Автор Тема: Найзавзятіші противники ГМО виявились самовпевненими неуками  (Прочитано 777 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Extreme opponents of genetically modified foods know the least but think they know the most
https://www.nature.com/articles/s41562-018-0520-3


Цитувати
Моя найулюбленіша тема. Я як біолог здавна знав про хибність, ба навіть шкідливість, боротьби із ГМО-організмами. Не вдаючись у дискусію, хочу запропонувати свіженьке дослідження американських та британських вчених, які вчергове спростовують хибність боротьби з ГМО, але у незвичайний спосіб.

Хоч найзавзятіші противники ГМО вважають, що найкраще освічені з цього питання, але, як було доведено, найгірше розуміються на наукових питаннях. В тому числі в генетиці.

Виявилось, ті, хто найбільш негативно ставились до проблеми, оцінювали свої знання як високі. Але при цьому не могли пройти навіть простих тестів із загальних наукових питань. У цитованій статті ви знайдете більше цікавої інформації.

А як на мене, це дослідження варто прочитати людям, які опікуються політичними питаннями. Закони соціології та психології усюди однакові.
https://tverezo.info/post/84711
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline Sebastian Brant

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3902
Повністю згоден. І, користуючись нагодою, хочу запитати - а хіба могло бути інакше? Яка різниця між генетично модифікованими й генетично мутованими, якими є по факту всі організми? Це така крайня маячня, що дійсно потрібно дослідити її психологічно

Offline Донецкий Вася

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1520
Ефект Данінга-Крюгера в дії

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18394
Повністю згоден. І, користуючись нагодою, хочу запитати - а хіба могло бути інакше? Яка різниця між генетично модифікованими й генетично мутованими, якими є по факту всі організми? Це така крайня маячня, що дійсно потрібно дослідити її психологічно

Та чому дивуватися коли вони кажуть що "мікроволновка врєдна!"

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26914
Как противники так и сторонники генномодифицированых организмов излишне упрощают ситуацию

Offline jia

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2733
Повністю згоден. І, користуючись нагодою, хочу запитати - а хіба могло бути інакше? Яка різниця між генетично модифікованими й генетично мутованими, якими є по факту всі організми? Це така крайня маячня, що дійсно потрібно дослідити її психологічно

Я противникам гмо завжди пропоную переставати хсти хліб, бо в природі не існує пшениці в  тому вигляді який ми бачимо на полях

Offline Outlander

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3067
  • Стать: Чоловіча
Как противники так и сторонники генномодифицированых организмов излишне упрощают ситуацию
+
"El leon es fuerte porque los otros animales son debiles" / Лев сильний лише тому що інші звірі слабкі / Subcomandante Marcos

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Ну давайте не будемо спрощувати.

Чи може їжа спричиняти проблеми зі здоров'ям? Може і є купа прикладів. Є ризики коли починають вживати їжу з інших регіонів. Але в тих регіонах у тубільців або гени підлаштовані або є традиції що знижують ризики.

Приклад індіанці жрали кукурудзу без особливих проблем. Бо традиційна кухня в себе включає  нікстамалізацію хімічну  обробку лужним розчином наприклад. А європейська біднота хворіла століттями на дієті кукурудзяній на пелагру

Кажуть рецептура суші японська забезпечує японцям невразливість до збудників різних. Чи дотримуються цієї технології в Європі хз.

Не рекомендують вживати деяку рибу що живе на коралових рифах. Вміст токсину який накопичується харчовими ланцюжками у хижаків змусить вас дристати і хворіти потім роками в гіршому випадку і ліків фактично не існує.

Тобто висновок їсти можна лише те що їли наші пращури?

ГМО не відрізняються від рослин в яких відбулася мутація природним шляхом. Більше того дикі рослини якраз і будуть захищати себе, щоб їх не їли завзято різними отрутами. Або їв той кому можна. Це мільйонами років такий природний відбір був.

_-------------------------
Найбільше що хвилює напевно це канцерогенність.
В принципі існують і рослини, що містять канцерогенни. Наприклад


Рослини родини Хвилівникові містять аристолохієву кислоту, що є сильним канцерогеном з відкладеним (до 10 років) терміном дії. Вживання фітопрепаратів на основі продуктів родини Хвилівникові, в тому числі, Копитняка, значно збільшує ризик захворювань на рак печінки або нирок.

Привіт любителям лікуватися без хімії.

Особисто я оцінюю ГМО як значно безпечнішу їжу ніж та яка вирощена з використанням пестицидів які треба постійно оновлювати бо комахи звикають.

(Для ГМО теж пестициди використовують в іншому обсязі  прокляті гмо корпорації часто заточують для використання з певним пестицидами або гербіцидами. Що знижує імовірність що аграрій буде експериментувати з хімією та зменшує кількість використаної хімії.

