У проєкті державного бюджету на 2020 рік фінансування Збройних сил України зменшено до 2,57% ВВП.
Про це на сторінці в Facebook повідомила народний депутат фракції "Європейська Солідарність" Ірина Фріз.
"Якщо коротко – це черговий провал влади, задекларованих нею обіцянок та повна невідповідність заявленим потребам. Незбалансованість, непрофесійність, нераціональність, повне ігнорування запитів суспільства та соціально-економічної ситуації в державі, відсутність належного фінансування сектору безпеки і оборони воюючої держави – на жаль, ключові месседжі отриманого проекту бюджету", - йдеться в дописі Фріз.
Народний депутат, детальніше розповіла про що йдеться в проєкті бюджету-2020:
- дефіцит бюджету 2% ВВП (залишився без змін, ніякого бюджету зростання);
- не закладені кошти на обіцяні реформи, навіть на сумнозвісну земельну;
- зменшено видатки на освітні програми;
- жодного зростання соціальних стандартів;
- зменшення субсидій;
- згортання регіонального розвитку за стандартами ЄС;
- масове звільнення державних службовців в місцевих держадміністраціях без жодних шляхів вирішення питання їх подальшого працевлаштування.
Фріз зазначила, що в проєкті бюджету держави, яка вже шостий рік потерпає від збройної агресії, немає жодного натяку на підвищення рівня обороноздатності у порівнянні з 2019 роком:
- проводячи співвідношення з показниками ВВП, частка видатків на безпеку і оборону зменшилася з 5,25% до 5,23%;
- у пропозиціях до Бюджетної декларації на 2020 - 2022 роки заявлена потреба з забезпечення національної безпеки і оборони України 381.5 млрд грн., тоді як в проекті закладено 62 % від озвученого;
- грошові виплати для військовослужбовців ЗСУ залишаються практично без змін: повністю проігноровані пропозиції фракції Європейська Солідарність, які передбачали ріст грошового забезпечення військовослужбовців на 30% та мінімальний розмір грошового забезпечення військовослужбовців рядового складу не менше 13 тис. грн;
- видатки на забезпечення житлом військовослужбовців у проекті збільшені на 368 млн.грн. , тоді як нашою фракцією було запропоновано збільшити на 1,2 млрд.грн.
- проект бюджету забезпечує лише 55% від потреб, заявлених ЗСУ та Міноборони.
"Насамкінець, фінансування ЗСУ у відсотках до ВВП у проекті бюджету складає 2.57%, тоді як в ЗУ "Про національну безпеку" чітко прописано, що "обсяг видатків на фінансування сектору безпеки і оборони має становити не менше 5% запланованого обсягу внутрішнього валового продукту, з яких не менше 3 % - на фінансування сил оборони". Тому я голосую проти! Проти байдужості та непрофесійності", - додала Фріз.