отака є думка:
Facebook © 2018
Лариса Ніцой
3 жовтня о 15:01 ·
Завтра буде ухвалений законопроект про мову 5670-д. Ця влада не дозволить ухвалити інший законопроект, 5556 або 5669, які краще захищають український інтерес, тому ухвалений буде 5670-д, який виписаний красиво, але суть має гнилу. Буде ухвалений цей законопроект, бо влада саме його пропагує, захищає, нагинає ВРУ. Власне, за вказівкою цієї влади він і писався. А щоб ніхто не здогадався, загорунули в обгортку громадськості, прикривши видатним іменем Василенка. Я питала Василенка про окремі ганебні статті цього законопроекту. Він сказав, що їх не писав. Що він лише консультував Подоляк, біля якої крутилися помічники нардепів, які створювали антураж громадськості.
Василенко не один такий обдурений. Законопроект підписали науковці, культурні діячі. Запитайте їх в очі. Вони його читали? Ні. Їх попросили люди, яким вони вірять. А ті читали? Ні. Їх теж попросили. Його навіть не читали депутати, які виступають співавторами. Я їх питала! Вони ховають очі. Не можуть відповісти на жодне питання. Депутати-співавтори не читали СВІЙ ТВІР.
Я прочитала усі п'ять законопроектів про мову. Я їх порівняла. Один, Мураєвський, не витримує жодної критики. Його не рахуємо. Лишається чотири: 5556, 5669, 5670, 5670д.
Чому я не підтримую Закононпроект 5670-5670д.
1. Він написаний красиво, але найгірше захищає український інтерес.
2. Якщо взяти ДРУКОВАНІ ЗАСОБИ в 5670д, то мовою меншини друковані засоби можна розповсюджувати на всій території України, це суперечить рішенню КСУ, який говорить, що мова меншин застосовується на місцевому рівні. А в законопроекті 5556 друковані засоби мовою меншини поширюються лише на місцевому рівні (що узгоджується з рішенням Конституційного суду), в межах села, селища, міста, де живе меншина і складає третину населення.
3. Культурні заходи в 5670д. Мовою меншини їх можна проводити на загальнонаціональному рівні з українським перекладом. А в 5556 культурні заходи з українським перекладом можна проводити на місцевому рівні (що узгоджується з рішенням КСУ), якщо тут проживає меншина і складає третину населення.
4. Освіта в 5670д. Навчання мовами меншин поставлене в один ранг з навчанням українською державною мовою, що суперечить Конституції. В 5556 Освіта, навчання повинне бути українською, а мова меншин може вивчатися, як додаток до освіти українською (згідно з рішенням КСУ)
5. У 5670д є Ківаловська стаття 1, п2. "Статус Української мови не може звужувати мовні права і потреби національних меншин". Ця стаття перекреслює усі українські приписи закону. Якщо я буду вимагати в магазині дотримання статті 26 цього ж закону про обслуговування українською, меншина мені буде казати, що вона вимагає дотримання статті 1, п 2, щоб я не звужувала її права і потребу розмовляти мовою меншини. І поліція приїде штрафувати кого? Меншину , чи мене, українку, яка хоче української від меншини і тим порушує ст1, п2. У Законопроекті 5556 такого пункту немає.
Є ще багато гнилих місць у цьому законопроекті.
Меншинам вигідний цей законопроект. Він найтолерантніший до них. Тому вони так і верещать, щоб українців збити з пантелику, мовляв, меншини проти 5670д, значить то щось вартісне. Їхнє верещання - то все багатоходовка однієї владної комбінації.
Вам не здається дивним, що про законопроекти 5556 і 5669 ніхто особливо не згадував? Ніби їх немає. А вся істерія навколо одного?
Левко Лук'яненко був за 5556. Попович. І не лише вони.
Але що я, дитяча письменниця, поварившись два роки кожного дня в цьому котлі і побачивши його нутро зсередини, що я можу вдіяти проти цього фарсу на загальнодержавному рівні? Якщо проти мене за законопроект 5670д велика державна машина.

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26986
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #20 : Жовтня 05, 2018, 09:08:50 09:08 »
Отака є думка:
Facebook © 2018
Лариса Ніцой
3 жовтня о 15:01 ·

Cпасибо. Наконецто хоть чтото. Та получается та часть БПП что не голосовала была права. Тогда причем тут "влада"?