А на базарі 'натуральні' продукти з огороду взагалі хз чим оброблені. Засобом від шкідників який десь в Індії чи Китаї виготовили.
« Останнє редагування: Січня 21, 2019, 11:58:53 23:58 від bugaga »
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26914
Вся проблема в "популяризации", причем неумелой и похабной

Например вот только что по тв какаято передача про качество продуктов - "Самый фальсифицируемый товар сгущенное молоко! Некоторые производители делают ее используя просроченный сахар!"  :fp

Примерно тоже самое и с ГМО. Все эти росказни про гастрит и рак это бредни типа просроченой соли или водки с годичным сроком реализации.

Но ГМО несет и реальные опасности.
Например самая очевидная это экологическая. ГМО организмы в этом отношении отнюдь не идентичны селекционным как кажется на первый взгляд. Это проистекает из новых возможностей таких организмов. Генетическая инженерия позволяет получать организмы с такими свойствами комбинация который невозможна при селекционном способе или, даже, мутационном (целенаправленное увеличение мутаций например с помощью облучения), но с другой стороны такие свойства могут повлечь за собой катастрофические последствия для биоценозов в чем то схожие с внесением в местные биоценозы чужеродных видов (филоксера, колорадский жук и подобное, примеров масса)
Опасность в потреблении таких продуктов тоже есть, но она не в том что в картошку внедрят ген тетродотоксина. Нет, такое конечно тоже может быть, но такое развитие событий относится уже не к ГМО, а к психиатрии и военному делу.
Опасность в потере привычного состава продуктов питания. Например в молоке может появится соединение ему абсолютно не свойственное и в результате люди потребляющие молоко и не переносящие данное соединение пострадают. Причем печатаемый на этикетках состав тут не поможет потому как всю химию молока на этикетке перечислить просто невозможно. Или наоборот. Люди потребляющие какойто продукт в лечебных целях и наскочившие на его ГМО модификацию без ключевого вещества тоже пострадают

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Щодо впливу на біоценози. Такий вплив відбувається.
Але крім потенційно негативного впливу є і позитивний. За рахунок того що зменшується використання пестицидів та гербицидів або змінюється профіль на менш токсичну хімію, наприклад роблять ГМО рослину резистентну до Roundup
ГМО заточені під раундап витіснили з ринку США
Алачлор, ціанозін, флуазіфоп, метолачлор. Деякі з них офіційно канцерогени і викликають деградацію біоценозів.

Є конкретні дослідження і статистика що використання ГМО позитивно впливають на біоценози.

Bt-бавовник в Китаї. Зменшене використання інсектицидів певних класів призвело до збільшення популяції комах хижаків сонечкі, павуки тощо. Що в свою чергу призвело що вони контролюють кількість комах зі свого боку.

ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Також у мене сумніви щодо реальної можливості катастрофічного сценарію. Ми маємо багато прикладів коли інвазивні види захоплювали території. У багатьох випадках їх було взято під контроль. Наприклад кролів в Австралії зрештою спромоглися приборкати поширенням певного вірусу.

ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline bоrderlander

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4549
Також у мене сумніви щодо реальної можливості катастрофічного сценарію. Ми маємо багато прикладів коли інвазивні види захоплювали території. У багатьох випадках їх було взято під контроль. Наприклад кролів в Австралії зрештою спромоглися приборкати поширенням певного вірусу.
З кролями якраз дуже паршивий приклад. Від тих вірусів свійські кролі в Україні масово дохнуть.
Модераторы СУПа ничего и никому не обязаны (девіз СУПу). Я вам ничего не должен (Бубочка Зеленський). Знайдіть різницю! Я тобі щось винен, красапєта?

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26914
bоrderlander уже ответил
По сути дела ни один инвазивный вид так и не удалось взять под контроль или уничтожить.
Приведенные примеры по устойчивости это замечательно, но как раз это и является опасным. Можно создать такое себе "абсолютное оружие". Например кроликов устойчивых к тому самому вирусу. На самом деле это путь без конца

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Нiколи не звертав уваги на ГМО - все це понти, якi пересiчному люмпену...  не перевiрити.
 :smilie7:

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46473
  • Never give in!
Моя доня працює саме в цій галузі і дуже обурюється тупістю тих, хто вірить у шкоду ГМО.  :smilie1:
If you are going through hell, keep going.

