Як знизити небезпеку зараження на 99% і зупинити поширення вірусу.Наш госпіталь приймає близько 20% всіх пацієнтів в COVID-19 в Нью-Йорку.
Моя праця - вирішувати, кого пустити на ШВЛ і як надовго, і коли відпускати. Мета мого виступу - не налякати, а розповісти про цю хворобу так, щоб знизити страх і додати упевненість. Протягом мого виступу я, можливо, буду трохи емоційним, але це не тому, що я наляканий, а як раз навпаки - я перестав боятися з недавнього часу.
У нашому госпіталі проводять різні операції, в тому числі і на серце, трансплантацію органів. Але зараз ми всі зайняті лікуванням пацієнтів з COVID-19 практично на 100%. Я сам весь день теж працюю тільки з пацієнтами, зараженими COVID. Кожен день ми дізнаємося про вірус щось нове: ми все краще і краще знаємо, як він себе веде.
Унікальність цього вірусу полягає в тому, що він не знайомий людському організму. Що ми знаємо точно, більше всіх хворих COVID-19 об'єднує три симптоми в тій чи іншій мірі інтенсивності: підвищена температура, кашель і біль в горлі. Хвороба може тривати від 5-6 до 14 днів.
Як заражаються COVID-19?У переважній більшості це тривалий контакт із зараженою людиною або тим, хто знаходиться в інкубаційному періоді.
Практично 99,9% заражень відбувається в результаті фізичного контакту руками із зараженою поверхнею і потім фізичного дотику до свого обличчя - очей, носа або рота. Є думка, що можна заразитися і через повітря, але на даний момент спостереження показують, що таким чином
можна підчепити вірус, тільки перебуваючи з інфікованою людиною на близькій відстані протягом тривалого часу, тобто протягом 15-30 хвилин. Однак ще раз повторю:
переважна більшість заражень відбувається саме через фізичний контакт і подальше дотик до обличчя. Це дуже важливий момент. І він насправді дуже надихає. Чому? - Тому що ми точно знаємо шлях, через який вірус потрапляє до нас. Я, перебуваючи в госпіталі з великою кількістю хворих з COVID-19 кожен день, упевнений, що не захворію, бо я знаю цей ланцюжок послідовностей і тому знаю, як поводитися.
Що потрібно зробити, щоб не заразитися1. Головне, постійно стежити за тим, де ваші руки в даний момент і чисті вони. Необхідно постійно використовувати САНІТАЙЗЕР. Зайшов у ліфт і натиснув на кнопку - САНІТАЙЗЕР. Відкрив двері - САНІТАЙЗЕР. Якщо немає САНІТАЙЗЕРА - всі дії можна зробити ліктем. Щоразу після того, як ми торкнулися поверхні, до яких могли торкатися інші люди, дезінфікуємо або миємо руки.
2. Друге, найважливіше - не чіпати обличчя руками, усвідомлено стежити за цим. Ми весь час чіпаємо обличчя, навіть не помічаючи цього. За статистикою, людина несвідомо чіпає обличчя близько 90 разів на день. Ви з ким-то привіталися за руку, не знаючи, що ця людина хворіє COVID-19, а потім поторкали обличчя? Все - ви теж захворіли!
Як себе натренувати в цій усвідомленості? Один із способів - почати носити маску. Ідея не в тому, що вона захистить вас від зараження (так як в більшості випадків неможливо заразитися через повітря), а саме в тому, щоб навчитися не чіпати обличчя. Причому, це може бути будь-яка маска (можна просто пов'язати хустку на обличчя) - це буде працювати в якості тренажера. Коли у вас на обличчі маска, ви просто перестаєте чіпати обличчя. Тому проста порада: виходячи з дому, надягайте маску.
Два цих пункти разом: тримати руки чистими і не торкатися обличчя - неймовірно потужні засоби захисту. Вони будуть ефективні в 99,9% випадків. Є, звичайно 0,01% пацієнтів, які якимось дивним чином заразилися, і ми ніколи не дізнаємося, як це сталося, але для вас цілком досить - виконувати ці дві речі, щоб захистити себе і своїх близьких.
3. Третє - вам не потрібен респіратор. У госпіталі я ношу респіратор, тільки коли я в кімнаті з пацієнтом, і ми робимо спеціальні процедури, які викликають у пацієнта кашель для очищення дихальних шляхів від надлишку слизу. Весь інший час я ношу звичайну маску. У Гонконзі і Сінгапурі дотримання цих правил (носіння хірургічної маски під час звичайного взаємодії з пацієнтами і носіння респіратора тільки під час спеціальних процедур типу дренажу дихальних шляхів) не привело ні до одного випадку захворювання серед медперсоналу. Так, хтось із медперсоналу клінік Нью-Йорка захворів, але це ті люди, які контактували з хворими при відсутності засобів захисту. Наприклад, 3 тижні тому, коли ще ніхто не знав, що у багатьох людей вірус в інкубаційному періоді. Терапевти контактували з хворими протягом більше 15 хвилин, брали мазок з носових пазух і т.д. Зараз в нашому госпіталі немає жодного випадку зараження серед медперсоналу. У звичайних умовах: на вулиці, в магазині респіратори не потрібні.
4. Четверте - соціальна дистанція. Тримайте дистанцію в 1,5-2 метра один від одного. Це не дуже складно і не так уже й змінює наше життя. Просте правило, але надзвичайно ефективне. Коли ви йдете в аптеку або в магазин, вам не обов'язково стояти безпосередньо за спиною людини, що стоїть попереду в черзі. Стійте у декількох кроках від неї.
Не треба боятися навколишнього світуЯкщо зрозуміти і прийняти ці прості чотири правила, страх пропадає. Не треба боятися навколишнього світу, не треба боятися вашого сусіда. Мені здається, знання від цих чотирьох правил дає відчуття свободи. Адже це жахливо, коли люди, які залишаються працювати в магазинах, на пошті і т.д. (Ті, хто найбільш схильні до ризику захворіти), сприймаються як вороги. Коли ви розумієте, що єдиний спосіб, яким ви можете заразитися, це коли ви брудними руками чіпайте обличчя або коли ви на занадто близької відстані до хворої людини протягом тривалого часу, то це усуває зайві страхи і дає колосальне полегшення.
Люди, які працюють у магазинах і які доставляють вам додому продукти або посилки - не вороги, а герої.