Лідери держав – членів Європейського Союзу домовилися про збереження санкцій проти Російської Федерації ще на шість місяців. Про це за підсумками першого дня роботи саміту лідерів ЄС заявив президент Європейської ради Шарль Мішель.
За його словами, санкції продовжено на наступні шість місяців, виходячи з того, що імплементація мінських угод залишається важливою.
«Ми мали дискусію щодо Росії та України. Ми були проінформовані про результати нормандського саміту, який відбувся минулого понеділка у Парижі. Емануель Макрон і Ангела Меркель оновили для нас інформацію щодо ситуації. Ми продовжили санкції на наступні шість місяців, виходячи з того, що імплементація мінських угод залишається важливою. Ми продовжимо за цим спостерігати», – сказав Мішель.
Економічні санкції були спочатку введені 31 липня 2014 року терміном на рік у відповідь на «дії Росії, які дестабілізують ситуацію на Україні». Потім ці заходи були посилені у вересні 2014 року. Останнього разу Рада ЄС продовжувала ці санкції 27 червня 2019 року, і вони діють до 31 січня 2020 року.
Економічні санкції включають: обмеження доступу на первинний і вторинний ринок капіталу ЄС для п'яти російських фінансових установ з мажоритарною часткою держави в статутному капіталі та їх дочірніх підрозділів, в яких ці організації мають мажоритарну частку і які засновані за межами ЄС, а також для трьох великих російських енергетичних компаній і трьох оборонних компаній; експортна та імпортна заборона на торгівлю зброєю; введення заборони на експорт до Росії товарів подвійного призначення для військових потреб або для російської армії; обмеження доступу Росії до окремих технологій і послуг, які мають стратегічне значення та можуть використовуватися для розробки і видобутку нафти.