Блінкен передає кисло-солодке послання Україні з акцентом на корупцію та Росіюhttps://www.washingtonpost.com/national-security/ukraine-blinken-russia-corruption/2021/05/06/d1e0ecca-ae9a-11eb-8109-f8ba1ea2eeab_story.htmlДержавний секретар Ентоні Блінкен попередив керівників України в Києві в четвер, що у майбутньому країні загрожує двофронтова війна: битва проти російської агресії на її кордоні та боротьба з корупцією всередині України.
Найвищий американський дипломат пообіцяв збільшити допомогу США в безпеці Україні після, як він назвав, "безтурботного та агресивного" нарощування військ вздовж кордону з Україною, і засудив відому корумповану політичну систему Києва після звільнення чиновника з енергетики.
"Україна стикається з двоякими проблемами, - сказав Блінкен журналістам на брифінгу в ЗМІ в столиці. - Агресія ззовні - з боку Росії, і фактично - агресія зсередини - від корупції, олігархів та інших, які ставлять свої інтереси попереду інтересів Український народу».
Візит Блінкена в Україну також мав на меті продемонструвати підтримку відносин між США та Україною після подій 2019 року, коли тодішній президент Дональд Трамп тимчасово заморозив допомогу в галузі безпеки для України та попросив президента Володимира Зеленського провести розслідування щодо кандидата в президенти Джо Байдена. що призвело до першого процесу імпічменту Трампа.
Скандал продовжує лунати в США: минулого тижня федеральні агенти здійснили рейд в офіс та квартиру Рудольфа В. Джуліані, колишнього особистого адвоката Трампа, у зв'язку з угодами Джуліані в Україні.
Зеленський, уряд якого шукає у США більше військової техніки, включаючи системи протиповітряної оборони та протинайперські технології, виявився готовим оставити еру Трампа позаду.
“Я не хочу витрачати ваш час на минуле; давайте поговоримо про майбутнє», - відповів Зеленський на запитання про Джуліані.
Напруженість між Україною та Росією зросла минулого місяця, коли Москва зібрала понад 100 000 військовослужбовців вздовж східного кордону України, що, на думку деяких західних країн, було попередником вторгнення.
Хоча Росія з тих пір частково вивела свої війська, Блінкен заявив, що США продовжують стежити за ситуацією "дуже, дуже пильно".
"Ми знаємо, що Росія вивела деякі сили з кордону України, але ми також бачимо, що значні сили і техніка там залишаються", - сказав Блінкен.
Обіцяючи підтримку Україні, Блінкен також закликав Зеленського та інших українських чиновників не відкладати антикорупційні заходи, такі як капітальний ремонт судової системи країни.
"Очевидно, що необхідний більший прогрес у таких сферах, як корпоративне управління, судова реформа, забезпечення того, щоб антикорупційне бюро було справді незалежним", - сказав Блінкен, який також зустрівся з лідерами громадянського суспільства, представниками засобів масової інформації та активістами практичної протидії корупції..
Минулого тижня прес-секретар Державного департаменту Нед Прайс критикував українських чиновників за вигнання наглядової ради та керівника державної газової компанії "Нафтогаз", заявивши, що дії "є лише останнім прикладом ігнорування найкращих практик та ризикування економічним прогресом в Україні". . "
Скептицизм залишається щодо того, чи поможе підхід команди Блінкена до “жорсткої любові” до України досягти успіху, враховуючи невдачу такого підходу в минулому.
"Точки розмови з 2014 року змінились надзвичайно мало", - сказав Сем Чарап, старший політолог Rand Corp. "Питання в тому, чи існує політика зміни динаміки, щоб ми не бачили державного секретаря в гостях з тими ж питаннями через чотири-вісім років. Я цього ще не бачив».
В оточенні Блінкена в поїздці була заступник державного секретаря Вікторія Нуланд, видатний американський яструб, адвокатська діяльність якої за Україну давно дратувала Москву.
Під час поїздки американські чиновники уникали обіцянки Україні конкретного обладнання. Адміністрація Байдена чітко заявила, що розглядає конкуренцію США з Китаєм як найвищий виклик 21 століття та як область, найбільш гідну ресурсів. Хоча Україна підтримує міцну підтримку американських законодавців, її зв'язок із національними інтересами США є більш слабким, ніж раніше.
"Оскільки 80 000 російських військовослужбовців залишаються на кордоні, послання Блінкена про підтримку України є важливим, але адміністрація Байдена має вирішити, скільки військової допомоги вона готова надати Україні", - сказала Анджела Стент, експерт з Джорджтаунського університету.