Автор Тема: Ідеологія партії ЄС?  (Прочитано 4570 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Offline div

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 27040
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #60 : Серпня 05, 2020, 07:00:16 19:00 »
А вообще тема классная. ТИПИЧНАЯ.
(click to show/hide)

ВОТ ЭТОТ ЕБАНАРИУМ МНЕ УЖЕ СНИТСЯ.

 :laugh:  :smiley15:

Offline Южанин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7944
  • Стать: Чоловіча
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #61 : Серпня 05, 2020, 07:07:49 19:07 »
Це я вдало зайшла ). Ліберали, демократи. Ні?

Причем не на словах , а на деле , может быть даже слишком в условиях нашего постсовкового общества зараженного вирусом левацкого совкизма.

Offline аматорка

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8201
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #62 : Серпня 05, 2020, 07:08:01 19:08 »
...Стратегії державотворення теж не бачу....
Децентралізація влади, тобто розвиток місцевого самоврядування, — тут навіть прогрес стався ) за часів, коли у владі були.

Offline аматорка

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8201
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #63 : Серпня 05, 2020, 07:09:52 19:09 »
Причем не на словах , а на деле , может быть даже слишком в условиях нашего постсовкового общества зараженного вирусом левацкого совкизма.
Ну, дехто може не сприймати лібералізм чи навіть демократію ) Це інша справа, тут для початку треба з власною ідеологією визначитися...

Offline ЮАР

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17522
  • Стать: Чоловіча
  • Стукнуть на кацапа - дело чести, но лучше убить!
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #64 : Серпня 05, 2020, 07:23:28 19:23 »
Угу . Принимая во внимание твой примитивный тезис на уровне Шарикова , то Украина состоит из Львова и остальной "зкацапщині, кацапомовні, і просто шанувальникі "руського миру"". Кстати "Свобота" - проводники этого примитивизма, такое же левацкое говно как и коммуняки.

От скажи, я ж тебе ще жодного разу нахуй не посилав?
То вважай що вже здійснилося!

Ти дебіл, незважаючи ні на що не здатен вивчити Українську мову, а я на рівні Шарікова!

------------------------>
:superman2: :superman2: :superman2: :superman2:
:smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1:

Offline ЮАР

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 17522
  • Стать: Чоловіча
  • Стукнуть на кацапа - дело чести, но лучше убить!
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #65 : Серпня 05, 2020, 07:24:34 19:24 »
Я між іншим в Запоріжжі мешкаю, а не у Львові.
:superman2: :superman2: :superman2: :superman2:
:smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1: :smiley25: :smilie1:

Offline аматорка

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8201
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #66 : Серпня 05, 2020, 07:27:00 19:27 »
Тут ще така особливість ... політичної діяльності ) Є ідеологія, яка зазначає принципи що є «червоними прапорцями» для партії/фракції парламентської та є відповіді на актуальні питання. Я так розумію, що виборців зараз цікавить можливо навіть не ідеологія, а саме відповіді на актуальні питання... без теорій

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15906
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #67 : Серпня 05, 2020, 08:23:41 20:23 »
Децентралізація влади, тобто розвиток місцевого самоврядування, — тут навіть прогрес стався ) за часів, коли у владі були.
Можливо, Кабс мав на увазі стратегію щодо всієї держави, а не щодо окремого елемента, хоч і важливого.

Offline Южанин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7944
  • Стать: Чоловіча
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #68 : Серпня 05, 2020, 09:06:27 21:06 »
От скажи, я ж тебе ще жодного разу нахуй не посилав?
То вважай що вже здійснилося!

Ти дебіл, незважаючи ні на що не здатен вивчити Українську мову, а я на рівні Шарікова!

------------------------>

Дебил ты и твоя бредятина такая же дебильная. Чисто шариковщина "сволотовская".

Offline Южанин

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7944
  • Стать: Чоловіча
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #69 : Серпня 05, 2020, 09:11:07 21:11 »
Дебил ты и твоя бредятина такая же дебильная. Чисто шариковщина "сволотовская". С чего ты дебил взял , что мова, чем ты так кичишься,  из тебя дегенеративной обезьяны  человека сделала ,а та так же из коммуняки Тягнибыка и члена КПСС Фарион?  Вы на любой мове Шариковаы примитивные,

Offline Ad Astra

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3968
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #70 : Серпня 05, 2020, 09:23:14 21:23 »
Хоч я і перестала тут дописувати, побачила розпач кабса і не можу не зацитувати себе кохану з тезами, заради яких я і зареєструвалася в 2017 році на упячці.

