Путін почав торги з новою американською адміністрацією
— Торгові бар'єри, нелегітимні санкції, обмеження фінансової, технологічної, інформаційної сфер — це гра без правил. Вона підвищує ризики одностороннього застосування військової сили, — говорить президент Росії 68-річний Володимир Путін 27 січня під час виступу на Всесвітньому економічному форумі. Цьогоріч він пройшов не у швейцарському Давосі, а в онлайн-форматі через пандемію коронавірусу.
— Невирішені внутрішні проблеми можуть підштовхнути країни до пошуку винних за кордоном, на яких можна перенаправити роздратування своїх громадян, — продовжив Путін. — Країни мають об'єднувати зусилля в доленосних напрямках попри конкуренцію і долати розбіжності. Нездатність і неготовність розв'язувати подібні проблеми в XX столітті обернулися катастрофою Другої світової війни. Зараз такий глобальний гарячий конфлікт, сподіваюся, неможливий. Він означав би кінець цивілізації.
Мовляв, Росія готова до діалогу з Європою, "але любов неможлива, якщо вона є тільки з одного боку".
Востаннє Володимир Путін виступав у Давосі 2009-го, коли був прем'єр-міністром РФ.
"Промова Путіна в Давосі — це початок торгів з новою американською адміністрацією, — пише ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін, 53 роки, у фейсбуку.
— Російський президент піднімає ставки на окупованому Донбасі. Там нашвидкуруч організували зустріч за участі провідної російської пропагандистки (28 січня на форумі "Русский Донбасс" у Донецьку головред інформагентства "Россия сегодня" Маргарита Симоньян заявила: "Люди Донбасу хочуть жити в себе вдома й бути частиною великої, нашої щедрої батьківщини. Ми повинні їм це забезпечити. Росіє-матінко, забери Донбас додому". — ГПУ). Хоче всім показати, що готовий до "абхазького" сценарію, якщо йому не підуть назустріч.
Реакцією України на цей шантаж має бути спільна з нашими друзями відповідь — що російський режим отримає, якщо піде далі.
У промові Путін звернувся окремо до Європи, щоб послабити солідарність зі Сполученими Штатами. Цього в нього не вийде. Але необхідно уникнути будь-яких переговорів за нашою спиною. Нічого про нас без нас".
"Путін розучився сигналізувати. Його промова — це погроза. Він закликає Захід змінитися. Якщо продовжуватимуть душити його режим санкціями, обіцяє стріляти, — пише для видання "Грані.ру" публіцист 53-річний Віталій Портников. — Не вірить у співпрацю, тільки в суперництво. Він не готовий до миру, в найкращому випадку лише до тимчасового перемир'я".
Автор: Катерина ПОДОЛЯНЕЦЬ