Тобто, головною є ідея. Не гроші, не особисті амбіції, а таки ідея. Але ідейна розумна людина, чи група людей мусить мати повноваження приймати самостійні рішення. У нас же популярна жорстка вертикаль. Я не вважаю, що це зараз правильна концепція.
Якраз з тою ідейністю я би був обережний і навіть ставив її на друге місце.
Найважливіше - хороші управлінські та комунікативні якості. Простіше ( і навіть дещо цинічніше) - вміння домовлятись з людьми, причому достатньо різними.
Звичайно, погляди не повинні кардинально відрізнятись від, скажемо так 'генеральної лінії партії', цього буде цілком досить. А агітаторів-пропагандистів з достатнім рівнем 'ідейності', якщо людина спец, вона собі вже підбере.
Відповідно, питання відносин з центром вирішується майже автоматично - тупуватих 'камандірів' з центру толковий менеджер терпіти не буде і пошле нафіг, це в кращому випадку. В гіршому - звалить сам.
Взагалі, відносини центр - осередки повинні будуватись так, що якраз центральні манагери повинні бігати навколо місцевих і питати 'чєго ізволітє'. Голоси ( а в кінцевому рахунку йдеться про них) хто забезпечує ? Саме місцеві структури.
Це так само, як в бізнесі - все тримається на керівниках відділів та інших структурних одиниць. Ну і бухгалтерія ще