      
Re: Найтемніше перед світанком. А я знаю, що він почнеться ще в цьому десятилітті.
Inanna
   20 серпня 2017 23:00:46
IP/Host: ---.abhsia.telus.net
Я живу за кордоном і ніякий не порохобот. Взагалі на форумі досить примітивно ділять на декілька таборів: порохобот, юльківець і т.п. А між тим форум відтворює набагато ширший спектрум думок. І взагалі чому українці постійно перетасовують одну і ту ж колоду старих політиків? на мою думку, єдиний вихід і єдина надія для українців - створення нових партій та ідентифікація та приведення до влади нових  незплямованих минулим політиків.  Скільки справжніх лідерів виходять з того ж АТО.

А у вас все одне і  теж - Юля, Педро, Ляшко ...

ПС. Хоча, на мою думку, Порошенко все ж найкращий президент з тих, що були. Хоча це офф-топік :).
       
Re: Найтемніше перед світанком. А я знаю, що він почнеться ще в цьому десятилітті.
Inanna
   21 серпня 2017 00:09:45
IP/Host: ---.abhsia.telus.net
Тобто Ви хочете сказати, що українці в принципі не здатні не красти самі у себе? Я, наприклад, не вірю, що не знайдуться порядні люди, здатні самоорганізуватися і контролювати бюджет, організаційні питання, тощо.

Якщо ж кошти надходять від "спонсорів",  то честність на незаангажованість в принципі неможливі.


Re: Найтемніше перед світанком. А я знаю, що він почнеться ще в цьому десятилітті.
Inanna
   21 серпня 2017 00:19:46
IP/Host: ---.abhsia.telus.net
MakYury, 21 серпня 2017 00:01:53

    Розгорнути попередні цитати...
    кому треба?
    все партійне будівництво побудоване навколо розпилювання бюджету
    якщо хтось не планує пиляти бюджет - він не цікавий ні людям, ні іншим політичним гравцям
    бо це нонсенс у наших реаліях


Якщо українці змогли показати чудеса самоорганізації та волонерства на Майдані та в АТО, то чому вони не зможуть самоорганізуватися, щоб створити справді народну партію??

Re: Найтемніше перед світанком. А я знаю, що він почнеться ще в цьому десятилітті.
Inanna
   21 серпня 2017 01:03:08
IP/Host: ---.abhsia.telus.net
Болукан, 21 серпня 2017 00:24:40

    Розгорнути попередні цитати...
    Це потребує значно більшого інтелекту.


Вистачає в українців інтелекту. Щоб народ, який створив найбільший у світі літак та третю у світі (а може, і вже другу) ІТ-аутсорс-індустрію і підняв армію за рік фактично з нуля, і не зміг організувати власну партію? не вірю.

Якщо так, то тоді українцям дійсно нічого не світить на довгі роки при тих партіях, процесах і депутатах, що є. Чи ви сподіваєтеся, що у них одного дня проснеться совість і вони стануть працювати на народ, а не на себе??

Треба дійсно нові, нічим не заплямовані обличчя. Забудьте про Юль, Садових, Лещенків, Вакарчуків і тощо. Це вже збиті льотчики, move on.

       
Re: Найтемніше перед світанком. А я знаю, що він почнеться ще в цьому десятилітті.
Inanna
   21 серпня 2017 01:14:22
IP/Host: ---.abhsia.telus.net
MakYury, 21 серпня 2017 00:59:10

    Розгорнути попередні цитати...
    створити партію дійсно елементарно
    довести її до влади та не розчаруватися - от чого ще не було :)


Тому що всі партії, що були і є - кишенькові. В українців є демократія, але вона в чомусь фейкова. Так, українці можуть вільно голосувати і вибирати, але їм з самого початку підсовують лайно.  Це як з останніми виборами президента. Я сама закликала своїх родичів не голосувати за Порошенка, але реально які були альтернативи? і так весь час.

