Автор Тема: О. Забужко: «І тут я витягаю свій автомат Калашнікова й кажу: Ах ви ж, курви!...  (Прочитано 522 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
Її треба знімати. От просто знімати все, що вона промовляє, бо жодне письмове інтерв’ю ніколи не передасть, як вона розмовляє. Не лише жести, які притаманні лише їй. А ще і фірмові інтонації, і слова, вимовлені з притиском або по скла-дах, і нові словоформи, і неочікувано точні образи.

Ми вечеряємо пізнього недільного вечора в українському шинку майже в центрі Києва, де вже мало відвідувачів перед початком робочого тижня. Офіціанти не дуже квапляться, трохи приглушене світло й музика, що не заважає.

І я страшенно боюся, що не зможу, не зможу передати її – оту справжню, неповторну, індивідуально-викличну, нещадно точну Оксану Забужко.

Чотиригодинну нашу розмову я розшифровувала з диктофона над Атлантичним океаном. 10 годин. І в мене було враження, що я слухаю її заново. Тому що купа речей відкриваються знову просто через її текст. Оксана говорить текстами. Це усна крута публіцистика. Та, за яку її номінували на Шевченківську премію.


https://opinionua.com/2019/03/08/oksana-zabuzhko-i-tut-ya-vityagayu-svij-avtomat-kalashnikova-j-kazhu-ax-vi-zh-kurvi-vam-pamyat-povidrubuvalo/?fbclid=IwAR2GkHUk2t29TLpDgNtBLCDdxld_lc5tkWXf3R5tdFAUdbz7wMB6zjRhE_I
If you are going through hell, keep going.

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 16157

Offline Старий

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1771
Дякую!
Цікава і до біса розумна жінка!

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 16157
Після цієї статті знов почав перечитувати її "Музей...", може завтра ще раз статтю перечитаю.

Offline polelis

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2956
Цікаве інтервю
Геніальна людина.

говорить про президентські  вибори:
- ...Знаєте, ці вибори – це взагалі якийсь фарс. Я би зробила натомість референдум за продовження терміну чинності повноважень діючого президента. Воно ж зрештою так і виходить, по змісту цих виборів. З одного боку виходить він, а з іншого єдиним фронтом усі ті, хто його «мочать». І серед тих, хто «мочать», є люди, які мали би не в президенти кандидуватися, а сидіти або бути під судом за державну зраду, якщо б у нас була правова держава. Ані Тимошенко, ані Зеленський не мали би бути навіть зареєстровані кандидатами, якби ми мали правову державу.