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
bоrderlander уже ответил
По сути дела ни один инвазивный вид так и не удалось взять под контроль или уничтожить.
Приведенные примеры по устойчивости это замечательно, но как раз это и является опасным. Можно создать такое себе "абсолютное оружие". Например кроликов устойчивых к тому самому вирусу. На самом деле это путь без конца
Ок, схоже я помилявся, так є проблема
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26914
Моя доня працює саме в цій галузі і дуже обурюється тупістю тих, хто вірить у шкоду ГМО.  :smilie1:

Это ничего не доказывает
Академик Александров за год до взрыва на ЧАЭС клялся что рядом с любой АЭС дом себе построит

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26914
Кстати в тему

В Китае подтвердили рождение детей с отредактированными генами

Вообщето я противник "сдерживания прогресса", просто потому что это бесполезное дело. Раз это можно будет сделать это будет сделано.
Поэтому мое отношение к продуктам из ГМО очень просто. На этикетках это должно указываться, пусть потребитель выбирает сам. А в отношении экологии в любой ГМО организм должно вводится ограничение по размножению. Это сильно ограничит риски "выброса" таких организмов в природную среду. хотя конечно таки риски останутся всеравно

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 46473
  • Never give in!
Моя доня працює саме в цій галузі і дуже обурюється тупістю тих, хто вірить у шкоду ГМО.  :smilie1:

Это ничего не доказывает
Академик Александров за год до взрыва на ЧАЭС клялся что рядом с любой АЭС дом себе построит

Вам там видніше...
If you are going through hell, keep going.

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Кстати в тему

В Китае подтвердили рождение детей с отредактированными генами

Вообщето я противник "сдерживания прогресса", просто потому что это бесполезное дело. Раз это можно будет сделать это будет сделано.
Поэтому мое отношение к продуктам из ГМО очень просто. На этикетках это должно указываться, пусть потребитель выбирает сам. А в отношении экологии в любой ГМО организм должно вводится ограничение по размножению. Это сильно ограничит риски "выброса" таких организмов в природную среду. хотя конечно таки риски останутся всеравно
З істерикою коли у на на упаковці солі пишуть без ГМО. виробник не буде маркувати.

На способи обмеження розмноження введено мораторій бо це начебто порушувало права фермерів існують  v gurt і t gurt.  Це способи обмеження. Ніколи не були комерціоналізовані.

Власне на мою думку небезпека що ГМО лінії будуть як інвазивні рослини або тварини себе поводити перебільшено. Особливо якщо ГМО культура заточена під гербицид.

Маю на увазі вплив на природу. що може в найгіршому аипадку так це бурьяни невразливі до гербициду.  в природі втрачається сенс такої фічі.

Резистентність до комах або бактерій...і комахи і бактерії швидко адаптуються. Так що така фіча протухає в дикій природі досить швидко.

Найбільш стрьомні фічі це стійкість до посухи або морозів тощо.


ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26914
Кстати в тему

В Китае подтвердили рождение детей с отредактированными генами

Вообщето я противник "сдерживания прогресса", просто потому что это бесполезное дело. Раз это можно будет сделать это будет сделано.
Поэтому мое отношение к продуктам из ГМО очень просто. На этикетках это должно указываться, пусть потребитель выбирает сам. А в отношении экологии в любой ГМО организм должно вводится ограничение по размножению. Это сильно ограничит риски "выброса" таких организмов в природную среду. хотя конечно таки риски останутся всеравно
З істерикою коли у на на упаковці солі пишуть без ГМО. виробник не буде маркувати.

На способи обмеження розмноження введено мораторій бо це начебто порушувало права фермерів існують  v gurt і t gurt.  Це способи обмеження. Ніколи не були комерціоналізовані.

Власне на мою думку небезпека що ГМО лінії будуть як інвазивні рослини або тварини себе поводити перебільшено. Особливо якщо ГМО культура заточена під гербицид.

Маю на увазі вплив на природу. що може в найгіршому аипадку так це бурьяни невразливі до гербициду.  в природі втрачається сенс такої фічі.

Резистентність до комах або бактерій...і комахи і бактерії швидко адаптуються. Так що така фіча протухає в дикій природі досить швидко.

Найбільш стрьомні фічі це стійкість до посухи або морозів тощо.

А гетерозисные семена права фермеров не нарушают? Бред
Я имел ввиду не стерилизацию, а такую модификацию которая не выживает в природной среде

Offline bugaga

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8159
Цитувати
Я имел ввиду не стерилизацию, а такую модификацию которая не выживает в природной среде
ну от там і зроблено що гени оці що додають нові фічі треба активувати хімічною речовиною
в дикій природі вони будуть неактивовані
ванька ерохин вон на веллбутрине вторую машину меняет, квартиру купил, бизнес завёл, а ты всё сидишь на своих сиозсах как сыч

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 26914
Цитувати
Я имел ввиду не стерилизацию, а такую модификацию которая не выживает в природной среде
ну от там і зроблено що гени оці що додають нові фічі треба активувати хімічною речовиною
в дикій природі вони будуть неактивовані

Понятно. Тогда Ок