Треба щось організовувати, щось робити. Прикладати якісь зусилля. Бо інакше нічого не досягнеться (якщо йти демократичним шляхом).  Чи будуть помилки чи невдачі? звісно, і це нормально. Тому що завжди буде людський фактор. Але якщо будуть прямі механізми контролю (наприклад, негайне відкликання кандидата, якщо виявились якісь порушення, відкритість процесу висунення кандидатів і т.п.), то можна буде швидко реагувати і вирівнювати курс. Думаєте, в канадській політиці все чікі-пікі? ні, є теж різні речі "некошерні", але сама природа політичного дискурсу така, що все це виводиться на чисту воду і відповідно ідуть різні реакції і дії. Тобто політичний процес триває.

Подивіться навколо себе. Я впевнена, що ви можете ідентифікувати принаймі 5 людей, які порядні, розумні, користуються повагою і вміють досягати результатів. От з таких і потрібно створювати партію. Якщо люди повірять, то і проблем з фінансуванням не буде (через індивідуальні партійні внески, внески від малих бізнесів, тощо).


Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15906
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #71 : Серпня 05, 2020, 09:25:26 21:25 »
 Одного незаплямованого вже обрали

Offline Ad Astra

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3968
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #72 : Серпня 05, 2020, 09:26:14 21:26 »
А тепер питання - хто з вас, хто ниє, що все не так, встав і записався у той же ЄС?

Кабс хоч подзвонив. Але цього мало. Ви повинні безпосередньо приймати участь у демократії - просто з"явитися на виборчі дільниці раз в 5 років мало!

Мало того, я тисячу раз писала, що саме всілякі гео і кабси і є люди, що ПОВИННІ бути в політиці. Бо це є справжня, а не фейкова, еліта нації, яка власними руками виборола право представляти цю націю.

Поки будете сидіти і голосувати за чергове лайно в новій обгортці, ніколи нічого в Україні не зміниться!

Offline Комашки

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 6597
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #73 : Серпня 05, 2020, 09:29:15 21:29 »
Я її не бачу.
Євроінтерація - це не ідеологія.
Євроінтеграції прагнуть і ліві і праві.
Стратегії державотворення теж не бачу.
Все мутно і все узагалі.
У партії хліборобів часів УНР і те була більш чітка ідеологія , ніж у клуба порохоботів.
Солідарність без солідаризиу, мдя.

І Пороху , до речі комфортно у своєму порохоботському гето.
Насправді, стан справ ще гірший. В рядах ЄС все дуже погано з діверсіті. Немає чіткої, золотом по мармуру прописаної тези BLM. Плюс, в блозі Порошенка ані слова про те, що у фьорді біля Осло геть зникла тріска. Він та його політсила взагалі за, чи проти глобального потепління? 2020 рік на дворі, а в них там замість цікавих чєлєнжів у дік-току прописані якісь незрозумілі хуторянські "мова, армія, віра". Я теж вважаю, що серед барвистого різномаїття проукраїнських партій та лідерів ЄС - то нецікавий аутсайдер  :smiley15:

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15906
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #74 : Серпня 05, 2020, 09:31:48 21:31 »
А тепер питання - хто з вас, хто ниє, що все не так, встав і записався у той же ЄС?

Кабс хоч подзвонив. Але цього мало. Ви повинні безпосередньо приймати участь у демократії - просто з"явитися на виборчі дільниці раз в 5 років мало!

Мало того, я тисячу раз писала, що саме всілякі гео і кабси і є люди, що ПОВИННІ бути в політиці. Бо це є справжня, а не фейкова, еліта нації, яка власними руками виборола право представляти цю націю.

Поки будете сидіти і голосувати за чергове лайно в новій обгортці, ніколи нічого в Україні не зміниться!
Для праці в політиці тре з лохторатом поводитися як з лохторатом, не всі з цим згодні.

Offline аматорка

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8201
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #75 : Серпня 05, 2020, 09:35:19 21:35 »
Можливо, Кабс мав на увазі стратегію щодо всієї держави, а не щодо окремого елемента, хоч і важливого.
Украінські ліберали ... та демократи ) послідовно децентралізують владу, тобто тягнуть Україну геть від авторитаризму. Кучма фактично зруйнував парламент в країні, Ющенко відновив його. Свідомо відмовився від частини «набутої» кучмой влади, тобто вкраденої у парламенту. За 2014-2019 суттєвий прогрес у місцевому самоврядуванні. Судова реформа повільно просувається і перспектива у тумані ... особисто для мене ) Не знаю що тут казати (. Але щодо «державотворення», то це класичні три незалежні гілки влади та місцеве самоврядування, верховенство права ...та таке інше 100 разів говорено.
Я гадаю, що Кабс не прихильник лібералізму ) і схоже сумнівається у необхідній дозі демократії на цей час ) Проблема-то у цьому, як здається звісно
« Останнє редагування: Серпня 05, 2020, 09:41:06 21:41 від аматорка »

