Три дози вакцини Pfizer-BioNTech або доза цього біопрепарату після двох доз китайської вакцини CoronaVac забезпечують "захисні рівні" антитіл, що нейтралізують омікрон-штам коронавірусу.
https://news.liga.net/ua/world/news/tri-dozy-coronavac-ne-dayut-adekvatnyh-titrov-antitel-protiv-zarajeniya-omikronom-uchenyeПроте бустер "коронаваком" після курсу "коронаваку" не дає "адекватних рівнів" захисних антитіл, пишуть гонконзькі вчені.
Чому за "захисний" рівень взяли саме таке значення титрів, як пунктиром на графіку нижче, а не інше, джерело не пояснює.
Дві дози як Pfizer, так і CoronaVac дають "дуже слабку" відповідь нейтралізувальних антитіл проти омікрону – "чемпіона" серед штамів SARS-CoV-2 із "вислизання" від імунних відповідей.
За попередніми даними, омікрон, ймовірно, рідше призводить до госпіталізації молодих та переважно вже імунних (щеплених або тих, що перехворіли) інфікованих, ніж попередні штами, проте його висока заразність є серйозною загрозою для громадського здоров'я: вибухові спалахи COVID-19 призводять до забитих лікарень.
Вчені з Гонконгу закликали тих, хто відповідає критеріям, але не отримав ще дві дози вакцини, терміново пройти повний курс щеплення: "Нещеплені, які наражаються на найбільший ризик важкого захворювання (літній вік або хронічні хвороби, на кшталт діабету та гіпертонії) швидко опиняться у групі високого ризику".
У цій країні радять тим, хто отримав дві дози Pfizer або CoronaVac, щепитися третьою дозою Pfizer приблизно через шість місяців після первинного курсу "для досягнення оптимального захисту від омікрону".
ВАЖЛИВО. Тести нейтралізації – не те ж саме, що імунний захист людини: "живий" імунітет може (і зазвичай так і є) захистити набагато краще, ніж просто антитіла в пробірці, зокрема через наявність клітинного імунітету. Поки що точно невідомо, як захищає від омікрон-ковіду Т-клітинний імунітет, але щодо цього оптимізму вчених значно більше. Зараз увага світу прикута до питання, як справи із захистом від важких форм COVID-19 у тих, що перехворіли раніше, та у щеплених двома або трьома дозами.
А ось більш раннє дослідження на тему "CoronaVac проти омікрону":
що з антитілами після китайської вакцини. Також бустер вакциною AstraZeneca (якої викинули в Україні сотні тисяч доз)
помітно підвищив рівні антитіл проти омікрону.
На початок зими 2021 року у світі введено 2,3 млрд доз "коронаваку", переважно у Китаї, Південній Америці, Південно-Східній Азії, Україні та інших країнах.
8 грудня вчені показали перші фото омікрону. Вчені говорять, що може знадобитися полівалентна вакцина проти COVID-19.
РНБО наполягає на введенні бустерної дози вакцини від коронавірусу для людей похилого віку.