КИЇВ. 28 листопада. УНН.
Всесвітня організація охорони здоров'я пояснила, чому дала назву новому штаму коронавірусу з Південної Африки за 15-ю літерою грецького алфавіту "омікрон", пропустивши ню (nu) та ксі (xi).
Про це заявила прессекретар ВООЗ Маргарет Харріс виданню The New York Post, інформує УНН.
Деталі
Це було зроблено для того, щоб уникнути співзвучності та плутанини різними мовами.
Так, nu схожа на англійське слово new (новий), а xi є поширеним прізвищем у Китаї (наприклад, така у голови компартії КНР Сі Цзіньпіна).
Харріс наголосила, що, даючи позначення хворобам і вірусам, організація завжди намагається уникати "образ для будь-якої культурної, соціальної, національної, регіональної, професійної чи етнічної групи".
"Ми домовилися про правила найменувань, які уникають використання географічних назв, імен людей, тварин тощо, щоб уникнути навішування ярликів", - уточнила Харріс.
Додамо
Як пояснюється на сайті ВООЗ, було проведено багато консультацій із фахівцями, щоб обрати такі назви штамів, які легко вимовляються, не передбачають соціальної стигматизації та враховують обговорення штамів у ненауковому середовищі. Група експертів ВООЗ у результаті рекомендувала використовувати грецький алфавіт, тому штами коронавірусу називаються "альфа", "бета", "гама", "дельта" та "омікрон".
Доповнення
Кілька днів тому вчені повідомили про появу в Ботсвані та ПАР штаму коронавірусу, який містить 32 мутації в S-білку, необхідному патогену для зараження клітин. На думку дослідників, багато нових змін в геномі SARS-CoV-2 вказують на високу трансмісивність цього варіанту і стійкість до захисних антитіл перехворілих і щеплених, хоча остаточні висновки робити поки рано. Фахівці припускають, що B.1.1.529 спочатку розвинувся в організмі людини з ослабленим імунітетом — можливо, хворого на СНІД чи ВІЛ.
У ПАР зареєстрували близько ста заражених. Декілька хворих є в Гонконгу, Ізраїлі, Бельгії, Чехії, Німеччині, Великій Британії, Італії, Австралії, а також в Нідерландах та Австрії. Всі ці випадки завезені. Євросоюз та багато інших країн запровадили заборону на в'їзд з деяких африканських держав.
Джерело: УНН