Offline Capitain Cubs

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 14489
  • Стать: Чоловіча
  • Запорожець за Інгулом. Характерник-гедоніст.
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #21 : Жовтня 05, 2018, 12:03:42 12:03 »
Отака є думка:
Facebook © 2018
Лариса Ніцой
3 жовтня о 15:01 ·
Завтра буде ухвалений законопроект про мову 5670-д. Ця влада не дозволить ухвалити інший законопроект, 5556 або 5669, які краще захищають український інтерес, тому ухвалений буде 5670-д, який виписаний красиво, але суть має гнилу. Буде ухвалений цей законопроект, бо влада саме його пропагує, захищає, нагинає ВРУ. Власне, за вказівкою цієї влади він і писався. А щоб ніхто не здогадався, загорунули в обгортку громадськості, прикривши видатним іменем Василенка. Я питала Василенка про окремі ганебні статті цього законопроекту. Він сказав, що їх не писав. Що він лише консультував Подоляк, біля якої крутилися помічники нардепів, які створювали антураж громадськості.
Василенко не один такий обдурений. Законопроект підписали науковці, культурні діячі. Запитайте їх в очі. Вони його читали? Ні. Їх попросили люди, яким вони вірять. А ті читали? Ні. Їх теж попросили. Його навіть не читали депутати, які виступають співавторами. Я їх питала! Вони ховають очі. Не можуть відповісти на жодне питання. Депутати-співавтори не читали СВІЙ ТВІР.
Я прочитала усі п'ять законопроектів про мову. Я їх порівняла. Один, Мураєвський, не витримує жодної критики. Його не рахуємо. Лишається чотири: 5556, 5669, 5670, 5670д.
Чому я не підтримую Закононпроект 5670-5670д.
1. Він написаний красиво, але найгірше захищає український інтерес.
2. Якщо взяти ДРУКОВАНІ ЗАСОБИ в 5670д, то мовою меншини друковані засоби можна розповсюджувати на всій території України, це суперечить рішенню КСУ, який говорить, що мова меншин застосовується на місцевому рівні. А в законопроекті 5556 друковані засоби мовою меншини поширюються лише на місцевому рівні (що узгоджується з рішенням Конституційного суду), в межах села, селища, міста, де живе меншина і складає третину населення.
3. Культурні заходи в 5670д. Мовою меншини їх можна проводити на загальнонаціональному рівні з українським перекладом. А в 5556 культурні заходи з українським перекладом можна проводити на місцевому рівні (що узгоджується з рішенням КСУ), якщо тут проживає меншина і складає третину населення.
4. Освіта в 5670д. Навчання мовами меншин поставлене в один ранг з навчанням українською державною мовою, що суперечить Конституції. В 5556 Освіта, навчання повинне бути українською, а мова меншин може вивчатися, як додаток до освіти українською (згідно з рішенням КСУ)
5. У 5670д є Ківаловська стаття 1, п2. "Статус Української мови не може звужувати мовні права і потреби національних меншин". Ця стаття перекреслює усі українські приписи закону. Якщо я буду вимагати в магазині дотримання статті 26 цього ж закону про обслуговування українською, меншина мені буде казати, що вона вимагає дотримання статті 1, п 2, щоб я не звужувала її права і потребу розмовляти мовою меншини. І поліція приїде штрафувати кого? Меншину , чи мене, українку, яка хоче української від меншини і тим порушує ст1, п2. У Законопроекті 5556 такого пункту немає.
Є ще багато гнилих місць у цьому законопроекті.
Меншинам вигідний цей законопроект. Він найтолерантніший до них. Тому вони так і верещать, щоб українців збити з пантелику, мовляв, меншини проти 5670д, значить то щось вартісне. Їхнє верещання - то все багатоходовка однієї владної комбінації.
Вам не здається дивним, що про законопроекти 5556 і 5669 ніхто особливо не згадував? Ніби їх немає. А вся істерія навколо одного?
Левко Лук'яненко був за 5556. Попович. І не лише вони.
Але що я, дитяча письменниця, поварившись два роки кожного дня в цьому котлі і побачивши його нутро зсередини, що я можу вдіяти проти цього фарсу на загальнодержавному рівні? Якщо проти мене за законопроект 5670д велика державна машина.