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15906
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #76 : Серпня 05, 2020, 09:39:19 21:39 »
Украінські ліберали ... та демократи ) послідовно децентралізують владу, тобто тягнуть Україну геть від авторитаризму. Кучма фактично зруйнував парламент в країні, Ющенко відновив його. Свідомо відмовився від частини «набутої» кучмой влади, тобто вкраденої у парламенту. За 2014-2019 суттєвий прогрес у місцевому самоврядуванні. Судова реформа повільно просувається і перспектива у тумані ... особисто для мене ) Не знаю що тут казати (. Але щодо «державотворення», то це класичні три незалежні гілки влади та місцеве самоврядування, верховенство права ...та таке інше 100 разів говорено.
Я гадаю, що Кабс не прихильник лібералізму ) і схоже сумнівається у необхідній дозі демократії на цей час ) Проблема-то у цьому, як знається звісно
Судова реформа вже просувається у протилежному напрямку, ОАСК з Вовком як яскравий приклад .
 Ви вважаєте, що під час війни лібералізм з демократією саме те, що потрібно?

Offline аматорка

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8201
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #77 : Серпня 05, 2020, 09:42:12 21:42 »
Судова реформа вже просувається у протилежному напрямку, ОАСК з Вовком як яскравий приклад .
 Ви вважаєте, що під час війни лібералізм з демократією саме те, що потрібно?
Я вже написала, проблема саме у тому, що лунає таке питання )
Особисто я проти авторитаризму, а саме на нього зараз запит і є. «Просте рішення» це зветься. Оберемо людину, яка візьме на себе відповідальність за все і будемо вклонятися цей людині ) Якось так ...

Offline Ad Astra

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3968
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #78 : Серпня 05, 2020, 09:48:13 21:48 »
Для праці в політиці тре з лохторатом поводитися як з лохторатом, не всі з цим згодні.

Це і є одна із ключових помилок. Не всі у 75%-их класичний лохторат. Та і з "лохторатом" треба систематично і вперто працювати. Якщо, звичайно, цікавить конкретний результат, а не черговий забіг півнів, щоб "хоч зігрітися". Ця робота повинна проводитися вже зараз - де вона?

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15906
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #79 : Серпня 05, 2020, 09:50:36 21:50 »
Я вже написала, проблема саме у тому, що лунає таке питання )
Особисто я проти авторитаризму, а саме на нього зараз запит і є. «Просте рішення» це зветься. Оберемо людину, яка візьме на себе відповідальність за все і будемо вклонятися цей людині ) Якось так ...
А зараз у нас проблеми хіба не від того, що таке питання не лунало?
 А під час війни хіба не вводилася  жорстка ієрархія і дисципліна? Це не просте рішення, це рішення для складних часів перевірене і доведене історією і практикою. До речі, саме так виникла сучасна держава у Стародавньому Китаї, саме так з'явилися сучасні держави Західної півкулі.

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15906
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #80 : Серпня 05, 2020, 09:52:25 21:52 »
Це і є одна із ключових помилок. Не всі у 75%-их класичний лохторат. Та і з "лохторатом" треба систематично і вперто працювати. Якщо, звичайно, цікавить конкретний результат, а не черговий забіг півнів, щоб "хоч зігрітися". Ця робота повинна проводитися вже зараз - де вона?
Якраз класичний, бо підпада під вплив чужої зловорожої волі.

Offline Ad Astra

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3968
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #81 : Серпня 05, 2020, 09:55:58 21:55 »
Якраз класичний, бо підпада під вплив чужої зловорожої волі.

Чиєї? інопланетян? на даний момент купа зебілів страшно розчарувалися у зеленому чмі. Куди ж вони тепер понесуть свої голоси?

Нагадую, чимала кількість воїнів ВСУ теж голосувала за зебіла.

Ви вважаєте, що всі 75 відсотків віддадуть свій голос ригам? Я цього уявити не можу.

Offline аматорка

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8201
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #82 : Серпня 05, 2020, 09:58:05 21:58 »
А зараз у нас проблеми хіба не від того, що таке питання не лунало?
 А під час війни хіба не вводилася  жорстка ієрархія і дисципліна? Це не просте рішення, це рішення для складних часів перевірене і доведене історією і практикою. До речі, саме так виникла сучасна держава у Стародавньому Китаї, саме так з'явилися сучасні держави Західної півкулі.
Диктатури виживають за рахунок праці рабів. Демократичні країни перемогли останніх диктаторів в Европе ) Вибачте за гасла, але ми начебто про наявність ідеології та можливо доказах іі існування у конкретної партії чи політиків, які створюють під вибори партії, але залишаються носіями сталої ідеології

Offline Ad Astra

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3968
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #83 : Серпня 05, 2020, 10:01:17 22:01 »
Я пам"ятаю, перед виборами, коли обговорювалися різні теоретичні кандидатури на пост преза, я запропонувала, щоб це був якийсь толковий полковник АТО, який проявив себе на війні як патріот, хороший організатор і людина, здатна повести за собою (класичне визначення лідера).

Я пам"ятаю свій шок, коли навіть патріотрично настоєні ніки почали аргументувати, що ні, не треба військових. Це не їх справа бути політиками, хай захищають. І т.п.

Тобто покидькам типу Бойка, Медведчука, Семенченка, Ківи та Вакарчука можна бути політиками, а нормальній незаплямованій людині, яка не язиком, а своїми руками та серцем довела, що вона патріот - ЗАСЬ?

До цього часу не розумію.

Offline аматорка

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8201
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #84 : Серпня 05, 2020, 10:02:58 22:02 »
Ну, все як завжди ) Кому тут якась ідеологія потрібна? Правильну людину треба вибрати, правильного гетьмана. Парламент хочаб потрібен? ) Чи ну его нафіг ...

Offline Ad Astra

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 3968
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #85 : Серпня 05, 2020, 10:06:48 22:06 »
Ну, все як завжди ) Кому тут якась ідеологія потрібна? Правильну людину треба вибрати, правильного гетьмана. Парламент хочаб потрібен? ) Чи ну его нафіг ...

Принцип одинаковий. Народних депутатів теж треба вибирати відповідно.

А партій в Україні нема за класичним визначенням. ЄС - найближча за цінностями до консерваторів, але я одночасно погоджуюсь і з Кабсом, який каже, що там дійсно мало що сформалізовано в контексті ідеологічного програмування, і з Гео, який каже, що нічого кращого просто не існує.

Тому кажу, що якщо сприймати це серйозно, то треба багато і систематично працювати з людьми у партії і поза партією, щоб був конкретний результат.

ПС. А тепер можете мене забанити, як бота з Ольгіно (С) Бувалий і ко. Всього найкращого.

Offline аматорка

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8201
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #86 : Серпня 05, 2020, 10:10:38 22:10 »
.. щоб це був якийсь толковий полковник АТО, який проявив себе на війні як патріот, хороший організатор і людина, здатна повести за собою (класичне визначення лідера)....
Гарний організатор? Полковник? )) Та були вже експерименти...

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15906
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #87 : Серпня 05, 2020, 10:12:52 22:12 »
Диктатури виживають за рахунок праці рабів.
Диктатура- це форма організації відповідного режиму, а рабовласництво - це економічне облаштування відповідного режиму, тобто, ви порівнюєте тепле з кольоровим .
Диктатури виживають за рахунок праці рабів. Демократичні країни перемогли останніх диктаторів в Европе ) Вибачте за гасла, але ми начебто про наявність ідеології та можливо доказах іі існування у конкретної партії чи політиків, які створюють під вибори партії, але залишаються носіями сталої ідеології
Білорусь і кацапи вам у приклад.

Offline аматорка

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8201
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #88 : Серпня 05, 2020, 10:13:35 22:13 »
... А партій в Україні нема за класичним визначенням. ЄС - найближча за цінностями до консерваторів, ...
Можна звичайно і в папугах міряти, хто ж заборонить?

Offline аматорка

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8201
Re: Ідеологія партії ЄС?
« Reply #89 : Серпня 05, 2020, 10:22:14 22:22 »
Диктатура- це форма організації відповідного режиму, а рабовласництво - це економічне облаштування відповідного режиму, тобто, ви порівнюєте тепле з кольоровим . Білорусь і кацапи вам у приклад.
Кацапи втратили СРСР, Беларусь - рибка на гачку. Ще раз, авторитарні держави тримаються за рахунок рабів, хай «рабів».  Обмеження свободи це і є рабство, хай «рабство». Про що тут сперечатися?