Харошіє сапогі. Нада брать.  :smilie7:
Mocsia delenda est

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15875
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #22 : Жовтня 06, 2018, 11:46:07 11:46 »
Ще є така стаття: http://m.tyzhden.ua/publication/220738

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26986
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #23 : Жовтня 06, 2018, 12:04:36 12:04 »
Ще є така стаття: http://m.tyzhden.ua/publication/220738

Фантазии афтара и не более.
Например то что 5556 равнозначен Колесниченк-Кивалова не говорят даже рьяные оппоненты БПП, а автор это утверждает
КГ/АМ

Offline optimist

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5427
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #24 : Жовтня 06, 2018, 03:00:55 15:00 »
Це ще не перемога
Зараз усі кинулися добиватися виключень у закон
Про це відео Романа


Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26986
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #25 : Жовтня 06, 2018, 03:12:46 15:12 »
Названия организаций с фио руководителя в списочек и обнародовать

А про английскую тут уже давно обсуждали, вытеснять русский английским это тупик. В статусе украинского при таком подходе не произойдет никаких изменений

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15875
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #26 : Жовтня 06, 2018, 03:56:15 15:56 »
Прислухав відео і просто не віриться,що серйозно лобіюють на такому рівні такі для них,як на мене,дрібниці.Що ж ми ще почуємо до розгляду у другому читанні.

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15875
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #27 : Жовтня 06, 2018, 05:30:53 17:30 »
Отака от хня,рано ми раділи:
Андрій Парубій прогнозує конструктивний розгляд законопроекту про державну мову у другому читанні
Відповідаючи на запитання журналістів у м.Тбілісі у п’ятницю, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій прокоментував процес розгляду законопроектів про мову. Він повідомив, що деякі спірні моменти, зокрема, щодо створення інституції мовних інспекторів, були вилучені ще у першому читанні. «Лишається мовна комісія, і лишається омбудсмен – Уповноважений з питань мови в Україні. Тобто вразливі моменти, які могли бути підставою для дискусій і двоякого трактування, - вилучені з закону вже в першому читанні», - зазначив Голова Парламенту.
Андрій Парубій також спрогнозував, що «буде дуже непроста дискусія» до другого читання цього законопроекту. При цьому він зауважив, що було обрано «той закон, який є найглибшим і найбільш універсальним, і який, найголовніше, дає не просто декларацію, а дає інструментарій – як дотримуватись виконання цього закону, в тому числі, через ці структури, які пропонується запровадити, зокрема, через Уповноваженого з питань мови». Разом з тим, за поясненням Голови Верховної Ради, цим законом передбачені «дуже великі і значні перехідні етапи, для того, щоб не було будь-якого шоку, непорозуміння, щоб була можливість адаптуватись до дії цього закону».
Водночас, А.Парубій висловив переконання, що загальна «філософія цього закону залишиться і в другому читанні, а правки, що будуть внесені, матимуть технічний, регулюючий ефект». Також, за його словами, норми законопроекту вже в першому читанні адаптовані до тих законодавчих актів, які були ухвалені Парламентом за останній рік в мовному аспекті, зокрема, до закону про освіту та закону про квоти на телебаченні і радіо.
«Я сподіваюсь, що хоча дискусія до другого читання буде гострою, емоційною - бо питання мови в Україні весь час викликало емоції, думаю, вона буде конструктивною, і ми так само конструктивно зможемо знайти консенсус в залі і ухвалити цей закон в другому читанні», - висловив упевненість Андрій Парубій.

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15875
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #28 : Листопада 01, 2018, 06:19:04 06:19 »
Ще одна думка,чому так важко ухвалювався закон:  https://www.radiosvoboda.org/a/29573753.html
Там ще цікаві міркування політтехнолого Медведева.Сумно.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46639
  • Never give in!
Re: Завтра приймають закон про мову
« Reply #29 : Листопада 01, 2018, 06:50:15 06:50 »
Idiots!  :lol:  :lol: :lol: :lol:
If you are going through hell, keep going.